Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika
Emri
Fjalėkalimi
Politika Diskutime tė qeta e konstruktive rreth politikės dhe politikanėve...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 23-09-13, 22:02   #31
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Kryetarėt e PDK-sė

Limaj: Mjerė ai pushtet qė kėrkon votat me kėrcėnime

23 Shtator 2013 - 01:25

(18:00) Shumė qytetarė tė Malishevės, kishin dalė ta presin heroin e tyre Fatmir Limajn, tė cilėn e quajnė jo vetėm hero tė Malishevės, por gjithė Kosovės. Limaj para qytetarėve tė shumtė tha se tashmė ai ėshtė i lirė dhe do ta vazhdojė punėn e tij aty ku e kishte lėnė nė gjysmė. Nė kėtė takim, Limaj tha se e pėrkrahė edhe Iniciativėn Qytetare tė Malishevės, ku dhe bėri thirrje pėr ta votuar atė.
Ai, po ashtu, tha se ėshtė koha qė qytetarėt me votėn e tyre t’i ndėshkojnė tė korruptuarit dhe ata qė shkelin ligjin dhe tė kthehet besimi i humbur ndaj shtetit. Limaj, i cili ia kishte mėsy vendlindjes tė hėnėn, tha se ai do tė vazhdojė tė punoj nė shėrbim tė atdheut.
Kam dashur qė nga kėtu, nga vendlindja ime, t’i drejtohem jo vetėm komunės sė Malishevės, por gjithė Kosovės. T’i drejtohem nga vendlindja ime Kosovės me meazhin se as s’kam pushuar, as sjam ndalur , por do tė vazhdoj punėn time nė shėrbim tė atdheut tonė“, tha ai.
Limaj, po ashtu, falėnderoi tė gjithė ata, qė nė kohė tė vėshtira dhe sfiduese, patėn besim tek ai dhe besuan nė fitore dhe nė vlerat e UĒK-sė. Andaj, siē tha ai, qė nga sot, sė bashku me bashkėpunėtorėt e tij, do tė vazhdojnė aty ku kanė mbetur, me qėllim qė ta ēojnė pėrpara shtetin e Kosovės. Ai foli edhe pėr bashkėluftėtarėt e tij, duke pohuar se Malisheva di t’i nderojė dėshmorėt dhe heronjtė e kombit dhe se nuk do tė lejojė qė tė pėrdhoset lufta e UĒK-sė.
Ndėrsa pohoi se vendi ynė po ballafaqohet me mijėra probleme dhe se ėshtė momenti i fundit qė popullit t’i kthehet shpresa e humbur pėr jetė dhe besimin tek shteti.
Ai kishte edhe njė mesazh pėr udhėheqėsit e institucioneve, duke ia rikujtuar se shteti nuk ėshtė pronė private e askujt.
Mesazh pėr ata qė drejtojnė institucionet, komuna, shkolla, administratė, shteti, nuk ėshtė pronė private e askujt, ato janė tė qytetarėve dhe funksionojnė sipas rregullave ligjore. Andaj, jemi nė kohėn kur sė shpejti do tė mbahen zgjedhjet lokale dhe ky ėshtė momenti kur populli merr vendime se kėnd ta votoj. Para se tė shkoni tek kutitė e votimeve, tė nderuar bashkėqytetar, kthehuni mbrapa dhe vlerėsoni punėn e tyre qė kanė bėrė deri tani dhe analizoni mirė ata tė cilėt pretendojnė tė vijnė. Dita e votimit ėshtė dita kur ju mund t’i dėnoni tė gjithė ata tė cilėt nuk kanė pasur sjellje demokratike, apo qeverisjen qė ju e keni pritur. Ju e keni rastin qė ata t’i largoni dhe t’i sjellni njerėzit e rinj nė atė qeverisje. Vetėm tek kutitė e votimit, populli ka rastin qė t'iu tregojė gjithė atyre, tė cilėt shteti i ka bėrė arrogant, i'u ka mbyllur sytė. Populli, atė ditė, do t'iu tregoj atyre, se vetėm populli ėshtė sovrani nė kutitė e votimit dhe ai vendos”, ka thėnė ai.
