Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Hapėsirė filozofike-psikologjike
Emri
Fjalėkalimi
Hapėsirė filozofike-psikologjike Praktika e jetės njerėzore, sjelljet e individėve e tė shoqerisė. Proēeset mendore etj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 16-02-07, 16:11   #1
Albanian eX|PerT
.•:*ØØØØØØØØØØØØØØØ*:•.
 
Anėtarėsuar: 09-11-06
Postime: 4,028
Albanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėm
Gabim Sa ankth perjetoni? - TEST PSIKOLOGJIK

Sa ankth perjetoni? – TEST PSIKOLOGJIK


Cila eshte masa e ankthit te perjetuar prej jush? Per te mesuar kete plotesoni testing e meposhtem, duke iu pergjigjur ēdo fjalie, me PO, nese ajo qe thuhet net e eshte e vertete, dhe me JO nese ajo qe thuhet net e nuk eshte e vertete per ju.


Une nuk lodhem shpejt. _________
Une kam shqetesime nga te ardhurit per te vjelle.________
Une mendoj se nuk jam me teper nervoz se shumica e njerezve te tjere.________
Une kam shume pak dhimbje koke._________
Une punoj mjaft I tensionuar.______
Une s’mund te perqendrohem ne nje gje._____
Une shqetesohem per parate dhe punen._____
Une ve re vazhdimisht, se me dridhen duart, kur perpiqem te bej diēka.____
Une ndiej turp jo shume me shpesh se te tjeret.______
Une kam diarre nje here ne muaj, ose me teper._____
Une shqetesohem shume per fatkeqesite qe mund te ndodhin._____
Praktikisht une nuk ndiej turp asnjehere._____
Shpesh frikesohem se do te me zere turpi._____
Une shoh shpesh endrra te frikshme.____
Duart dhe kembet e mia jane zakonisht mjaft te ngrohta. _____
Une djersitem mjaft kollaj, madje edhe ne ditet e fresketa._____
Disa here, kur jam i/e sikletosur djersitem aq shume saqe me bezdiset vetja._____
Zor ndonjehere te ve re se me rreh zemra fort dhe se nuk ngopem me fryme._____
Une ndihem i uritur pothuaj se gjithe kohen.____
Une shqetesohem rralle nga kapslleku._____
Une kam shume shqetesime stomaku._____
Une kam pasur periudha qe s’me ka zene gjumi nga shqetesimi.____
Gjumi im eshte jo i rregullt dhe i shqetesuar.____
Une enderroj vazhdimisht per gjera, per te cilat nuk u tregoj njerezve te tjere.____
Une sikletosem kollaj.____
Une jam me shume i mdjeshem se shumica e njerezve te tjere._____
Une ndjej se vazhdimisht jam i shqetesuar per diēka.____
Une do te deshiroja te isha po kaq i lumtur sa te tjeret.___
Zakonisht une jam i qete dhe nuk shqetesohem kollaj.____
Une qaj kollaj.____
Pothuaj se gjithe kohen une ndjej ankth per dike apo per diēka._____
Une jam i lumtur shumicen e kohes.____
Une nervozohem kur me duhet qe te pres.____
Une kam periudha te tilla paqetesie sa nuk mund te rri gjate ne nje vend.____
Disa here une shqetesohem kaq shume, sa e kam te veshtire qe te fle.____
Disa here une kam ndjere se me jane grumbulluar kaq shume veshtiresi, sa qe nuk do mundja ti perballoja.____
Duhet te pranoj se disa here une jam shqetesuar jashte mase per diēka qe realisht nuk ja ka vlejtur.____
Une kam shume pak frike ne krahasim me shoket e mi.____
Une jam frikesuar nga njerez dhe gjera, qe e dija se nuk do me demtonin.____
Pa dyshim, here pas here, une ndohem i padobishem.____
Une e kam te veshtire te perqendrohem ne nje pune, apo ne nje detyre.____
Zakonisht une jam i vetedijshem.____
Une jam I prirur qe ti marr gjerat me veshtiresi.____
Une jam nje person shume i tensionuar.____
Shumicen e kohes jeta eshte shume e lodhshme per mua.____
Here pas here une mendoj se s’jam fare mire._____
Pa dyshim, mua me mungon besimi tek vetja.____
Disa here une e ndjej se jam gati duke humbur kontrollin.____
Une terhiqem kur ndesh kriza dhe veshtiresi.____
Une kam plotesisht besim tek vetja.____
Ų Per te nxjerre rezultatet, ju do ti jepni vetes suaj nga nje pike, per ēdo fjali, ku pergjigja juaj perputhet me pergjigjet e meposhtme:

