Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Shėndeti
Emri
Fjalėkalimi
Shėndeti Tė rejat dhe kuriozitetet mė tė fundit nga mjeksia. Cila eshte pyetja juaj ?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 07-10-12, 22:18   #1
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Friga

Cilat jane llojet e fobive(friges):


Ablutophobia- Frika nga larja.
Acarophobia- Frika nga kruarja.
Acerophobia- Frika nga thartesia.
Achluophobia- Frika nga terri.
Acousticophobia- Frika nga zhurma.
Acrophobia- Frika nga lartesite.
Aerophobia- Frika nga rrymimet e ajrit dhe substancat helmuese.
Aeroacrophobia- Frika nga vendet e larta.
Aeronausiphobia- Frika nga vjellja nga semundja e ajrit.
Agateophobia- Frika nga cmenduria.
Agliophobia- Frika nga dhimbjet.
Agoraphobia- Frika nga vendet e hapura ose nga grumbull njerezisht.
Agraphobia- Frika nga abuzimet seksuale.
Agrizoophobia- Frika nga kafshet e egra.
Agyrophobia- Frika nga kalimi i rruges.
Aichmophobia- Frika nga gjilperat ose gjerat e mprehta.
Ailurophobia- Frika nga macet.
Albuminurophobia- Frika nga semundja e veshkeve.
Alektorophobia- Frika nga pulat.
Algophobia- Frika nga dhimbja.
Alliumphobia- Frika nga hudhra.
Allodoxaphobia- Frika nga mendimet.
Altophobia- Frika nga lartesite.
Amathophobia- Frika nga pluhuri.
Amaxophobia- Frika nga ngasja e vetures.
Ambulophobia- Frika nga ecja.
Amnesiphobia- Frika nga amnezia.
Amychophobia- Frika nga gervishjet.
Anablephobia- Frika nga shikimi larte.
Ancraophobia- Frika nga era. (Anemophobia)
Androphobia- Frika nga meshkujt.
Anginophobia- Frika nga mbytja ne vendet e ngushta.
Anglophobia- Frika nga Anglia ose kultura Angleze.
Angrophobia – Frika nga nervoza.
Ankylophobia- Frika nga palevizshmeria e nyjeve.
Anthrophobia ose Anthophobia- Frika nga lulet
Anthropophobia- Frika nga njerezit ose shoqeria.
Antlophobia- Frika nga vershimet.
Anuptaphobia- Frika nga te mbeturit beqar.
Apeirophobia- Frika nga pafundesia.
Aphenphosmphobia- Frika nga prejket e te tjereve. (Haphephobia)
Apiphobia- Frika nga bletat.
Apotemnophobia- Frika nga personat me amputime.
Arachibutyrophobia- Frika nga ngjitja e gjalpit ne qiellezen e gojes.
Arachnephobia ose Arachnophobia- Frika nga marimangat.
Arithmophobia- Frika nga numrat.
Arsonphobia- Frika nga zjarri.
Asthenophobia- Frika nga te renit te fiket.
Astraphobia orseAstrapophobia- Frika nga bubullimat.(Ceraunophobia, Keraunophobia)
Astrophobia- Frika nga yjet qiellore.
Asymmetriphobia- Frika nga gjerat asimetrike.
Ataxiophobia- Frika nga jo-koordinimi i muskujve.
Atelophobia- Frika nga imperfeksioni.
Athazagoraphobia- Frikga nga te qenit i harruar apo injoruar.
Atomosophobia- Frika nga eksplodimet atomike.
Atychiphobia- Frika nga deshtimi.
Aulophobia- Frika nga deshtimi.
Aurophobia- Frika nga ari.
Automysophobia- Frika nga te qenit i zhlyer.
Autophobia- Frika nga te qenit i vetmuar.
Aviophobia ose Aviatophobia- Frika nga fluturimi.
Bacillophobia- Frika nga mikrobet.
Bacteriophobia- Frika nga bakteret.
Ballistophobia- Frika nga plumbat..
Barophobia- Frika nga graviteti.
Basophobia ose Basiphobia- Frika nga jostabiliteti ne qendrim.
Bathmophobia- Frika nga shkallet.
Bathophobia- Frika nga thellesite.
Batrachophobia- Frika nga amfibet (bretkosa,zhapinje).
Bibliophobia- Frika nga librat.
Blennophobia- Frika nga balta.
Botanophobia- Frika nga pemet.
Bromidrosiphobia ose Bromidrophobia- Frika nga aroma e trupit.
Cacophobia- Frika nga e shemtuara.
Caligynephobia- Frika nga femrat e bukura.
Cardiophobia- Frika nga zemrat.
Carnophobia- Frika nga mishi.
Catagelophobia- Frika nga perqeshja.
Catapedaphobia- Frika nga kercimi prej vendeve te larta dhe te uleta.
Cathisophobia- Frika nga te ulurit.
Catoptrophobia- Frika nga pasqyret.
Cenophobia ose Centophobia- Frika nga idete apo gjerat e reja.
Chaetophobia- Frika nga qimet.
Cheimaphobia ose Cheimatophobia- Frika nga te ftohtit.(Frigophobia, Psychophobia)
Cherophobia- Frika nga hareja.
Chionophobia- Frika nga bora.
Chirophobia- Frika nga duart.
Chiroptophobia- Frika nga lakuriqet e nates.
Chorophobia- Frika nga vallezimi.
Chrometophobia ose Chrematophobia- Frika nga parate.
Chromophobia ose Chromatophobia- Frika nga ngjyrat.
Chronophobia- Frika nga koha.
Chronomentrophobia- Frika nga oret.
Cibophobia- Frika nga ushqimi.(Sitophobia, Sitiophobia)
Cleithrophobia ose Cleisiophobia- Frika nga te mbyllurit ne vendet e mbyllura me celes.
Cleptophobia- Frika nga vjedhja.
Climacophobia- Frika nga renia prej shkalleve.
Clinophobia- Frika nga te shkuarit ne shtrat.
Cometophobia- Frika nga kometat.
Coimetrophobia- Frika nga trotuaret.
Consecotaleophobia- Frika nga shkopinjet.
Cryophobia- Frika nga ngrirja.
Crystallophobia- Frika nga qelqi.
Cyberphobia- Frika nga kompjuterit ose puna me kompjuter.
Cyclophobia- Frika nga bicikletat.
Cymophobia ose Kymophobia- Frika nga valet e detit.
Cynophobia- Friga nga qent.
Cypridophobia ose Cypriphobia ose Cyprianophobia ose Cyprinophobia – Frika nga prostituet dhe semundjet qe mund te bartin.
Decidophobia- Frika nga marrja e vendimeve.
Demonophobia ose Daemonophobia- Frika nga demonet.
Demophobia- Frika nga turmat e njerezve. (Agoraphobia)
Dendrophobia- Frika nga drunjet.
Dentophobia- Frika nga dentisti.
Dermatophobia- Frika nga plaget e lekures.
Dextrophobia- Frika nga objektet ne anen e djathte te trupit.
Diabetophobia- Frika nga diabeti.
Didaskaleinophobia- Frika nga shkuarja ne shkolle.
Dikephobia- Frika nga drejtesia.
Dinophobia- Frika nga trubullimi i organizmit.
Dipsophobia- Frika nga pirja.
Dishabiliophobia- Frika nga zhveshja ne prani te dikujt.
Doraphobia- Frika nga lekura e kafsheve.
Doxophobia- Frika nga shprehja e mendimit.
Dysmorphophobia- Frika nga deformimet.
Dystychiphobia- Frika nga aksidentet.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 20:40.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.