Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Personalitete publike
Emri
Fjalėkalimi
Personalitete publike Personalitetet publike nga Kinematografia, Arti, Muzika, Kultura, Letėrsia, Politika, Shkenca, Sporti etj. Tė rejat, mėnyra e tė sjellurit, kontakti me publikun. (Po thojnė...)Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 15-12-14, 18:13   #61
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Rita Ora

Rita Ora – Obamas: Jam nga KosovaKėngėtarja me origjinė nga Kosova, Rita Ora, ka shkėlqyer me performancėn e saj nė National Building Museum, si e ftuar nderi nė festėn e Krishtlindjeve nė Uashington.

E ftuar nga Presidenti i SHBA, Barack Obama, Rita e veshur me njė fustan tė zi elegant, me flokėt me onde dhe me buzėt e kuqe. Ajo performoi disa nga kėngėt mė tė njohura pėr festat e fundvitit duke ndezur atmosferėn. Mediet e huaja bėjn tė ditur se kėngėtarja nga Prishtina i ka treguar edhe njeriut mė tė fortė nė botė pėr prejardhjen e saj.

Gjatė kėsaj ceremonia Rita u takua dhe pėrqafua me Michelle Obamėn dhe vetė kreun e Shtėpisė sė Bardhė, ndėrsa tė pranishme ishin vajzat e tyre Maila dhe Sasha. Kjo mbrėmje bamirėsie u bė pėr “Children’s National Health System” (Sistemin kombėtar shtetėror tė fėmijėve).
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 03-09-15, 10:39   #62
Dardanesha
 
Avatari i Dardanesha
 
Anėtarėsuar: 09-07-12
Postime: 3,813
Dardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Rita Ora

Yll fareeee


https://www.youtube.com/watch?v=SwL9vOBxeXY
__________________
Mos prano therrimet. Zoti te ka bere FEMER ...JO MILINGONE!!!
Dardanesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-09-15, 11:18   #63
Xuki
Moderator
 
Avatari i Xuki
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 11,038
Xuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Rita Ora

Krejt mirė, veq shumė po cullakohet.......
__________________
Dr. Ibrahim Rugova ishte dhe do tė mbesin pėr gjithmon I MADHI i Kosovės!
Xuki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-03-16, 11:34   #64
power8
 
Anėtarėsuar: 22-08-13
Vendndodhja: Republika e Kosoves
Postime: 292
power8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Rita Ora

Kryeministri britanik ka marrė njė dosje ‘sekrete’ pėr Ritėn
Kryeministri britanik, David Cameron, ka pranuar disa materiale sekrete nė lidhje me kėngėtaren shqiptare, Rita Ora.
Ndihmėsit e tij i kanė pėrgatitur njė dosje qė ėshtė cilėsuar "sekrete" nė mėnyrė qė kreu i qeverisė tė ketė informacione nė lidhje me yllin e popit dhe tė mos kapet i papėrgatitur nė intervista.
Kėto materiale i janė dorėzuar shefit tė qeverisė nė maj tė vitit 2014, kohė kur Rita po shijonte suksesin me kėngėn "I Will Never Let You Down" qė ishte renditur e para nė top-listėn britanike, transmeton Top Channel.
Kjo u zbulua nga libri me kujtime i ish-ministrit britanik, David Laws qė ėshtė publikuar kėtė javė.
Nuk dihet nėse Cameron ėshtė adhurues i Ritė, pasi nė intervistat e tij nuk ėshtė pyetur shpesh pėr shijet e tij muzikore apo pėr bionden 25-vjeēare.
Megjithatė, nėse ndodh tė pyetet nė tė ardhmen, atėherė ai tashmė ėshtė i pėrgatitur.
__________________________________________________ ________________
http://www.telegrafi.com/kryeministri-britanik-ka-marre-nje-dosje-sekrete-per-riten/
__________________________________________________ _________
Jane 2 qeveri ballkanike ato qe kishin pergatitur kete dosje kunder yllit kosovar, Rita Ora : ajo e vuēiēit dhe hashim taēit qe nuk pranojne faktin qe Rita Ora e quan publikisht veten shtetase e Kosoves. Madje sipas burimeve te mireinformuara, iniciativa per njollosjen e yllit kosovar ka ardh fillimisht nga hashim taēi, ashtu siē kishte veprue me pare edhe per krijimin e Gjykates speciale kunder UĒK-se, siē e pranoi spijuni serb, taēi, vete para 1 jave dite.Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga power8 : 16-03-16 nė 11:37
power8 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 17 (0 Anėtarėt dhe 17 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 02:40.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.