Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Shkenca & Teknologjia > Fenomene Paranormale
Emri
Fjalėkalimi
Fenomene Paranormale A egzistojnė fenomenet paranormale apo ato janė vetėm mashtrime tė persosura?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 05-12-10, 01:05   #1
Crazy
 
Avatari i Crazy
 
Anėtarėsuar: 03-12-10
Postime: 70
Crazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithė
Gabim Illuminati

1 Maji i vitit 1776 eshte data me e rendesishme per planet luciferiane per Rendin e Ri Boteror te Masoneve te Lire. Ne kete date nje jezuit obskurantist, profesor i te drejtes kanonike ne Universitetin e Ingolstadt ne Bavari, Adam Weishaupt krijoi nje organizate ose shoqeri sekrete te quajtur Ancient and Illuminated Seers of Bavaria qe me pak fjale do te thote Profetet e Lashte dhe te Ndricuar (ne kuptimin mendjendritur) Bavarez ose si term i shkurter nga anglishtja AISB.

Illuminati si doktrine u be nje perzjerje e sekreteve masonike (doktrina luciferiane), misticizmi islamik (Sufism) dhe disiplina mendore jezuite (Hatha Yoga). Nje element shume i rrezikshem ne filozofine e kesaj organizate dhe doktrines se saj eshte perdorimi shkencor i drogave, hashashi, per te prodhuar nje gjendje te iluminuar ose te ndricuar te mendjes nje komponent qe lidhet direkt me binomin Knights Templar (Kaloresit e Tempullit) dhe Order of the Assassins (Urdheri i Vrasesve) qe daton vitin 1050 mbas Krishtit.

Teknikisht nje Illuminati eshte nje Master Mason qe ka perftuar gjithe njohurine dhe "ndricimin" dhe niveli i tij i reputacionit apo dhe hierarkise e kalon ate te grades 32 madje edhe 33. (Keto jane gradat me te larta ne Masonery dhe qe te arrish aty duhet perkushtim, pergatitje dhe dedikim absolut.)

Strukturat e Illuminatit :

Bankat dhe Grupi Monetar

1- Bankat Nderkombetare Qendrore
2- Bankat Qendrore
3- Fondi Monetar Nderkombetar
4- Banka Boterore
5- Banka Nderkombetare e Te Ardhurave
6- Banka Boterore e Kursimeve
7- Korporatat Shumekombeshe
8- Fondacionet

Grupet e Shoqerive Sekrete

# Freemasonry
# Skull & Bones
# Grand Orient Lodge
# Grand Alpina Lodge
# Knights Templar
# Royal Order of the Garter
# Priory De Sion
# Rosicrucians
(Edhe ketu e quajta me vend qe te mos i perktheja emrat sepse keto jane emrat qe njihen sot ne te gjthe boten. )

Grupet Politike

1- Udheheqesit e Qeverive te vendeve te ndryshme te botes
2- Kombet e Bashkuara
3- Bilderbergers
4- Komisioni Trilateral
5- Keshilli i Mardhenjeve me Jashte
6- Klubi i Romes
7- Instituti Aspen
8- Korija Bohemiane
9- Federatat Rajonale (Nato, EEC, etj)
10-Sindikatat Nderkombetare te Punetoreve

Grupet e Inteligjences

# CIA
# KGB
# British Intelligence
# Mafia/Krimi i Organizuar
# Kartelet e Droges
# Interpol
# Partite Komuniste

Grupet Fetare

1- Keshilli Boteror i Kishave
2- Keshilli Kombetar i Kishave
3- Parlamenti Boteror i Feve
4- Vatican, The Sovereign Military Order of Malta (SMOM)
5- Grupet dhe Kultet e te ashtuquajtures New Age
6- Protestantet Liberal Te Denominuar
7- Unity Church
8- Unitarian / Universalist Church Baha'i
9- Tempulli i Kuptimit

Grupet qe merren me edukimin

# UNESCO
# World PeacCongress
# World Constitution ande Groups
# Planetary Parliamentary Assoc.
# Environmental Groups
# Lucis Trust
# World Goodwill
# World Union
# Esalen Institute
# Media Establishment

Qellimet e Illuminatit jon krijimi i nje Rendi te Ri Boteror.Ata duan te krijojne kete rend te ri boteror dhe nje qeveri te vetme boterore, nen drejtimin e tyre natyrisht, per te mbajtur nen kontroll komplet globin ne nje sistem fashist dhe dhune.

