Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 07-02-07, 02:05   #1
jEtA_1
My Eye
 
Avatari i jEtA_1
 
Anėtarėsuar: 01-01-07
Vendndodhja: Londer
Postime: 3,564
jEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Netet e mija pa gjume ! ( Ditar i lir per te gjithe ju ne forum )

Netet e mia pa gjume jane diēka qe ne kujtesen time mbeten si momente te luftes me vetveten. Jane momente kur koha nuk shkon shpejt, e zemra vuan per dicka, dhe ndalon syrin te mbyllet.

Pas nje monotonie te pathyeshme, dhe nje kohe te rende ne mesnate, kur nuk shihet shhpresa per ilaē, me bjen ndermend se qetesimi im dhe pushimi im jane lapsi dhe nje leter e bardhe. Ato jane miqte e mij ne nje kohe kur vetem drita e qiririt ben pak te shihet se cka shkruhet...shkronjat renditen, letra mbushet, dhe dy pika loti bien mbi ate leter...sepse jane lote per nje dashuri te vertete e cila spo me len rahat te bej gjume.....


Pershkruani nje nate tuajen kur nuk keni gjume ?


__________________
Ne endra nene po me vjene ralle
Ndonse te varri kame ardhur shpesh
Cdo lot i imi pikon vec malle
Ti nuk me flet vetem buzqesh...
jEtA_1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 07-02-07, 22:31   #2
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim

cilet nete Jeta ..?? deshta te pershkruaj netet e mija pa gjume po dol qe une vuaj nga gjumesija , shkak ky qe vone shkoj ne shtrat ...ka kohe vertet te gjate qe kam harru ndijesin e te gjumit te vonuar aq sa ti them vetit nuk mund te fle ..
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-05-11, 12:24   #3
jEtA_1
My Eye
 
Avatari i jEtA_1
 
Anėtarėsuar: 01-01-07
Vendndodhja: Londer
Postime: 3,564
jEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Netet e mija pa gjume ! ( Ditar i lir per te gjithe ju ne forum )

Mbrem nuk pata gjume arsya dihet me mungove ti dashuria ime sepse kjo ishte nata e pare ne jeten tone qe nuk ishim bashke por ti nuk ma bere ket me qellim kishe arsye te shkoje pa mua edhe pse mbrem kemi folur gjat ne telefon prap se prap jo prezenca jote ndihej kudo neper shtepi neper muret e dhomes ndihej nje heshtje e thell uni ime te thriste qe te vije tek une por askush nuk me pergjigjej po i numroj ditet qe sa me shpejt te vish tek ne po na mungon shume te perqafojm nga larg une dhe engjulli yne.........
__________________
Ne endra nene po me vjene ralle
Ndonse te varri kame ardhur shpesh
Cdo lot i imi pikon vec malle
Ti nuk me flet vetem buzqesh...
jEtA_1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-05-11, 13:31   #4
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Netet e mija pa gjume ! ( Ditar i lir per te gjithe ju ne forum )

... ishin te gjata ... me ty n'telefon ... nete t'bukra dhe plot dashuri ...
.... ishin netet kur ne ishim bashk dhe qendronim zgjuar pran njeri - tjetrit ...
............... ka shum net qe kalova pa gjum ... asnjeher nuk pendohem ... gjithqka qe bej per ty ja vlen ...
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-05-11, 09:27   #5
jEtA_1
My Eye
 
Avatari i jEtA_1
 
Anėtarėsuar: 01-01-07
Vendndodhja: Londer
Postime: 3,564
jEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Netet e mija pa gjume ! ( Ditar i lir per te gjithe ju ne forum )

.....sonte si per inat nuk kam gjume edhe pse jam e raskapitur nga obligimet ditore mendja po me rri gjithnji te ti gezohem qe kaloj edhe nje dit dhe mbeti nje me pak sa te vish tek une sot kur me pyete se a po te mungoj me erdhi te qaj sepse po me mungon shume ....dikur vone rash per te fjetur dhe me mendje gjithnji te ti..........
__________________
Ne endra nene po me vjene ralle
Ndonse te varri kame ardhur shpesh
Cdo lot i imi pikon vec malle
Ti nuk me flet vetem buzqesh...

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga jEtA_1 : 26-05-11 nė 09:35
jEtA_1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-06-11, 16:55   #6
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Netet e mija pa gjume ! ( Ditar i lir per te gjithe ju ne forum )

Pse mė le kėshtu tė pres,
...me ankth ditėt i kaloi,
nuk e tregove tė vėrtetėn,
...kur me the se mė don.

Tė prita sot, tė prita dje,
...veq zėrin tėnd t’a dėgjoi,
ti s’qanė kokėn se une vuaj,
...mos me bėjė tė qaj...

