Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Hapėsirė filozofike-psikologjike
Emri
Fjalėkalimi
Hapėsirė filozofike-psikologjike Praktika e jetės njerėzore, sjelljet e individėve e tė shoqerisė. Proēeset mendore etj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 01-10-09, 22:55   #31
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lovely
vjeherr e dashtun, mire se erdhe, kam pa anerr n Ks diqysh tan t vesht t nreqt diqysh, qka thojne lum vjehrra?
O nuk jam spjeguese e ėndėrrave oj re.

Ju pėrgjegja annės sepse shpesh e shof veten ėndėrr me fustan tė bardhė e pata kėrkuar spjegim tek njė spjeguese e ėndrrave.

A nė rastin tėnd kjo ėndėrr mund edhe tė tregoj mall pėr tė dashurit nė Kosovė dhe dėshirė me i pa ashtu tė vesht e tė ndreqt e duke e shku jetėn nė harmoni e gėzim.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 02-10-09, 00:27   #32
Triangle
 
Avatari i Triangle
 
Anėtarėsuar: 10-09-09
Vendndodhja: Ne Bermudė...
Postime: 49
Triangle i respektuarTriangle i respektuarTriangle i respektuarTriangle i respektuarTriangle i respektuarTriangle i respektuar
Gabim Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Shpeshhere ne enderr me provokojne , me dhunojne , me asgjesojne femra te bukura..saqe ne disa raste kam arrij orgazmen , kush di te spjegoje rreth kesaj??
__________________
Me fat eshte ai qe ka qene i afte te kuptoje shkakun e gjerave !
Triangle Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-10-09, 01:09   #33
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

...u zgjova sot dhe ika n'dhomen e goces per ta zgjuar per shkolle! kur e therras n'emer u zgjua dhe u ngrit bof, disi e habitur/trishtuar....!

Mu drejtua me : Mam, mos gabo me shku n'spital.....! une ia ktheva : "U melaqet! jo ishalla as une s'bahem per spital e askush tjeter ....!"
vazhdoi: " Oh kuku oj Mam! kam pa anderr qe shkove n'spital dhe t'prisnim qe po vie! U vonuet edhe ti e edhe babi...i them Ronit ta therrasim Mamin se pse po vonohet kaq shume...! Ta cingerroja telefonin tend e se qoje, pastaj thash ta therras Babin e pyes...! Babi u pergjigj me nje ze me tjeter se qe flet zakonishte, dh m'tha bjerni me flejte se do vonohem, dhe vetem ma mbylli telefonin.....! Ne prit e prit edhe aty kah ora 4 e mengjesit e therrasim prap Babin. Kur e ngriti telefonin iu drejtova : Pse s'erdhet ma? E Babi me ze tjeter m'tha: Mami ka vdek....!Nuk i besoja, i thoja Bab, ku eshte Mami? Ai sun fliste ma dhe e degjova te denesmen e tij!Mom, kam bertit e qajt me za te larte....! Kuku Mom, jom lodh tu qajte.....!!!!!!!


Oh! sa m'erdhi keq prej saj....!!!!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Urata : 02-10-09 nė 01:13
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-10-09, 08:46   #34
shfletuesi_
Djale Drenice
 
Avatari i shfletuesi_
 
Anėtarėsuar: 21-10-08
Vendndodhja: Nė vėndin e ngjarjeve
Postime: 20,920
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Gabim Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Urata
...u zgjova sot dhe ika n'dhomen e goces per ta zgjuar per shkolle! kur e therras n'emer u zgjua dhe u ngrit bof, disi e habitur/trishtuar....!

