Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 09-06-08, 21:10   #1
Binasa
Banned
 
Avatari i Binasa
 
Anėtarėsuar: 07-06-08
Postime: 305
Binasa i pazėvėndėsueshėmBinasa i pazėvėndėsueshėmBinasa i pazėvėndėsueshėmBinasa i pazėvėndėsueshėmBinasa i pazėvėndėsueshėmBinasa i pazėvėndėsueshėmBinasa i pazėvėndėsueshėmBinasa i pazėvėndėsueshėmBinasa i pazėvėndėsueshėmBinasa i pazėvėndėsueshėmBinasa i pazėvėndėsueshėm
Gabim Edhe une shkruaj...

Deshiroj qe kjo teme te jete nje teme e lire,ku do te mund te shprehim,nje ndjenje,nje gezim,nje hidherim,thjeshte te shkruajme me fjal tona qe rjedhin nga mbrendsia e shpirtit.


Edhe sonte me mungon shume,por sod e ndjej aromen tende me teper se kurdohere.Mbrem enderova sikur isha shtrir afer teje,dhe te perkledhja,te puthja te buzet,shikimin qe ma dhuroje s`mundja te ndaj nga syte ...te ndjej shume te ndjej


Binasa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 10-06-08, 17:39   #2
Binasa
Banned
 
Avatari i Binasa
 
Anėtarėsuar: 07-06-08
Postime: 305
Binasa i pazėvėndėsueshėmBinasa i pazėvėndėsueshėmBinasa i pazėvėndėsueshėmBinasa i pazėvėndėsueshėmBinasa i pazėvėndėsueshėmBinasa i pazėvėndėsueshėmBinasa i pazėvėndėsueshėmBinasa i pazėvėndėsueshėmBinasa i pazėvėndėsueshėmBinasa i pazėvėndėsueshėmBinasa i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Edhe une shkruaj...

Faleminderit dhimbja ime qe me kujton se vazhdoj te te ndjej,qe me ben te lumtur ne mendime,faliminderit qe me ben te provoj gjdo lloj ndjenje,faleminderit qe me bere te shikoj bukuri ne dhimbje dhe fatkeqesi ne kenaqesi.Faleminderit ty qe jeton me mua gjdo dite.
Binasa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-06-08, 20:54   #3
Rozafa
Libri !
 
Avatari i Rozafa
 
Anėtarėsuar: 22-05-08
Vendndodhja: Buzė Detit..!!!
Postime: 6,051
Rozafa e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Edhe une shkruaj...

Sonte ndjej mall... mu kujtua fotografia jote,kur ma dhurove qe ta mbaja si kujtim nga ti...mora fotografin dhe me sy te fiksuar ne brendesine e asaj fotoje, mendja nisi fluturimin e saj....(a thua,a eshte e mundur qe ndjenjat e mia mos te jene ne kontrollen time)shiqoja syte qe jane aq te bukur...jane aq te thelle...te shkelqyer....ne brendine e tyre ndij aq ngrohtesi..ne pranine e tyre jam me e lumtura ne bote....shkelqej edhe une me ta.

Sikur te kisha mundesin te tregoj se sonte ndjej mall...

Po ti ku je..ku gjindesh..?

Te puth me mall te pashuar!
__________________
Dr.Rugova ishte njė njeri i madh dhe heroik qė personifikonte shpresat dhe aspiratat fisnike tė popullit tė Kosovės.

http://www.youtube.com/watch?v=eqh7qSCTMR4&feature=related
Rozafa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-06-08, 23:05   #4
doGzona
 
Avatari i doGzona
 
Anėtarėsuar: 23-03-05
Postime: 9,331
doGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Edhe une shkruaj...