Personat qe kontrollojne shoqerine sot dhe Illuminatin jane Magjistar te Zinj (ata qe ushtrojne Magjine e Zeze) dhe okultise. Zoti i tyre eshte Luciferi dhe nepermjet praktikave okultiste ata manipulojne dhe influencojne masat. Pak rendesi ka nese ju apo une qe po e shkruaj ketu, besojme ne kete gje. Ata e besojne dhe bejne dhe e kane shume seriozisht.


Crazy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 05-12-10, 01:05   #2
Crazy
 
Avatari i Crazy
 
Anėtarėsuar: 03-12-10
Postime: 70
Crazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Illuminati

Synimet e tyre ata i mbeshteten ne keto pika dhe vazhdohet te punohet ne kete drejtim:


- Drejtimi tjeter ne te cilen duhej punuar per te realizuar qellimin ishte shkaterrimi i identitetit dhe krenarise kombetare gje qe ishte nje nga synimet primare nese do pretendohej qe NWO te funksiononte.
- Fabrikimi dhe shkaterrimi i feve, sidomos besimit kristian, me nje perjashtim, ai i besimit qe do krijonin vete Illuminati sic e permenda me siper.

- Krijimi i nje sistemi i afte te kontrolloje cdo njeri nepermjet kontrollit te mendjes ose sic e quan Zbignew Brzezinski. Technotronics qe do te krijonte nje lloj shoqerie te terrorrizuar, gjysem robote. (Ne mes te viteve 60 CIA filloi nje program te quajtur MKultra i cili merreshe me studimin e menyres se kontrollit te mendjes njerezore dhe kontrollit te saj ne distance.

- Duke e cuar drejt fundit procesin e industrializimit dhe prodhimit te energjise nukleare (elektricitetit) dhe duke krijuar nje te ashtuquajtur Shoqeri post-industriale, me rritje ZERO. Perjashtim do kene kompjuterat dhe sherbimet industriale. Pjesa e industrise qe do te mbetet ne SHBA do te eksportohet ne vende si Meksike ku krahu i punes ose "sklleverit" jane te bollshem. Dhe kjo gje mori drejtimin e saj dhe u be nje fakt sic e kemi pare ne vitin 1993 me aprovimin e North American Free Trade Agreement (Marrveshja per SHkembimin e Lire ne Ameriken e Veriut) i njohur ndryshe si NAFTA. Te papunet ne Amerike ose do shnderrohen ne adictiv te drogave si heroi apo kokaine, ose do konsiderohen thjeshte nje statistike ne procesin e eleminimit te mbipopullimit, proces i cili eshte bere i njohur per te gjithe qe nga viti 2000 dhe po qartesohet dite pas dite.

- Kurajimi dhe eventualisht legalizimi i perdorimit te drogave dhe shnderrimi i pornografise ne nje "forme arti" e cila do te behet e zakonshme dhe e pranuar nga te gjithe.

- Depopullizimi i qyteteve te medha ne stilin e asaj qe perdori Pol Poti ne Kamboxhia. Eshte interesante te theksohet qe planet e genocidit te Pol Potit jane hartuar ne SHBA nga nje fondacion kerkimor i cili eshte nen kontrollin e Klubit te Romes dhe i mbikqyrur si projekt nga Thomas Enders, nje zurtar i larte departamentit te shtetit. Eshte gjithashtu interesante te mesohet se nga i njejti grupim po ka nje inisiative per te mbeshtur intalimin e nje sistemi te ngjashem ne Kamboxhia, kete rradhe me kasapet qe dikur kane qene nen urdherat e Pol Potit.

- Ndalimi i cdo lloj zbulimi apo zhvillimi shkencor, pervec atyre te sponsorizuar apo sipas interesave te Illuminatit. Ne menyre specifike, nen shenjester eshte perdorimi i energjise nukleare per qellime paqesore. Dhe sidomos eksperimentet qe kane te bejne me fusionin. Keto jane shenjstra kryesore dhe po te shikohet me vemendje jane te parat qe sulmohen nga Illuminati si fantazi dhe mbulohen me tallje apo diskreminim nga mjetet e tyre te medias.

