Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Ekonomi & Biznes
Emri
Fjalėkalimi
Ekonomi & Biznes Diskutime, informacione, studime e probleme ekonomike tė ndryshme nga ekonomia shqiptare e boterore. 
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Prev Postimi Mėparshėm   Postimi Tjetėr Next
Vjetėr 28-08-13, 15:24   #1
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Punė, punė ...

Strategjia pėr punėsim tė kosovarėve nė Katar


Prishtinė, 28.08.2013

Qeveria e Kosovės harton Strategjinė pėr punėsimin e kosovarėve nėshtetin e Katarit, i cili 80 pėr qind tė tregut tė punės e ka jashtė.Strategjisė i duhet kohė pėr t’u jetėsuar, ndėrsa profesionet e kėrkuarajanė: mjekė, ekspertė tė teknologjisė dhe ndėrtimtarė.

Ministri iPunės dhe i Mirėqenies Sociale, Nenad Rashiq, ka potencuar se ka njė vitqė ėshtė duke punuar nė kėtė strategji, pasi njė gjė tė tillė e kishtediskutuar edhe me homologun e tij nga Katari, transmetoi KTV. Pasistrategjia tė marrė miratimin e Ekzekutivit, ajo do t’i dorėzohetMinistrisė sė Punės sė Katarit, ku edhe do tė specifikohen kuadrot qėmund tė punojnė nė kėtė shtet. Dėrgimin e kosovarėve nė Katar, Rashiq esheh si alternativė tė rrallė dhe tė vetmen pėr tė krijuar vende pune.

SafetGerxhaliu, i cili udhėheq Odėn Ekonomike tė Kosovės, thotė se Qeveria eKosovė do tė ketė mbėshtetjen e plotė tė kėtij institucioni, i cili dotė mundohet tė pėrdorė edhe lidhjet e biznesit pėr tė jetėsuar kėtėstrategji.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
 


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 05:31.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.