Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Shkenca & Teknologjia > Fenomene Paranormale
Emri
Fjalėkalimi
Fenomene Paranormale A egzistojnė fenomenet paranormale apo ato janė vetėm mashtrime tė persosura?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 27-08-10, 00:08   #1
the godfather
 
Anėtarėsuar: 03-02-05
Vendndodhja: underground
Postime: 422
the godfather e ka pezulluar reputacionin
Gabim Pak Konsipracion

Nje teme e tille kurr nuk u hap edhe pse e ngjajshme eshte nje kush e "zotron" boten USA-RUSIA.
kisha dasht qe skeptiket se kush e "zotron" boten te shikojne kete video edhe disa te tjera qe gjenden ne youtube pastaj te flasim edhe pse videot jane me permbajtje fetare perseri tema do ta aktualizoj ate qe duhet ta diskutojme ne kete forum.

Videot quhen MASHTRIMI I MADHE DHE JANE TE NDARA NE 13 PJESE,pjesa e pare eshte kjo me poshte mandej mund t'i gjeni edhe pjeset e tjera.
Edhe njehere edhe pse videot kan karakter fetar per ata te cilet jane ateist a po te krishtere perseri ja vlen per t'i shiquar.

http://www.youtube.com/watch?v=YJt3kzjcNCQ - pjesa e pare

http://www.youtube.com/watch?v=efKAnMdykFo -pjesa e dyte

http://www.youtube.com/watch?v=efKAnMdykFo - pjesa e trete

E keshtu me rradhe mund ti shiqoni duke i kerkuar ne baze te titullit "Mashtrimi i madh (pjesa ...... ...).

shiqim te kendshem pastaj edhe diskutim njerzor e jo me sharje e ofendime.


the godfather Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 27-08-10, 00:28   #2
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pak Konsipracion

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga the godfather
Nje teme e tille kurr nuk u hap edhe pse e ngjajshme eshte nje kush e "zotron" boten USA-RUSIA.
kisha dasht qe skeptiket se kush e "zotron" boten te shikojne kete video edhe disa te tjera qe gjenden ne youtube pastaj te flasim edhe pse videot jane me permbajtje fetare perseri tema do ta aktualizoj ate qe duhet ta diskutojme ne kete forum.

Videot quhen MASHTRIMI I MADHE DHE JANE TE NDARA NE 13 PJESE,pjesa e pare eshte kjo me poshte mandej mund t'i gjeni edhe pjeset e tjera.
Edhe njehere edhe pse videot kan karakter fetar per ata te cilet jane ateist a po te krishtere perseri ja vlen per t'i shiquar.

http://www.youtube.com/watch?v=YJt3kzjcNCQ - pjesa e pare

http://www.youtube.com/watch?v=efKAnMdykFo -pjesa e dyte

http://www.youtube.com/watch?v=efKAnMdykFo - pjesa e trete

E keshtu me rradhe mund ti shiqoni duke i kerkuar ne baze te titullit "Mashtrimi i madh (pjesa ...... ...).

shiqim te kendshem pastaj edhe diskutim njerzor e jo me sharje e ofendime.
-All'llahu tė shpėrbleft , me vėrtet qenka video interesante .

mashtrime ka pasur gjithėhere ,, ku kemi mėsuar edhe nė kohėn e pejgamberit tonė Mohammed s.a.s..
ėshtė e nėnvizume se Islami kurrė nuk dotė kėputet .
Kur pabesimtarėt i luftojnė besimtarėt, u premton se do tė triumfojnė, pastaj kur ata pėsojnė disfatė, ikė dhe i lė ata: “Pėrkujto (Muhammed) kur shejtani u dha guxim pėr veprat e tyre dhe u tha: “S'ka kush qė mund t'ju mposhtė sot ju, unė jam mbrojtės i juaji! “E kur u ballafaquan tė dy grupet (u takuan muslimanėt me idhujtarėt e Mekkės nė Bedr), ai u tėrhoq prapa e tha: “Unė jam i pastėr prej juve, unė shoh ēka nuk shihni ju (i pa Xhibrilin, Mikailin dhe melekėt duke zbritur nė
anėn e muslimanėve tė pėrgatitur pėr luftė), unė i frikėsohem All-llahut. All-llahu ndėshkon shumė ashpėr” .
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-08-10, 00:40   #3
the godfather
 
Anėtarėsuar: 03-02-05
Vendndodhja: underground
Postime: 422
the godfather e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Pak Konsipracion

Shiqoj te gjitha dhe shiqoni se si Illuminati dhe Freemasoneria na mashtron cdo dit e ne nuk i hetojme pse sepse na KONTROLLOJNE MENDJEN.

