Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Shkenca & Teknologjia > Fenomene Paranormale
Emri
Fjalėkalimi
Fenomene Paranormale A egzistojnė fenomenet paranormale apo ato janė vetėm mashtrime tė persosura?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 29-02-12, 09:26   #16
4peace
m'su's "Pėrvoja"
 
Anėtarėsuar: 01-10-03
Vendndodhja: drejt dritės
Postime: 2,626
4peace e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Tinguj misterioz mbreme ne Prishtine !?

*

Valla ky Makreshi s'po e le Jo Tyben (You Tube) as me prekė n'tokė...

Taksirati, e hupa ma shum se ni ore...
...tuj ndigue zana t'3nt...

Pa hajgare tash:
S'di a kom a jo t'drejte, ama keto zera mund t'i quaja...
..."e kur i fryhet surit" (trombonit, trumbetės)
...eshte nje lloj parajalmerimi
...se do te ndodhe dicka (dhashte ZOTI dicka e mire)
(Po ta degjoni me vemendje kete ze duket sikur fryerje ne ndonje instrument...)

ose
...jemi ne ēastin 5 (api 1) minuta para 12-ve.

Mund ta quajme edhe gjėmim. Gjėmim i Tokės - planetit tone.
S'di si e kuptoni ju kete punen e Tokes...
...por Toka eshte gjithashtu krijese e gjalle - gjallese.
Kurse, sidomos ata qe merren me ruajtjen e mjedisit (ekologji)...
...e dijme se Toka eshte e semure (fale njerezve te paskurpullt qe e eksploatojne pa fije skurpulli)
...ashtuqe do te mund te thoja kjo eshte thirrja e fundit per ta shpetuar Token nga vdekja (ku, bashke me te do te vdisnim edhe ne).


*
__________________
!!! E vetmja shkėndijė shprese nė Kosovė: Lėvizja VETĖVENDOSJE!!!
4peace Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 29-02-12, 10:24   #17
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Tinguj misterioz mbreme ne Prishtine !?

Mund ta interpretojm si te duam tani, por perderisa nuk e dim origjinen e saj, vetem cka bejm pronostika !

4peace, bonu i fort se kur t'i fryhet trompetes s'ka ma pyetje

Un me sa di, 2x i fryhėt. Heren e pare per t'i dhen fund kesaj bote, dhe heren e 2-t, per ti ringjall te gjithe dhe serish para Zotit.

E sa i perket punės sė tokes,.. e dim qe eshte ndotur, por a mendon ti, qe kjo prishja e Tokes mund t'ia prish planet e Zotit, dhe te shkatterrohemi para se te kete then Zoti ?!
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-02-12, 10:31   #18
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Tinguj misterioz mbreme ne Prishtine !?

hajde fetishisem , hajde ...

nuk them qe per momentin te mos duket tinguj misterioz , burim i pazbuluar .. ama me qudit fakti se pse njeriu eshte i prirur , i joshur drejt fatalitetit ...te nderlidhet me dijen ..!
__________________
--------------------------------------------------------------------------------

Vendlindje, ti ėndėrr qė mė ftofesh

lėshoma njė zė, pash' Hirin tėnd!

Shėtita pash' mė pash' (edhe Ferrin),

por Prushin tėnd s'ma dogj dot, asnjė vend!

[ e vodha, nga Panta_rhei ]
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-02-12, 10:45   #19
4peace
m'su's "Pėrvoja"
 
Anėtarėsuar: 01-10-03
Vendndodhja: drejt dritės
Postime: 2,626
4peace e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Tinguj misterioz mbreme ne Prishtine !?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Makresh Shiko postimin
Mund ta interpretojm si te duam tani, por perderisa nuk e dim origjinen e saj, vetem cka bejm pronostika !

4peace, bonu i fort se kur t'i fryhet trompetes s'ka ma pyetje

Un me sa di, 2x i fryhėt. Heren e pare per t'i dhen fund kesaj bote, dhe heren e 2-t, per ti ringjall te gjithe dhe serish para Zotit.