Ai, po ashtu, tha se do tė vazhdojė tė angazhohet pėr njė shtet ligjor dhe njė qeverisje demokratike, duke pohuar se do t’i mbėshtes vetėm ata njerėz qė punojnė pėr nevojat dhe nė shėrbim tė popullit dhe jo ata qė dėshirojnė t’i privatizojnė institucionet.
Unė i respektoj dhe i mbėshtes ata njerėz, tė cilėt nuk e pėrdorin pushtetin pėr hakmarrje. Unė do t’i mbėshtes edhe njerėzit, tė cilėt nuk shantazhojnė me pushtetin. Unė do t’i mbėshtes ata njerėz, tė cilėt nuk i kėrcėnojnė qytetarėt, arsimtarėt, profesorėt me pushtetin. Kam njė mesazh posaēėrisht pėr arsimtarėt, administratėn dhe pėr nxėnėsit. E di qė jeni nė presion. E di kam dėgjuar qė jeni edhe tė kėrcėnuar. Kam dėgjuar qė jeni larguar edhe nga puna, pėr shkak qė mendoni ndryshe. Askush nuk do tė lejohet ta bėjė njė gjė tė tillė nė Malishevė. Mos harroni se as Malisheva, as ēdo komunė e Kosovės, le ta dinė mirė atė komunė nuk e ka lėnė baba, por e ka bėrė populli. Askush nuk ka tė drejtė qė njerėzve me kėrcėnime qė t'iu ndryshojė mendimin. Mjer ai i mjeri. I mjerė ai pushtet, i cili kėrkon t’i fitoj votat me kėrcėnime. Lum ai qė punon pėr popullin dhe e do populli”, tha Limaj.
Limaj, ndėr tė tjera, ftoi intelektualėt e komunės sė Malishevės, arsimtarėt dhe profesorėt, qė mos tė vazhdojnė tė ndikohen nga kėrcėnimet, por pėrgjigjen e tyre ta japin tek kutitė e votimit me tre nėntor.
Andaj ju qė jeni nė administratė, arsimtarė, ditėn me 3 nėntor, duhet me dhanė mesazhin me i'u kallxu qė nuk pranojmė diktator .Malisheva ka qenė vendi ku gjithmonė ėshtė shprehur mendimi lirshėm dhe ashtu duhet tė mbetet gjithmonė ”, tha ai.
Limaj, ndėr tė tjera u tha bashkėvendėsve tė tij se ai tashmė ėshtė kthyer dhe do tė jetė zėri i tyre mbrojtės, jo vetėm nė kėtė komunė, por nė gjithė Kosovėn. Ndėrsa u shpreh haptas se pėrkrah tashmė Iniciativėn qytetare nė Malishevė, duke kėrkuar nga qytetarėt qė tė votojnė pėr atė. Limaj tha se do t'i mbėshtet tė gjitha iniciativat qoftė nė Malishevė apo vende tjera, tė cilat kanė si qėllim ndryshimin e jetės pėr tė mirė tė qytetarėve tė kėtij vendi.
Tė nderuar qytetarė tė Komunės sė Malishevės, unė kam vendosur qė ta mbėshtes Ragip Begaj dhe Iniciativėn pėr kryetar tė komunės sė Malishevės. I ftoj qytetarėt e Komunės sė Malishevės, qė me 3 nėntor ta japin shembullin pėr Kosovėn, ashtu siē ka dhėnė shembull Hani i Elezit, qė ne dimė tė votojmė pėr ndryshime pozitive, nė shėrbim tė demokracisė dhe mirėqenies sė qytetarėve tonė. Prandaj, Malisheva duhet tė votojė pėr Ragip Begaj dhe iniciativėn e tij”, pohoi ndėr tė tjera Limaj.
Ai, po ashtu, u bėri thirrje qytetarėve, qė tė mos bien pre e provokimeve dhe kėrcėnimeve. Ai pati dhe njė mesazh pėr komisionarėt, qė tė mos i'u binden urdhėrave pėr vjedhje, sepse nė fund vet do tė pėrfundojnė nė burg./Kosovapress/

* * *
(10:00) Fatmir Limaj sot do tė mbajė njė tubim me qytetarė, nė Palestrėn Sportive nė Malishevė. Tubimi ku ai do tė marrė pjesė fillon nė orėn 12:00.

