Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr Dje, 08:29   #4246
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,683
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

siq e tham sa e sa her po e perserisim vazhdimisht ,
nuk ka as fis me te humbur e me te varfer te kesaj bote qe mund te krahasohet me shqiperin etnike
nuk ka krahasim as nuk ka vend as komb me te varfer se shqiperia etnike
nuk ka shtet me te dobet nuk ka ushtri me te dobet se sa ushtria shqiptare
shqiperin dhe kosoven mundet ti pushtoj edhe nje shoqate e gjuetis serbe
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr Dje, 08:31   #4247
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,683
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

shtrohet pyetja kush e ka pru ne kete gjendje shqiperin etnike,
dhe pse amerika dhe europa nuk e ndihmojn shqiperin etnike,

sepse nuk duan dhe nuk do te duan as ne te ardhmen

nuk pritet nga as nje e ardhme nga asnje administrate e ketyre shteteve
asnje ndihme shqiptarve nuk do te ju vjen nga asnje vend i perendimit
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr Dje, 08:38   #4248
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,683
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

pikpyetje do te jet si dhe qysh e kush ne kohrat qe vijne do ta pushtoj shqiperin etnike ,

kina me ushtri ose serbia dhe rusia me ushtri
cilat nga keto shtete do te zbarkojn ushtarakisht me ushtri
ne trojet shqiptare dhe do ta pushtojn shqipetrin etnikekjo do te ndodhe sepse esht deshire dhe veprim i loja daftyrshe afatgjate e
politikess antishqiptare qe behet ne boten perendimore

loja dhe dyftyrsia dinake me shqiptaret
nga ana e perendimit qe luan loje dhe lojra te pa kufij me shqiptaret
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr Dje, 08:40   #4249
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,683
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

si spjegohet kjo te jeshe me i dobti ne bote me i shkatrruari ne bote pa ekonomi pa ushtri pa shtet siq jan shqiptaret
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr Dje, 10:30   #4250
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,683
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

kosova ishte gjithmone ne ferr, jetonte ne ferr ,ishte lindur neper shekuj dhe rritur ne ferr
, dhe vazhdon te jetoj ne ferr ,
Kosova nuk esht shtet i pa varur keto jan lojra de mashtrime mashtrime vertet mashtrime
,
Kosova si u trajtua ajo ishte dhe mbetet pjese e denuar e ferrit ,
serbia ia ben te zeze jeten kosoves , kjo politike behet me ndihmen ekines ete rusis por edhe
me bekimin e politikes s e perendimit ,

kosova nuk esht qliruar,nuk esht shtet kosova vazhdon te jetoj ne ferr nji ferr i vertet
, kosova vuan nga trajtimet e ndryshme te lojrave te zeza lojra te ndyra politike
pa kufij
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr Dje, 10:31   #4251
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,683
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

si u trajtue per tete vite rresht nga administrata e barak obames si u tgrajtue
kosova ,ferr i vertet ferr vertet ferr anarki varfri injorime sabotime mjerime papunsii shkretime
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr Dje, 10:48   #4252
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,683
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

si u trajtue kosova e shkrete e mjere toka e djegur ilirodardane
si u trajtua kosova per tete vite rresht nga administrata
amerikane e barak obames si u la pas dore si u shkretua si u trajtue
kosova
Kosova vazhdimisht jetoj ne nje ,ferr te vertet
esht vendi me i mjere i botes
ben jete si nje ferr vertet ferr
Kosova me varfri me anarki varfri injorime sabotime
mjerime papunsii shkretime poshtersi e te gjith nderkombtarve
ne raport me kosoven
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr Dje, 11:06   #4253
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,683
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

qellimi i te gjitha qarqeve te caktuara politike nderkombtare te deshmuara deri me sot te gjith ne forma te ndryshme veprojn si antishqiptar dhe kjo politike antishqiptare
esht me plan dhe shfarosja e shqiptarve ne menyre qe tokat shqiptare te ua japin kinezve rusve serbve
#nga kjo politike nuk ka dyshimm se vetem ky plan po zbatohet
ne forma shum dinake armiqsore antishqiptare
zbrazja e trojeve shqiptare po behet gati per te mbushe trojet shqiptare me kinez rus e shkie
kjo esht politika
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr Dje, 19:45   #4254
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,683
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Portat aty do te mbyllen
ne at festė gjithkombtare
autorė xhelal ferizi
tradhtarėt aty nuk kan me hy
se mua fjalen e suksesin ma mbyllen
ata me dyllė e pengesa barbare
e un do tu a mbylli
me te atdheut dry
-----------
eni pas engjujve
ne qellime kombtare
jo pas djajve
qe do u shėndrrojnė ne qyqe
te mos ju mashtroj gjuha
pseudo ėmbėl tradhtare
qė u gjveshin pastaj ne udhkryqe
----------

dores time qelsin besojani
o shpirtra te pa faj
un portat me besnikeri ua ruaj
engjujt nuk dua asksuh te mi kthej ne vaj
un per atdhe prore neper mote po vuaj-

------------
ne doren time do te ket seleksione
do zgjedhim engjuj un dhe e imja pendė
do te dallojmė djaj skile e demone
engjujt do ti ftoj ne kuvendė
-----------
djajve ua kemi caktuar vetem ferrin
por jo vendet me dritė
ata e deshten terrin
e kurthat e intrigat e pritė-

----------
blozat le ti mbajnė
si ideale ne dy botė
ne engjujt dritė duam liri
ata le te sillen mbi djallzoren rrotė
e ne te dehemi aromėsisht ne lumturi
-------------
autori xhelal ferizi
-----------------------
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr Dje, 19:45   #4255
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,683
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

qfarosjen e shqiptarve e duan te gjith pa perjashtim,secili shtet punon ne forma te ndryshme
kunder shqiptarve
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr Sot, 01:52   #4256
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,683
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

bombardimi i serbise , nga ana e forcave te aviacionit te natos ,
gjoja per te qliruar kosoven ne vitin 1999 ,
ishte nxjerrja e kosoves ne fakt nga nje ferr
,por vendosja e kosoves se pas luftes ne nje ferr me te zi se sa ferri i me parshem ,
ne ish serbi apo ish jugoslavi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr Sot, 01:53   #4257
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,683
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

kosova e pas vitit 1999 ne fakt esht ne nje ferr tjeter te zi ,edhe pse panslavizmi nuk ishte i mire ne kohen e ish jugoslavise ishte ferr i vertet por me mire ishte kosova ne ato kohra se sa ne ferrin e pas vitit 1999
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr Sot, 01:55   #4258
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,683
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

shqiptaret ku do q e jan gjat gjith shekujve
po trrahjtohen ne menyr te pa bes e te poshter ne menyren ma tradhtare
ne menyren ma armiqsore nga politikat e poa ftyra te gjitha shteteve
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr Sot, 10:18   #4259
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,683
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

lobi hebrej ne amerike ka ndikim negativ te qeshtja shqiptare
Ky lob ne pergjithsi pra vepron esht kunder shtetsis se kosoves
dhe kosova jeton ne nje f err te vertet,kosova e dalur nga ,lufta dhe pas lufte esht jete ne nje ferr


lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 19:40.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.