Mu drejtua me : Mam, mos gabo me shku n'spital.....! une ia ktheva : "U melaqet! jo ishalla as une s'bahem per spital e askush tjeter ....!"
vazhdoi: " Oh kuku oj Mam! kam pa anderr qe shkove n'spital dhe t'prisnim qe po vie! U vonuet edhe ti e edhe babi...i them Ronit ta therrasim Mamin se pse po vonohet kaq shume...! Ta cingerroja telefonin tend e se qoje, pastaj thash ta therras Babin e pyes...! Babi u pergjigj me nje ze me tjeter se qe flet zakonishte, dh m'tha bjerni me flejte se do vonohem, dhe vetem ma mbylli telefonin.....! Ne prit e prit edhe aty kah ora 4 e mengjesit e therrasim prap Babin. Kur e ngriti telefonin iu drejtova : Pse s'erdhet ma? E Babi me ze tjeter m'tha: Mami ka vdek....!Nuk i besoja, i thoja Bab, ku eshte Mami? Ai sun fliste ma dhe e degjova te denesmen e tij!Mom, kam bertit e qajt me za te larte....! Kuku Mom, jom lodh tu qajte.....!!!!!!!


Oh! sa m'erdhi keq prej saj....!!!!
Urate, ne kete anderr qe ke pare ti nuk eshte asgje per tu shqetesuar vetem zgjatje jete.. edhe dicka per fund mos po mendon tua sjellesh edhe ndonje moter apo vella goces se endrra keshtu paska thane eee...
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga shfletuesi_ : 02-10-09 nė 08:46
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-10-09, 08:59   #35
shfletuesi_
Djale Drenice
 
Avatari i shfletuesi_
 
Anėtarėsuar: 21-10-08
Vendndodhja: Nė vėndin e ngjarjeve
Postime: 20,920
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Gabim Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ~AnnA~
Sonte kam pare veten me Fustan te Bardhe!!!

C'fare mund te jete kjo???

Po tash AnnA andrrat ndahen ne 3 lloje

Ato qe mendojm vazhdimisht diten - dhe shohim enderr naten.
Ato qe i kemi nga stresi puna e parealizuar dhe e realizuar mund te na shfaqen ne adnerr.
Edhe andrrat e verteta qe vijn nga krijuesi yn apo shejtani.

AnnA ti me duket po pergatitesh per ndonje mledhi a po ?
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-10-09, 09:35   #36
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Murgeshe, te flm per sqarimin..
Citim:
Fustanet nė ėndėrr po ashtu mund tė tregojnė grindje mes grash.
S'kam pune me gra jo, keshtu qe shmang zenkat e tilla

Citim:
AnNa, , po me doket po hy ne gjynah me meshkujt e forumit, po ja u then zemren se shum kushi perveq pershendetjeve me lule po kqyrin edhe naj mpuq, po spe rrok hahahaha se nstart po deshton, keshtu qe tek e ke pa veten ne fustan te bardh demek shuk kush kish edrrue me u martu me ty, ama kjo o e pa mundshme.
K16, po te hy ne gjynah pse nuk puth meshkujt ne forum, atehere le te mbushem me mekate, se nuk kam ndermend te ndryshoj qendrim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shfletuesi_
AnnA ti me duket po pergatitesh per ndonje mledhi a po ?
Jo, jo une po pergatitem tani per dicka tjeter, qe s'ka te beje fare me mbledhit :) po kam frike mos valle deshtoj, e me duhet te pergatitem serish pas 6 muajsh :(
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga ~AnnA~ : 02-10-09 nė 09:35
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-10-09, 12:06   #37
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Urata
...u zgjova sot dhe ika n'dhomen e goces per ta zgjuar per shkolle! kur e therras n'emer u zgjua dhe u ngrit bof, disi e habitur/trishtuar....!

