Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
Emri
Fjalėkalimi
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 26-07-11, 18:14   #76
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: Me mire grua Intelektuale apo Shtepiake!?

......o ma mire merre nje grua qe te pelqen dhe te pershtatet ne te gjitha sferat e jetes e sidomos ne dhom te nuses hahahah...
  Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 26-07-11, 18:46   #77
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Me mire grua Intelektuale apo Shtepiake!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LaDy_Diaspora Shiko postimin
Mirė, mė paske keqkuptuar.
Unė mendoj qė njė grua intelegjente (e menēur apo edhe intelektuale e vėrtetė) mund t'jetė e mirė jo vetėm pėr burrin, por edhe pėr fėmijet. Se ajo ka ēfarė ju jep fėmijeve, nė shumicėn e rasteve fėmijet e njė femre qė ėshtė e shkolluar, kanė fatin qė edhe ajo t'ua jap kėtė privilegj, se ia di vlerėn shkollimit.
Pastaj, ka femra, qė janė shosha - ashtu siē e kam shkruar, qė njėherė flasin e pastaj mendojnė, ndoshta mund t'jenė amvise tė mira, por ja po t'jap njė shembull - ajo ta kthen fjalėn kur je me dikėnd, mundohet gjithėmonė nė praninė e tjerėve me tė ofendu, i duket vetja e fortė. Ka ca gra, qė edhe "budallė" i thonė burrit ndėr sy tė shoqėrisė apo tė familjes - kjo ėshtė mungesė e edukates. Zakonisht femra e shkolluar kėtė nuk e bėn. Po flas nga ajo qė kam parė dhe kam dėgju, jo vetėm nga paragjykimet. Ajo ia thotė burrit, por jo n'praninė e tė tjerėve, sepse ajo ėshtė njė lloj diplomate dhe e ruan integritetin familjar kudo qė shkon.

Tjetėr ėshtė ajo qė meshkujt kanė frikė nga femrat qė janė nė poste mė tė larta ose qė kanė intelegjencė mė t'madhe se meshkujt vetė.
Janė mėsuar me vite qė ata t'jenė "zot shtėpie" e tash po vjen njė lloj konkurrence qė se kanė menduar kurrė. Nė vend se tė mburrėn qė kanė njė grua fisnike, njė grua sokoleshė, burrneshė - ata kanė frikė sepse mendojnė qė ashtu ju humb vlera atyre dhe ju lendohėt egoja e tyre qė e kanė mė tė madhe se vetė trupin e tyre...

Tė pėrshėndes!

JO,jo dhe jo,perfundimisht nuk te kam keq kuptuar .Une vetem kohe pas kohe ashtu thellona ne shkrimet duke i analizuar nga te gjitha anet ,ashtu siq pajtohem plotesisht per kete shkrim,aniqe edhe ketu si ne cdo shkrim dhe mendim ka devijime dhe vend per permiresime ose anashkalijme......

Jeta eshte e cuditshme,sepse Zojat SHOSHA munden edhe ferteren me e perbie a munden edhe letren nga avokati me e marre.....,mirepo krejt varet me cilin VIQ ka pune.........edhe DIQKA,por kete nuk dua ketu, me te tregue pse me pelqen ky postim i yti,do te tregoj ne M/P.......

Te pershendes dhe une,

Mister Diaspora /alias TURISTI.,hahahahahahahahahahahahahaha.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-07-11, 21:18   #78
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Me mire grua Intelektuale apo Shtepiake!?

he mo , si u vendos , ka apo s'ka grua te mire ..?
__________________
--------------------------------------------------------------------------------

Vendlindje, ti ėndėrr qė mė ftofesh

lėshoma njė zė, pash' Hirin tėnd!

Shėtita pash' mė pash' (edhe Ferrin),

por Prushin tėnd s'ma dogj dot, asnjė vend!

[ e vodha, nga Panta_rhei ]
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-07-11, 21:21   #79
elvio
 
Avatari i elvio
 
Anėtarėsuar: 21-01-10
Postime: 6,414
elvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Me mire grua Intelektuale apo Shtepiake!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jadore Shiko postimin
he mo , si u vendos , ka apo s'ka grua te mire ..?


Jadore

Ka por ato qe kemi s'kemi nga ti cojme,sepse s'na lejojne alternative te dyte zgjidhjeje
elvio Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-07-11, 21:25   #80
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Me mire grua Intelektuale apo Shtepiake!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga elvio Shiko postimin


Jadore

Ka por ato qe kemi s'kemi nga ti cojme,sepse s'na lejojne alternative te dyte zgjidhjeje

he mo elvio, pa persoseni ato te parat , se mjaftojne ..
__________________
--------------------------------------------------------------------------------

Vendlindje, ti ėndėrr qė mė ftofesh

lėshoma njė zė, pash' Hirin tėnd!

Shėtita pash' mė pash' (edhe Ferrin),

por Prushin tėnd s'ma dogj dot, asnjė vend!

