Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Mėsime nga Bibla
Emri
Fjalėkalimi
Mėsime nga Bibla Besimtarėt qė i pėrkasin besimit tė Krishtere mblidhen nė kėtė forum pėr tė diskutuar mbi mėsimet e nxjerra nga Bibla dhe jetaPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 27-06-13, 15:55   #1
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Question Radikalizmi dhe ekstremizmi anti islam

A ėshtė ky lajm radikalizėm dhe ekstremizėm anti islam ?

Nė SHBA shiten plumba qė i “dėrgojnė” myslimanėt nė ferrIdaho, 26.06.2013

Nė shtetin amerikan Idaho ėshtė zhvilluar njė linjė e re municionesh, tė cilat, nė bazė tė konceptimit tė prodhuesve, duhet tė shndėrrohen nė armė kėrcėnuese kundėr terroristėve radikalė islamikė, tė cilėt pėrpiqen nėpėrmjet xhihadit tė shkojnė nė Parajsė.

Kompania “South Fork Industries” ka filluar shitjen e plumbave tė veēanta tė veshura me bojė, nė pėrbėrje tė sė cilės ka mish derri. Meqenėse derri konsiderohet i ndaluar nė Islam, nėse njė plumb i tillė do tė vrasė njė ekstremist, trupi i tij do tė "ndotet" dhe ai nuk mund tė arrijė dot qėllimin e tij kryesor - tė shkojė nė Parajsė, thuhet nė njė njoftimi pėr shtyp tė kompanisė.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 27-06-13, 15:56   #2
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Radikalizmi dhe ekstremizmi anti islam

I sfiduar nga Kurani, kalon katėr vite tė jetės duke kopjuar me dorė Biblėn

26.06.2013

63-vjeēari Philip Patterson, designer nė pension, i ka kaluar katėr vitet e fundit tė jetės duke kopjuar me dorė tė gjithė Biblėn.

Veēantia ėshtė se Pattrerson ėshtė besimtar, por jo i devotshėm. Ideja ka lindur prej kureshtjes kur njė mik, i tregoi se myslimanėt kanė traditė tė shkruajnė me dorė Kuranin dhe kjo sipas Patterson do ishte e pamundur pėr Biblėn, sepse sipas tij ėshtė shumė e gjatė.

Miku i vuri nė dukje se kjo kontratė pėrkundrazi ishte njė arsye mė shumė pėr ta bėrė, pėr tė kuptuar se pėrse bėhej fjalė.

Patterson e pranoi kėshtu sfidėn, duke kopjuar nga fillimi pesė librat e Biblės, pėrveē pėrmbajtjeve tė tjera, duke zgjedhur njė shkrim vėrtetė tė veēantė.

Patterson kishte nisur tė punonte edhe 14 orė nė ditė mbi projektin, por pėr shkak tė rėndimit tė gjendjes shėndetėsote, e reduktoi kėtė punė nė 6 orė nė ditė.

“Nuk e kisha menduar kurrė se do pėrfundonte kaq i bukur, edhe pse ėshtė i gjatė”, shprehet Patterson.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-06-13, 21:02   #3
Zanzi/M
mire ....
 
Avatari i Zanzi/M
 
Anėtarėsuar: 12-01-10
Vendndodhja: Prishtine
Postime: 1,776
Zanzi/M e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Radikalizmi dhe ekstremizmi anti islam

Ama plumbi eshte i lyer me gjak te derrit te eger .... BIO..

.
__________________
Shėlbimi i Hyjit u ėshtė dėrguar popujve joēifutė. Ata do ta dėgjojnė.
Zanzi/M Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-07-13, 06:32   #4
King_Gentius
 
Avatari i King_Gentius
 
Anėtarėsuar: 22-03-05
Vendndodhja: Boston
Postime: 1,243
King_Gentius e ka pezulluar reputacionin
Gabim Re: Radikalizmi dhe ekstremizmi anti islam

Prodhuesit e armeve me mbeshtetjen e National Rifle Association cka nuk do bejne te shese arme. Kane dhe reklama te drejtuara specifikisht femijeve te blejne arme. I gjith sherri qe po ndodh ne qeveri per ndalimin e armeve automatike eshte kot, po te shkosh getto te Amerikes si ne Chicago South Side (gangsteret e quajne zonen ChIRAQ) asnje nuk perdor arme automatike, vec pistoleta, po kto zona kan prap perqindjen me te madhe te vrasjeve me arme zjarri.


__________________
Shqiperi, o mema ime, ndonese jam i merguar,
Dashurine tende kurre zemra s'e ka harruar.

Naim Frasheri
King_Gentius Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 04:06.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.