Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Hapėsirė filozofike-psikologjike
Emri
Fjalėkalimi
Hapėsirė filozofike-psikologjike Praktika e jetės njerėzore, sjelljet e individėve e tė shoqerisė. Proēeset mendore etj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 25-03-06, 19:39   #16
Niku000
 
Avatari i Niku000
 
Anėtarėsuar: 25-03-06
Vendndodhja: Boston/USA
Postime: 24
Niku000 i vlerėsuar jo keq
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Niku000 Send a message via Skype™ to Niku000
Gabim

Kuptimi i jetes?

Jeta eshte thjesht nje test per neve. Se si e kalojme kete test, apo cfar rezultati do te kemi, ajo varet nga ne. Ne kete jet ne ja japim vleren vetes. Jeta ne toke eshte sikur shkoll, e ne jemi nxenes ne te. Disa ngelin e disa kalojn ne klasen tjeter. Ligji universal vlen gjithkah "For every action there is a reaction"

-Niku
Niku000 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 31-03-06, 09:42   #17
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Niku000
Kuptimi i jetes?

Jeta eshte thjesht nje test per neve. Se si e kalojme kete test, apo cfar rezultati do te kemi, ajo varet nga ne. Ne kete jet ne ja japim vleren vetes. Jeta ne toke eshte sikur shkoll, e ne jemi nxenes ne te. Disa ngelin e disa kalojn ne klasen tjeter. Ligji universal vlen gjithkah "For every action there is a reaction"

-Niku
Pershendetje per temen i nderuar.Sot do te pergjegjna shkurte.

Shiquar nga kendi i gjithsise,ndoshta eshte planeti jone -gjeheneti-,por ketu nga kendi yne ndoshta ne nuk kemi aftesi ta kuptojme............


thjeshte & sinqerte,
TURISTI.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-04-06, 22:13   #18
Gurbetqari
 
Anėtarėsuar: 09-08-04
Vendndodhja: Angli
Postime: 24
Gurbetqari e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Jeta dhe Mendimet

Jeta na mundson ne (Njerzve) te kemi mendime
Mendimet na bejin te kem qellime
Qellimet na shtyejin te veprojim
Veprimet shendrrohen ne zakone
Zakonet formojin karaktere
Karakteri vendos fatin dhe paracakton te ardhmen ton.

Me ne fund te gjith do te vdesim..
Detyra dhe qellimi I jon qe jeta na e ka caktu ka qen qe ne te shumzohem, ripertihem.

Ripertrija krijon pasardhs, dhe kshtu na mundson ekzistimin e metutejshem ne ket planet, dhe ne ket gjithsi respektivisht………….
Fakt gjenetik: Sa me shum qe krijonoi femij aq me shum do te vazhdoni te ekzistoni…

SHQIPTAR/E… Ekzistoni sa me shum…
Mos lejoni qe tiparet tuaja te zhduken, perpjekuni sa me shum ti ripertini ato.
Pa marr para-sysh kualitetin e tyre……….

Qellimi I jetes?

Qe ne dhe qdo gjalles tjeter te vazhdojim te ekzistoijm…

Kshtu po ma merr menja mue !!

Po juve???
__________________
Our doubts are traitors,
And make us lose the good we often might win,
By fearing to attempt.
Gurbetqari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-04-06, 23:59   #19
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ju pershendes,

M'u duk interesant qellimi i temes (sidomos titulli), por edhe me shum me interesuan pergjigjet rreth saj...
sipas mendimit tim, deri me tani LOJETARI e ka kapur poenten e temes dhe qellimit te saj (ky eshte mendimi im),
gjithnje sipas meje, nese gjate pergjigjes ne kete pyetje njeriu kapet pas deshirave dhe gjerave ateher duhet te presim perafersisht 7 miljard postime te ndryshme per kete teme (!!!)

