Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 22-01-04, 18:35   #31
anna
 
Anėtarėsuar: 17-01-04
Vendndodhja: ........
Postime: 2,539
anna e ka pezulluar reputacionin
Gabim

tung tung une kam lexuar shume libra por vetem nje me ka pelqyer shume ai eshte< veronika vendosi te vdes> nga paolo coleho megjithate jam shume kurioze me lexu librin< sikur te isha mbret >nga lazdrani haahahhahahaah :lol: :lol: :lol:
anna Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 24-01-04, 11:55   #32
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Lazdran a je gati me lexu librin sikur te isha mbret.kame interes ta lexoj se paku permbajtjen dhe personazhet.
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-01-04, 12:54   #33
hana
 
Anėtarėsuar: 28-12-03
Vendndodhja: ne kosov valla
Postime: 691
hana e ka pezulluar reputacionin
Gabim

hej lazdran edhe mu bre me ke ba shum kurioze per qat liber jam tu e prit me padurim valla ?????
hana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-01-04, 13:07   #34
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Hehe une e lexova. Fantastik ishte.
Aty bente fjale per nje djale te ri endrra e te cilit eshte te behet se pari princ e pastaj edhe mbret. Deshira per tu bere Princ eshte e aresyeshme se mbreti i atij vendi ka vetem nje vajze e cila pritet te jete mbreteresha e ardhshme e vendit. Djali i asaj vepre eshte i bukur, intelegjent dhe normal qe i ploteson kushtet per te qen Priinc.....

Ma teper nuk kam leje prej autorit per te rrefyer. Me vjen keq per kete..
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-01-04, 13:23   #35
LIBERO_78
 
Anėtarėsuar: 07-10-03
Vendndodhja: EDHE PAK NE PR.
Postime: 99
LIBERO_78 e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek LIBERO_78 Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek LIBERO_78 Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek LIBERO_78
Gabim ahaaaaaaaaaaaa

:lol: nuk po du me ju injoruar vetem nje gje duhet te ju tregoj njerez te mire se ju pak keni lexuar sepse po me duket qe keni ngelur ne demarkacion te dijes dhe mosdijes si te tille pra ju hapsiren e dijes dhe kapacitetit intelektual dhe piramides mendore e keni shume te ngushtuar mos te them te vogel ....pra lexoni te pakten ndonje gazete se do te beni qe te jeni te pakten pak oratore ok tung....RESPEKT PER TE GJITHE :arrow:
__________________
ATY KU KA LIDHJE ....KA EDHE ZGJIDHJE
LIBERO_78 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-01-04, 13:43   #36
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Libero kur e thua kete vetvetiu po me lind idea se ju po na njihni te gjitheve qe shkruajme ne ket forum. Sigurisht se po e njeh edhe nivelin e intelegjences tone. Mos harro fjalen e urte.

INJORANTI KERKON SHOKE, PRA TE INJORON.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-02-04, 12:13   #37
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Murgesha me duket se kam lexuar edhe vete kete romane qe ju keni lexuar dhe shtjellimi i keti libri perputhet me ate qe ju keni shkruare.... lazdrani
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-02-04, 00:38   #38
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim

PSE Sterjo Spasse
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-02-04, 10:23   #39
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Une kam shume romane qe me kane lene nje mbrese te pashlyeshme ne kujtese dhe nuk mund ta bej nje veqim te madh te tyre,por sadopak po e veqoj romanin "Nje tragjedi amerikane"te Teodor Drajzer.
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-02-04, 20:52   #40
nezi
 
Anėtarėsuar: 29-12-03
Postime: 115
nezi e ka pezulluar reputacionin
Gabim Diskutime Shoqerore

Hmmm ,Kam lexuar shum ,pothuaj qa me ka ren ne dore ,! do i veqoj,ANA KARANINA pj.I dhe eII, Bija e mallkuar,Stuhi ne Gang.Etj. etj veshtir esht te dallosh, Cdo liber vlen te lexohet...
nezi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-02-04, 18:13   #41
anna
 
Anėtarėsuar: 17-01-04
Vendndodhja: ........
Postime: 2,539
anna e ka pezulluar reputacionin
Gabim

aj nezi gati te njejtet libra paskemi lexuar veq mua me ka lodh shume libri ANA KARENINA te dy vellimet i kaml exuar bile diten tjeter e pash edhe filmin.BIJA E MALLKUAR e kam lexuar te nje autoreje te huaj por kam degjuar se eshte nje liber me te njejtin titull i shkruar nga nje autor shqiptar .Zero cool edhe libri <pse> i sterjo spasse eshte i mire
anna Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-02-04, 10:33   #42
caki
 
Anėtarėsuar: 06-02-04
Vendndodhja: Itali
Postime: 269
caki e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek caki
Gabim pershendetje

Romani me i preferushem per mua eshte Romani i Andrea de Carlo " Due di Due"
__________________
Jetoje jetėn sa je i ri se kur tė plakėsh ske fuqi...
caki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-02-04, 17:16   #43
sexybrikenda
 
Anėtarėsuar: 25-02-04
Vendndodhja: Australi
Postime: 790
sexybrikenda e ka pezulluar reputacionin
Gabim

ooooooooooooooooo lazdran po ti ishe bre vet mret :shock :shock: kiss only you
sexybrikenda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-02-04, 21:19   #44
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Hajt sexybrikenda berja qefin vetit,kjo jete vetem per ty ishte
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-03-04, 02:39   #45
illyria
 
Anėtarėsuar: 19-03-04
Vendndodhja: Kosovė
Postime: 370
illyria e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Prej shkrimtarėve shqipėtar mė sė shumti mė ka pėlqye edhe pse nuk kam lexuar shumė Lumi i vdekur i Jakov Xoxės kurse prej tė huajve,romani qė gjer mė tani mė ka pėlqye mė sė shumti ėshtė ai i Gabriel Garsia Markesit: "Njėqind vjet vetmi".
Aq fantastikisht i thurrur sa qė thjesht nuk tė besohet qė ashtu mund tė shkruaj njė qenje e "thjesht" njerėzore!!!


__________________
\"O Zot,na jep mė shumė mend e jo tru,tru ka edhe lopa\"
illyria Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 15:51.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.