Sa rastėsisht na jemi njoh,
...as sot, nuk mund t’besoi,
kur mesazhin ti ma shkrove,
...se me dashuron...

Hjeke fotot nga profili,
...mė ke goditė rėndė,
orė e ēast aty shiqoja,
...gjithėnji qė t’kam pran.

T’a kam harrue pamjen tėnde,
...ata Sy Qershi, e Gojėn mjalt,
ma dergo njė foto tanden,
...qė t’a qajė e lagė me lot.

Tash kur fėtyren ma s’po t’a shoh,
...nė shpirt kam njė dhimtė,
nėpėr faqe tė internetit,
...mundohem tė gjej ngushllim.

Mezi pres qė tė vijė ora,
...takimin tonė qė e kemi lanė,
me deshirė hy n’faqen tėnde,
...aty ma s’po tė gjej online.

Edhe sa do t’bajsh kėtė lojė,
...t’mė lėndosh nė shpirt,
pėr ēdo ditė nga pak po vdes,
...mos, u trego e ligė.

T’kam besue, e ende t’besoi,
...njė premtim t’kam dhan,
s’ka fuqi qė m’ndan prej teje,
...premtim t’njejt dhe ti ke dhan.

Tė desha Lule nė kopsht tė kam,
...tė zbukurosh kėtė kopshtin tim,
sa herė mall une tė kam pėr ty,
...nektari yt, ai tė jetė ilaq pėr mu.

Tė gjitha Lulet do t’a kenė zili,
...pėr bukurinė qė ti e ke,
le tė pėlcasin gjithė ziliēarėt,
...ma e mira lule nė kopsht je ti.

E di mirė qė ti leht se ke,
...po edhe as une se kam,
e quditėshme qenka kjo dashni,
...n’internet, qė ne na ka zanė.

T’dashurosh dikend n’largėsi,
...nuk qenka fare e lehtė,
e tanė dita po t’kalojka,
...n’internet duke ndejt.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-06-11, 04:18   #7
YanYan
➫ ➬ ➩ ➪ ➭ ➮ ➯ ➱
 
Avatari i YanYan
 
Anėtarėsuar: 02-05-07
Vendndodhja: Shshshshshsh!
Postime: 3,443
YanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Netet e mija pa gjume ! ( Ditar i lir per te gjithe ju ne forum )

E Merkure - 29 Qershor 2011

Dreqi e mori!
A e din ditar, kur mundohesh per nje gje, lufton edhe kundra vetvetes ne te gjitha format dhe ne fund e kupton se nuk ia vlen sepse vetja eshte me e forte...a nuk eshte me tu ba me u shfry si boksiere?! Me hek gjithe inatin me veten, gjithe mendimet e kqia, nervat, duke i ra nje gjeje te varur me gjithe forcen qe ke. Me u djersit, me te dhimbt te gjithe muskujt e ti prap me vazhdu?
Nje beteje e brendshme, sot u konkretizua.
E pranoj.
Ndoshta gjithmone e kam bere.
__________________
Quod me nutrit, me destruit!
YanYan Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-11-12, 11:01   #8
Kalimero
SUPERMUDERATOR;)
 
Avatari i Kalimero
 
Anėtarėsuar: 28-02-09
Postime: 3,319
Kalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Netet e mija pa gjume ! ( Ditar i lir per te gjithe ju ne forum )

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jEtA_1 Shiko postimin
Mbrem nuk pata gjume arsya dihet me mungove ti dashuria ime sepse kjo ishte nata e pare ne jeten tone qe nuk ishim bashke por ti nuk ma bere ket me qellim kishe arsye te shkoje pa mua edhe pse mbrem kemi folur gjat ne telefon prap se prap jo prezenca jote ndihej kudo neper shtepi neper muret e dhomes ndihej nje heshtje e thell uni ime te thriste qe te vije tek une por askush nuk me pergjigjej po i numroj ditet qe sa me shpejt te vish tek ne po na mungon shume te perqafojm nga larg une dhe engjulli yne.........
qera her qite i siret un zid ere mus t anin


A erll be ma a ka arllen ai dijuz ?


prom dishka mu shkepen tibe minimet , minojsha pur qata kuval qi kan shku un vlor, mino ee minoo a kan honger be ,se tibe qatynve qi jon hip un ta ,tu minu qish pu doken trima e azgana qi e kan thi kufinin me turq e shkijee, tibe un men su ka ra mi yshy kuvalt. eeee qishti pi di qi, viq budadht kokan trima


__________________
iK mUs U dAshUroNi ,s' kom qKa jU bOj tIBe :D
Kalimero Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 03:38.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.