Pergjigjja ime ne lidhje me "ku qendron kuptimi i jetes" do te ishte:
Kuptimi i jetes qendron tek "te panjohurat e jetes", tek mosnjohja e se ardhmes, tek kurreshtja per ditur se qka do te ndodhe ne te ardhmen... tek SHPRESA dhe tek frika per te ardhmen...

paramendoni sikur njeriu te dinte gjithqka rreth fatit te tij, momentin e vdekjes se tij psh, apo rezultatin e nje veprimi te tij te qfaredoshem, dhe kete ta kalonte pa kurrfar stresi pa kurrfar emocioni, pa kurrfar befasie, pa gezim pa hidherim... nga kendi njerezor nje jete e tille nuk do te kishte kurrfar kuptimi...
pra, vetem atehere kur njeriu nuk e din perfundimin e nje veprimi vetem atehere njeriu ka arsye dhe vullnet per t'u munduar, punuar, shpresuar...dhe si pasoje e atij perfundimi vjen edhe gezimi, hidherimi, zhgenjimi, krenaria, lumturia... (a nuk eshte kjo vetė jeta?)
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-04-06, 09:29   #20
pokeri
 
Avatari i pokeri
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Vendndodhja: gjithandej
Postime: 1,683
pokeri e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek pokeri Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek pokeri
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI
Me gjithe respektin qe kam per parafolesit dhe shkrimet e tyre , munde te them se asgje nuk eshte bere ne drejtim te sqarimit te asaj qe kerkohet ne teme .Une kuptoj gjitheashtu emocionet e disave qe perpiqen ,qe permes vargjeve poetike te provojne sqarime , te cilat per mendimin tim jo qe nuk behen, por edhe i dhene nje nuance qesharake kuptimit te jetes .Gjitheashtu nuk pajtohem me mendimin e dikujt qe merre guxim qe jeten ta ndaj ne dy drejtime apo shkalle; ne ate aktive dhe pasive .Kjo ide per mua eshte interesante por e pakuptimt ngase nuk jep argumente te qendrueshme lidhur me ate qe tenton parafolesi te sqaroj, bile ka edhe elemente kontraverse qe e bejne nje ide te tille edhe me te deshtuar .Mendimet e lartshkruara reflektojne nje huti tek lexuesi sepse nuk kane fuqi sqaruese ,atyre ju mungon esenca ,ju mungon kthjeltesia shpjeguese , ju mungon fryma qe do te duhej te ndjehej nga lexuesi .


Sė pari, nuk ėshtė e ndershme tė polemizosh me dikend qė pėr njė
arsye apo pėr njė tjetėr, mungon!
Sė dyti, me ē'tė drejtė pėrpiqesh t'ua imponosh tė tjerėve
koncept-filozofinė tėnde tė Jetės?
Sė treti, a din tė lexosh dhe a din ta "kapėsh" nėntekstin?
Sė katėrti, a edhe me poezi ke qejf tė polemizosh?
Nga kjo replikė ytja dalin edhe shumė pyetje, megjithatė do t'i bie
shkurt.

Ja, pasiqė nuk njeh figurat stilistike (janė edhe qesharake) tė
poezisė, do tė flas me gjuhėn qė ndoshta e kupton. Po them
ndoshta?

JETA ĖSHTĖ NJĖ BARRĖ TĖ CILĖN NJERIU E ZBRAZ TE VARRI.
JETA ĖSHTĖ PASOJĖ.
JETĖS I JEP KUPTIM - VDEKJA. (Jo lindja)
JETA ĖSHTĖ TYMI, E VDEKJA HIRI.
JETOJMĖ PĖR TĖ VDEKUR.
JETA ĖSHTĖ IKJE.
JETA ĖSHTĖ PARADHOMA E VDEKJES.

Kur flet pėr Jetėn, njėkohėsisht e ke pėrmendur Vdekjen, sepse kėto dyja janė tė pandashme. Dhe ėshtė fat i madh qė njeriu e
koncepton filozofikisht Vdekjen, sepse po t'i ēasej konceptimit fizik, do tė ēmendej (padyshim).