Ska rendesi asgje tjeter kur ndjenjat tona kan marre ngjyren e dashurise..dhe mos u mundo te ndryshosh asgje kur ndalesh ne kohen e pritjes..sepse, atehere edhe frymarja ka ritmin e vete,kaher te shpejte dhe te embel,kaher te ngadalshem, por i ngjashem me frymarjen time qe na meson te mesojme per njeri tjetrin qe shpirterisht te jemi nje...!
doGzona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-06-08, 17:42   #5
Fshatari
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Edhe une shkruaj...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rozafa
Sonte ndjej mall... mu kujtua fotografia jote,kur ma dhurove qe ta mbaja si kujtim nga ti...mora fotografin dhe me sy te fiksuar ne brendesine e asaj fotoje, mendja nisi fluturimin e saj....(a thua,a eshte e mundur qe ndjenjat e mia mos te jene ne kontrollen time)shiqoja syte qe jane aq te bukur...jane aq te thelle...te shkelqyer....ne brendine e tyre ndij aq ngrohtesi..ne pranine e tyre jam me e lumtura ne bote....shkelqej edhe une me ta.

Sikur te kisha mundesin te tregoj se sonte ndjej mall...

Po ti ku je..ku gjindesh..?

Te puth me mall te pashuar!
Po, pa dyshim, sepse ndjenjat nuk i kontrollon arėsyeja. Megjithatė, ato(ndjenjat) nuk janė tė shfrenuara po, pėrkundrazi, janė tė inkuadruara me tri harqe :
- Sonte ndjej mall... hap harkun e parė dhe pėrmban fotografinė si hark tė dytė e cila pėrmban sytė si hark tė tretė.
Do tė vėreni se struktura e treshės (ndoshta pa vetėdijen e Rozafės) ėshtė e pranishme te rrethi i tretė (sytė) qė janė : aq tė bukur, aq tė thellė, aq tė shkėlqyer, e paralelizmi vazhdon me tri fjalitė qė mbyllin rrethin e tretė, rrethi mė intim dhe principi i jetės:shkėlqėsia(drita) e syve.
Magjia e fjalės riaktualizon pjesėrisht njė moment tė privilegjuar tė sė kaluarės! Pjesėrisht sepse koha ka krijuar njė hendek tė pakapėrcyeshėm mes dy partnerve; ajo e ka bėrė komunikimin tė pamundshėm; e ka shndėrruar dialogun intim nė monolog tė hidhur! Prandaj nuk ka si t'ia kumtojė mallin; madje nuk ka as kujt t'i kumtojė :
"Po ti ku je..ku gjindesh..?". Nuk mund tė komunikohet me mungesėn.Edhe puthja ėshtė krejt simbolike sepse e "pashuar"!
Fjalia e parė : Sonte ndjej mall... pezullonte meditimin dhe mbante pezull edhe fshatarin.
Rozafa e pėrfundon "suspensin", thjesht, duke ftilluar fjalėn mall si tė "pashuar":dritė qė s'shuhet kurrė.

PS. Lus autorin tė lexojė postimin tim si njė reagim i thjeshtė!
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-06-08, 21:08   #6
>>{SpOnGeBoB}<<
Banned
 
Avatari i >>{SpOnGeBoB}<<
 
Anėtarėsuar: 08-06-07
Vendndodhja: In the battle of Love...
Postime: 2,082
>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Edhe une shkruaj...

Edhe une shkruaj... po mare shkruj edhe une si tane qeta qetu qe kan shkrujt. Amo per dallim prej qetyne une shkruj ata qe e ndjej qetash per momentin hiq pa pas nevoje me zbukurue e ngjyrosen. A me fol te drejten deshta me shkrujt diqka amo nashta nuk vjen me lexue qajo qe duhet me lexue o veq mos e nxafsha se kom me ja shkrujt dy vllima spic me poezi te zgjedhuna nja mas tjetres e deri te e fundit e edhe nja tre romana dashnie.
>>{SpOnGeBoB}<< Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-06-08, 21:13   #7
Rozafa
Libri !
 
Avatari i Rozafa
 
Anėtarėsuar: 22-05-08
Vendndodhja: Buzė Detit..!!!
Postime: 6,051
Rozafa e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Edhe une shkruaj...

-Nuk e di pse edhe sonte kam prap mall,me kthen ne kujtime..diten e pare ateherere kur te putha,atehere kur ne ty gjeta shpirtin tim...

-Nuk e di pse te kujtoj,kur ti ndoshta flen tani,po ja qe ndoshta imazhi yt me trazon,apo ndoshta zemra kerkon dashurine te kete prane....?