E sa i perket punės sė tokes,.. e dim qe eshte ndotur, por a mendon ti, qe kjo prishja e Tokes mund t'ia prish planet e Zotit, dhe te shkatterrohemi para se te kete then Zoti ?!
Makresh,
une nuk dashta ta interpretoj Kur'anin...
...por ne baze te zerit, eshte ze trumpete, suri (Posaune i thone gjerm.)

Puna e tokes, qe thua...

...paske harruar se njerezimi eshte administrator i Tokes. Dhe, si i tille i ka dhe pergjegjesite e veta.
Kur ti e shkaterron pyellin, ta zeme, kjo s'ka te beje me Planin e Zotit...
...por me budallakine e njeriut...
...keshtuqe, pas shkaterrimit te pyellit, per njerezit qe kane vetedije e ndergjegje, eshte e vetekuptueshme se ndodhin korozione, shkreterime...e deri tek mungesa e oksigjenit...sepse pyjet jane mushkerite e Tokes.


P.S.
Une s'kam frike nga vdekja. Kur te vije, mire se ka ardhur.
Le ta kene friken ata qe jane deri ne fyt me gjynahe

etj. etj.

*
__________________
!!! E vetmja shkėndijė shprese nė Kosovė: Lėvizja VETĖVENDOSJE!!!
4peace Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-02-12, 10:52   #20
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Tinguj misterioz mbreme ne Prishtine !?

Ashtu eshte,.


Tjeter,.. me ka be edhe dicka kurioz vitin e kaluar,. nese ju kujtohet kur ne gazet lexuam se nje qytet i tere eshte zhdukur ne Kinė !

... ne te njejtin vit, u filmua edhe nje qytet i ri mbrenda qytetit per ca momente ?!

Ketu thuhet se eshte mirazh, por mirazhi perceptohet vetem me sy, e jo edhe me incizime ?!PS: Mos t'mendoje ndokush qe jam duke profetizu fundin e botes kete vit, sic besojn jo-muslimanet ! Ate e din vetem Zoti e askush tjeter.
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Makresh : 29-02-12 nė 10:58
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-02-12, 11:00   #21
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Tinguj misterioz mbreme ne Prishtine !?

Mos u tutni, amerikant jon tu i provu rropllanat e padukshem :D

Qitu ku jom une, po qkrujne neper gazeta se demek bombat atomike mas shumti, po edhe gaznat e ndryshme, bejzina e qisi sene, e kan shkatrru nifare mbeshtjellese (cipe) ne atmosfere, qe e paska mbrojt token prej disa gjuajtjeve te diellit. Dielli po e gjujka token me trumpeta

Nejse, mue nuk ma kapirati fort kete teori, po qka di une funi i fundit?
Mue po m perngjan ma shume me UFA-t. Nashta tu lu ne facebook Hidden Cronicles, po me shtihohen UFA-te.

Misterioze a? Po tybe, edhe t frikshme pak.
Po, a muj me ndryshu une diqka?
Joe, veq po rri edhe po pres..
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-02-12, 11:11   #22
4peace
m'su's "Pėrvoja"
 
Anėtarėsuar: 01-10-03
Vendndodhja: drejt dritės
Postime: 2,626
4peace e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Tinguj misterioz mbreme ne Prishtine !?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lovely Shiko postimin
Mos u tutni, amerikant jon tu i provu rropllanat e padukshem :D

Qitu ku jom une, po qkrujne neper gazeta se demek bombat atomike mas shumti, po edhe gaznat e ndryshme, bejzina e qisi sene, e kan shkatrru nifare mbeshtjellese (cipe) ne atmosfere, qe e paska mbrojt token prej disa gjuajtjeve te diellit. Dielli po e gjujka token me trumpeta

Nejse, mue nuk ma kapirati fort kete teori, po qka di une funi i fundit?
Mue po m perngjan ma shume me UFA-t. Nashta tu lu ne facebook Hidden Cronicles, po me shtihohen UFA-te.