- Krijimi i luftrave te pjesshme ne vendet e zhvilluara, uria dhe semundjet ne vendet e Botes se Trete me synimin e vetem zhdukjen e rreth 3 miliard njereze brenda vitit 2050, njerez qe ata i quajne si goje te kota per tu ushqyer. Komiteti i te 300-ve (Illuminati) ngarkoi Cyrus Vance te shkruante nje raport per kete subjekt dhe sesi mund te realizohet nje genocid i permasave te tilla.

- Dobesimi i normave morale te vendit dhe demoralizimi i klases punetore duke shkaktuar papunesi masive. Ne momentin qe vendet e punes reduktohen masivisht nen efektin e Post-Industrise Zero (hedhur si ide nga Klubi i Romes) raporti nenvizon qe detyrimisht klasat e demoralizuara do behen nje kontigjent i fuqishem i perdorimit te drogave dhe alkolit.
Crazy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-12-10, 01:06   #3
Crazy
 
Avatari i Crazy
 
Anėtarėsuar: 03-12-10
Postime: 70
Crazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Illuminati

Duke ndaluar njerezit te vendosin per fatet e tyre nepermjet krijimit te krizave dhe menaxhimit te tyre. Kjo do te konfuzoje popullaten dhe do shkaktoje demoralizim masiv ne ate pike qe askush sdo jete ne gjendje te marri nje vendim, i ndodhur perballe kaq shume kaosi.

Ne nje rast te tille, eshte bere gati institucioni qe do merret apostafat me menaxhimin e krizave dhe nga te gjithe njihet me emrin Federal Emergency Management Agency (Agjensia Federale e Menaxhimit te Emergjencave) ose FEMA e cila dihet qe ekziston qe ne vitin 1980.

- Prezantimi i Kulteve te Reja dhe mbeshtetja e atyre aktuale qe perfshin gangsterat e muzikes rock te tipit Rolling Stones (nje grup gangsterash i favorizuar me se shumti prej Fisnikerise Se Zeze Europiane) dhe krijime te tjera te grupve rock te krijuara nga Tavistock duke filluar qe me Beatles.

- Vazhdimi i krijimit te nje Kulti Fondamentalistash Kristian i filluar nga Darby (nen sherbimin e British East India Company) qe do te shperdorohet per te forcuar regjimin sionist te Izraelit duke e identifikuar me cifutet nepermjet mitit te "Njerezve te Zgjedhur Nga Zoti) dhe dhuruar nje sasi te madhe monetare.

- Perpjekja per perhapje te metejshme te ektremiteteve fetare te tipit Vellazira Myslimane, Fondamentalizmin Mysliman, Sikh, etj dhe vazhdimi i eksperimenteve te kontrollit te trurit te tipit Jim Jones dhe te ashtuquaturit "Djali I Semit". (Keta emra jane te personave te cilet ne menyre te pavllnetshme kane kryer krime, pa e patur kontrollin e mendjes se tyre, apo te tipit Lee Osvald (nje nga atentatoret e Kenedit), Surhan Surhanit (atentaroi i Bob Kenedit) etj . Ja vlen te permendet qe ardhja ne pushtet e Khomeinit eshte pergatitur nga sherbimet e inteligjences ushtarake britanike, divizioni i 6 i quajtur MI6. Dalja ne drite e ketij fakti, hap pas hapi implikoi direkt dhe qeverine amerikane per dijenin dhe hartimin e ketij plani si bashkepuntor.

- Eksportimi i ideve te "clirimi fetar" ne te gjithe globin me perpjekjen per te shkaterruar besimet fetare ekzistuese dhe sidomos besimin kristian. Kjo filloi me Jesuit Liberation Theology i cili solli fundit e mbreterimit te familjes Somoza ne Nikaragua dhe qe po vazhdon dhe po shkaterron prej 25 vjetesh me nje lufte civile Salvadorin. Kosta Rika dhe Hondurasi po ashtu jane te zhytura ne nje aktivitet revolucionar te iniciuar nga Jezuitet. Nje qenie shume aktive e angazhuar ne te ashtuquajturen Clirimi Fetar eshte Mary Knoll Mission me orientim komunist. Kjo ra ne sy me vrasjen e kater te ashtuquajtureve prifterinj te Mary Knoll Mission te cilet u vrane ne Salvador dica vite me pare. Te kater prifterinjte ishin agjente subversive komunist dhe aktiviteti i tyre u dokumentua ne menyre te hollesishme nga qeveria e Salvadorit. Shtypi amerikan dhe mediat e reja refuzuan ti kushtonin qofte edhe nje pjese te vogel ne faqet e tyre ketij fakti, ndonese materialet qe disponoheshin nga qeveria e Salvadorit ishin te bollshme dhe shume te faktuara. Mary Knoll kryen nje sherbim aktiv ne shume vende dhe eshte pergjegjese kryesore per ardhjen e komunizmit ne vende si Rodezia, Mozambiku, Angola dhe Afrika e Jugut.

