Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Hapėsirė filozofike-psikologjike
Emri
Fjalėkalimi
Hapėsirė filozofike-psikologjike Praktika e jetės njerėzore, sjelljet e individėve e tė shoqerisė. Proēeset mendore etj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 25-05-09, 09:34   #3496
ALlma
Kalimtare ne rrugte gjata
 
Avatari i ALlma
 
Anėtarėsuar: 09-05-09
Vendndodhja: Aty ku nuk ndodhesh ty...
Postime: 521
ALlma i dashurALlma i dashurALlma i dashurALlma i dashur
Gabim Titulli: Thėnie filozofike.

Ne i pranojme gabimet e vogla per te krijuar bindje se nuk kemi gabime te medhaja.
__________________
Fati nuk ėshtė vendi drejt tė cilit udhėtojmė...por mėnyra e udhėtimit ..
ALlma Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 25-05-09, 21:56   #3497
LABI
Alone Ranger
 
Anėtarėsuar: 05-01-04
Vendndodhja: Kosove
Postime: 7,487
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Thėnie filozofike.

Jeta eshte nje mundesi qe s'premton asgje !

Labinot. B
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-05-09, 08:27   #3498
Dani11
Banned
 
Avatari i Dani11
 
Anėtarėsuar: 21-12-05
Postime: 2,149
Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11
Gabim Titulli: Thėnie filozofike.

Jeta eshte nje mundesi qe i premton te gjitha!
Dani11 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-05-09, 11:20   #3499
LABI
Alone Ranger
 
Anėtarėsuar: 05-01-04
Vendndodhja: Kosove
Postime: 7,487
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Thėnie filozofike.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dani11
Jeta eshte nje mundesi qe i premton te gjitha!
Mund t'i premtosh (t'i zotohesh) vetes, por s'mund te kreditosh zotim ne llogari (ne emer) te askujt dhe asgjeje... E, edhe atehere kur ti do krijosh pershtypjen dhe idene se je afer (vet) permbushjes dhe realizmit , te del ne rruge nje pengese qe t'i ndale apo te devijon nga ajo ... NE KETE RAST , AQQ ME KEQ QE DHE NDAJ VETES (dhe zotimeve tuaja) NUK QENDRON BESNIK!! "E ZHGENJEN/TRADHETON" dhe VETEN !!!

, psh (me t'ra reja, kometa , me te dal qifti i naj kryetari, bajraktari me gjip, me te qa permes ) etj...
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga LABI : 26-05-09 nė 11:22
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-05-09, 23:12   #3500
Dani11
Banned
 
Avatari i Dani11
 
Anėtarėsuar: 21-12-05
Postime: 2,149
Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11
Gabim Titulli: Thėnie filozofike.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LABI
Mund t'i premtosh (t'i zotohesh) vetes, por s'mund te kreditosh zotim ne llogari (ne emer) te askujt dhe asgjeje... E, edhe atehere kur ti do krijosh pershtypjen dhe idene se je afer (vet) permbushjes dhe realizmit , te del ne rruge nje pengese qe t'i ndale apo te devijon nga ajo ... NE KETE RAST , AQQ ME KEQ QE DHE NDAJ VETES (dhe zotimeve tuaja) NUK QENDRON BESNIK!! "E ZHGENJEN/TRADHETON" dhe VETEN !!!

, psh (me t'ra reja, kometa , me te dal qifti i naj kryetari, bajraktari me gjip, me te qa permes ) etj...
Jeta i premton te gjitha nese jetoim ne Islame,ne rruge te drejt qe e ka caktu Allahu. Ne kete menyre kemi mundesi te fitoim Xhenetin ne boten tjeter, nje bote ku e keqja nuk egziston, dhe ku jeta nuk perfundon se bashku me te mirat e pa fundme.
Dani11 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-05-09, 08:52   #3501
LABI
Alone Ranger
 
Anėtarėsuar: 05-01-04
Vendndodhja: Kosove
Postime: 7,487
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Thėnie filozofike.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dani11
Jeta i premton te gjitha nese jetoim ne Islame,ne rruge te drejt qe e ka caktu Allahu. Ne kete menyre kemi mundesi te fitoim Xhenetin ne boten tjeter, nje bote ku e keqja nuk egziston, dhe ku jeta nuk perfundon se bashku me te mirat e pa fundme.
Ajo s' eshte jeta! Ajo (per t'cilen flet ti) eshte e AMSHUARA e PREMTUAR , PAFUNDESIA e premtuar nga lobuest (profetet-->te plasuara ne forme te shpalljeve profetike) e ideologjive religjioze monoteiste ..

