Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Hapėsirė filozofike-psikologjike
Emri
Fjalėkalimi
Hapėsirė filozofike-psikologjike Praktika e jetės njerėzore, sjelljet e individėve e tė shoqerisė. Proēeset mendore etj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 16-03-12, 07:14   #4081
Albonita
CroChicca & Gucci.
 
Avatari i Albonita
 
Anėtarėsuar: 09-12-07
Vendndodhja: Aty ku ndihem mire -->Split
Postime: 28,831
Albonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Thėnie filozofike.

Koha eshte sikur shpata, nese nuk e pret, te prene!
__________________
Per Familje jap Jeten......Per Dashurine Shkatrroj Boten!!
Albonita Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 16-03-12, 21:44   #4082
ssara
 
Avatari i ssara
 
Anėtarėsuar: 13-02-07
Postime: 13,228
ssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Thėnie filozofike.

Shpesh ,vlerat e verteta nuk zbulohen dot nga pamja e jashtme...
ssara Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-03-12, 07:34   #4083
Albonita
CroChicca & Gucci.
 
Avatari i Albonita
 
Anėtarėsuar: 09-12-07
Vendndodhja: Aty ku ndihem mire -->Split
Postime: 28,831
Albonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Thėnie filozofike.

E verteta eshte nje lloj ui i nxehte qe del nga toka, i cili shkrin deborerat .
__________________
Per Familje jap Jeten......Per Dashurine Shkatrroj Boten!!
Albonita Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-03-12, 16:03   #4084
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Thėnie filozofike.

Mos lejo fitoret tė tė prekin mendjen, mos lejo dėshtimet tė tė prekin zemrėn.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-03-12, 22:15   #4085
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: Thėnie filozofike.

....ndihma e te huajit eshte si paraje me fajde.

u

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Hajra : 17-03-12 nė 22:17
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-03-12, 17:00   #4086
Albonita
CroChicca & Gucci.
 
Avatari i Albonita
 
Anėtarėsuar: 09-12-07
Vendndodhja: Aty ku ndihem mire -->Split
Postime: 28,831
Albonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Thėnie filozofike.

E cfare rri fshehur sot, do te zbulohet me kohe
__________________
Per Familje jap Jeten......Per Dashurine Shkatrroj Boten!!
Albonita Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-03-12, 22:24   #4087
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Thėnie filozofike.

keshtu po thote ..

Charles Baudelaire

"Ajo qė krijohet nga mendja ėshtė mė e gjallė se materia."
__________________
--------------------------------------------------------------------------------

Vendlindje, ti ėndėrr qė mė ftofesh

lėshoma njė zė, pash' Hirin tėnd!

Shėtita pash' mė pash' (edhe Ferrin),

por Prushin tėnd s'ma dogj dot, asnjė vend!

[ e vodha, nga Panta_rhei ]
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-03-12, 23:40   #4088
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Thėnie filozofike.

tri metamorfoza te shpirti po ju them
(thote Nietzsche ne fillozofine e tij )

kur shpirti behet deve
nga devja kalon ne luan
dhe nga luani kalon ne femi ..
per keto 6 vite ,disa here kete thenje kaq brilante e kam sjellur ketu , kurr nuk e pash qe dikush u ndal te analizonte kete kaq te vertet te evoluimit mbrenda karakterit tone ..as kurr nuk e vrejta qe dikush arrine ta thej kete hallke ,

kaq larg Mbinjeriut jemi ,akoma dhe sot...!
__________________
--------------------------------------------------------------------------------

Vendlindje, ti ėndėrr qė mė ftofesh

lėshoma njė zė, pash' Hirin tėnd!

Shėtita pash' mė pash' (edhe Ferrin),

por Prushin tėnd s'ma dogj dot, asnjė vend!

[ e vodha, nga Panta_rhei ]
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-03-12, 20:56   #4089
ssara
 
Avatari i ssara
 
Anėtarėsuar: 13-02-07
Postime: 13,228
ssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Thėnie filozofike.