Jo- 01
PO-02
JO-03
JO-04
PO-05
PO-06
PO-07
PO-08
JO-09
PO-10
PO-11
JO-12
PO-13
PO-14
JO-15
PO-16
PO-17
JO-18
PO-19
JO-20
PO-21
PO-22
PO-23
PO-24
PO-25
PO-26
PO-27
PO-28
JO-29
PO-30
PO-31
JO-32
PO-33
PO-34
PO-35
PO-36
PO-37
JO-38
PO-39
PO-40
PO-41
PO-42
PO-43
PO-44
PO-45
PO-46
PO-47
PO-48
PO-49
JO-50
Ų Si t’i interpretoni rezultatet?
· 19 pike = shenja mesatare te ankthit.
· Nen 19 pike = shenja nen mesatare te ankthit.
· Mbi 19 pike = shenja mbi mesatare te ankthit.
KUJDES! Nese grumbulloni mbi 35 pike, ju medoemos duhet te beni diēka qe te pakesoni ankthin tuaj. Ai ju kercenon seriozisht


Albanian eX|PerT Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 16-02-07, 16:15   #2
Albanian eX|PerT
.•:*ØØØØØØØØØØØØØØØ*:•.
 
Anėtarėsuar: 09-11-06
Postime: 4,028
Albanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ejani te nderuar anetare, te shohim si po ju dalin rezultatet... Mos u firikesoni.

Me rrespekt
Albanian eX|PerT

ps| Nuk prish pune, nese vetem numrin e fundit na tregoni
Albanian eX|PerT Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-02-07, 14:14   #3
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

E si me i ra nė fije kėtij testi o Ekspert?
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-02-07, 14:38   #4
Albanian eX|PerT
.•:*ØØØØØØØØØØØØØØØ*:•.
 
Anėtarėsuar: 09-11-06
Postime: 4,028
Albanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Shiko e nderuar .

Tek cdo pyetje qe kemi sjellur, ne fund ke hapesiren te shkruash "PO" ose "JO", pastaj ne fund i numor te gjitha ato qe jane te verteta per ju, dhe i krahasoni me numrat qe kemi treguar ne fund. Une keshtu e bera, mendoj qe edhe per te tjeret vlen e njejta, vetem nese e kam gabim, haha. Kalo bukur

Albanian eX|PerT
Albanian eX|PerT Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-02-07, 21:37   #5
Psikologu
Shpirt shyptari
 
Avatari i Psikologu
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Postime: 6,907
Psikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Albaniaen expert ;
Si quhet testi i yt qe e ke sjellė Copy(paste aty ?
Ai nuk ka tė bejė me shkencen e Psikologjisė, pra tjeter here , para se tė postosh dicka , mendohu mirė se si ta emerosh.
Ja pak disa sqarime ne lidhje me testet e zakonshme Psikologjike.

Stanford-Binet, ėshtė njė nga testet e hershme tė inteligjences dhe termi i testit IQ e ka prejardhjen po nga i njeti test.
Testi i inteligjences David Vechlers ėshtė njė nga testet mė tė shpeshta qė perdoret pėr tė analizuarė testet e inteligjences normale dhe quhet edhe si testbaterik. Keto teori quhen WAISS pėr tė rritur WISC pėr femij dhe WPSSI pėr femijet e vegjel.
Myers -Brigs Type Indicator ėshtė njė test personal i bazuarė ne teorin e Carl Gustaf Jungut.
Rorschachtest ėshtė njė test personal projektiv ku behen testet e ndryshme pėrmes dhjetė tabelave tė ngjyrave tė ndryshme.
NEOPI ėshtė njė test personal i bazuarė ne teorin BigFive.

Testi Personalstrukturor dallon nga baza Psikologjiko-trajtues dhe ėshtė i formuarė nga njė inventator i pyetjeve tė standarizuara.Testi projektiv dallohet nga teoria e Psikodinamikes dhe nuk ka tė bejė asgjė me testet psikologjik tė cilat ndertohen ne bazė tė teorive tė pėrshkrimit.
Pra ; Testi i sjellur nga ju ,nuk eshte test Psikologjik, e nė cilen shkallė e klasifikon ti , atehere na trego qė tė jemi tė vetdijshem sepse ketu njerzit binden me postimin tend se me tė vertet ėshtė test Psikologjik!!!!
__________________
Njerzitė fisnikė , me ligjeraten e tyre , fitojnė mė shumė armiq, sesa njerzit e ligj me veprimet e tyre tė liga.

Zhan Pol
Psikologu Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-02-07, 03:45   #6
Albanian eX|PerT
.•:*ØØØØØØØØØØØØØØØ*:•.
 
Anėtarėsuar: 09-11-06
Postime: 4,028
Albanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Po, ky test, eshte marrur tek pastres.com

Keni dicka kunder?
Albanian eX|PerT Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-01-13, 20:51   #7
Kalimero
SUPERMUDERATOR;)
 
Avatari i Kalimero
 
Anėtarėsuar: 28-02-09
Postime: 3,319
Kalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Sa ankth perjetoni? - TEST PSIKOLOGJIK

tibe u s'pu di qa tekuka qiki ankth, e tonshi bojna dhaf shlir , a kom a s'kom


__________________
iK mUs U dAshUroNi ,s' kom qKa jU bOj tIBe :D
Kalimero Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 08:03.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.