Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Votime & Sondazhe
Emri
Fjalėkalimi
Votime & Sondazhe Nėse keni njė pyetje dhe doni tė merrni edhe mendimin e vizitorėve tanė, kėtu mund ta postoni nė formėn e njė votimi.


Rezultati i Sondazhit : A e konsumoni duhanin?
PO 44 36.36%
JO 67 55.37%
Nganjėherė 11 9.09%
Multiple Choice Poll. Votues: 121. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 26-06-06, 12:43   #16
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Rilinda moj, ti a po don me na ēmendė ne duhangjinjtė?

Unė pėr vete e pi dhe ende s`kam pasė probleme serioze prej tij, por e di edhe fare mirė se kjo shumė shpejt mundet tė ndryshojė nė favor tė duhanit.
Ama ēka me ba kur nuk mundem me e lėnė edhe pse me dėshirė tė madhe do ta kisha bėrė kėtė.

Po ti Rilinda a e ke pirė ndonjėherė se nga mėnyra si po reagon kėtu po mė duket se e ke pirė dhe tani je bėrė armike e tij, pasi qė kėshtu ndodhė zakonisht me ata qė kanė vendos mos ta pijnė mė.
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 26-06-06, 13:29   #17
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Nuk e konsumoj sepse merrem em sport, por votova per nganjehere sepse me shoqeri e dhezi nganje dhe nuk me pengon kur e pin tjeret.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-06-06, 14:05   #18
Drinni
Anėtar nderi/ Nėndor 2006
 
Avatari i Drinni
 
Anėtarėsuar: 04-03-06
Postime: 1,616
Drinni e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Uh Rilinda se kiamet e kishe ba, nejse edhe pa ta nuk ashte veq edhe aq kiamet mos e ban bre!

Aiiii baaba im sja ka ēkoq kurr llullen edhe shnosh si molla, po i ofrohet 80-shit.

Nejse me than drejten i mir hiq virani veq ēka me ba, Guri-madh more ti spja ēkoqshe hiq edhe ata n'gjermani bile 23 cigare 5,30 Euro. a po ta qet bile hahahahahaa.

Mirpo kur te kujtohesh edhe pse duhani llogaritet ne drogerat e lehta, ka edhe me keq !!!

P.SH. Dikujt i pihet edhe alkoholi me shumic, dikush ka vese te tjera te kqija luan kumoren(lojrat e fatit)

mos e ban zot dukish i len mas lavireve(m'falni n'shprehje). etj .etj.

Pranaj tham une se edhe me dhez kaniher ka nja s'bahet nami, mundsisht ma pak e ka niher edhe me ba kapak sport, me djers hiqet edhe nikotina.

Pershendetje se ma qitet timin.
Drinni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-06-06, 15:09   #19
Virti
 
Avatari i Virti
 
Anėtarėsuar: 13-05-06
Postime: 13,621
Virti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

duhani me konsumon mua!
Virti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-06-06, 18:02   #20
rilinda
 
Avatari i rilinda
 
Anėtarėsuar: 29-06-04
Postime: 15,640
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Nuk e kom pi kurr duhanin edhe skom qef me pa. Bile, Bile edhe babit ja kom rrallu duhanin, sidomos dimrit kur nuk e lejshim me pi n'dhom, e me dal me pi jasht - ftoft :D kshtu qe e rralloj kapak. Tash e pin veq kur t'eshte me shoqeri e brenda n'shtepi tonen vetem nje shpuzore eshte sepse un i kom hup :D:D:D
Nese doni me lan duhanin premtoni vetes se ju kurr nuk keni me dhez mė, dhe kur t'ju vjen momenti i dobet thuani vetes: OK ka me dhez neser n'mengjes njė cigare! -Keshtu kalojn ditet edhe ti tani me vetem e ke braktis duhanin. (i njoh disa persona qe me ketė menyra kane arritur ta largojne duhanin).Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-06-06, 20:27   #21
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rilinda
CIGARJA NUK KA MĖSHIRĖ PĖR NJERIUN, NĖ MOSHĖN MĖ TĖ BUKUR TĖ KALB NĖ VARRĖ! DHE NĖ VARRĖ ĖSHTĖ VĖRTETĖ FTOHTĖ, ERRĖSIRĖ, ĖSHTĖ TMERR I CILI E KALON ĒDO IMAGJINATĖ! Prandaj MENDONI MĖ THELLĖ dhe KUJDESUNI PĖR VETEN, nė mėnyrė qė DITA E VDEKJES TĖ JETĖ SA MĖ E LARGĖT DHE TĖ PLOTĖSOHET AJO QĖ ZOTI KA SHKRUAR. PASI TĖ PLAKESH, PASI TA KESH SHIJUAR NJĖ DASHURI, TĖ JESH GĖZUAR ME KRIJESAT E TUA, PASI TĖ JESH RRUDHUR E THINJUR DHE TA KESH KRYER MISIONIN TĖND NĖ KĖTĖ JETĖ, ATĖHERĖ SHKO SE NĖ PARAJSĖ E KE VENDIN. PĖRNRYSHE NĖ FERR!