Diqka shum e rendesishme qe na mundon cdo dite se a ka jete Aliene dhe se a na kan vizituar UFO-t ndonjehere ja vlene te shiqojme kete video:

http://www.youtube.com/watch?v=Kq_9vaJexXk pjesa e 11 UFO-t


dhe nje e rendeshishme pjese e 12 flet per ADOLF HITLERIN se kush ishte ai ne te vertete Holokausti ne thonjza "" a ishte plan i tij a po i dikujt tjeter mmmmmmm...

Paramendoni ne Luften e II boterore vdiqen 261 milion te krishtere miliona Mysliman dhe kinse 6 cifut dhe askush nuk i permend 261 te krishteret e miliona mysliman te vrare ne ate lufte por vetem luften kinse anti-semite heheh Hitleri vet ishe cifut bile edhe nip i BARON de ROTHSCHILDS dhe ishte vegla me perfekte per ta realizuar planin per krijimin e shtetit te IZRAELIT.

SHIQONI ME KUJDES

http://www.youtube.com/watch?v=kHSn8VQWOIE pjesa e 12 MASHTRIMI I SHEKULLIT
the godfather Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-08-10, 00:42   #4
the godfather
 
Anėtarėsuar: 03-02-05
Vendndodhja: underground
Postime: 422
the godfather e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Pak Konsipracion

ME FALNI 6 "MILION" CIFUT sepse e paskna shkruar 6 cifut nuk jan 6 po 6 milion,me falni per gabimin gjithkush mund te gaboj
the godfather Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-08-10, 04:06   #5
4peace
m'su's "Pėrvoja"
 
Anėtarėsuar: 01-10-03
Vendndodhja: drejt dritės
Postime: 2,626
4peace e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Pak Konsipracion

***

Mashtrimi i madh...

...Kush kė (cilin) eshte duke e mashtruar ketu?
Ata per te cilet po shkruhet (si teori konspirative...sa per sqarim: teori konspirative ne shqip i thuhet: shpim birash ne uje) apo keta qe po shkruajne.

Per mua, mashtruesit me te medhenj jane keta te dytet, keta qe po shkruajne per gjera qe nuk i njohin...Prandaj dhe shpojne bira ne uje...


***
__________________
!!! E vetmja shkėndijė shprese nė Kosovė: Lėvizja VETĖVENDOSJE!!!
4peace Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-08-10, 12:49   #6
Izraeliti
surf maniac
 
Avatari i Izraeliti
 
Anėtarėsuar: 09-08-09
Vendndodhja: Proxy Server
Postime: 215
Izraeliti e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Pak Konsipracion

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 4peace
***

Mashtrimi i madh...

...Kush kė (cilin) eshte duke e mashtruar ketu?
Ata per te cilet po shkruhet (si teori konspirative...sa per sqarim: teori konspirative ne shqip i thuhet: shpim birash ne uje) apo keta qe po shkruajne.

Per mua, mashtruesit me te medhenj jane keta te dytet, keta qe po shkruajne per gjera qe nuk i njohin...Prandaj dhe shpojne bira ne uje...


