Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diskutime Shoqėrore
Emri
Fjalėkalimi
Diskutime Shoqėrore Gjithēka dhe asgjė, ēdo problem e hall virtual.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 09-07-21, 10:59   #1
Djellza Aliu
 
Anėtarėsuar: 05-07-21
Postime: 26
Djellza Aliu i vlerėsuar jo keq
Gabim 10 njerėzit mė tė pasur nė botė (2021)

Forbes ka publikuar listen e 10 njerezve me te pasur per vitin 2021, keto ishin rankimet:

10 njerėzit mė tė pasur nė botė

#1 | Jeff Bezos
Pasuria: 177 miliardė dollarė
Burimi i pasurisė: Amazon
Selia: Seattle

#2 | Elon Musk
Pasuria: 151 miliardė dollarė
Burimi i pasurisė: Tesla, SpaceX
Selia: Austin, Teksas

#3 | Bernard Arnault
Pasuria: 150 miliardė dollarė
Burimi i pasurisė: mallra luksoze
Selia: Paris

#4 | Bill Gates
Pasuria: 124 miliardė dollarė
Burimi i pasurisė: Microsoft
Selia: Medina, Uashington

#5 | Mark Zuckerberg
Pasuria: 97 miliardė dollarė
Burimi i pasurisė: Facebook
Selia: Palo Alto, Kaliforni

#6 | Warren Buffett
Pasuria: 96 miliardė dollarė
Burimi i pasurisė: Berkshire Hathaway
Selia: Omaha, Nebraska

#7 | Larry Ellison
Pasuria: 93 miliardė dollarė
Burimi i pasurisė: software
Selia: Lanai, Hawaii

#8 | Larry Page
Pasuria: 91,5 miliardė dollarė
Burimi i pasurisė: Google
Selia: Palo Alto, Kaliforni

#9 | Sergey Brin
Pasuria: 89 miliardė dollarė
Burimi i pasurisė: Google
Selia: Los Altos, Kaliforni

#10 | Mukesh Ambani
Pasuria: 84,5 miliardė dollarė
Burimi i pasurisė: Tė ndryshme
Selia: Mumbai, Indi


Djellza Aliu Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 22:42.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.