A e konsumoni duhanin? - Nese po, pse deshironi t'ia fikni vetes dritat e kesaj jete???!!!
.....ky koment vertet me pelqej ......formuluar me mjeshtri te madhe .....

(kam pershtypje qe Rilinda duhet te jet menegjere e(misjoneve) shoqatave jo qeveritare , Lufte kunder duhanit )..megjithate mendoj ,qe se shpejti duhet te formulohet komisioni tjeter te anketoj dhe interistoj antaret e Forumit Dardan ,me moton ...Sa na vetedijesoj ky shkrim kaq bukur nderthurur ..
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-06-06, 20:42   #22
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rilinda
Nuk e kom pi kurr duhanin edhe skom qef me pa. Bile, Bile edhe babit ja kom rrallu duhanin, sidomos dimrit kur nuk e lejshim me pi n'dhom, e me dal me pi jasht - ftoft :D kshtu qe e rralloj kapak. Tash e pin veq kur t'eshte me shoqeri e brenda n'shtepi tonen vetem nje shpuzore eshte sepse un i kom hup :D:D:D
Nese doni me lan duhanin premtoni vetes se ju kurr nuk keni me dhez mė, dhe kur t'ju vjen momenti i dobet thuani vetes: OK ka me dhez neser n'mengjes njė cigare! -Keshtu kalojn ditet edhe ti tani me vetem e ke braktis duhanin. (i njoh disa persona qe me ketė menyra kane arritur ta largojne duhanin).Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
...Pajtohem plotesishte me ty Rilinda,
........dhe Une,nuk e duroj, kur tjeret e konsumojne afer meje duhanin ( me pengon tymi qe e nxjerrin te tjeret ).. dhe ate mbeshtes me rigorizitet , duhani te pihet vere e dimer ne natyre (nuk e duroj aromen e nikotines ne dhome ,,)..dhe ,them qe duhani eshte kancerogjene ,sjelle shume e shume deme shendetit tone ,dhe indirekt atyre qe na rrethojne ..
..........megjithate, me gjithe vetedijesimin per pasojat qe sjell kjo nikotine them ..qe e konsumoj me endje (knaqesi )..dhe as qe e mendoj bile te bej, nderprerjen (e" dhuneshme ")te kesaj substance ,
(ndjehem mire me te , pse te torturoj veteveten me nderprerje te detyruar , kur edhe ashtu jemi non-stop te ekspozuar nga rreziqet permanente (tokside etj)..qe lirohen dhe na rrethojne ne amient!)
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-06-06, 22:33   #23
rilinda
 
Avatari i rilinda
 
Anėtarėsuar: 29-06-04
Postime: 15,640
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Gabim

mos u bėni armiq tė vetvetes...!?


Mos e shkatėrroni shėndetin tuaj, nėse dėshironi qė tė keni pasardhės tė shėndoshė, sepse njė pjesė e juaja bartet edhe tek ata. Ata janė tė pafajshėm, pse tė kenė pasoja nga JU......... nga prindėrit e tyre qė vet i sollėt nė kėtė jetė...?!

ndaleni tymosjen e duhanit!


