Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Shkenca & Teknologjia > Fenomene Paranormale
Emri
Fjalėkalimi
Fenomene Paranormale A egzistojnė fenomenet paranormale apo ato janė vetėm mashtrime tė persosura?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 01-03-12, 14:16   #31
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Tinguj misterioz mbreme ne Prishtine !?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Makresh Shiko postimin
Kjo lagje nuk eshte ne Prishtin e as ne Kosove.
Tingujt jan degjuar rreth ores 2 i nates, e jo 2 i dites.Ukrain.
Para do kohėsh Zero Cooli ka sjell disa materiale pėr disa projekte qė njerėzit jan ka i bajnė, unė besoj fuqishėm qė edhe kėta tinguj janė produkte tė tyre, e do tė shofim e ndėgjojmė edhe shumė gjėra tjera qė do tė na tmerrojnė. Normal jan ka mundohen t`i ndėrlidhin me thėniet nėpėr librat e shejta. Ka kohė qė i kam pėrcjell ato qė shkruhen pėr kėta zėra misterioz, shumica thonė se janė shenja tė apokalipsės. Mendoj se e kam ndėgju edhe vet para 2/3 viteve ka qenė ora 4-5 e mėngjezit vetėm sa u pata kthy nė shtėpi prej pune, ja pata lėnė fajin zhurmės nga fabirka e afėrt, sepse nuk pata lexu ende asgjė pėr zėrat misterioz por se kam ndėgju mė asnjėher.
Jo pa qėllim i ceka lehjet e qenve, kafshėt i ndjejnė mė mirė se njerėzit katastrofat qė shkaktohen prej natyrės.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Murgesha : 01-03-12 nė 14:17
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 01-03-12, 16:17   #32
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Tinguj misterioz mbreme ne Prishtine !?

Edhe un kam nje besim, qe eshte pjes e nje projekt qe quhet H.A.A.R.P. (High Frequency Active Auroral Research Program) , e qe ka per mision kontrollimin e motit. Nderlidhja me fe, nuk eshte edhe e gabueshme, sepse kontrollimi i kohes eshte nga pershkrimet qe i behet dexhallit, ai do ta kete kete mundesi, dhe Haarp, ka kete mision. Ne vija t'trasha, mund ta konsiderojm si shenja te kiametit, por kur t'i fryhet surit/trompetes, s'do te jem me ketu duke debatuar pasiqe te gjithe do te vdesim, dhe te gjithe do ta kuptojm se cfar do te ndodhe pa pasur nevoje per hoxhe, apo ndonje ekspert t'akustikes.


__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 12:23.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.