Jeta eshte e mbeshtjellur me te bardhen dhe te zezen , te miren dhe te keqen , me naten dhe diten , LINDJEN DHE VDEKJEN ....
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga LABI : 27-05-09 nė 08:56
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-06-09, 21:27   #3502
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Thėnie filozofike.

Jeta eshte nje gjume, dashuria nje enderr, Dhe ju keni jetuar, nese keni dashuruar.
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-06-09, 00:19   #3503
Domira
 
Avatari i Domira
 
Anėtarėsuar: 02-02-05
Postime: 16,716
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Thėnie filozofike.

Nuk eshte pune e madhe me gjet dike me te cilin te shfaqet deshira “me shku ne shtrat, por ajo qe eshte e bukur dhe e mire eshte qe ta gjesh dike me te cilin ke deshire te zgjohesh ne mjes.
Jens Locher
__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-06-09, 22:51   #3504
daniel00
 
Avatari i daniel00
 
Anėtarėsuar: 12-06-09
Postime: 135
daniel00 i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: Thėnie filozofike.

Pėr ēdo gjė qė shqetėsohesh ke diēka pėr tė mesuar {Kėtė e kujtoj kur acarohem :) }

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga daniel00 : 12-06-09 nė 22:52
daniel00 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-06-09, 14:43   #3505
Idila
Larguar
 
Anėtarėsuar: 10-11-08
Vendndodhja: Iliridė!
Postime: 11,049
Idila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Thėnie filozofike.

"Kur nuk fola kurrė s`gabova"!
__________________
Pėr tė arritur gjer te Caku,
duhen;
Urtėsia e tė gjithė dijetarėve,
Mundi i tė gjithė tė palodhurve,
Durimi i tė gjithė tė pėrvuajturve,
Besimi i tė gjithė tė pathyerve,
Syēeltėsia e tė gjithė tė zgjuarve,
Begatia e tė gjithė tė pasurve,
Trimėria e tė gjithė kreshnikėve,
Madhėshtia e tė gjithė ngadhėnjimtarėve.
Idila Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-06-09, 14:50   #3506
LABI
Alone Ranger
 
Anėtarėsuar: 05-01-04
Vendndodhja: Kosove
Postime: 7,487
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Thėnie filozofike.

Jeta , rrypa, rrypa...
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-06-09, 15:44   #3507
Idila
Larguar
 
Anėtarėsuar: 10-11-08
Vendndodhja: Iliridė!
Postime: 11,049
Idila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Thėnie filozofike.

Jeta ping-pong, tė hedh tė pėrplas dhe pėrsėri tė pret nė gjirin e saj.
__________________
Pėr tė arritur gjer te Caku,
duhen;
Urtėsia e tė gjithė dijetarėve,
Mundi i tė gjithė tė palodhurve,
Durimi i tė gjithė tė pėrvuajturve,
Besimi i tė gjithė tė pathyerve,
Syēeltėsia e tė gjithė tė zgjuarve,
Begatia e tė gjithė tė pasurve,
Trimėria e tė gjithė kreshnikėve,
Madhėshtia e tė gjithė ngadhėnjimtarėve.
Idila Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-06-09, 15:47   #3508
shfletuesi_
Djale Drenice
 
Avatari i shfletuesi_
 
Anėtarėsuar: 21-10-08
Vendndodhja: Nė vėndin e ngjarjeve
Postime: 20,920
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Gabim Titulli: Thėnie filozofike.

Kur ben vape kerkojm te ftohtit, kur ben ftoht kerkojm vapen....
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-06-09, 09:21   #3509
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,691
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Thėnie filozofike.

Ne Skandinavi shiten shume akulloret kurse ne Arabi qaji !!????
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-06-09, 23:17   #3510
Ignis
 
Anėtarėsuar: 09-05-09
Postime: 601
Ignis i dashurIgnis i dashurIgnis i dashurIgnis i dashur
Gabim Titulli: Thėnie filozofike.

Na mbyti filozofia, bota ka nevojė pėr ndryshim..........Kush mundet?!


Ignis Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 11:38.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.