Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
Emri
Fjalėkalimi
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 22-02-13, 23:07   #451
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A ka dashuri ne largesi?

Wireless-in kush e ka ,ia rrokė.:D
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 22-02-13, 23:19   #452
tipi engjellor
tipi engjellor
 
Avatari i tipi engjellor
 
Anėtarėsuar: 30-03-10
Vendndodhja: aty ku jeton dashuria
Postime: 14,540
tipi engjellor e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: A ka dashuri ne largesi?

duke shku ne pune e deri sa te vie 20 here ne tel e therret hahaha
tipi engjellor Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-02-13, 09:45   #453
Fshatari
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A ka dashuri ne largesi?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga tipi engjellor Shiko postimin
duke shku ne pune e deri sa te vie 20 here ne tel e therret hahaha
Pajtohem me kete gjykim te Tipit : fal telefonit dhe "teknologjive te reja te komunikimit", kurgjo nuk mund t'i ndaj me zemrat qe duan njera tjetren!

Perkundrazi, Dardanesha, me sa e kuptova une, pak si pergjumshem, nuk i besuaka as afresise, as largesise! E verteta duhet te ndodhet diku ne mes dy poleve ekstreme!
Kaq sa iu perket zemrave te thyera ose te bashkuara!
PS : Tash po shkoj me pi ni kafe t'sert me ma nxjerr gjumin!
__________________
Vėrejtjet, sugjerimet,mesazhet i vė nė kėtė adresė :
http://fshatari.perso.neuf.fr/index.php?skeda=libri
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-12-13, 14:59   #454
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A ka dashuri ne largesi?

Lidhjet nė largėsi janė mė tė lumturaLidhjen nga largėsia nuk ėshtė e lehtė ta mbash, mirėpo largėsia fizike nuk do tė thotė patjetėr edhe largėsi midis partnerėve. Nė tė vėrtetė, ekspertėt konstatojnė qė ndėrmjet partnerėve nė kėto lidhje ekziston njė afėrsi mė e madhe emocionale.

Ėshtė interesante qė rezultatet e hulumtimeve tė bėra nė universitetet nė Ontario dhe Jutah kanė vėnė nė pah qė “largėsia e madhe pikėrisht do tė thotė edhe mė shumė intimitet, mė shumė komunikim dhe mė shumė kėnaqėsi”.

Rezultatet kanė treguar qė ēiftet, tė cilėt mbajnė lidhje nga largėsia janė tė kėnaqur njėsoj si edhe ato ēifte tė cilat jetojnė nė tė njėjtin vend dhe takohen shpesh.

Ka tė tillė qė konsiderojnė se lidhja nga largėsia nuk ėshtė lidhje e sinqertė, ndėrkaq ekspertėt e kėsaj fushe konsiderojnė qė largėsia fizike midis partnerėve shpesh mund tė krijojė efekt pozitiv dhe t’i kontribuojė lumturisė sė partnerėve.

“Sa mė e madhe tė jetė largėsia midis partnerėve, ata edhe mė shumė pėrpiqen ta respektojnė njėri-tjetrin, tė krijojnė kėnaqėsi, intimitet dhe komunikim tė mirė tė lidhjes”, thotė psikologia Karen Blair.

Si arsyetim pėr lidhjen tė tillė, Blair thekson edhe atė qė partnerėt nuk janė fizikisht bashkė do tė thotė qė duhet patjetėr tė pėrpiqen tė krijojnė interaksion nė mėnyrėn tjetėr, nėse dėshirojnė qė lidhja tė mbijetojė.

Largėsia fizike “i detyron tė punojnė nė disa aspekte tė tjera tė lidhjes, tė cilat ēiftet qė fizikisht ndodhen afėr njėri-tjetrit shpesh i bėjnė sipėrfaqėsisht dhe i nėnēmojnė”, thotė Blair.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-01-14, 11:38   #455
Harisi
 
Avatari i Harisi
 
Anėtarėsuar: 27-08-13
Postime: 582
Harisi i pazėvėndėsueshėmHarisi i pazėvėndėsueshėmHarisi i pazėvėndėsueshėmHarisi i pazėvėndėsueshėmHarisi i pazėvėndėsueshėmHarisi i pazėvėndėsueshėmHarisi i pazėvėndėsueshėmHarisi i pazėvėndėsueshėmHarisi i pazėvėndėsueshėmHarisi i pazėvėndėsueshėmHarisi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: A ka dashuri ne largesi?

......normal qe per dikend ka edhe ne largesi edhe ne afersi,
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=icawd7kBFvE&hd=1

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Harisi : 04-01-14 nė 11:39
Harisi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-01-14, 20:24   #456
Arkza
Ne shpirt te Birit tim.
 
Avatari i Arkza
 
Anėtarėsuar: 09-03-07
Vendndodhja: F.K
Postime: 15,271
Arkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A ka dashuri ne largesi?

Po more !
Edhe po vetni a !? :D
Pse thojne Dashurija o Verbet , me kete desha te them se so me rendesi afre , larg shum e mundshme o kjo dhe fort po se po :P
__________________
Bac ! Krejt Kosova Krenohet me ty !
Arkza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-01-14, 19:04   #457
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A ka dashuri ne largesi?

Nese doni nje pergjegje pozitivepyetni trimat.
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-01-14, 10:23   #458
Dardanesha
 
Avatari i Dardanesha
 
Anėtarėsuar: 09-07-12
Postime: 3,813
Dardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: A ka dashuri ne largesi?

Varet, se sa kohe rrijne larg njanitjetrit, eshte mire mos me e tepru me largesi se ate dashni duhet me majt diqysh , perndryshe te dyte ja nisin me majt najnje ne te zezen, e tani dihen pasojat.
__________________
Mos prano therrimet. Zoti te ka bere FEMER ...JO MILINGONE!!!
Dardanesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-12-14, 16:53   #459
Ylli-1
 
Avatari i Ylli-1
 
Anėtarėsuar: 04-12-13
Postime: 1,545
Ylli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: A ka dashuri ne largesi?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dardanesha Shiko postimin
Varet, se sa kohe rrijne larg njanitjetrit, eshte mire mos me e tepru me largesi se ate dashni duhet me majt diqysh , perndryshe te dyte ja nisin me majt najnje ne te zezen, e tani dihen pasojat.
Dashuria ne largesi, ka vetem ne teori...sepse ne praktike cdo dashuri duhet me e ushqy.....( e dini me se si)
__________________
KOMBI MBI TĖ GJITHA
Ylli-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-03-23, 15:05   #460
anda27717
 
Anėtarėsuar: 23-03-23
Postime: 3
anda27717 i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: A ka dashuri ne largesi?

Une mendoj se ka dashuri ne largesi, sepse une permes www.dua.com njoftova burrin tim
anda27717 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-06-24, 07:44   #461
Buqja_ch
Prishtinalike
 
Avatari i Buqja_ch
 
Anėtarėsuar: 03-03-07
Vendndodhja: Zh _ Pr
Postime: 21,343
Buqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A ka dashuri ne largesi?

Me dashte dikan pa e taku qdo dite , eshte deshmi qe dashnia nuk a pra syve
Por buron prej ne zemer


E provuar ehhh


__________________
Shkėputja e Yllit nga qielli nuk lidhet pėr fatin e askujt ... !!!!
Buqja_ch Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 4 (0 Anėtarėt dhe 4 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 03:41.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.