“Dua t’ju njoftoj se me kėnaqėsi do t’i pėrgjigjem ftesės sė qytetarėve tė Malishevės nė tubimin qė ata kanė paraparė. Pėr njė kohė tė gjatė mė ka munguar komunikimi me qytetarėt. Do ta kem kėnaqėsinė qė tani t’u drejtohem me njė fjalim tė gjithė atyre qė u kam munguar. Shihemi atje!”, ka shkruar Limaj nė Facebook.

Ai ka thėnė se do tė jetė aktiv nė politikė. “Patjetėr, do ta vazhdojė punėn time pėr vendin”, ka thėnė Limaj. Ai kėtė koment e ka bėrė nė Kleēkė nė pritjen qė ishte organizuar pėr qytetarėt, vetėm disa ditė pasi ėshtė shpallur i pafajshėm nė rastin “Kleēka”.

Limaj pritet qė sė shpejti ta bėjė publik qėndrimin pėr tė ardhmen e tij, nėse do tė vazhdojė me PDK-nė apo do t’i thotė lamtumirė asaj.
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 23-09-13, 22:31   #32
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Kryetarėt e PDK-sė

Krasniqi me parti tė re, ia merr disa deputetė PDK-sė

Prishtinė, 23 shtator 2013 - Sė shpejti pritet qė Jakup Krasniqi ta bėjė publike formimin e partisė sė re nė kuadėr tė sė cilės do tė formohet edhe njė grup i ri parlamentar me deputetėt e PDK-sė.
Siē shkruan e pėrditshmja “Zėri”, deputetėt e pėrfolur janė: Jakup Krasniqi, Fatmir Limaj, Hydajet Hyseni, Flora Brovina, Justina Pula - Shiroka, Muhamet Mustafa dhe Emin Gėrbeshi, e ka shumė gjasa qė pjesė e kėtij Grupi Parlamentar tė jenė edhe Nijazi Idrizi, Nait Hasani Xhevahire Izmaku e Azem Syla.
Emri i partisė, sipas tė gjitha gjasave, do tė jetė Rilindja Demokratike e Kosovės

Qė nga fillimi i kėtij viti ėshtė folur e pėrfolur se Jakup Krasniqi sė bashku me Fatmir Limajn do tė formojnė njė parti tė re. E pėr njė mundėsi tė tillė ka folur tash e sa herė vetė Jakup Krasniqi, por pa e definuar mirė se a do tė formojė parti tė re apo do t’i bashkohet ndonjė subjekti apo nisme tė re politike.

Ndėrkohė burime tė gazetės ‘Lajm’, e afėrt me kryeparlmentarin aktual tė Kosovės, kanė thėnė se kjo shtyrje e Krasniqit pėr formimin e partisė sė re kishte tė bėnte me procesin gjyqėsor tė Fatmir Limajt. Tani qė ky proces gjyqėsor ėshtė mbyllur, tė dy aktorėt kanė vendosur qė ta bėjnė publike formimin e partisė sė re, e cila sipas kėtij burimi do tė quhet Rilindja Demokratike e Kosovės.
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-09-13, 11:20   #33
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Kryetarėt e PDK-sė

Thaēi gjen “kompensim” pėr deputetėt qė mund t’i ikinPublikuar: 30.09.2013 - 08:55Prishtinė, 30 shtator - Kryeministri i Kosovės, Hashim Thaēi, ėshtė duke e pėrgatitur skenarin pėr ruajtjen e fuqisė nė Kuvend, nė rast tė formimit tė njė grupi parlamentar nga Fatmir Limaj e Jakup Krasniqi.