....nuk e dii jo nuk e dii...por e di se une jam me ty dhe e kuptoj kur zemra rreh dhe kur ajo dashuron....te lutem me jep doren tende te ndjesh se si zemra pulson dhe thote ...Te Dua!!
__________________
Dr.Rugova ishte njė njeri i madh dhe heroik qė personifikonte shpresat dhe aspiratat fisnike tė popullit tė Kosovės.

http://www.youtube.com/watch?v=eqh7qSCTMR4&feature=related
Rozafa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-06-08, 21:29   #8
>>{SpOnGeBoB}<<
Banned
 
Avatari i >>{SpOnGeBoB}<<
 
Anėtarėsuar: 08-06-07
Vendndodhja: In the battle of Love...
Postime: 2,082
>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Edhe une shkruaj...

Belivalla Rozafa bravo se e paske qendisen qete tekst.

O send nuk kisha dashten vetum mu kane qajo qe pe priti mos po shkrun edhe mos dijte hiq me shkrujten vetum le ta marrin qete tekstin tone copy edhe kur ta bajne paste ta shkrujne qekjo u kane per ty >>{SpOnGeBoB}<< o send nuk kisha dashten ne kete dynje.
>>{SpOnGeBoB}<< Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-06-08, 21:33   #9
Rozafa
Libri !
 
Avatari i Rozafa
 
Anėtarėsuar: 22-05-08
Vendndodhja: Buzė Detit..!!!
Postime: 6,051
Rozafa e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Edhe une shkruaj...

O ti siper cfare thua,nuk kuptova??
__________________
Dr.Rugova ishte njė njeri i madh dhe heroik qė personifikonte shpresat dhe aspiratat fisnike tė popullit tė Kosovės.

http://www.youtube.com/watch?v=eqh7qSCTMR4&feature=related
Rozafa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-06-08, 21:39   #10
>>{SpOnGeBoB}<<
Banned
 
Avatari i >>{SpOnGeBoB}<<
 
Anėtarėsuar: 08-06-07
Vendndodhja: In the battle of Love...
Postime: 2,082
>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Edhe une shkruaj...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rozafa
O ti siper cfare thua,nuk kuptova??
qfare thash mi qfare thash e mos e thenqa

une shkruajta qe e kishe shkrujt bukur tekstin, a po kupton tani edhe e shpreha deshiren a ka mundesi kete tekstin tend qe e ke shkrujt me huazu ajo vajza qe po pres me ma shkruajt mua. kaq ishte vetum kaq pa asnji gjo te keqe
>>{SpOnGeBoB}<< Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-06-08, 21:45   #11
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Edhe une shkruaj...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga >>{SpOnGeBoB}<<
Edhe une shkruaj... po mare shkruj edhe une si tane qeta qetu qe kan shkrujt. Amo per dallim prej qetyne une shkruj ata qe e ndjej qetash per momentin hiq pa pas nevoje me zbukurue e ngjyrosen. A me fol te drejten deshta me shkrujt diqka amo nashta nuk vjen me lexue qajo qe duhet me lexue o veq mos e nxafsha se kom me ja shkrujt dy vllima spic me poezi te zgjedhuna nja mas tjetres e deri te e fundit e edhe nja tre romana dashnie.
Spongebob, a e ke nijet me shkru-a,
o hiqju fjaleve te dashnise ,ngo jadore-n ti,sa te duash po te paguaj ndihmom , shkruaj fjale miradije tek pershendetjet dhe urimet per mua se qysh mu kane grumbullu me kthy selome me nxan java ,
po te garantoj mandej qe kur te fiton pare prej shkrimit per mu e blen edhe dashnine ....qeshtu eshte moda tash..
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-06-08, 21:49   #12
Rozafa
Libri !
 
Avatari i Rozafa
 
Anėtarėsuar: 22-05-08
Vendndodhja: Buzė Detit..!!!
Postime: 6,051
Rozafa e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Edhe une shkruaj...