***
Edhe une jam i po tė njejtit mendim. Njė grup i vogėl komunistėsh dhe islamistėsh me nė kry udhėheqesin e tyre shpirtėror bullgarin e ndjerė Nikola M. Nikolov kanė filluar ti pėrpunojn teoritė e konspiracionit dhe ti akuzojn familjet hebreje si ROTHSCHILD, ROACH etj. se ata qenkan shkatar per krizat edhe luftėrat e ndryshme nė botė. Akuzat mė duket se bėhen pa i ditur gjėrat fare, vetem se nisen prej asaj, tė flasim dicka, tė akuzojm dikė pėr mosuksesin e tyre.
__________________
m'sohen senet
Izraeliti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-08-10, 12:53   #7
the godfather
 
Anėtarėsuar: 03-02-05
Vendndodhja: underground
Postime: 422
the godfather e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Pak Konsipracion

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 4peace
***

Mashtrimi i madh...

...Kush kė (cilin) eshte duke e mashtruar ketu?
Ata per te cilet po shkruhet (si teori konspirative...sa per sqarim: teori konspirative ne shqip i thuhet: shpim birash ne uje) apo keta qe po shkruajne.

Per mua, mashtruesit me te medhenj jane keta te dytet, keta qe po shkruajne per gjera qe nuk i njohin...Prandaj dhe shpojne bira ne uje...


***
shikoj videot pastaj fol permendsh mos fol un nuk dua as te te bindi asgje thjesht keto qe i kam postuar per ne shqiptaret jane gjera te panjohura edhe per ate i ka postuar tek Fenomenet Paranormale,ne boten Perendimore keto gjera jane krejtesisht normale por skan se cte bjene sistemi i instaluar i ka bere si rorbote.Ne shqiptaret edhe pjesa ballkanike kryesisht nuk po flas per Lindje te Mesme,Afrike e Azi se ata as qe kan kohe te mendojne dikush nga pasuria si p.sh ARABET skan kohe te mendojne disa te tjere nga puna si Japanet,kinezet etje dikush nga uria si AFRIKA skan kohe te mendojne edhe ata jetojne ne sistem robotik.
Kurse ne nė Ballkan e sisdomos shqipetaret jetojme si dele cdo ujk na han pse nuk studiojme dhe per ate mos jep pergjigje palidhje z.4Peace se kerkush so ka te kupton,per ate shiko videot po perseri un te respektoj mendimin tend se kam njet me te bind as ty as veten kl mir
the godfather Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-08-10, 13:05   #8
4peace
m'su's "Pėrvoja"
 
Anėtarėsuar: 01-10-03
Vendndodhja: drejt dritės
Postime: 2,626
4peace e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Pak Konsipracion

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga the godfather
shikoj videot pastaj fol permendsh mos fol un nuk dua as te te bindi asgje thjesht keto qe i kam postuar per ne shqiptaret jane gjera te panjohura edhe per ate i ka postuar tek Fenomenet Paranormale,ne boten Perendimore keto gjera jane krejtesisht normale por skan se cte bjene sistemi i instaluar i ka bere si rorbote.Ne shqiptaret edhe pjesa ballkanike kryesisht nuk po flas per Lindje te Mesme,Afrike e Azi se ata as qe kan kohe te mendojne dikush nga pasuria si p.sh ARABET skan kohe te mendojne disa te tjere nga puna si Japanet,kinezet etje dikush nga uria si AFRIKA skan kohe te mendojne edhe ata jetojne ne sistem robotik.
Kurse ne nė Ballkan e sisdomos shqipetaret jetojme si dele cdo ujk na han pse nuk studiojme dhe per ate mos jep pergjigje palidhje z.4Peace se kerkush so ka te kupton,per ate shiko videot po perseri un te respektoj mendimin tend se kam njet me te bind as ty as veten kl mir
O, shoku, une nuk po flas kuturu...
Nese nuk e ke ditur, ky forum ekziston edhe me heret: me teper se 10 vite. Keshtuqe edhe para 10 vitesh ka pasur plot shkrime te ngjashme me ketofare konspiracionesh (shpuarje e birave ne uje), ca nga te cilat tekste (te postuara ne po kete forum) i kam perkthyer, perpunuar, studjuar...edhe une (nese s'po e ditke).

Keto qe i ke sjelle ti me kete rast jane vetem "burgia" me te reja per shpim birash ne uje...