Mu drejtua me : Mam, mos gabo me shku n'spital.....! une ia ktheva : "U melaqet! jo ishalla as une s'bahem per spital e askush tjeter ....!"
vazhdoi: " Oh kuku oj Mam! kam pa anderr qe shkove n'spital dhe t'prisnim qe po vie! U vonuet edhe ti e edhe babi...i them Ronit ta therrasim Mamin se pse po vonohet kaq shume...! Ta cingerroja telefonin tend e se qoje, pastaj thash ta therras Babin e pyes...! Babi u pergjigj me nje ze me tjeter se qe flet zakonishte, dh m'tha bjerni me flejte se do vonohem, dhe vetem ma mbylli telefonin.....! Ne prit e prit edhe aty kah ora 4 e mengjesit e therrasim prap Babin. Kur e ngriti telefonin iu drejtova : Pse s'erdhet ma? E Babi me ze tjeter m'tha: Mami ka vdek....!Nuk i besoja, i thoja Bab, ku eshte Mami? Ai sun fliste ma dhe e degjova te denesmen e tij!Mom, kam bertit e qajt me za te larte....! Kuku Mom, jom lodh tu qajte.....!!!!!!!


Oh! sa m'erdhi keq prej saj....!!!!
Urata !
Kam nje pytje krejt te thjeshte :
A kishte goca ne dhomen e saje ndonje ore me zile per ta zgju ne mengjes ??
Sepse nje kategori e enderrave shktohet nga faktore te jashtem e ketu ,shume leht ,mun te jete zilja e ores!!
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-10-09, 14:05   #38
roadrunner
Shote Galica
 
Avatari i roadrunner
 
Anėtarėsuar: 07-09-09
Vendndodhja: N'dor t'dades tem
Postime: 9,779
roadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Nuk me ndodh te shoh endrra aq shpesh, por nje her pash enderr se isha duke pare enderr, dhe ne ate enderr shihja ender, ne te cilen enderr enderroja?????????? kjo ka zgjat pa kufinj deri sa gjumi me doli nga enigma....
roadrunner Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-10-09, 15:16   #39
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga GURI SYLAJ
Urata !
Kam nje pytje krejt te thjeshte :
A kishte goca ne dhomen e saje ndonje ore me zile per ta zgju ne mengjes ??
Sepse nje kategori e enderrave shktohet nga faktore te jashtem e ketu ,shume leht ,mun te jete zilja e ores!!

i neruemi GURI, po ka telefonin qe i cingerron per zgjuarje!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-10-09, 22:41   #40
doGzona
 
Avatari i doGzona
 
Anėtarėsuar: 23-03-05
Postime: 9,331
doGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Urata
...u zgjova sot dhe ika n'dhomen e goces per ta zgjuar per shkolle! kur e therras n'emer u zgjua dhe u ngrit bof, disi e habitur/trishtuar....!

Mu drejtua me : Mam, mos gabo me shku n'spital.....! une ia ktheva : "U melaqet! jo ishalla as une s'bahem per spital e askush tjeter ....!"
vazhdoi: " Oh kuku oj Mam! kam pa anderr qe shkove n'spital dhe t'prisnim qe po vie! U vonuet edhe ti e edhe babi...i them Ronit ta therrasim Mamin se pse po vonohet kaq shume...! Ta cingerroja telefonin tend e se qoje, pastaj thash ta therras Babin e pyes...! Babi u pergjigj me nje ze me tjeter se qe flet zakonishte, dh m'tha bjerni me flejte se do vonohem, dhe vetem ma mbylli telefonin.....! Ne prit e prit edhe aty kah ora 4 e mengjesit e therrasim prap Babin. Kur e ngriti telefonin iu drejtova : Pse s'erdhet ma? E Babi me ze tjeter m'tha: Mami ka vdek....!Nuk i besoja, i thoja Bab, ku eshte Mami? Ai sun fliste ma dhe e degjova te denesmen e tij!Mom, kam bertit e qajt me za te larte....! Kuku Mom, jom lodh tu qajte.....!!!!!!!


Oh! sa m'erdhi keq prej saj....!!!!
Me vie keq per ate llokumen e mamit!


