Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 26-05-21, 04:30   #3316
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 14,223
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Vargje nga autori Xhelal Ferizi

harambashat e tradhtis
autori xhelal ferizi
kah do fort jan katandisė
kjo shqipni kjo toke jetime
shum krahthate e shum mundime
nda e vyshke ne njiqind copa
kah po i bjen mohim europa
politika me shqelmime
me perbuzje e me mohime
politika nderkombtare
thone shqipnine don me e qite fare

e sa rrguaq tjerė ziliqarė
ushkurli degjenerimtar

politiken kurve q e kan
kush si bishe kush si satan

duan te na lene te mjere pa atdhe
lot e gjak me na derdhe rrke

politika e zeze kurvare
me s aklane nderkombtare
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 26-05-21, 04:33   #3317
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 14,223
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Vargje nga autori Xhelal Ferizi

autori xhelal ferizi qellimisht u izolue nga shum qarq e individ
esht injrorue ,loja u be me parpavija u be me plane te nje politike
dikur ne kohen e ali shukrisė dhe titizmit jugoslav
e me vone cenzurat kurvat te intersit
politika dyf5tyrshe e pa shpirte e shum harbutve
individve intereaagji dhe e shum a gjentve e mohuesve
per ta lene autorin ne izolim vargjet dhe punen e prirjet
agjentura sabotatore


lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 15:22.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.