- Krijimi i nje kolapsi total te ekonomise boterore dhe kaosi politik

- Te marri nen kontroll te gjithe sistemin e brendshem dhe te jashtem te politikes amerikane

- Dhenia e nje mbeshtetje totale ndaj organizatave si UN, Fondi Monetar Nderkombetar, Banka Nderkombetare e Rezervave, Gjykaten Nderkombetare dhe gradualisht te eleminoje rrolin e institucioneve lokale duke i kaluar ato ne kolaps te plote dhe vene nen kontrollin e UN

- Te penetroje ne menyre subversive cdo qeveri ne bote dhe duke bashkepunuar me to te shkaterroje integritetet kombetare te vendeve qe perfaqesojne.

- Te organizoje nje aparat nderkombetar terrorrist dhe te krijoi negociata me terrorristet kudo ndodhen ne bote. Ketu mund te kujtojme rastin e Bettino Craxit i cili insistioi qe qeveria italiane dhe ajo amerikane te negocionin me Brigadat e Kuqe qe rrembyen kryeministrin Aldo Moron dhe gjeneralin Dozier. Mbas lirimit te tij, Dozier u urdherua te heshte njehere e pergjithmone per ate qe dinte. Nese ai flet, do dali ne shesh e verteta e temerrshme sesi Henry Kissinger arriti marrveshjen per Aldo Moron, Ali Bhutto dhe Gjeneralin Zia ul Haq.

- Duke marre ne kontroll sistemin shkollor ne Amerike me qellimin e vetem per ta atrofizuar ate dhe shkaterruar plotesisht. Qe nga viti 1993 kjo gje eshte shnderruar ne nje fakt qe po behet gjithmone e me shume real dhe do behet akoma dhe me shume shkaterrues sidomos me aprovimin e sistemit Outcome Based Education (OBE) per ciklet fillore dhe ato tetevjecare.
Crazy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-12-10, 23:52   #4
Izraeliti
surf maniac
 
Avatari i Izraeliti
 
Anėtarėsuar: 09-08-09
Vendndodhja: Proxy Server
Postime: 215
Izraeliti e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Illuminati

Artikulli ėshtė i kopjuar nga faqe islame dhe shėrben pėr propagandė fetare islame. S’mendoj se ėshtė e udhės tė mirremi me propaganda, ose tė biem pre e tyre, sepse dihet se ē’farė ėshtė propaganda dhe qėllimin e saj.

Nėse dikush se dinė, atėhere krejt shkurt i’u tregoj se propaganda ėshtė njė temtim sistematik i manipulimit me tė vėrteten, rezultatet dhe situatat. Mė sė shpeshti pėrdoret nė politikė dhe religjion.
__________________
m'sohen senet
Izraeliti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-12-10, 00:34   #5
Crazy
 
Avatari i Crazy
 
Anėtarėsuar: 03-12-10
Postime: 70
Crazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Illuminati

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Izraeliti Shiko postimin
Artikulli ėshtė i kopjuar nga faqe islame dhe shėrben pėr propagandė fetare islame. S’mendoj se ėshtė e udhės tė mirremi me propaganda, ose tė biem pre e tyre, sepse dihet se ē’farė ėshtė propaganda dhe qėllimin e saj.