JETA ĖSHTĖ ĒASTI IM.
JETA ĖSHTĖ URIA IME.
JETA ĖSHTĖ ENIGMA MĖ E THJESHTĖ (e zgjidh vdekja-s'do mend).
JETA ĖSHTĖ DHURATĖ E RASTĖSISĖ.
JETA ĖSHTĖ LOJĖ NERVASH.
JETA ĖSHTĖ POEZI.


__________________
Ėshtė shpėrfillje e kėsaj bote
tė ikėsh nga ikja jote...
pokeri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-04-06, 11:30   #21
Psikologu
Shpirt shyptari
 
Avatari i Psikologu
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Postime: 6,907
Psikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Tė nderuarė pokeri dhe LOJTARI!

Vendin pėr poezi e kemi nė forumin e emeruarė pėr poezi gjė e cila u mundeson postimet e lira aty.
Tė pėrmbahemi nė temen e hapur dhe tė jemi nė debatin e mirėfilltė.
Jeta nuk ėshtė poezi , as roman , e as novel, por ėshtė jetė e cila shkruhet , e nė ketė shkrim , e tėra mvaret nga ata qe shkruajnė , korigjojnė shkrimet ose shfletojnė letren e jetes, pamvarsishtė tė thatė apo tė plotė.
Jeta ėshtė bazė e njeriut , formuar simbas kompetences , dituris , maturis dhe edukates.
Pėr mendimin tim , jeta nuk ėshtė barrė e njeriut aspak ( mvaret se sa e rendon njeriu veteveten dhe sa posedon njohuri) por ajo ėshtė njė rrugė e cila hapet cdo here pėr ata/ ato qė kan qellimin e jetes , kan qellimin e personalitetit tė tyre dhe kan qellimin e arritjes deri aty ku e kan planifikuar.
Sjrkimet poetike muinden tė i japin ngjyrė jetes , por nuk e formulojnė termin e saj nė pergjithesi.
Tė jetosh , do tė thotė tė mos mendosh se do tė vdesesh , tė mendosh se do tė vdesesh do tė thotė tė jetosh me frigen e pergjithshme ditore qė sjellė me vete stres, depresion , ankth , e me keto , harrohet embelsira e jetes , harrohet lumturia e saj dhe vlefshmeria e saj.
Ushqehu tė jetosh e mos jeto tė ushqehesh, sepse atehere jeta nuk ka rendesi aq sa duhet.

Me nderime ;

Psikologu
__________________
Njerzitė fisnikė , me ligjeraten e tyre , fitojnė mė shumė armiq, sesa njerzit e ligj me veprimet e tyre tė liga.

Zhan Pol
Psikologu Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-04-06, 13:20   #22
pokeri
 
Avatari i pokeri
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Vendndodhja: gjithandej
Postime: 1,683
pokeri e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek pokeri Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek pokeri
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga pokeri
Sė pari, nuk ėshtė e ndershme tė polemizosh me dikend qė pėr njė
arsye apo pėr njė tjetėr, mungon!
Sė dyti, me ē'tė drejtė pėrpiqesh t'ua imponosh tė tjerėve
koncept-filozofinė tėnde tė Jetės?
Sė treti, a din tė lexosh dhe a din ta "kapėsh" nėntekstin?
Sė katėrti, a edhe me poezi ke qejf tė polemizosh?
Nga kjo replikė ytja dalin edhe shumė pyetje, megjithatė do t'i bie
shkurt.

Ja, pasiqė nuk njeh figurat stilistike (janė edhe qesharake) tė
poezisė, do tė flas me gjuhėn qė ndoshta e kupton. Po them
ndoshta?

JETA ĖSHTĖ NJĖ BARRĖ TĖ CILĖN NJERIU E ZBRAZ TE VARRI.
JETA ĖSHTĖ PASOJĖ.
JETĖS I JEP KUPTIM - VDEKJA. (Jo lindja)
JETA ĖSHTĖ TYMI, E VDEKJA HIRI.
JETOJMĖ PĖR TĖ VDEKUR.
JETA ĖSHTĖ IKJE.
JETA ĖSHTĖ PARADHOMA E VDEKJES.