Formimi i njė grupit tė tillė, nga kėta dy ish-udhėheqės tė lartė tė PDK-sė, mund t’ia rrėmbejnė partisė sė Thaēit disa deputetė, gjė qė do tė ndikonte nė humbjen e fuqisė pėrfaqėsuese tė pozitės nė Kuvend, shkruan “Tribuna”.

Nait Hasani, Hydajet Hyseni dhe Flora Brovina janė disa nga deputetėt e PDK-sė tė cilėt qė njė kohė tė gjatė kanė qėndrime tė kundėrta me GP tė PDK-sė, dhe njihen si njerėz tė afėrt tė Limajt e Krasniqit.

I vetėdijshėm pėr kėtė, kryeministri dhe kryetari i PDK-sė, Hashim Thaēi, pritet ta themelojė Ministrinė e Shtetit, e cila do tė jetė pa portofol dhe e cila, siē merr vesh gazeta, pritet t’i takojė Grupi parlamentar serb nė Kuvendin e Kosovės “Ardhmėria e Pėrbashkėt”.
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-10-13, 12:31   #34
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Kryetarėt e PDK-sė

Krasniqi dhe Limaj formojnė parti tė re, lėnė PDK – nėPublikuar: 02.10.2013 - 08:50Prishtinė, 2 tetor - Kryeparlamentari, Jakup Krasniqi, i cili muajt e fundit doli si “disident” nga partia e tij, thotė sa struktura e re e Partisė Demokratike tė Kosovės po i mbyt intelektualėt me autoritarizėm dhe injorancė. Duke e humbur rrugėn nė mes, pėr tė qenė parti substanciale nė Kosovė, PDK, sipas Krasniqit, e ka humbur ekuilibrin politik, prandaj pėr kėtė arsye sė bashku me Fatmir Limajn dhe disa tė tjerė ka ndarė mendjen pėr ta formuar njė parti tė re politike.

Nė intervistėn dhėnė “Zėrit”, ai tha se ėshtė bėrė gati pėr ta formuar njė parti tė re, ku dominon vlera demokratike dhe jo zėri i liderit totalitar siē ėshtė nė PDK.

Jakup Krasniqi thotė se PDK i dhimbset qė po e braktis, por kėtė e konsideron si rrugėn e vetme pėr ta pėrmbushur boshllėkun politik.

Megjithatė ia tha se nuk e ka nė agjendė tė shndėrrohet si “kamikaz” pėr ta djegur veten dhe pėr ta dėmtuar PDK-nė, por tha se politika ka edhe arsyet e veta. Duke iu pėrgjigjur Ramė Bujės, qė tha se Limaj dhe Krasniqi po vetėdigjen, ky i fundit thotė se do tė “ringjallet si feniks”.

Ai tha se disa herė njerėzit kanė menduar se “kam marrė vendime tė gabuara dhe jam djegur, por kam fituar.Mirėpo thjeshtė nuk i kuptoj, ata njerėz qė dje pėr Kosovėn kanė rrezikuar gjithēka dhe sot e bėjnė tė kundėrtėn, e sakrifikojnė Kosovėn pėr veten, pėr interesat meskine”, deklaroi Krasniqi, i cili po ashtu u shpreh kundėr lidhjeve tė forta me Ankaranė.
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-10-13, 21:09   #35
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kryetarėt e PDK-sė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Guri i madh Shiko postimin
Krasniqi dhe Limaj formojnė parti tė re, lėnė PDK – nė


Publikuar: 02.10.2013 - 08:50Prishtinė, 2 tetor - Kryeparlamentari, Jakup Krasniqi, i cili muajt e fundit doli si “disident” nga partia e tij, thotė sa struktura e re e Partisė Demokratike tė Kosovės po i mbyt intelektualėt me autoritarizėm dhe injorancė. Duke e humbur rrugėn nė mes, pėr tė qenė parti substanciale nė Kosovė, PDK, sipas Krasniqit, e ka humbur ekuilibrin politik, prandaj pėr kėtė arsye sė bashku me Fatmir Limajn dhe disa tė tjerė ka ndarė mendjen pėr ta formuar njė parti tė re politike.