Misterioze a? Po tybe, edhe t frikshme pak.
Po, a muj me ndryshu une diqka?
Joe, veq po rri edhe po pres..
Keto qe i bera me vaj, jane te verteta, ama nuk jane te sotit.
Keto kane te bejne qe prej shperthimit te pare te bombes atomike...
...me c'rast eshte shqyer cipa apo muri mes boterave paralele...
...keshtuqe edhe bombardohemi me lajme te rrejshme (fake) per cdo dite
...nga "parashikues" apo "profete" te te gjitha llojeve.

P.S.
Per moderatoret/adminat:
Si kjo teme, ashtu edhe nje numer i madh syresh...
...nuk do te duhet te postoheshin ne nje rubrike (nenforum) te quajtur "Atronomia"...
...meqenese ekziston nenforum (subforum) me emrin : 'Fenomene mbinatyrore'

*
__________________
!!! E vetmja shkėndijė shprese nė Kosovė: Lėvizja VETĖVENDOSJE!!!
4peace Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-02-12, 11:34   #23
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Tinguj misterioz mbreme ne Prishtine !?

Kush ma ka shlye kontributin tim ne kete teme ?

amani ju lutem !

Pra, edhe une deshmoj qe kam degjuar ca zera te quditshem, dhe i jap te drejt makershit.
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-02-12, 11:58   #24
Bajlozi i Zi
 
Anėtarėsuar: 22-02-12
Postime: 952
Bajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Tinguj misterioz mbreme ne Prishtine !?

http://gazetashqip.info/2012/shkence...-te-zerit.html
Bajlozi i Zi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-02-12, 12:06   #25
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Cool Titulli: Re: Tinguj misterioz mbreme ne Prishtine !?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bajlozi i Zi Shiko postimin

Bravo Ba lo i Zi, e shpetove njerzimin nga panika.

PS : Mashallah cfar artikulli.
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-02-12, 12:08   #26
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Tinguj misterioz mbreme ne Prishtine !?

[QUOTE=Makresh;2198164]


Makresh ,
ne cka ke dyshue ti ?
__________________
Perfekte Frauen gibt es in jeder Ecke , so sprach der Gott und schuf die Erde , rund.

Femra perfekte ka nė ēdo qyshe ,kėshtu tha zoti dhe krijoi tokėn e rrumbullakėt .

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga LOJETARI : 29-02-12 nė 12:09
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-02-12, 12:08   #27
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: Tinguj misterioz mbreme ne Prishtine !?

....une po dyshoi mos arusha u habit pahiri, hahaha....
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-02-12, 13:49   #28
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Tinguj misterioz mbreme ne Prishtine !?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI Shiko postimin


Makresh ,
ne cka ke dyshue ti ?

Per cka e ke fjalen ?
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-02-12, 15:48   #29
Izraeliti
surf maniac
 
Avatari i Izraeliti
 
Anėtarėsuar: 09-08-09
Vendndodhja: Proxy Server
Postime: 215
Izraeliti e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Tinguj misterioz mbreme ne Prishtine !?

Sa interesant. Shumё qenkan munduar misionarёt „on line“ pёr ta frikёsuar kёtё “ummet”. Paskan lansuar video amerikane, ēeke, e ruse...

E dini pse e bёjnё kёtё? Sepse, ata (misionarёt) presin qё njerёzit e frikёsuar ti ofrohen atyre, nё mёnyrё qё lehtёsisht tё fusin duart nё xhepat e tё frikёsuarve, dhe tё grabisin kursimet e tyre. Ndoshta fjala grabitje tingёllon paksa e vrazhёt, por nuk kam si ta quaj ndryshe, kur ofrohen njerёz rrethё vetes pёrmes frikёsimit - me qёllim fitimi.
__________________
m'sohen senet
Izraeliti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-02-12, 16:21   #30
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Tinguj misterioz mbreme ne Prishtine !?

Te kam thene nje here qe ne s'jemi Juda, dhe nuk besojm per hir te Interesit e as nuk jetojm nga interesi. Nuk e hapa kete teme qe ta nderlidhim me fe. Ky Ummet, nuk frigesohet nga asgje, pervec Zotit, Krijuesit te ēdo sendi !


__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 12:37.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.