Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Votime & Sondazhe
Emri
Fjalėkalimi
Votime & Sondazhe Nėse keni njė pyetje dhe doni tė merrni edhe mendimin e vizitorėve tanė, kėtu mund ta postoni nė formėn e njė votimi.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 13-11-12, 13:58   #16
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A do te prostituohesh per interesa kombtare ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga elvio Shiko postimin
Alima !

Jini nje e si mund te jete ndryshe qe te mos pajtohesh?

Dalloj,dalloj sigurisht nga ti e si ti,por mos thuaj se dalloj me shqiptaret e Kosoves o Makresh.

Alima ju jini nje,por s'jeni si ata qe jane nis udhes ne kembe kane tre dit Alima.

Hajt njehere se s'ke hap tem per tu diskutuar,por ke hap teme me ngjall konflikte,edhe s'ta bej nderin te te rrit askend,por u duhet!
Elvio, edhe un qe s'jam nga Kosova dalloj nga ta, e lere me ti qe ke jetuar hic me pak se 50 vite ne izolim. !

Kam hap teme, per t'ju treguar se te besh treg me nder, nuk te vyen as Kombi pas kesaj !
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 13-11-12, 13:59   #17
elvio
 
Avatari i elvio
 
Anėtarėsuar: 21-01-10
Postime: 6,415
elvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A do te prostituohesh per interesa kombtare ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Makresh Shiko postimin
Po ku ishe fshehur O Elvio ? Pse nuk flisje me heret per te paret e tu, e do te kishim shpallur "hero" te kombit ??!

Pash nje Zot, leri te paret te pushojn ne paqe, e fol per veten tende ! Ata nuk ishin te frymezuar me ideologjin ateiste sic je ti ! Ata nuk shiten nderin per interesa ! Ata te paret qe po i permend, nuk ben pazarlleqe per interesa !! Ti, pasardhesi i tyre, nuk i'a ke iden se c'eshte nderi e c'eshte morali. Ti the diku tjeter se do e ndrroje besimin ne Zot per interesa kombtare. Dmth, ti shet per interes, ti fal besimin qe te ndjen shpirti me gjithe personalitetin qe te ka ndertu, per ēka ? Per interesa (qe nuk dim se cfar jan) te kombit ! Ti, shet shpirtin djallit per interesa ! Mjafton kjo doze, sa per ta kuptuar se c'nder e moral ke ti.

E di mir se c'eshte internimi, mos ke dert per kte. Un nuk thash qe s'ke jetuar nen komunizem, por te thash se je edukuar si i tille ! Ty te duhet edhe shume kohe qe te ēvishesh nga petku i xhaxhit, sepse ti ende se din se c'eshte Kombi e c'eshte e drejta e t'egzistuarit ne boten qe te rrethon !

Ke gjithēka per t'zbuluar Elvio, merr frym nje here.
Hero kombetar kam Skenderbeun Makresho,por jo i yti(I IMI Makresh!!

Ti nuk e njeh edukimin,edhe as do kesh shans ta njohesh(ia ke mbyll dyert).

Vereje veten qe te ndodh.

Ta them serish qe kombi im ka pas virtyt nderin,edhe s'me kerkon shkembbim c'nderin o njeri.

Mos fol per komb,sepse i iken vlera ,as per moral sepse ke ngjall dyshime!
elvio Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-11-12, 15:23   #18
Lona
 
Avatari i Lona
 
Anėtarėsuar: 06-12-03
Vendndodhja: tetove
Postime: 3,901
Lona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Lona
Gabim Re: A do te prostituohesh per interesa kombtare ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Makresh Shiko postimin
Pyetja e cila nxjerri pyetjen, si duket po e nxjerr edhe nje pyetje gjithe me "finesse" !

E pam sa e duam Kombin, e pam qe per Komb, edhe Zotin e mohojm. Pyetjes se a do ta vritnim nenen, apo evladin per interesa kombtare le ta beje tjeter kush.

Un po ju pyes, nese per interesa kombtare, ju burra po edhe ju gra me vllazen e me motra, nese do t'ishit prostitue me gjithe qejf per interesa kombtare ?

Sa nga ju, do ta kishit pranuar kte kerkes, nese ndokush nga BE apo edhe me larg, do t'ua kishte kerkuar ?

