Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Shėndeti
Emri
Fjalėkalimi
Shėndeti Tė rejat dhe kuriozitetet mė tė fundit nga mjeksia. Cila eshte pyetja juaj ?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 21-11-09, 14:28   #1
OLTI 85
 
Anėtarėsuar: 21-11-09
Postime: 1
OLTI 85 i vlerėsuar jo keq
Talking Si Te Heqim Pucrat

Shpresoj Te Kete Ndonje Mjek Dhe Te Me Japi Ndonje Keshille Per Kete Problem .jam Vizituar Dhe Kem Mare Nje Kure Per Pucra Qe Me Dilnin Ne Koke ,pervec Pucrave Kisha Dhe Te Kruajtura Ne Kohe .pasi E Mora Kete Kure U Bera Mire Per Ca Kohe Por Ato Mu Rikthyen Prape .ne Qofte Se Me Jepni Ndonje Keshille ,do Ju Lutesha Shume .


OLTI 85 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 21-11-09, 15:31   #2
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Si Te Heqim Pucrat

Merr tableta aspirin, shtypi dhe i tret me ca pike dhe lyej 'pucrrat'...! ose dhe sode bikarboni...!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-11-09, 18:59   #3
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Si Te Heqim Pucrat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Urata
Merr tableta aspirin, shtypi dhe i tret me ca pika UJI dhe lyej 'pucrrat'...! ose dhe sode bikarboni...!

cdo kreme/gel/poweder permban doze te aspirinit...! e me e s'mira se mires eshte t'perdoret vetem aspirine pa kemikate tjera...!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-11-09, 22:58   #4
Qika^Me^Kule
Prap e fshehur pase Teje.
 
Avatari i Qika^Me^Kule
 
Anėtarėsuar: 26-02-09
Vendndodhja: Aty me gjene , nen hijen Tende qe me le amanet !!
Postime: 13,735
Qika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Si Te Heqim Pucrat

Dade Urata, e nese nuk mundesh te perdoresh as nje lloj crem pervec ate cka ta shenon mjeku likures , cfare me ba ?

Une per vete kam likuren teper te ndishme edhe cdo her me duhet ti drejtohem mjekut,, per cdo crem normale apo crem dielli se jam alergjike ndaj crem-ave ke ndonje keshill ti apo ndoj mendim?
Qika^Me^Kule Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-11-09, 04:52   #5
teutaA
Born To Be Wild !!!
 
Anėtarėsuar: 06-01-08
Vendndodhja: Aty ku vlersohet njeriu ,,,
Postime: 11,686
teutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Si Te Heqim Pucrat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Qika^Me^Kule
Dade Urata, e nese nuk mundesh te perdoresh as nje lloj crem pervec ate cka ta shenon mjeku likures , cfare me ba ?

Une per vete kam likuren teper te ndishme edhe cdo her me duhet ti drejtohem mjekut,, per cdo crem normale apo crem dielli se jam alergjike ndaj crem-ave ke ndonje keshill ti apo ndoj mendim?
motra e ka pas lkuren e ndieshme dhe gjith ka pas problem po ajo ka perdor penaten pomad te bebave gjdo her naten e tash ma ska problem por ktu e reklamojn nje pomad nuk jam e sigurt sa ka sukses po mendohet te jet me e mira per pucrrat quhet "proactiv" nese ke problem me gjet aty ku jeton ti me trego se mund ta boj zgjidhjen

http://canada.proactiv.com/index.php...S|e|4118585010
__________________
Santa,,,,I'have Been Good ! :P
teutaA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-11-09, 13:29   #6
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Si Te Heqim Pucrat

me rendsi oshte te mos perdoresh kreme qe kan yndyrna,ne shumicen e rastev Aknete jane te ndikurea ne ate cfare hajme si ndihemi ,dhe hormonet ndryshimi i tyre,po ashtu eshte me rendsi te mos preket fytyra pa qen durte e pastra ,te kisha kshillu ket lloje kremi ta kerkojsh ne kosmetik apo barnatore,,,ky eshte krem kunder bakterieve nuke thane lekuren,po ashtu zhduke shume shpejte Aknet nga fytyra,suksese

__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-11-09, 13:38   #7
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Si Te Heqim Pucrat

O ti, OLTI,
ngom mue ... nuk e ke gjetė vendin e duhur pėr me e zgjidhė problemin... tė mjafton me i lexu qisajde shkrimet e disave, edhe krejt trupi t'mushet me puērra... pa i pasė hiē
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-11-09, 14:42   #8
roadrunner
Shote Galica
 