Ose, po ta them me shkurte, megjithese jam 100% i sigurte se nuk e kupton:
Keto teori konspirative burimin e kane pikerisht ne ate qe e quajme Dexhall, Antikrisht...


***
__________________
!!! E vetmja shkėndijė shprese nė Kosovė: Lėvizja VETĖVENDOSJE!!!
4peace Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-08-10, 13:29   #9
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pak Konsipracion

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 4peace
O, shoku, une nuk po flas kuturu...
Nese nuk e ke ditur, ky forum ekziston edhe me heret: me teper se 10 vite. Keshtuqe edhe para 10 vitesh ka pasur plot shkrime te ngjashme me ketofare konspiracionesh (shpuarje e birave ne uje), ca nga te cilat tekste (te postuara ne po kete forum) i kam perkthyer, perpunuar, studjuar...edhe une (nese s'po e ditke).

Keto qe i ke sjelle ti me kete rast jane vetem "burgia" me te reja per shpim birash ne uje...

Ose, po ta them me shkurte, megjithese jam 100% i sigurte se nuk e kupton:
Keto teori konspirative burimin e kane pikerisht ne ate qe e quajme Dexhall, Antikrisht...


***
Shokit,

Rishikoje edhe njehere pikeveshtrimin tend per fjalen dhe fenomenin KONSPIRACION.

Nje shoqeri e organizuar ose nje Shtet, mbahet ne kembe veq permes konspiracionit.

Se qysh e tek, nese ki bock, flasim!
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-08-10, 13:50   #10
4peace
m'su's "Pėrvoja"
 
Anėtarėsuar: 01-10-03
Vendndodhja: drejt dritės
Postime: 2,626
4peace e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Pak Konsipracion