PS: Kerkoj nga moderatori qe ta veje nje sondazh me PO / JO, dhe mundesisht te jet sondazh i hapur ku do te shihen pseudonimat. Flm.
Makresh;

Fejen e kemi ne zemer ndersa kombin e kemi ne shpirt!

Mendoje se ende nuk kemi arrit deri te prostitucioni qe te jemi viktime per kombe!
__________________
Kur me dhe dashurin zbulova jeten, kur te dhashe veten time zbulova lumturin..Uppsss

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Lona : 13-11-12 nė 15:25
Lona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-11-12, 15:30   #19
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A do te prostituohesh per interesa kombtare ?

teme prosuticioni
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-11-12, 16:45   #20
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A do te prostituohesh per interesa kombtare ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga elvio Shiko postimin
Hero kombetar kam Skenderbeun Makresho,por jo i yti(I IMI Makresh!!

Ti nuk e njeh edukimin,edhe as do kesh shans ta njohesh(ia ke mbyll dyert).

Vereje veten qe te ndodh.

Ta them serish qe kombi im ka pas virtyt nderin,edhe s'me kerkon shkembbim c'nderin o njeri.

Mos fol per komb,sepse i iken vlera ,as per moral sepse ke ngjall dyshime!
Hero Kombtar kam Adem Jasharin o Elvio ! (I imi, eja tash e po grindemi si kalamajt ; "jo i imi, jo i yti" ) ! …Po e ardhmja, e kujt eshte ? Pse nuk e shkund pakes kete mendje por pret qe Makreshi te malltreton keshtu ?

Nderin, Besen, Besimin qe te paret tan kultivuan, Ti, je i gatshem qe t'i hedhesh ne berrllogje ! Keshtu "nderon" besimin e atyne burrave te mdhenje ! Un jam pro-kultivimit te tyre sepse nuk dua t'i nenshtrohem askujt per t'egzistuar ! Un me dallim nga ti, refuzoj ngushtimin e vizionit nga armiqt e popullit ! Te thash qe je i vonuar ne demokraci, per ty eshte dicka e re e drejta e t'egzistuarit, te besuarit, te menduarit. Ti s'ke 1 vit qe ke drejt te dalesh nga Shqiperia lirshem, pa kushte. Ti je sikur ata qe dalin nga burgu pas 50 vitesh, e kur te dalin, e shohin qe bota per rreth tyre ka ndryshuar, por edhe njerzit, edhe mentalitetet. Ti vjen nga larg o elvio, vjen nga shteti i diktatures. Nuk vazhdohet me kete sistem me, lesho pe, dorezohu !
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-11-12, 16:47   #21
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A do te prostituohesh per interesa kombtare ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi Shiko postimin
teme prosuticioni

Do te ishe hipokrit, nese nuk do e shitesh veten per interesa kombtare.

Ta ndrrosh fejen, kur je i pa-bes, nuk eshte impresionuese e aq me pak te kualifikohet si ndonje akt patriotik !
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Makresh : 13-11-12 nė 16:48
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-11-12, 19:06   #22
Stuhi Rere
 
Avatari i Stuhi Rere
 
Anėtarėsuar: 09-11-11
Postime: 519
Stuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: A do te prostituohesh per interesa kombtare ?

ku duhet me shkue ?
Stuhi Rere Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-11-12, 19:09   #23
elvio
 
Avatari i elvio
 
Anėtarėsuar: 21-01-10
Postime: 6,415
elvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A do te prostituohesh per interesa kombtare ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Makresh Shiko postimin
Hero Kombtar kam Adem Jasharin o Elvio ! (I imi, eja tash e po grindemi si kalamajt ; "jo i imi, jo i yti" ) ! …Po e ardhmja, e kujt eshte ? Pse nuk e shkund pakes kete mendje por pret qe Makreshi te malltreton keshtu ?