Nėse dikush se dinė, atėhere krejt shkurt i’u tregoj se propaganda ėshtė njė temtim sistematik i manipulimit me tė vėrteten, rezultatet dhe situatat. Mė sė shpeshti pėrdoret nė politikė dhe religjion.
hahaha pot dhem ty po?
n'kofsh ti asi jahudi i '' LESHIT '' adin mem tregu kush o zoti jot.
Crazy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-12-10, 11:17   #6
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Illuminati

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Crazy Shiko postimin
hahaha pot dhem ty po?
n'kofsh ti asi jahudi i '' LESHIT '' adin mem tregu kush o zoti jot.
mire bre Crazy, a dine ti me me tregu a me besu une a jo keto shenime qe ti i solle se nese i referohem nickut tend i bjen qe te gjitha qe thua jane qmendurina .
ah, harrova ..sa per mua nese ato qe thua dalin te sakta ,le te behen ,aman le te behen ..pasi edhem ne kete shkalle te qeverisemi nga injoant te pashkolle ,pse te mos diktohemi nga mendje ndriturit .
..p.s.
kuku cka paske me hjek, ruju..hala se paska lexu murrizi i forumit kete temen tonde ,se e pate ...
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-12-10, 11:41   #7
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Illuminati

Ka lloj - lloj te ndritur ! Te mir, e te kqinjė.

Keta qeveritaret tan jan te paditur, por nuk jan te kqinje sa jan keta te ndriturit masonik (perjashto murrizin ketu :p)

Edhe nime, ku po i dhem keti ēifuti nga tel-avivi ?!… Ah po, po - > po e di tani,.. ! ;-) Hajt mos ke dert, se e gjithe kjo ēfar po ndodhe eshte dashur qe te ndodhe dhe me vie mir qe po ndodhe e koha po kalon. Do ju vie rradha edhe juve, dhe ate dit, fatėkeqėsisht per ty, s'ke ku do ikesh !
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-12-10, 14:40   #8
Izraeliti
surf maniac
 
Avatari i Izraeliti
 
Anėtarėsuar: 09-08-09
Vendndodhja: Proxy Server
Postime: 215
Izraeliti e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Illuminati

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Crazy Shiko postimin
hahaha pot dhem ty po?
n'kofsh ti asi jahudi i '' LESHIT '' adin mem tregu kush o zoti jot.
Ēka i kontribon temės nėse flas pėr vehten, edhe “leshin”? A paska shumė Zota a?

Citim:
Makresh: Edhe nime, ku po i dhem keti ēifuti nga tel-avivi ?!… Ah po, po - > po e di tani,.. ! ;-) Hajt mos ke dert, se e gjithe kjo ēfar po ndodhe eshte dashur qe te ndodhe dhe me vie mir qe po ndodhe e koha po kalon. Do ju vie rradha edhe juve, dhe ate dit, fatėkeqėsisht per ty, s'ke ku do ikesh !
Jo nuk kam dhimt, se nuk jam shtatzanė, mashkull jam.
Mos hek keq kot zotni Makreshi, tu sopozu vendbanimim ose rezidencen time. Nėse edhe aq fort t’intereson, pyet, se ndoshta edhe tė tregoj.
__________________
m'sohen senet

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Izraeliti : 06-12-10 nė 14:41
Izraeliti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-12-10, 15:02   #9
roadrunner
Shote Galica
 
Avatari i roadrunner
 
Anėtarėsuar: 07-09-09
Vendndodhja: N'dor t'dades tem
Postime: 9,779
roadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Illuminati

turli feje ka dal mas luftes, e turli turli ***** me gjith to
__________________
Nuk kam firme, jam fukara

Kosova, vendi me romantik ne bote. Te gjithe ta mbajn qirin :D.
roadrunner Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-12-10, 15:11   #10
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Illuminati

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga roadrunner Shiko postimin
turli feje ka dal mas luftes, e turli turli ***** me gjith to
eh mo de , qe kjo e fundit dol mbasi u ndreq Dardania ,
mos e bone te madhe ,Murrrizi valla e ka themelu...
hahaha
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-12-10, 15:16   #11
roadrunner
Shote Galica
 
Avatari i roadrunner
 
Anėtarėsuar: 07-09-09
Vendndodhja: N'dor t'dades tem
Postime: 9,779
roadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Illuminati

jo jo, un veq po kqyri, se gjithqka eshte e mundur ne kete bote....kurgjo per mu qudit hahaha
__________________
Nuk kam firme, jam fukara

Kosova, vendi me romantik ne bote. Te gjithe ta mbajn qirin :D.
roadrunner Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-12-10, 16:13   #12
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Illuminati

Dardania.de- Shkenca- Shkenca dhe Teknologjia-Fenomene paranormale-Njėfar Ilum-Inati....
masanej dofar crazy, melesha e jadushka .........phyyyyyy

