Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Sporti
Emri
Fjalėkalimi
Sporti Futbolli, Formula1, Basketboll, Tenis .... 
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Prev Postimi Mėparshėm   Postimi Tjetėr Next
Vjetėr 23-10-20, 17:20   #1
power8
 
Avatari i power8
 
Anėtarėsuar: 22-08-13
Vendndodhja: Republika e Kosoves
Postime: 333
power8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Distria Krasniqi, e artė nė “Grand Slamin” Budapest

Xhudistja pejane ka shkėlqyer nė “Grand Slamin” e Hungarisė, garuesit tjerė kosovarė u eliminuan herėt

Distria Krasniqi i ka siguruar medalje tė artė Kosovės.

Xhudistja pejane ka shkėlqyer nė “Grand Slamin” e Hungarisė, i cili filloi sot.

Krasniqi ka dominuar nė kategorinė 48 kilogramė, nė garėn qė po mbahet nė Budapest.

Rrethin e parė, Distria e kaloi pa luftė, ndėrsa nė atė tė dytė ishte mė e mirė se hungarezja Eva Csernoviczki.

Nė rrethin e tretė, pėrkatėsisht nė ēerekfinale, Krasniqi e mposhti francezen Shirine Boukli.

E nė gjysmėfinale, “Disi” e mundi izraeliten Shira Rishony pėr ta siguruar kėshtu medaljen e argjendtė.

Ajo ishte nė nivel edhe nė finale, ku pėrballė e kishte argjentinasen Paula Pareto pėr ta fituar kėshtu tė artėn.

Garat e xhudos u rikthyen sot pas tetė muajsh pauze shkaku i pandemisė COVID-19.

Ndėrkohė, garuesit tjerė tė Kosovės, Nora Gjakova, Flaka Loxha e Shigeki Nakamura janė eliminuar sot herėt nga kjo garė.

Nesėr do tė garojnė Akil Gjakova, Loriana Kuka dhe Laura Fazliu.

Kosova po pėrfaqėsohet me 7 garues nė Hungari.

Nė kėtė garė prestigjioze po marrin pjesė afro 500 garues nga rreth 70 shtete tė botės.
---------
https://www.kosova-sot.info/sport/50...e-ne-budapest/
-----------------
Krenaria e Republikes se paster shqiptare te Kosoves.


__________________
Njeri pa firmė !
power8 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
 


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 21:14.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.