Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Hapėsirė filozofike-psikologjike
Emri
Fjalėkalimi
Hapėsirė filozofike-psikologjike Praktika e jetės njerėzore, sjelljet e individėve e tė shoqerisė. Proēeset mendore etj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 15-05-14, 14:52   #481
Le jardin des disparus
Bulevardi i muzave!
 
Avatari i Le jardin des disparus
 
Anėtarėsuar: 22-10-12
Vendndodhja: Nė kopshtin e t`pagjeturve!
Postime: 408
Le jardin des disparus i pazėvėndėsueshėmLe jardin des disparus i pazėvėndėsueshėmLe jardin des disparus i pazėvėndėsueshėmLe jardin des disparus i pazėvėndėsueshėmLe jardin des disparus i pazėvėndėsueshėmLe jardin des disparus i pazėvėndėsueshėmLe jardin des disparus i pazėvėndėsueshėmLe jardin des disparus i pazėvėndėsueshėmLe jardin des disparus i pazėvėndėsueshėmLe jardin des disparus i pazėvėndėsueshėmLe jardin des disparus i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Reflektime

Edhe kėtė herė, si kėto 15 vjet tė shkuara, ata tė njėtit po manipulojnė me ēiltėrinė, sinqeritetin dhe paditurinė e popullit, duke fshehur qėllimet meskine personale prapa imazheve tė krijuara e tė manipuluara letėrsisht dhe prapa zėrave tė tyre melankolik premtues qė "ushqejnė" shpresat e skamnorėve!

Nė kushte normale dhe nė shtete normale, tė vetėdisuarit do tė analizonin rezultatet e deritashme dhe ato do t'i krahasonin me cakun e dėshiruar... por ky parim te ne nuk vlenė. Sepse gjendja e krijuar (nga po kėta mashtrues) i bėnė njerėzit tė gjunjėzohen para ēdo oferte parazgjedhore, qoftė ajo edhe 50 € nė bazė vjetore!

E ēuditshme apo jo?! Pėr mua e ty po, por pėr ta jo. Pėr ta konsiderohet realizim i planit tė nėshtrimit gjithėpopullor...

Mos u dėshpėro nėse kėta mashtrues "fitojnė" pėrsėri. E ne pastaj, bashkė me ata qė do t'i votojnė, do tė kėrkojmė adresė tė re pėr t'shpėtuar. Nėse e gjejmė?!

Zaten Samiu i madh thoshte: "Kalben tė ndershmit atje ku lartėsohen kriminelėt”!
__________________
Koha mė bėn tė harroj disa njerėz, disa njerėz mė bėjnė tė harroj kohėn, ndėrsa disa tė tjerė janė koha ime! http://dai.ly/x1971hq
Le jardin des disparus Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 25-10-14, 17:04   #482
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Reflektime

N'kabine treni.


Nje i ri dhe nje burre te moshes se mesme ndanin kabinen e trenit.
I riu iu drejtua bashkeudhtarit mbasi e pa qe pran vetes e kishte nje reviste.

Mund te ma huazoni revisten?
Jo- i tha.
Pse?- iu drejtua i riu.
Sepse- po ta huazoj revisten do behet shkak bisede
Duke biseduar mund te behemi miq
Kur te behemi miq te ftoj ne shtepine time
kur te ftoj ne shtepin time ti e njohtone vajzen time
Dashurohesh ne vajzen time dhe kerkon me dal me te
Une nuk lejoj dhe ma grapit vajzen
Kur ma grabit vajzen ,une te vras

Per kete nuk ta huazoj revisten .


__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 08:15.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.