Po mirė, mbase u gjeta ktu ja t'u rahatoj pak.
Flini dath ju, se jon punė tė mdhoja kto pėr koka tė vogla si tė juajat, thjesht keni njė pauz nė jetė, e qė nė shkenc quhet Amnezi

tashi unė sjom kėtu, se kom "halle" ma t'mdhoja sa tu ndihmoj nė zbutjen e hallėve tuja, tė mė ndjeni a !
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-12-10, 17:00   #13
Crazy
 
Avatari i Crazy
 
Anėtarėsuar: 03-12-10
Postime: 70
Crazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Illuminati

pershendetje !.

pik spari djem kto sjon pallavra.
pik sdyti qikjo gjenerata juve 30vjet e te nalt jon rrit 1agoni t'flliqt ku ska pas as kushte minimale per shkollim t'duhur tash i keni mush trut tallash. (realitet qe dhem o kjo).
pik streti illuminati u kriju per qit qellim illuminati MASONERI kta jon 1mut nuk osht kjo veq 1shkres per illuminati lyp kontrollo ne google ose ku tdush ki me gjet pjes illuminati sjom un me ta ''illuminati'' nfakt un thom killuminati (vraje kit sistem).
amo kjo i ka fell rrajt so diqka e shpikur ka shum adhurus killuminati nese i njeh dikush yjet e amerikes si Jay z, rihanna, lady gaga, deri von edhe eminemi u kan pjes e tina.
osht ne doren e juve me besu ose jo kit histori qe veq pak ju njoftova me to se me i hi fellit dalin shum fakte po ate jau la juve kush ka interes me lexu per ta.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Crazy : 06-12-10 nė 17:01
Crazy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-12-10, 17:17   #14
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Illuminati

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Crazy Shiko postimin
pershendetje !.

pik spari djem kto sjon pallavra.
pik sdyti qikjo gjenerata juve 30vjet e te nalt jon rrit 1agoni t'flliqt ku ska pas as kushte minimale per shkollim t'duhur tash i keni mush trut tallash. (realitet qe dhem o kjo).
pik streti illuminati u kriju per qit qellim illuminati MASONERI kta jon 1mut nuk osht kjo veq 1shkres per illuminati lyp kontrollo ne google ose ku tdush ki me gjet pjes illuminati sjom un me ta ''illuminati'' nfakt un thom killuminati (vraje kit sistem).
amo kjo i ka fell rrajt so diqka e shpikur ka shum adhurus killuminati nese i njeh dikush yjet e amerikes si Jay z, rihanna, lady gaga, deri von edhe eminemi u kan pjes e tina.
osht ne doren e juve me besu ose jo kit histori qe veq pak ju njoftova me to se me i hi fellit dalin shum fakte po ate jau la juve kush ka interes me lexu per ta.
E ti, n'Google i zbulove kta illuminatin, a kshtu vet?

Personalisht kom ndigju per ni rast ma moti, kallxojshin o kon njani ma i ri se 30 vjec tu i rujt lopt edhe ka shku ni illuminat tinza e ka kafshu n... (nejse spo kallzoj ma tuqje)... veq e dij qe kan than qi shtaga pi dore i kish pas ra ktinaj...
...e len ky qashtu shtagen, shtritė atjetekoft, edhe drejt e n'Google... me ymyt m'e kill kit lluminatin me cyber metoda prej laptopit...

...a i ka kill hala, s'kan kallzu, veq i tranoj qato lop te shkreta, than.
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-12-10, 17:19   #15
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Illuminati

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga panta_rhei Shiko postimin
E ti, n'Google i zbulove kta illuminatin, a kshtu vet?

Personalisht kom ndigju per ni rast ma moti, kallxojshin o kon njani ma i ri se 30 vjec tu i rujt lopt edhe ka shku ni illuminat tinza e ka kafshu n... (nejse spo kallzoj ma tuqje)... veq e dij qe kan than qi shtaga pi dore i kish pas ra ktinaj...
...e len ky qashtu shtagen, shtritė atjetekoft, edhe drejt e n'Google... me ymyt m'e kill kit lluminatin me cyber metoda prej laptopit...

...a i ka kill hala, s'kan kallzu, veq i tranoj qato lop te shkreta, than.

Ha,hahahahahaahahahahaha.

Masi ti shkrove si paska mbyt ende krejt ha,haahahahahahahaha!


__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 16:50.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.