Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Shkenca & Teknologjia > Fenomene Paranormale
Emri
Fjalėkalimi
Fenomene Paranormale A egzistojnė fenomenet paranormale apo ato janė vetėm mashtrime tė persosura?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 26-11-10, 22:28   #16
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: Bioenergjia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ~AnnA~ Shiko postimin
Hajra, kancerin-JO, semundjet tjera-ndoshta
Ka ngjasa qe bioenergjia te te reduktoje dhimbjet, por jo te te sheroje plotesisht nga Kanceri....Pastaj, njeriun e sherojne dhe mendimet pozitive(duke menduar qe ndihmon ajo energji, ndjehet me i lehte).Ne si qenie njerezore, nuk jemi ato qe mendojme se jemi, por ato cka nga ne ka krijuar mendimi yne...Jeta e njeriut eshte e tille, ashtu sic e kane formesuar mendimet e tije!! Ca here, duke bere disa se jane te semure, mbeten te tille(mendimet negative, te semurin dhe shpirtin...)
Pajtohem plotsisht me ket mendim edhe une nuk them qe e sheron kancerin, por rastin qe e thash eshte i vertet.Sigurisht mendimi pozitiv ndihmon shume ne qdo smundje dhe ne jete ne pergjithsi.Do te preferoja te shkosh te shohesh dhe te bindesh edhe vet, pasi qe e pasket afer.Ne sezonin e veres ishte mjaft veshtire sepse kishte shume njerz dhe pritja ishte shume e gjat, por prap po ia vlente.
  Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 27-11-10, 01:05   #17
Daglasi
 
Anėtarėsuar: 17-07-10
Postime: 4,923
Daglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Bioenergjia

E me shikim,a ka mundesi me ja marr tjetrit energjin,kuptohet nese esht teper energjik,pyetja esht per at qe e ka hap kete teme.
__________________
Nga te gjithe pasionet dashuria esht me e fuqishmja.
Daglasi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-11-10, 09:04   #18
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: Bioenergjia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Daglasi Shiko postimin
E me shikim,a ka mundesi me ja marr tjetrit energjin,kuptohet nese esht teper energjik,pyetja esht per at qe e ka hap kete teme.
Po eshte e mundur ne qoftese e ka bluetuethin ON hahaa...


  Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 13:11.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.