Nė intervistėn dhėnė “Zėrit”, ai tha se ėshtė bėrė gati pėr ta formuar njė parti tė re, ku dominon vlera demokratike dhe jo zėri i liderit totalitar siē ėshtė nė PDK.

Jakup Krasniqi thotė se PDK i dhimbset qė po e braktis, por kėtė e konsideron si rrugėn e vetme pėr ta pėrmbushur boshllėkun politik.

Megjithatė ia tha se nuk e ka nė agjendė tė shndėrrohet si “kamikaz” pėr ta djegur veten dhe pėr ta dėmtuar PDK-nė, por tha se politika ka edhe arsyet e veta. Duke iu pėrgjigjur Ramė Bujės, qė tha se Limaj dhe Krasniqi po vetėdigjen, ky i fundit thotė se do tė “ringjallet si feniks”.

Ai tha se disa herė njerėzit kanė menduar se “kam marrė vendime tė gabuara dhe jam djegur, por kam fituar.Mirėpo thjeshtė nuk i kuptoj, ata njerėz qė dje pėr Kosovėn kanė rrezikuar gjithēka dhe sot e bėjnė tė kundėrtėn, e sakrifikojnė Kosovėn pėr veten, pėr interesat meskine”, deklaroi Krasniqi, i cili po ashtu u shpreh kundėr lidhjeve tė forta me Ankaranė.
Rroft Rilindja Demokratike
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-10-13, 12:05   #36
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Kryetarėt e PDK-sėHaraēin po e lejon shtetiPublikuar: 04.10.2013 - 08:32Prishtinė, 4 tetor - Njė laurė (pengesė) nė hyrje tė terminalit nė Han tė Elezit paralajmėron ndalim tė detyrueshėm. Askush nuk mund tė kaloj aty pa i kryer obligimet.

Shkuarja nė pikėn kufitare, ndonėse nėpėr rrugė tė shtetit ėshtė e pamundur pa e paguar taksėn e vėnė nga Rrustem Rukolli e Xhevdet Bajramaliu.

Ata kontrollojnė rrugėn e ndėrtuar me para tė Bashkimit Evropian.

Punėtorėt nė terminal tregohen miqėsorė. Si pa sherr, tregojnė gjithēka qė dinė. Madje edhe pėr vizitat e Sami Lushtakut , natėn atje.

Kur i pyet se i kujt ėshtė terminali, qeshin. “I Sami Lushtakut po thonė”, tregon njėri prej tyre.

__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Guri i madh : 04-10-13 nė 12:06
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-10-13, 15:36   #37
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kryetarėt e PDK-sė

Buzhala: Po mė 'kėrcėnojnė' katolikėt e PalitDeputeti i Kosovės nga radhėt e PDK, Berat Buzhala reagon ndaj debatit tė mbrėmshėm pėr Gjakovėn, duke theksuar s e ka marrė mesazhe nga pėrkrahėsit e kryetarit tė Gjakovės, Pal Lekajt.Nė postimin e tij nė rrjetin social Facebook, deputeti Buzhaka shkruan se “Pas statusave qe mbrėmė i vuna rreth gares per kryetar te Gjakoves u perballa me nje mori mesazhesh te ndyta, me konotacion religjioz se gjoja pse une si besimtar katolik nuk po e perkrah Palin, gjithashtu besimtar katolik”, (sic) shkruan Bzhala.

“Te nderuar katolik te Gjakoves, ne nentor ne zgjedhjet lokale nuk do te dilni ne vota per te zgjedhur perfundimisht se cili religjion do te jete zyrtar je komunen e juaj, e cili do te zhduket perfundimisht prej faqes se dheut. Relaksohuni, ne mes te te tjerave, Mimoza Kusarin e njoh shume mire. Nese nuk eshte katolike e pagezuar te jeni te bindur se eshte nje femer qe cdo dite jeten e saj e jeton sipas urdhnimeve te te madhit Zot”, ka shkruar Buzhala.

