Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona Administrative > Tema tė vjetra
Emri
Fjalėkalimi
Tema tė vjetra Arkivi i forumit 
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Prev Postimi Mėparshėm   Postimi Tjetėr Next
Vjetėr 10-05-12, 13:49   #35
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: AW: A do te shkojne fetaret ne ferr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lirik Shiko postimin
Jo alima jo ashtu me pre kembe e duar me ligje islamike ky esht ekstremizem barbar -jan ligjet civiliizuese morale te shoqerise drejtesia avokatura mbrojtja cilsite e fakteve dhe mbi bazat e civilizimit normal njerzor ne kushte te jetes se njerzimit denohet me ligje te njerzimit jurdike
penale -e drejta e njeriut per tu mbrojtur po ashtu dhe per tu permrrisuar poashtu -
natyrisht hajnia denohet me burgje -i burgosuri ka kohe pastaj te resocializohet te shkollohet ne burg e te punojpoashtu dhe nes e vjehd per seri perseri denohet-e si qenka kjo pune alime ashtu po deklarohesh per masaker zoti ja ka fale gjymtaret njeriut e ti kunder zotit ashtu -pse me ja kpute gjymtyret keto nuk jan ligje po masakra shpellore anticivilizuese dhune ndaj njeriut -po ty alime me ta nxjerre dhembin me dana pa pije pa injeksion pa narkoze po a e din bre qfar dhimbjesh jan ato -ti duhet me qene ma e bute ma humaniste bre alime -lej bre ato ligje qe po i quan ti ato nuk jan ligje jan egersira krokidle kanibalizem antimodern kunder kultures dhe humanizmit njerzor-ku po do me na pru aso ligjesh ashtu ne civilizim -jo bre populli shqiptar a spopujt tjere nuk i duan kurr ato ne shoqerine tone nuk vjen ne shprehje me hy ati dhune te tilla te zbatohen ne praktiken tone ato jan sadizma egersirash -qysh bre po krenohesh me ato -
penmdou eja ne vete mos u egerso mos u fanatizo ashtu per treqin euro ne muaj qe ti japin talibanet fanatik ik prej asaj egersie ktheu ne rrugen e njerzise e te ligjeve civile -edhe ne lufte ka norma ka avokat ka te drejta ka mbrojtje keto jan rregulla te moralit te njerzise -e qka nese ehst personi i pa fajshem edhe ma zi ather me ja pre kemben u alime qka tek je ti masaker kanibal barbar ik bre prej ktyre te ashtuquajtur a ligje se po rrqethem -ligjet moderne i ka europa e te drejtat enjeriut -civilizimi perendimorė pra drita ekultures botrore -por pasha zotin ne rrezik jemi nga aziatiket dhe egrsia arabe e do far te ashtuquajtur aligje talibano wehabiste -zoti e ruajte popullin shqiptar me percaktim europianoo perendimorė

...

Pa lidhje !


Me i mbyt me inekcione , karrige rryme ... civilizuese qenka ?


Te drejtat e nejriut po , por jo te hajnit , dhunuesit , mbytesit ... SHUMICE E TYRE JANE TE PAPERMIRESUESHEM !

.
Alima Nuk ėshtė nė linjė  
 


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 20:37.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.