Avatari i roadrunner
 
Anėtarėsuar: 07-09-09
Vendndodhja: N'dor t'dades tem
Postime: 9,779
roadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Si Te Heqim Pucrat

Mos e lexo panten se te bje gripi i derrave, s'ka krem qe ta shnosh hahahaaaaaaaa
__________________
Nuk kam firme, jam fukara

Kosova, vendi me romantik ne bote. Te gjithe ta mbajn qirin :D.
roadrunner Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-11-09, 15:05   #9
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Si Te Heqim Pucrat

ka nji koh te gjat qe e kam perrvlue zhugen e nuk po lajmrhet tash
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-11-09, 15:20   #10
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Si Te Heqim Pucrat

Provoje kete...

Aknet do tė zhduken menjėherė nga fytyra, nėse i lyeni disa herė brenda ditės me njė pambuk tė lagur nė lėngun e limonit. Tė njėjtėn gjė pėrsėriteni disa herė brenda ditės, derisa aknia tė tėrhiqet.
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-08-12, 19:46   #11
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Si Te Heqim Pucrat

...

Nuk eshte veshtir!


.
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-08-12, 19:50   #12
Denim
Banned
 
Anėtarėsuar: 02-02-12
Postime: 1,102
Denim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Si Te Heqim Pucrat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alima Shiko postimin
...

Nuk eshte veshtir!


.
Mirėpo ėshtė e dhembshme dhe nuk funkcionon ēdo herė!
Denim Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-08-12, 20:17   #13
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Lightbulb Titulli: Si Te Heqim Pucrat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alima Shiko postimin
...

Nuk eshte veshtir!


.
uuuuuuuuuuuuuuuuuuu qik qka m`ra n`mend ...:)
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-08-12, 20:21   #14
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Si Te Heqim Pucrat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jana Shiko postimin
Provoje kete...

Aknet do tė zhduken menjėherė nga fytyra, nėse i lyeni disa herė brenda ditės me njė pambuk tė lagur nė lėngun e limonit. Tė njėjtėn gjė pėrsėriteni disa herė brenda ditės, derisa aknia tė tėrhiqet.
Janushe ti qe je kan ka qato anet e medizines,dhe ke shfletu disa libra mjeksie ndoshta,duhesh ta dishe se Aknet jan shkak i dickaje nga mbrendesijapra puberteti,crregullimet hormonele,apo dhe shume shkaktare tjere ku sjellin si shfaqje aknet ne lekure,pra ato duhet te sherohen nga mbrenda apo i sherone vete koha,nese flet per nje pucerr te vogel padyshim se edhe me nje ksi metode si te Alimes zhduket,,,,po duhet pas kujdes shume pasojat mbas heqjev te akneve sepse Aknet shume here demtojne lekure apo len sheja(gropa) ne fytyre ku asnje metote nuk i hek sherone ato,,,,,
Kush ka probleme te medha me Aknet duhet drejtu dermatollogut dhe konsolltu me te dhe marr terapin e duhur,jo ksi lloje ekperimentesh me limone,se thertira mundet te mplak shume shpejte ftyren e njome,,,,

qe do kshilla alla popullorqe prej doktorr rrumullakes
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-08-12, 20:31   #15
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Talking Titulli: Si Te Heqim Pucrat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool Shiko postimin
uuuuuuuuuuuuuuuuuuu qik qka m`ra n`mend ...:)

...

...ēka?!


....Shkuam ne kinema une dhe ...gadi tregova..dikush!
Ekrani ish shume i madhe ne kinema nuk kame pare kur aq ekran te madh ... mandej na i ngjiten do syze ...s'di pse ... paramnedo ZC.. ishte nje reklam per nje mjet largues te puērrave,para se te filloj filmi ..ajo e kishte nje puēerr shuuume te madhe ,ndoshta ishte edhe e vogel por ekrani i madh e syzet e vogla ..s'di pse ZC me dilke e madhe puērra ... dhe ajo e ofroi ftyren shuuume afer meje ajo femra qe kishte hyre ne syzet e mija ... dhe e shtrengoi aq fort puērren sa kur doli lengu i verdhe nga cipa e holle e lekures nen te cilen ishte fshehur lengu .... kame vrapuar me syze neper sallen e madhe te kinemas por nuk shihja nga syzet te dilja nga salla per te pastruar fetyren time te cilen ajo sterpiku ne te gjitha anet me ate lengun ....si duket dhe sipas te gjitha informatave flitej per nje krem te quajtur clearasil,nuk di...

.


Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 08:06.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.