"Eshte e martuar. Eshte bashkeshorte e mire dhe nane e mire. Ndonese ka qene afer eurove asnjehere nuk eshte dyshuar as perfolur se e ka futur doren ne thesin qeveritar per te pervetesuar mjete qe nuk i takojne etj etj. Njejte po besoj edhe per Golen e LDK-se qe gjithashtu me la pershtypje shume te mira mbreme".

"Te nderuar bashkereligjiozas kokenxehur, politiken dhe religjionin i ka ndare si me thiken e bukes Jezu Krishti kur ka deklaruar se 'Jepjani Cezarit ate qe i takon Cezarit dhe Zotit ate qe i takon Zotit'".

"Pra edhe ju: vazhdoni me pa meshe cdo te diele. Vazhdoni me e jetu jeten ashtu sic urdheron Krishti, e leni anash fjalet e ndyta, sepse nuk e besoj qe nje gje te tille e keni mesuar ne ndonjerin prej ungjijve. Ne keto zgjedhje ju duhet te votoni per me te mirin dhe per me te ndershmin, e jo per pengje politike, qe jane te shantazhuar dhe te shantazhushem”, (sic), shkruan deputeti Buzhala nė profilin e tij nė Facebook.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-01-14, 13:51   #38
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Thumbs down Titulli: Kryetarėt e PDK-sė

Kėshilltarja e PDK-sė akuzohet pėr falsifikimin e 11 notaveKėshilltarja komunale e Prishtinės nga radhėt e PDK-sė, Lirie Avdiu, akuzohet pėr falsifikimin e njėmbėdhjetė notave dhe nėnshkrimeve nė lėndė tė ndryshme gjatė studimeve pėr shkenca politike, nė Fakultetin Filozofik tė Universitetit tė Prishtinės.

Ndryshe nga hera e parė kur Avdiu akuzohej pėr falsifikimin e notės dhe nėnshkrimin e vetėm njė note tek profesori Arben Hajrullahu, ajo tani akuzohet se ka kryer tė njėjtėn gjė edhe nė dhjetė lėndė tė tjera.

“Koha Ditore” ka siguruar njė dokument zyrtar, nė tė cilin konfirmohet se ekzistojnė dyshime nė lidhje me falsifikimin e 11 notave dhe nėnshkrimeve tė profesorėve nga ana e saj.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-06-14, 08:29   #39
Kaqanikasja
 
Avatari i Kaqanikasja
 
Anėtarėsuar: 06-04-09
Vendndodhja: ne nje vend qe gjithmon kam deshire te jem
Postime: 9,533
Kaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kaqanikasja Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Kaqanikasja Send a message via Skype™ to Kaqanikasja
Gabim Titulli: Kryetarėt e PDK-sėnjerez te medhenje ka PDK
__________________
Secilėn vepėr tėnde kryeje si tė ishte fjala pėr veprėn e fundit Jetėsore..
Kaqanikasja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-06-14, 23:37   #40
tipi engjellor
tipi engjellor
 
Avatari i tipi engjellor
 
Anėtarėsuar: 30-03-10
Vendndodhja: aty ku jeton dashuria
Postime: 14,540
tipi engjellor e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Kryetarėt e PDK-sė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kaqanikasja Shiko postimin


njerez te medhenje ka PDK
Ishin dikur.............
tipi engjellor Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-06-14, 23:32   #41
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kryetarėt e PDK-sė

Babe o babe , jam bere mbret ...
babai ua kthen djalit te vet...
o bir mbret je bere amo njeri nuk je bere,,,

Keshtu eshte puna ne Kosove.
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-12-14, 18:28   #42
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Thumbs down

Titulli: Kryetarėt e PDK-sė ----> Neyse ky kryetar i Pacovit.Nipi i Agim Bahtirit sulmon rojtarin e parkingut tė komunės15.12.2014

Qerim Hetemi, roja i parkingut tė komunės sė Mitrovicės ėshtė sulmuar tė premten nga Nehat Bahtiri, shofer i kryetarit tė komunės Agim Bahtiri dhe, nė tė njėjtėn kohė, djalė i vėllait tė tij.

