Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Gjuha Shqipe
Emri
Fjalėkalimi
Gjuha Shqipe Drejtėshkrimi i gjuhės, barbarizmat, morfologjia, gramatika, sintaksa, dialektet, historia, dhe studimet mė tė fundit nė lidhje me gjuhėsinė.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 09-11-11, 13:04   #331
Daglasi
 
Anėtarėsuar: 17-07-10
Postime: 4,923
Daglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: FJALĖ TE ODAVE SHQIPTARE

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga [email protected] Shiko postimin
Ndiqe e ndiqe e mos e nxa, se m'i nxanė nuk t'vyen gja!
Hahaha,mire qe me tregove
__________________
Nga te gjithe pasionet dashuria esht me e fuqishmja.
Daglasi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 12-11-11, 20:00   #332
luckyman
 
Anėtarėsuar: 18-03-07
Postime: 3,373
luckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: FJALĖ TE ODAVE SHQIPTARE

Vra ora ,e metė gjallė!
luckyman Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-11-11, 20:03   #333
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: FJALĖ TE ODAVE SHQIPTARE

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga luckyman Shiko postimin
Vra ora ,e metė gjallė!
Malsor ti,apo ke dajte
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-11-11, 20:07   #334
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: FJALĖ TE ODAVE SHQIPTARE

Ish kan hy ni Plak ne ode Burrav edhe kajke,pe vesin qka ki bre baci filan fisteki,tha mka kalu mini naper musteqe,po hajte se paska shku ajo pune qka po kan,,,e bre burra qaj ra e ja qel tash tjereve udhen
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-11-11, 03:58   #335
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: FJALĖ TE ODAVE SHQIPTARE

Oj Emine moj ik se na mbyte me keto pleqni :)
Pershendes...me nje mesele dhe une,e mora hua diku

Moti kishin pas than se pleqnia ka ardh prej femres,por me fanatizem te disave meshkujve..u mbetet burrave dhe qe atehere thuhet Oda e Burrave.dhe per mos me mbet krejt nami tek burrat,po ua sjell dhe nje pleqni te femres..lol

Njėherė kishte kėrkuar ni burr qė tė takohej me sherrin e femrės dhe i tha tė atit tė vetė:

-O babė, dua ta njoh sherrin e femrės, se mė kanė thėnė se ai ėshtė i fortė.
-Le ore bir i tha i ati - rri nė shtėpi e mos shko me largė, sepse pleqnia ka dalur prej femrave dhe jo prej mashkujve , mirėpo ai i gjori nuk e n'dėgjoj tė atin dhe vajti nė kerkes tė sherrit te femrave.

Duke kaluar disa fshatėra e pa njė grua e cila nxirrte ujė nga bunari.
Iu afrua mė ngadalė dhe e pyeti:
- Mė fal, a bėnė tė mė tregosh se ku mund ta takoj sherrin e femrave, tek cila grua - tha ai.

Gruaja vetėm qeshi dhe tha:- Po ē'tė duhet ty sherri i gruas, shko rrugės tėnde dhe nėse do ujė ja, te jap.
Jo - tha ai, vetėm mė trego se me cilen grua tė ndeshem dhe ta vėrtetoj se kush ėshtė me i fortė,... trimėria ime apo sherri i gruas!!

Kukuuuuuuuu-bėrtiti gruaja.

Burrat qė po punonin afėr arės vrapuan me shati e kosa nė dorė dhe i thanė.
Ēka u ba bre , qka u ba???!!!.... dhe i drejtuan te gjithė vegėlat e punes nga ky burri.
Asgjė - tha gruaja, vetėm i mbeti uji nė fyt nga po pinte dhe mendova mos po pėlset me ujė ne fytė.
Burrat u larguan dhe shkuan tė punojn prapė.
O zotri-i tha gruja, a e takove sherrin e gruas, po sikur te ju thoja burrave qė mė ke prek me dorė, do te benin copė e grime, pra shko nga ke ardhur e mos kėrko sherr tė gruas, sepse nga gruja kan dalur fjalėt dhe pleqėnia e burrave, shko pra tash.

Ai u kthye me kokė ulur nga kishte ardhur.

s'kan than kote,gruja e ka meshel(dreqin n'gote)lol

Ps,por jo te gjitha,nja ka qillua e tash ju ka met faji,tanave

kalofshit bukur,me temen ne vazhdim

Natyra!
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-11-11, 19:03   #336
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Cool Titulli: FJALĖ TE ODAVE SHQIPTARE

Mos kqyrė gunėn por kqyrė punėn !
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-03-12, 01:51   #337
Dali!Keq!ch
 
Avatari i Dali!Keq!ch
 
Anėtarėsuar: 07-07-11
Postime: 180
Dali!Keq!ch i pazėvėndėsueshėmDali!Keq!ch i pazėvėndėsueshėmDali!Keq!ch i pazėvėndėsueshėmDali!Keq!ch i pazėvėndėsueshėmDali!Keq!ch i pazėvėndėsueshėmDali!Keq!ch i pazėvėndėsueshėmDali!Keq!ch i pazėvėndėsueshėmDali!Keq!ch i pazėvėndėsueshėmDali!Keq!ch i pazėvėndėsueshėmDali!Keq!ch i pazėvėndėsueshėmDali!Keq!ch i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: FJALĖ TE ODAVE SHQIPTARE

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Psikologu Shiko postimin
Te nderuar :


E hapi ketė temė ku ndoshta mundemi te flasim sikur dikur neper oda burrash sepse aty ka qenė dija nderi dhe burrnija e shqiptaris.

Ju kisha lutur qe mundesishte ti permbahemi temes e te mos kalojm ne tema tjera, nese ka mundesi.

Tė gjithė janė te mirė se ardhur pa dallim gjinije.

Ramadan Shabani , plak i meqem ka thanė:

Oda te vesh dhe te zhvesh,te ftofė e te nxenė , andej ata qe hynė nė odė burrash le ti lan hujet ne oborrė.

Por pleqnija ka dalė prej grave -thojshin burrat.

Nderime.
Psikologu , RESPEKT te madhe per temen, te Pershendes shume..

Un nuk po du me prish ket atmosfer kaq te mire ketu, veq nese ka mundesi me bisedu te gjithe Gegnisht, qe tma kujtoni 100% Oden e Kosoves.
Kjo gjuha moderne, gjuha letrare ketu ne Oden e Burrave nuk po tingllon Burrnisht kjo ke ajo qka dashta me shtu ketu.
Me shume knaqesi po ju lexoje, vazhdim te mbar.
__________________
n`konkurs.
Dali!Keq!ch Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-05-12, 22:08   #338
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: FJALĖ TE ODAVE SHQIPTARE

Njani se kish pas javen qe ish martu edhe ish nis n'ara me e mjell kollomoqin .Dhe kur del nga dera i thote nanes qe buken me ia sjell djali ! Nana ,ndrydhu e shtrydhu se qysh me ia ba ksaj pune .

Nusja e muar vesh punen se qka ndodhi edhe i thote vjehrres se ia qon ajo .Kur niset kjo,jo vetem qe e merr buken por edhe draperin ,Kur mbrrine n'ara e lshjon buken edhe e pyet burrin se ku me ia nis me korr .

Burri e kqyr edhe i thote ;po une kam ardh me e mbjell e ti po don veq me korr !

Nusja ia kthen ; po edhe ti njeri para nje jave je martu e the me ta sjell djali buken .


__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 01:56.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.