Nderin, Besen, Besimin qe te paret tan kultivuan, Ti, je i gatshem qe t'i hedhesh ne berrllogje ! Keshtu "nderon" besimin e atyne burrave te mdhenje ! Un jam pro-kultivimit te tyre sepse nuk dua t'i nenshtrohem askujt per t'egzistuar ! Un me dallim nga ti, refuzoj ngushtimin e vizionit nga armiqt e popullit ! Te thash qe je i vonuar ne demokraci, per ty eshte dicka e re e drejta e t'egzistuarit, te besuarit, te menduarit. Ti s'ke 1 vit qe ke drejt te dalesh nga Shqiperia lirshem, pa kushte. Ti je sikur ata qe dalin nga burgu pas 50 vitesh, e kur te dalin, e shohin qe bota per rreth tyre ka ndryshuar, por edhe njerzit, edhe mentalitetet. Ti vjen nga larg o elvio, vjen nga shteti i diktatures. Nuk vazhdohet me kete sistem me, lesho pe, dorezohu !
C'ka di ti per mua qe me drejtohesh??
Kam 50% te jetes qe ia kam pare coloret botes tende te cilivizimit,edhe mos me thuaj vij nga vendi i larget,sepse ke hyre ne tjeter trajte diskutimi qe me ke te gatshem te perballem,por s'do marr mundin Makresho,sepse edhe ti e di qe s'vlen.

Mos me prek atje ku s'duroj me shtetin e diktatures,sepse nqs te drejtohem ty ne kete forme kam prek nje pjese timen,mos them gjithe qenien time.

Krahaso,edhe dil ne nje analize,por kthjellohu Makresh,edhe jo vetem ti,,,!
elvio Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-11-12, 22:25   #24
tipi engjellor
tipi engjellor
 
Avatari i tipi engjellor
 
Anėtarėsuar: 30-03-10
Vendndodhja: aty ku jeton dashuria
Postime: 14,540
tipi engjellor e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: A do te prostituohesh per interesa kombtare ?

ka menyra tjera qe duhet te luftojm ....a ne keto gjera ngelet nderi i kombit a....
tipi engjellor Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-11-12, 22:41   #25
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A do te prostituohesh per interesa kombtare ?

Maki, ky koka sondazh per femna
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-11-12, 22:41   #26
Bajlozi i Zi
 
Anėtarėsuar: 22-02-12
Postime: 952
Bajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: A do te prostituohesh per interesa kombtare ?

Djema,

Mos hani fort m*t!
Pėr interesa kombėtare, e kam fjalėn.

Shqiptaria perfiton shumė si komb, nėse qiftat tuaj deklarohen si joshqiptarė.
Bajlozi i Zi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-11-12, 07:14   #27
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim Re: A do te prostituohesh per interesa kombtare ?

E ke be kot kete pyetje Maki,porstitutat nga te gjithe kombet kan kriju nje komb te vetem"kruj lesh per lek"zatem ky eshte profesioni me i ushtruar krah per krah me korupcionin dhe birokracine.....
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-11-12, 09:54   #28
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A do te prostituohesh per interesa kombtare ?

Sa pė relaksim tė temės se qenka bėrėr xixė :

-Babi, sot mėsuam nė shkollė pėr teorinė dhe praktikėn mirėpo nuk e kam kuptuar mirė , i drejtohet djali tė atit .
Dėgjo bir .Shko pyete mamėn , dy motrat dhe vėllaun tėnd ,se a do tė shitnin prapanicėn pėr njė milion euro dhe eja me trego se ēka tė thanė .
Tipi shkon , i pyet dhe kthehet te baba .Babi .qė tė tre u deklaruan se do ta shitnin .
Ok, dėgjo tash :
Teoritikisht tani do tė ishim milioner ,mirėpo praktikisht, nė shtėpi kemi tri kurva dhe njė pederr !
__________________
Perfekte Frauen gibt es in jeder Ecke , so sprach der Gott und schuf die Erde , rund.

Femra perfekte ka nė ēdo qyshe ,kėshtu tha zoti dhe krijoi tokėn e rrumbullakėt .
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-11-12, 11:06   #29
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A do te prostituohesh per interesa kombtare ?

...

1 gigol ...nejse edhe qasi munet me kon qysh i tha komsha !

.
__________________
Kurr mos debato me budallenjte,...ata te terheqin ne nivelin e tyre,pastaj te mundin me pervojen e tyre !
M.T.
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-11-12, 18:23   #30
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A do te prostituohesh per interesa kombtare ?

Kta qe po deklarojn se per x interesa shesin fejen, qenkan kesi lloj pederash. Perse jo, kur s'ke nder s'ke as turp.

Ky eshte morali i fores.


__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 6 (0 Anėtarėt dhe 6 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 17:07.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.