Kontribo edhe TI pėr njė popullatė tė
SHĖNDOSHĖ

no smoking
__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-06-06, 22:47   #24
rilinda
 
Avatari i rilinda
 
Anėtarėsuar: 29-06-04
Postime: 15,640
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Gabim

__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-06-06, 23:14   #25
e_martumja
Merita
 
Avatari i e_martumja
 
Anėtarėsuar: 13-04-05
Vendndodhja: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Postime: 19,592
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Gabim

JO nuk e perdori dhe kurre se kam perdor dhe nuk e kam ndermend !!!
__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-06-06, 18:00   #26
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e_martumja
JO nuk e perdori dhe kurre se kam perdor dhe nuk e kam ndermend !!!
mem ngu mu as nuk e pin se kam frige ta prish bukurin ty e_martumja
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-06-06, 01:01   #27
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marco
Une nuk e kusumoj fare vetem edhe burr nuk bohesh pa e pi duhanin ( jeten monotone e kemi aa ) heheh
Ja po jav tregoj edhe nji qfar ndodh ne Suedi, kishte qen 1 njeri edhe kishte pi duhan shum , edhe kishte vendos mos ta kosumoj duhanin fare , pasi qe shkuan 9 muaj me nji koktej shqiptar edhe i thojn disa shok te ngusht nga shtet tjera (Zvicrra)se vetem do ta dhez 1 cigare,kur e dhez ai tipi e ngrah me lezet edhe ju drejtohet shokeve te tjer qe jetonte me ta ne Suedi , Skisha pas as shok as sen , Po pse e pyesin ata te tjeret qe ishin nga Zvicerra , po qfar shok jan kta kur nuk ma kan dhan me zor , konsumator mos luni me men po pine se hjeshi ka duhani

NEJSE MARKO mund te shkrash qka te duash por kur e kam ndez duhanin per her te par nuk kam mendue ne burr,ri pa vet dije kam fillue kur kam kuptue pasojat e duhanit ka qen von . nuk e ndezi as per hjeshi as per mendje te madhe por tani esht von .

nga nji her ne disa tema e pyes vehten pse shkruaj apo jam i sinqert pse nuk paraqitna i maskuar si te tjeret
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-06-06, 10:13   #28
DebiaN
 
Avatari i DebiaN
 
Anėtarėsuar: 06-06-06
Vendndodhja: TR
Postime: 25
DebiaN i vlerėsuar jo keq
Gabim

Perdoroues shume i rregullt i duhanit jam...

Kur shkova me ble nje here cigare ne dyqan, ma beri shitesja: si i don nga ato qe provokojne kancerin apo nga ato qe te provokojne impotencen...
direkt pa u menduar mire i thashe: me jep te parat, me mire te kem kancer

mjeket thone duhani demton shendetin, por per vete ato e pine se... kshu edhe une e pi, ves i keq thone qe nuk mund te largohet... me kollaj mund te lesh drogen se sa duhanin...
__________________
Gjeja me e keqe ne jete eshte qe te mos tentosh, e te jetosh me dyshimin se mund t'ia kishe dale mbane...
DebiaN Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-06-06, 10:56   #29
rilinda
 
Avatari i rilinda
 
Anėtarėsuar: 29-06-04
Postime: 15,640
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.

Nėse i keni kėto (guximin, kurreshtjen, forcėn, vullnetin dhe dėshirėn) shumė leht, ju "besnikėt e duhanit", mund ta tradhtoni atė. Vetėm duhet tė keni besim n'vetvete.
__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-06-06, 19:11   #30
DebiaN
 
Avatari i DebiaN
 
Anėtarėsuar: 06-06-06
Vendndodhja: TR
Postime: 25
DebiaN i vlerėsuar jo keq
Gabim

Gjyshi im pinte duhan edhe alkol e vdiq ne moshen 92 vjecare...

Nje shok i imi vdiq u semur e vdiq ne moshen 22 vjec...

Jeta ka te papritura apo jo


__________________
Gjeja me e keqe ne jete eshte qe te mos tentosh, e te jetosh me dyshimin se mund t'ia kishe dale mbane...
DebiaN Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 2 (0 Anėtarėt dhe 2 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 17:12.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.