Kur flet pėr Jetėn, njėkohėsisht e ke pėrmendur Vdekjen, sepse kėto dyja janė tė pandashme. Dhe ėshtė fat i madh qė njeriu e
koncepton filozofikisht Vdekjen, sepse po t'i ēasej konceptimit fizik, do tė ēmendej (padyshim).

JETA ĖSHTĖ ĒASTI IM.
JETA ĖSHTĖ URIA IME.
JETA ĖSHTĖ ENIGMA MĖ E THJESHTĖ (e zgjidh vdekja-s'do mend).
JETA ĖSHTĖ DHURATĖ E RASTĖSISĖ.
JETA ĖSHTĖ LOJĖ NERVASH.
JETA ĖSHTĖ POEZI.

Po e ripostoj kėtė shkrim, qė ta them shqip; -Kjo ėshtė Filozofia
ime pėr Jetėn. E ku e dini ju, mė mirė se unė, se si e konceptoj
unė Jetėn?
E pakuptimtė, tmerrėsisht e pakuptimtė.

Secili ka tė drejtė ta konceptoj Jetėn sipas tekeve, veseve,
huqeve, pasioneve vetanake! Po, askush nuk ka tė drejtė,
t'ia imponoj dikujt tjetėr, filozofinė e vet pėr Jetėn. Pse, a jeta
qenka matematikė?

Jeta mbi tė gjitha ėshtė POEZI, (pėr mua). Ēfarė ėshtė pėr ju,
ėshtė ēėshtja juaj, jo imja.
Mos polemizoni me Poezinė, se ėshtė e njejtė sikur tė shitni
mjegull, s'e blen askush!
__________________
Ėshtė shpėrfillje e kėsaj bote
tė ikėsh nga ikja jote...
pokeri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-04-06, 17:43   #23
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Avullon ,avullon pokeri .
Poezia apo impotenca intelektuale ne rrafshin filozofik munde te quhet ndryshe edhe masturbim mendimesh .Masturbimi eshte vetknaqesi ,vetknaqesia nuk eshte e keqe ,por nuk behet publikisht sepse ndodhe qe dikush te te perqeshe.E pra , eshte e drejte e secilit diskutues te polemizoje me mendimet e shprehura ne kete faqe , permdryshe diskutimi nuk ka vlere .Mirpo ekziston edhe nje mundesi tjeter :I merre mendimet tua , i rradhite fjalet si ushtaret e UCK-se kur nuk dihej se kush i drejtonte , i fute ne rame dhe veteknaqesh duke i lexuar pa polemizue me asnje lojtare qe e kane hobi ne jeten e tyre.
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-04-06, 17:59   #24
Aga Syl
 
Avatari i Aga Syl
 
Anėtarėsuar: 05-04-06
Vendndodhja: Berlin
Postime: 287
Aga Syl i dashurAga Syl i dashurAga Syl i dashur
GabimJeta eshte jete
valla une jam knaqa ne jetem time.
me hanger me pi e me shetit.
nuk e qaj koken shume ri me
me pleq e rini tu pi kafe ne kafiteri.
ne mbremje ulem ngat oxhakut pi duhan me llull si age.
Mo s u merakosni per jeten.
Lumturi e miqasi:Fund.

Te jetome sa malet.
Aga Syl Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-04-06, 22:31   #25
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI
Avullon ,avullon pokeri .
Poezia apo impotenca intelektuale ne rrafshin filozofik munde te quhet ndryshe edhe masturbim mendimesh .Masturbimi eshte vetknaqesi ,vetknaqesia nuk eshte e keqe ,por nuk behet publikisht sepse ndodhe qe dikush te te perqeshe.E pra , eshte e drejte e secilit diskutues te polemizoje me mendimet e shprehura ne kete faqe , permdryshe diskutimi nuk ka vlere .Mirpo ekziston edhe nje mundesi tjeter :I merre mendimet tua , i rradhite fjalet si ushtaret e UCK-se kur nuk dihej se kush i drejtonte , i fute ne rame dhe veteknaqesh duke i lexuar pa polemizue me asnje lojtare qe e kane hobi ne jeten e tyre.