[ e vodha, nga Panta_rhei ]
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-07-11, 21:26   #81
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Me mire grua Intelektuale apo Shtepiake!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jadore Shiko postimin
he mo , si u vendos , ka apo s'ka grua te mire ..?

Ka ej,sidomos kur te shkymen dritat,te gjitha grat jane te bukura dhe te mira ,hahahahahahahahaha.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-07-11, 21:27   #82
elvio
 
Avatari i elvio
 
Anėtarėsuar: 21-01-10
Postime: 6,414
elvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Me mire grua Intelektuale apo Shtepiake!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jadore Shiko postimin
he mo elvio, pa persoseni ato te parat , se mjaftojne ..

Epo ku di une,se kur shoh teza te ndryshme qe hedhin ne diskutimi behem ziliqar

Me dy mendje e kam
elvio Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-07-11, 21:28   #83
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Me mire grua Intelektuale apo Shtepiake!?

Shtepiako-Intelektuale
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-07-11, 21:32   #84
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Me mire grua Intelektuale apo Shtepiake!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga elvio Shiko postimin
Epo ku di une,se kur shoh teza te ndryshme qe hedhin ne diskutimi behem ziliqar

Me dy mendje e kam
hiqju te keqen elvio, teza jane ato, teza mbesin .. se qe thua ti , pa dhe zilia eshte e demshme ,nuk sjell dobi..haha..vermak te behet te keqen , ska hajr prej saj..
__________________
--------------------------------------------------------------------------------

Vendlindje, ti ėndėrr qė mė ftofesh

lėshoma njė zė, pash' Hirin tėnd!

Shėtita pash' mė pash' (edhe Ferrin),

por Prushin tėnd s'ma dogj dot, asnjė vend!

[ e vodha, nga Panta_rhei ]
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-07-11, 21:37   #85
elvio
 
Avatari i elvio
 
Anėtarėsuar: 21-01-10
Postime: 6,414
elvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Me mire grua Intelektuale apo Shtepiake!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jadore Shiko postimin
hiqju te keqen elvio, teza jane ato, teza mbesin .. se qe thua ti , pa dhe zilia eshte e demshme ,nuk sjell dobi..haha..vermak te behet te keqen , ska hajr prej saj..

Ta personalizoj paksa temen qe thua ti,edhe s'the gje Jadore une them
dy.

S'thote keq populli qe dy te ngrena s'te bejne keq
elvio Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-07-11, 21:45   #86
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Me mire grua Intelektuale apo Shtepiake!?

shtėpiake e qė ka frigėn e Zotit ..... keshtu me tė ardhmen fiton intelektualitetin e pastėrt .
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-07-11, 21:51   #87
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Me mire grua Intelektuale apo Shtepiake!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga elvio Shiko postimin
Ta personalizoj paksa temen qe thua ti,edhe s'the gje Jadore une them
dy.

S'thote keq populli qe dy te ngrena s'te bejne keq
si ore nuk thote , hamalli (e tepert ) thone ketej nga ne .gjithecka me karar elio, se e teperta te bene zarare haha,
.
__________________
--------------------------------------------------------------------------------

Vendlindje, ti ėndėrr qė mė ftofesh

lėshoma njė zė, pash' Hirin tėnd!

Shėtita pash' mė pash' (edhe Ferrin),

por Prushin tėnd s'ma dogj dot, asnjė vend!

[ e vodha, nga Panta_rhei ]
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-07-11, 21:55   #88
elvio
 
Avatari i elvio
 
Anėtarėsuar: 21-01-10
Postime: 6,414
elvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Me mire grua Intelektuale apo Shtepiake!?

Atehere i anashkaloj se demi dem ngelet


Sikurse ish
elvio Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-07-11, 22:53   #89
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Me mire grua Intelektuale apo Shtepiake!?

ky intelektuliteti po thojn se nuk ka kufi qaty dikun si mesatare me kan
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-07-11, 23:16   #90
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Me mire grua Intelektuale apo Shtepiake!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Guri i madh Shiko postimin
ky intelektuliteti po thojn se nuk ka kufi qaty dikun si mesatare me kan
ishin kon 5 vllezer

ishin kon martue, mirepo vllau me i vogli e kish pas marre nje nuse teper te bukur, aq te bukur saqe vellezerit tjere dojshin me plase nga xhelozia :P

nejse mo, nje dite keta vllezerit po rrijne me dajen qe kishte ardhe per vizite... nderkohe daja po i drejtohet ketij te voglit "valla bre nip hallall te koft se fort nuse te mire paske zgjedhe!"... ai vellai i madh nuk u durua nga inati e tha "po bre e mire, e mire, ama s'po ditke me gatu!"
...kur e degjoi ashtu ky vellai i vogel, u kthy kah daja: "o daj, une e kam marr per me e .. e per me ma knaq synin e shpirtin kur ta shoh e kur te flas me te, se sa per me gatu shkoj e marr ni hasjan (furraxhi) qe ta rras buk krejt katunin".


__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga panta_rhei : 26-07-11 nė 23:21
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:32.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2023, Jelsoft Enterprises Ltd.