Patjeter,
__________________
Dr.Rugova ishte njė njeri i madh dhe heroik qė personifikonte shpresat dhe aspiratat fisnike tė popullit tė Kosovės.

http://www.youtube.com/watch?v=eqh7qSCTMR4&feature=related
Rozafa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-06-08, 21:51   #13
>>{SpOnGeBoB}<<
Banned
 
Avatari i >>{SpOnGeBoB}<<
 
Anėtarėsuar: 08-06-07
Vendndodhja: In the battle of Love...
Postime: 2,082
>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Edhe une shkruaj...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jadore
Spongebob, a e ke nijet me shkru-a,
o hiqju fjaleve te dashnise ,ngo jadore-n ti,sa te duash po te paguaj ndihmom , shkruaj fjale miradije tek pershendetjet dhe urimet per mua se qysh mu kane grumbullu me kthy selome me nxan java ,
po te garantoj mandej qe kur te fiton pare prej shkrimit per mu e blen edhe dashnine ....qeshtu eshte moda tash..
a jo valla se ti nuk pi kthejshe pershendetjet ishe e shtire ti ka pershendetjet edhe pi kursejshe fjalet me doket qysh e pash. Shkruj, shkruj pernime sa faqe duhet me te pershendeten per me jav kthy pershendetjet. Kam nise me ardhe me shkrujt nji dite amo kur i kam pa tana ato shkrime u menova e thash pse more nuk e shkrun kjo nji fjale ose nuk punojna, ja jena shkue ne pushim.

Jo valla me dijte qe qashtu fitoj pare edhe muj me ble dashnine me paret e shkrimeve shkruj une deri sa te qel drita hiq pa u ndalen
>>{SpOnGeBoB}<< Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-06-08, 21:55   #14
HėNna
SiKuR HėNa
 
Avatari i HėNna
 
Anėtarėsuar: 01-05-08
Vendndodhja: Ku du Vet...
Postime: 1,283
HėNna i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: Edhe une shkruaj...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga >>{SpOnGeBoB}<<
qfare thash mi qfare thash e mos e thenqa

une shkruajta qe e kishe shkrujt bukur tekstin, a po kupton tani edhe e shpreha deshiren a ka mundesi kete tekstin tend qe e ke shkrujt me huazu ajo vajza qe po pres me ma shkruajt mua. kaq ishte vetum kaq pa asnji gjo te keqe

Spongebob, na ishte njėherė njė vajzė dhe qė e kuptonte monologun se kuptonte edhe pse tė gjithė u ngritėn nė kėmbė ( me shkronja ) edhe e qe e kotė se nuk ia mėsuan dotė.
Ma ke hek mallin e saj, ehh dynja, e me ketė deshta tė them se as ti spo e kuptojshe hic monologun ( unė shkruaj..) hahahahahhahah

PS. Ishte me tepėr pėr njė mall dhe njė shaka, mos mi merr keta reshta pėr keq!
__________________
>Asgjė Sikur Hėna<
HėNna Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-06-08, 22:10   #15
>>{SpOnGeBoB}<<
Banned
 
Avatari i >>{SpOnGeBoB}<<
 
Anėtarėsuar: 08-06-07
Vendndodhja: In the battle of Love...
Postime: 2,082
>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Edhe une shkruaj...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga HėNna
Spongebob, na ishte njėherė njė vajzė dhe qė e kuptonte monologun se kuptonte edhe pse tė gjithė u ngritėn nė kėmbė ( me shkronja ) edhe e qe e kotė se nuk ia mėsuan dotė.
Ma ke hek mallin e saj, ehh dynja, e me ketė deshta tė them se as ti spo e kuptojshe hic monologun ( unė shkruaj..) hahahahahhahah

PS. Ishte me tepėr pėr njė mall dhe njė shaka, mos mi merr keta reshta pėr keq!
Jo valla hiq monolog, po u ba trialog se une shkrujta me Rozafen tani erdhe Jadore qetash erdhe ti e dikur nashta vjen edhe ajo qe po e pres.

Nuk e mora per keq po halo nuk jeni tu e kuptue per cilen gjini letrare e kom fjalen. Ti hala po me doket nuk e paske lexue Pablo Neruden kur shkojke zhagas me rreshtat e tij tu ja shkrujt monologun asaj qikes


>>{SpOnGeBoB}<< Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 02:06.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.