Hetemi ėshtė veteran i UĒK-sė dhe punon nė parkingun zyrtar tė Komunės se Mitrovicės nė tė cilin hyjnė vetėm veturat zyrtare tė Komunės

Hetemi tha pėr KALLXO.com se ngjarja ka ndodhur kur ai ishte nė detyrė.
“Sa isha nė punė ka ardh Nehat Bahtiri bashkė me dy rojet e sigurimit tė Kryetarit dhe kanė kėrkuar tė hyjnė nė parking me njė veturė private. Unė ua kam kėrkuar lejen se a mund tė futen nė parking, ata mė kanė sharė fillimisht dhe me dhunė kanė provuar tė fusin veturėn nė parking kur unė e kam marrė telefonin ta thėrras policinė ata ma morėn edhe telefonin dhe ma hodhėn nė tokė, dhe mė kanė rrahur dhe tani jam nė tretman mjekėsor" u shpreh ai.

Hetemi tha se rastin e ka paraqitur nė polici mirėpo thotė se hetuesit dhe prokuroria mė shumė janė marrė me tė se me shoferin e kryetarit Bahtiri.

“Ata janė liruar dy orė para meje nga stacioni policor”, tha Hetemi.
Avni Zahiti, zėdhėnės i Policisė nė rajonin e Mitrovicės tha se rasti do tė procedohet nė procedurė tė rregullt drejt prokurorisė.

“Personat janė marrė nė pyetje si tė dyshimtė ndėrsa njėri ėshtė deklaruar se ėshtė Zyrtar i Komunės, ndaj dy personave ėshtė hapur rast. E tėra ka ndodhur pėr shkak tė parkimit tė veturės civile qė kanė synuar ta parkojnė nė parkingun zyrtar tė Komunės”, tha zėdhėnėsi Zahiti.

Ndėrsa kryetari i komunės, Agim Bahtiri, nuk ka dashur tė prononcohet rreth kėtij incidenti.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-12-14, 09:27   #43
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Post Titulli: Kryetarėt e PDK-sė

Bastiset edhe Kryetari i Klinės Sokol Bashota23.12.2014


Ėshtė bastisur edhe Kryetari i Klinės, Sokol Bashota, i cili ėshtė nėn hetime pėr procesin e ndarjes sė banesave komunale ku pėrfitoi vet ai, nėnkryetari nga radhėt e AAK-sė, Enver Berisha dhe njė sėrė politikanėsh lokalė edhe nga LDK-ja. Nė Komunėn e Klinės nuk kanė komentuar.

Edhe zyra dhe prona e Kryetarit tė Komunės sė Klinės, Sokol Bashota ėshtė bastisur, bėjnė tė ditur burime tė Express brenda Policisė.

Express raportoi tė martėn se ishte bastisur Zyra e Nėnkryetarit tė Klinės, Enver Berishės, gjė qė ėshtė konfirmuar edhe nga Prokuroria e Shtetit. Pas kėsaj, Berisha u pėrjashtua nga partia e tij.

Siē merr vesh Express, bastisja lidhet me njė hetim qė ėshtė duke u kryer nė kėtė komunė mbi mėnyrėn e shpėrndarjes sė banesave qė janė ndėrtuar nga kjo komunė, e nė tė cilat kanė pėrfituar edhe Sokol Bashota, Kryetar i Komunės pėr mandatin tretė tashmė dhe politikanė tjerė lokal si Fadil Gashi (LDK) dhe Enver Berisha(AAK), Arben Limani (LDD), Vezire Elshani (LDK), Esat Raci (PDK).

Prokuroria Speciale e ka konfirmuar pėr Express bastisjen e pronave dhe zyrės sė nėnkryetari Enver Berisha, po ashtu pėrfitues i banesės sė ndėrtuar nga Komuna, por Prokuroria deri tash nuk ka folur pėr Kryetarin, Sokol Bashota.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 15:31.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.