....-ishte kjo nje kompliment , apo, nje forme e admirimit, pse fusha per loje perban edhe lojtare te tjere (-se s'ka se si ndryshe te kuptohet "poker"lojtar" qe te dy asociacojne ne loje ).....por e thene ne nje stil ese-je"fillozofike" ( nuk e permenda jo, fjalen- vugllare)..........-megjithate lojrat mbesin lojra shume here te befasojne .....ashtu sikurse lojtaret -duhet te jemi te arsyeshem duhet te kuptojme ,fjale jane keto dhe fjalet shume here reshqasin............
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-04-06, 13:43   #26
Dilaver
 
Avatari i Dilaver
 
Anėtarėsuar: 29-09-03
Postime: 2,277
Dilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI
Me gjithe respektin qe kam per parafolesit dhe shkrimet e tyre , munde te them se asgje nuk eshte bere ne drejtim te sqarimit te asaj qe kerkohet ne teme.


Gjithashtu kam respekt pėr parafolesit por nė kėtė rast kam mendim tė kundert me z. Lojetari.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI
Poezia apo impotenca intelektuale ne rrafshin filozofik munde te quhet ndryshe edhe masturbim mendimesh.


Nėse poezia nė rrafshin filozofik mund tė quhet ”masturbim mendimesh” unė definimin e ”jetės si lojė” nė asnjė menyrė nuk e shof si definim shkecor por thjesht vetėm si definim i nxjerrur nga librat fetare.
Do tė marr shembull Pavllovin i cili me eksperimentin e tij, nuk po e ceki eksperimentin mos tė hasim nė far keqkuptimi, por konkretisht nė lidhje me ”jetėn” thot:

“Prej mijėra vjetėsh njerėzimi hulumton dukuritė psikologjike, dukuritė e jetės shpirtėrore, tė shpirtit njerėzor. Dhe s’janė vetėm psikologėt specialistė qė merren me kėtė punė, por gjithashtu edhe arti, tėrė letėrsia, tė gjitha shprehjet e mekanizmit tė jetės psikike tė njerėzimit. Me mijėra faqe janė mbushur me shpalimin e botės sė brendshme tė njeriut, kurse deri tani ne s’kemi arritur kurrfarė suksesi nė kėtė orvatje, s’kemi konstatuar asnjė ligj qė drejton jetėn psikike tė njeriut…”
__________________
Aj, qė shkon tuj mjellė e tuj hapė fjalė tė kqija e gergasa herė per njanin herė per tjetrin, me gojė tė kanunit thirret »Argat i keq«.
Dilaver Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-04-06, 20:25   #27
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Kuptimi i jetes qendron ne vazhdimesine e ECJES!
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-05-06, 12:51   #28
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Kuptimi i jetes qendron ne esencen e respektimit te sajArtisti
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-05-06, 17:52   #29
Drinni
Anėtar nderi/ Nėndor 2006
 
Avatari i Drinni
 
Anėtarėsuar: 04-03-06
Postime: 1,616
Drinni e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Hmm!!!

Per mendimin tim jeta e ka kuptimin e plot vetem nese arrin.Te duash dhe te jesh i dashur nga shumkush.
Drinni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-05-06, 18:59   #30
Tomori
 
Anėtarėsuar: 22-06-04
Postime: 11,663
Tomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Drinni
Hmm!!!

Per mendimin tim jeta e ka kuptimin e plot vetem nese arrin.
Te duash dhe te jesh i dashur nga shumkush.
-Drini te lumte po ashtu edhe une po ndaje te njejten mendim..!


__________________
USHTARI ATDHEUT
Jetoj e punoj per nji Shqipni te lire etnike
e demokratike, qe populli shqiptar me jetue
zot dhe krenar ne liri e lumtuni, ne
trojet e tona iliro-dardane.
LEKA I. MBRET I SHQIPTAREVE
Tomori Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 17:30.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.