***


Die 21 besten Verschwörungstheorien

1 Die Mondlandung wurde von der Nasa nur vorgetäuscht.
2 HIV wurde in CIA-Labors entwickelt, um in den USA ethnische Gruppen wie Afroamerikaner oder Minderheiten wie Homosexuelle auszurotten.
3 Es gibt eine jüdische Geheimorganisation, die die Weltherrschaft anstrebt.
4 Martin Luther King wurde in Zusammenarbeit von Mafia und FBI- Chef J. Edgar Hoover ermordet. Der verurteilte Täter James Earl Ray war nur ein Köder für die Polizei, die örtlichen Behörden und die Öffentlichkeit.
5 Der amerikanische Präsident John F. Kennedy wurde von der Mafia oder der CIA oder Regierungsmitgliedern ermordet. Genaueres weiß nur der Filmregisseur Oliver Stone ("J.F.K.").
6 Papst Johannes Paul I. wurde '78 von der vatikan-eigenen Mafia (Kardinal Marcinkus!) und angeschlossenen Kräfte um die "Bank zum Heiligen Geist" vergiftet.
7 Jedes dritte Mädchen wird sexuell mißbraucht - nach Angaben von "Wildwasser", "Zartbitter" oder ähnlichen "professionellen" Organisationen.
8 In einem Hangar auf der amerikanischen Air Force Base Wright- Patterson lebt ein Außerirdischer.
9 Jemand hat einen Vergasermotor entwickelt, der 4 Liter Benzin auf 240 Kilometer verbraucht, die Autokonzerne haben das Patent aufgekauft und halten es unter Verschluß.
10 Die Russen haben an einem geheimen Stützpunkt in Sibirien Kinder in außersinnlicher Wahrnehmung ausgebildet. Die Kinder können allein mit ihren Gedanken Menschen an jedem beliebigen Ort auf der Welt töten.
11 Die Scharrbilder von Nazca in Peru sind ein Raumflughafen von Außerirdischen.
12 In Istanbul gibt es eine Zeichnung aus dem 10. Jahrhundert, die die Erde vom All aus zeigt.
13 Das Stanford Research Institute hat einen Mann gefunden, dessen Körper im Dunkeln leuchtet.
14 Die Bundeswehr hat einen Stützpunkt in Texas, damit der UN-Generalsekretär am Tag X mit ihrer Hilfe die USA erobern kann.
15 Paul McCartney ist tot und wurde durch einen Doppelgänger ersetzt, denn auf dem Cover des Albums "Sgt. Pepper" trägt er einen Aufnäher mit der Aufschrift "OPD", was ein kanadisches Akronym für officially pronounced dead ist. Der ebenfalls auf dem Cover abgebildete VW-Käfer trägt außerdem das Nummernschild "28 IF": exakt das Alter, das McCartney erreicht hätte, wäre er noch am Leben gewesen; und schließlich ergibt der Refrain des Songs "Revolution Number Nine" rückwärts abgespielt die Worte "Get me out! Get me out".
16 Der am 10. Oktober 1988 im Genfer Hotel "Beau Rivage" tot aufgefundene Ex-Ministerpräsident Uwe Barschel soll wahlweise von arabischen Waffenhändlern, der Stasi oder anderen undurchsichtigen Mächten ermordet worden sein. Davon überzeugt sind zumindest seine Witwe und der Bruder, trotz Untersuchungsergebnissen, die einen Selbstmord belegen.
17 Lady Diana Spencer wurde im Auftrag des britischen Königshauses vom Geheimdienst MI6 oder einer ähnlichen Organisation in Paris umgebracht, weil die Windsors von ihrer neuen Schwangerschaft erfahren und einer Heirat mit dem ägyptischen Kaufhausbesitzersohn Dodi al-Fayed niemals zugestimmt hätten. Dies sei "zu 99,9 Prozent sicher", meint Dodis Vater Mohammad al-Fayed.
18 Jitzhak Rabin wußte, daß der eigene Sicherheitsdienst ein Attentat auf ihn plante, weshalb er anordnete, seine Leibwächter sollten Platzpatronen einsetzen. Auf Anweisung von Schimon Peres wurden die Platzpatronen jedoch wieder gegen scharfe Munition ausgetauscht, so daß das Attentat planmäßig ausgeführt werden konnte.
19 Daß der amerikanische Präsident Bill Clinton eine Affäre mit der Praktikantin Monika Lewinsky gehabt habe, in deren Mittelpunkt "oraler und Telefonsex" (dpa) gestanden habe, sei eine "rechte Verschwörung" gewesen, meinte Präsidentengattin Hillary Clinton in einem "NBC Today"- Interview. Wenige Tage später erhielt Clinton Unterstützung von Kubas mįximo lider Fidel Castro, der anmerkte, er wünsche aufrichtig, daß dieser seine "persönlichen Schwieigkeiten" überwinden werde. Der US-Präsident sei Opfer einer "schmutzigen Verschwörung" seiner politischen Gegner.
20 In einem Bericht des amerikanischen Magazins George erklärt der Schauspieler John Travolta, daß ihm US-Präsident Bill Clinton bei einem persönlichen Gespräch zugesichert habe, die "Scientology"- Sekte vor allem bei ihren Schwierigkeiten in Deutschland zu unterstützen. Dieses Versprechen sei erfolgt, damit in dem Hollywood- Film "Primary Colors" ein positiveres Bild Clintons gezeichnet werde. Nach Angaben des Präsidentenberaters Sandy Berger seien Travoltas Aussagen und der Bericht völlig unzutreffend, vielmehr handle es sich um eine konstruierte "Verschwörungstheorie".
21 Bill Gates ist der Teufel, denn korrekt heißt er William Henry Gates III. Wandelt man die Buchstaben seines Namens in ASCII- Werte um, erhält man folgendes: B 66 - I 73 - L 76 - L 76 - G 71 - A 65 - T 84 - E 69 - S 83 + 3 = 666. Die 666 ist die Ziffer und das Zeichen des Teufels.
Quelle: Das Internet, Presseagenturen u. andere für gewöhnlich gut unterrichtete Kreise
Aus: "Das listenreiche Buch der Wahrheit", Michael Ringel (Hg.), Fischer-TB, 15 Mark
taz Nr. 5657 vom 12.10.1998 Seite 24 166 Zeilen
Dokumentation


***


__________________
!!! E vetmja shkėndijė shprese nė Kosovė: Lėvizja VETĖVENDOSJE!!!
4peace Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 00:46.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.