Dija mbeshtetet ne tri gjera;te shohesh shume, te mesosh shume dhe te provosh shume.....
ssara Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-03-12, 09:59   #4090
ritta
 
Anėtarėsuar: 02-09-08
Vendndodhja: dikund ne tok
Postime: 2,675
ritta e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Thėnie filozofike.

Gjerαt e berα me zemer , rrαll here deshtojne !!
ritta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-04-12, 17:30   #4091
Bajlozi i Zi
 
Anėtarėsuar: 22-02-12
Postime: 952
Bajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Thėnie filozofike.

Kur zemra heq dorė, flet goja.

Ekziston njėfarė kėnaqėsie nė vajtim.

Testi mė i madh i dashurisė ėshtė folja e sė vėrtetės.

Jeta jonė ėshtė shumė e shkurtė, por fatkeqėsitė e bėjnė mė tė gjatė.

Ėshtė fitues i dyfishtė ai qė nė ēastin e ballafaqimit arrin ta mposhtė vetveten.

Lufta, ėshtė tmerri ma i madh pėr njė Nanė.

Ai qė ka jetė tė mirė, jeton i pavėrejtur.
Bajlozi i Zi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-04-12, 00:15   #4092
Domira
 
Avatari i Domira
 
Anėtarėsuar: 02-02-05
Postime: 16,716
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Thėnie filozofike.

Ekzistojnė njerėz me intelekt tė ndritur dhe njerėz me intelekt verbues. Tė parėt ndricojnė rrethin kurse tė dytėt e verbojnė ate./ Marie v. Ebner-Eschenbach

Ska gjė mė tė keqe se sa budallallėku aktiv./Goethe

I mencuri ėshtė i ngadalashėm nė tė folur, por i shpejtė nė veprim./Konfucius

Nga njė rradhe zerosh, dikush leht e ben zingjirin./Stanislaw Jerzy Lec

Atė qė zotrat duan ta mbrojnė, i falin mencurinė./Mahabharata

I mencuri mėson nga dėshtimet e tjerėve, i cmenduri nga tė vetat./Angleze

Kush ia hap gropėn fqiut, le t'ja marri masėn vetėvehtes./Turke

I cmenduri ėndėrron pasurinė, i mencuri lumturinė./Turke
Disa njerėz mundohen mė shumė pėr ta fshehur mencurinė, se sa cmendurinė e tyre./ Jonathan Swift

Budallallėku mbijeton gjithmonė. Ai, nėse mund tė thuhet, ėshtė tepėr budalla qė tė vdes./Norvegjeze

Ai qė ėshtė krenar pėr inteligjencėn e vet, i gjason tė burgosurit qė krenohet me qelinė e tij./Simon Weil

Kur njerėzit pajtohen me mua, ndjej se unė patjetėr e kam gabim./Oscar Wilde

Mė e rrallė se cdo gjė shtė bashkimi i arėsyes dhe mahnitjes./Voltaire

Nuk ėshtė kurfarė pėrparėsie me qenė i shpejtė nė tė menduar, nėse njeriu mendon gabimisht. Pėrsosshmėria e njė treni nuk ėshtė shpejtėsia e tij, por ėshtė rregullimi i tij i drejtė./Vauvenargues
__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-04-12, 08:22   #4093
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Thėnie filozofike.

Humori te cillin e ben ne cmimin te emrit tende,nuk lendone kurre te tjeret
ndersa humore nuk quhet kur tallesh ne emer te tjereve,ai eshte neqmim
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-04-12, 16:19   #4094
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Thėnie filozofike.

edhe majmuni bahet mbret,kur luani mungone
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-04-12, 07:39   #4095
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Thėnie filozofike.

Mardhaniet mes njerzve jan si kemba me kepucen,na mundemi te sgjedhim kepuce te bukura ,po kjo ska te bej me faktin se jo ne cdo kepuce ndihet kemba jone rehat,nje kpuce e rehatshme te lehtesone ecjen,nje kepuce qe vret kemben te ben per pak qaste te mos ndihesh rehat

my fillozofy


__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga emine : 03-04-12 nė 07:39
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 27 (0 Anėtarėt dhe 27 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 15:24.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.