Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Mėsime nga Bibla
Emri
Fjalėkalimi
Mėsime nga Bibla Besimtarėt qė i pėrkasin besimit tė Krishtere mblidhen nė kėtė forum pėr tė diskutuar mbi mėsimet e nxjerra nga Bibla dhe jetaPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 13-06-12, 23:16   #16
Denim
Banned
 
Anėtarėsuar: 02-02-12
Postime: 1,102
Denim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Thėnje dhe histori

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jadore Shiko postimin
i qofsha fal ! faliminderit shen Anton i Padoves ..

p.s.
kush e di sa here me paska ndihmu kur kam qene ne veshtirsi e nuk e kam ditur , perderi sa thote Denimi qe eshte i dashur per te gjithe Ne , ashtu duhet te jete , ( tash ju thuani pse e falenderoj , sepse shqiptare more jemi Ne , nuk falenderojme pa pasur ndihme )
Koha ėshtė para. Paraja ėshtė kohė. Kjo ėshtė filozofia e jetvs sate!
Ti nuk ke kohė tė merresh me kėto gjėra sepse duhet tė merresh me veprimet e Musajes dhe kėmishė-Denimat dhe nga fatkeqėsitė e njerzve tė tė rritet egoja yte e vetmuar.

Nė rregull shkrimi ishte pėr Shqiptarėt e jo pėr ty !
Denim Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 15-06-12, 14:36   #17
sherri
J.H.N.K.SH
 
Avatari i sherri
 
Anėtarėsuar: 13-06-05
Vendndodhja: Rruga e qumshtit Nr- 3
Postime: 4,740
sherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Thėnje dhe histori

Pesqind vite shyptaria mrapa!
..kur dashten me na e ngulit katolicizmin(qe nuk ishte pa perfitim) ne e luftuam se jemi pagan!, e pranuam kur riti tjeter u be me i fort, e luftuam ritin tjeter, deri sa te tjeret perfituan, e pranuam ne kohen qe po pregaditej nje tjeter okupim me nje fe tjeter(Osmanlit-muslimn) te tjeret i hapen rruge ne heshtje edhe perfituan, ne e luftuam per gati 300 vite, e pranuam edhe kete ne fazen , qe te tjeret e luftuan,ne e mbrojtem pasojat dihen :(

Tani kur bota e qytetrume hjeku dore nga keto dogma se ju doli boja, ne jemi dhez ti sjellim ne trojet tona, e cka eshte me e keqja; nga te dya anet,...... festoni shqipetar festoni, edhe shen Antonat, edhe ebu bajramat, edhe haxhi merxhat....... vec mos e harroni se edhe me 17.02 festohet shen Hashim Broja

p.s. gjithmon diqysh me vones spo na e rrok per pak :D aty nja 500 vjet po na lune hesapi :(
__________________
Thuaje tė pa shkruarėn,shkruaj tė pa thėnėn!

Toleranca, ka kuptimin e pėrafėrt me durimin. (Dilaver Kosova)

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga sherri : 15-06-12 nė 14:43
sherri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-06-12, 04:12   #18
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Thėnje dhe histori

Dhasht Zoti e u mbusht men ky popull shqiptar....

"Sa i perket kohes Sot!(e nesermja s'di qfare sjelle)?

Natyra.
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-10-12, 13:41   #19
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Thėnje dhe histori

Intervistė ekskluzive me Dr. Don Lush Gjergji

"Ne nuk kėrkojmė qė dikush tė na kėrkojė falje, nėse zotėri Krasniqi e ndien njė nevojė tė tillė le ta bėjė, megjithėse ne nuk e kushtėzojmė bashkėpunimin tonė dhe vėllazėrinė tonė shqiptare muslimane apo dialogun muslimano-krishterė me njė deklaratė apo me njė mos kėrkim falje. Ne falim edhe pa kurrfarė kushtesh. Zoti falė, sepse ne jemi gjithė bijtė dhe bijat e tij. Pėr ne dhe botėkuptimet tona katolike jo vetėm Ibrahim Rugova apo Adem Jashari...por tė gjithė ata qė kanė vdekur pėr liri, tė cilėt kanė punuar intensivisht dhe janė sakrifikuar e flijuar pėr atdhe, pėr idealet e atdheut dhe gjithė ata qė kanė rėnė pėr tokėn e Kosovės janė martirė dhe padyshim i pret parajsa apo siē e thoni ju xhehneti..Dhe ajo teza e pagėzimit, qė ka folur zotėri Krasniqi rreth pagėzimit tė fėmijėve, ėshtė e braktisur kaherė dhe nuk merret nė konsideratė nga ana jonė. Prandaj po pėrsėris se nė kishat katolike sikur edhe nė gjitha kishat tjera krishtere sakrifica, flijimi deri tek derdhja e gjakut pėr atdhe konsiderohet si shembull mė i lartė, sepse kėshtu bėri Jezusi pėr ne, e flijoi vetveten qė ne tė jemi tė lirė dhe tė mirė tė pajtuar dhe tė dashur me Zotin dhe njėri-tjetrin nė intervistėn ekskluzive pėr “Bota sot” me Dr. Don Lush Gjergji, veprimtar , humanist dhe meshtar katolik shqiptar nė Kosovė.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-11-12, 18:44   #20
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Thėnje dhe histori

o hype marijani n gjaranik 3 dite feste... Thenie e nje miku tim katolik se si i percaktojne festat


valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 02:07.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.