Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Shkenca & Teknologjia
Emri
Fjalėkalimi
Shkenca & Teknologjia Zhvillimi i shkencės, tė rejat dhe tė arriturat e fundit nga shkenca dhe teknologjia.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 01-10-11, 10:02   #1
uck_aksh
Lavdi Dėshmorve
 
Avatari i uck_aksh
 
Anėtarėsuar: 02-10-04
Vendndodhja: Vevey-Suisse
Postime: 5,194
uck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Fal teknologjis

fal teknologjis vajza 29 vjeqare ndegjon per her te par


__________________
Ne shqiptaret e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpirt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e shqiptarve eshte shume shtrenjt
uck_aksh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 01-10-11, 18:29   #2
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Fal teknologjis

Robotėt gjejnė anijen me 200 ton ar
9:35 / 27.09.2011

Rrobotėt nėnujorė tė firmės sė njohur amerikane “Odyssey Marine”, kanė zbuluar nė fund tė Oqeanit Atlantik, 300 milje larg brigjeve tė Irlandės, njė anije e vjetėr e fundosur, me 200 ton argjend, me vlerė 150 milionė sterlina.


Ky zbulim pėrbėn edhe ngarkesėn mė tė madhe me metal tė ēmuar tė gjendur ndonjėherė nė det. “SS Gairsoppa”, njė anije transporti britanike, ėshtė fundosur nga njė nėndetėse gjermane nė vitin 1941.
Firma amerikane “Odyssey Marine” bėri zbulimin dhe tani do tė mbajė 80 pėr qind tė vlerės, sipas marrėveshjes sė nėnshkruar me Departamentin e Transportit.

Anija, e cila po kthehej nga India nė Britani, u pikas nga nėndetėsja gjermane. Vetėm njė person nga ekuipazhi prej 85 personash arriti qė t’i mbijetonte sulmit me silur.
Mbetja e anijes ėshtė gjetur nė muajt e verės nė thellėsinė 4700 metra nė Atlantikut Verior, por ėshtė konfirmuar vetėm kėtė javė nga kompania qė ka publikuar edhe pamjet e saj.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 05:09.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.