Te solla nje link moter per domethenien e ederrave, kete lexoje une ngase enderrat me shqetesojne shpeshe!

http://www.dreammoods.com/dreamdictionary/

PS: Une Mbrema pashe nje enderr sikur nje varre rrinte hapur , mandej dhe nje fonshnje shpetoja disa here ,ngase fundosej ne uje ,sapo e shpetoja, enderra me dergonte prape tek ajo foshnje qe fundosej . e shpetoja vazhdimisht!
doGzona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-10-09, 14:47   #41
Aurena
Njeshe
 
Anėtarėsuar: 18-10-09
Vendndodhja: Univers
Postime: 10
Aurena i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ~AnnA~
Sonte kam pare veten me Fustan te Bardhe!!!

C'fare mund te jete kjo???
Fustani i bardhe eshte parashenje e semurjes.
Po them nga aspekti personal,se mua keshtu me ndodhte sa here enderroja vello te bardhe.
Aurena Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-10-09, 14:50   #42
Aurena
Njeshe
 
Anėtarėsuar: 18-10-09
Vendndodhja: Univers
Postime: 10
Aurena i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jadore
fenomen shume interesant , kerkon shpejgim psiko analitik , (megjithate po mundohemi te analizojme ne mundesit dhe njohurit tona)

po tregoj une endrren time munohemi kete ta analizoj ...

thjeshte krejte, une shof shume here veten ne enderr duke lexuar shtypin ditor ) ne gjuhe te huaja , ne frengjisht apo spanjollisht , apo greqisht ..

dhe krejt e thjeshte do te ishte , po problemi del, Une ata artikuj i lexoj rrjedhshem ,i kuptoj , mirpo gjuhet nuk i flas ne realitet , nuk i kuptoj , tash kur e mendoj qe nese une vertet e lexoj nje artikuj del qe ai shtyp eshte imagjinar , nga Une ta flas apo kuptoj nga nje gjuhe e huaj nje teme ???? enderr enderr , ama kete nuk e kuptoj !!! qka memorja ka te regjistruar e kujtesa nuk e reprodukton !!!
ka kush shpejegim ...????
( aahahahah qe tash a ke nga me mendu ju qe Jador poligloge , )
Ndoshta ti gjithmone perpiqesh te mesosh gjera te reja.Mund te jete ajo qe ndoshta je tip shume kureshtare dhe deshiron te njohesh cdo gje.
Aurena Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-10-09, 14:59   #43
Breshka
 
Avatari i Breshka
 
Anėtarėsuar: 06-12-07
Vendndodhja: N'gji t'Lovely
Postime: 5,175
Breshka i pazėvėndėsueshėmBreshka i pazėvėndėsueshėmBreshka i pazėvėndėsueshėmBreshka i pazėvėndėsueshėmBreshka i pazėvėndėsueshėmBreshka i pazėvėndėsueshėmBreshka i pazėvėndėsueshėmBreshka i pazėvėndėsueshėmBreshka i pazėvėndėsueshėmBreshka i pazėvėndėsueshėmBreshka i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

pash anderr pare kuleta smi zajke a dini kush mem tregu qka thot parja ne anderr ???
__________________
Fal,...por mos harro kurr
Breshka Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-10-09, 20:20   #44
Amina
Miss Buzeqeshja
 
Avatari i Amina
 
Anėtarėsuar: 16-10-06
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 4,846
Amina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Breshka
pash anderr pare kuleta smi zajke a dini kush mem tregu qka thot parja ne anderr ???
Ka ana jone, thojn paraja eshte hidherim.
__________________
"Someone like You....."
Amina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-10-09, 08:35   #45
Aurena.
Njeshe
 
Anėtarėsuar: 21-10-09
Vendndodhja: Univers
Postime: 11
Aurena. i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Breshka
pash anderr pare kuleta smi zajke a dini kush mem tregu qka thot parja ne anderr ???
Kuleta e mbushur me para tregon se do te keni nje shpenzim ose harxhim parash dhe paraja eshte sinonim i zenkes,hidherimit.


Aurena. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 08:43.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.