Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj. 
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Prev Postimi Mėparshėm   Postimi Tjetėr Next
Vjetėr 23-09-19, 07:18   #11
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,647
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

amerika duhet te mobilizoj kanadane australine zelanden angline shqperin etnike ne nje plan madhor te se ardhmes jetike
keto shtete duhet te shkatrrojn iranin talibanizmin kinen rusine indine te gjitha keto vend ete rrezikshme jashtzakonisht te rrezikshme te cilat po e rrezikojn boten
shkatrrimi i ketyre vendeve duhet te behet si shkatrrim eknomik dhe ne te gjitha format
me metoda speciale
keto vende paraqesin rrezik te madh per te ardhmen e njerzimit
ndersa gjermanet dhe suedezet duhet te paguajn edhe japonezet duhet te paguajn dhe te ndihmojn keto shtete pe rte krijuar rendin e ri botror

shqiperia etnike duhet te behet nje vend ,miljarderesh yshum e pasur dhe shqiptaret duhet te ndihmojn shum ameriken
me ndihmen e amerikes shqiptaret do te shpetojn vetveten ndersa gjermanet austriaket zvicrranet te mos fusin vesht ne lesh
e te paraqiten hileqar duke mos ndihmuar
se do te pendohen sepse ata dal ngadal po zhduhken
esht i nevojshem ky mobilizim kordinim i ktyre shteteve per shkak s e ardhmja po paraqitet shum e rrezikshme
ne mire po e shohim se qfar rexhimi te eger dhe dhune bejne ofrojne shum vende e shtete qfar masakrash poshtrimesh dhune duke e fshi kombin shqiptar nga faqja e dheut por ne rrezik jan edhe shum kombe tjera te botes
amerika duhet te kuptoj se duhet forcuar kombi shqiptar por me metoda te duhura e jo te futet talibanizmi xhamijat e wehabizmi te shqiptaret
amerikanet duhet te ndalojn me keto tetara e neperkembje q eju behen shqiptarve
shqiptaret duhet te merren si partner shum serioz per pune ndikuese ne kahjet botrore
per shkak te rreziqeve shum te medha sepse shum shtete po forcohen dhe rreziku ehst shum i madhprandaj duhet te mbilizohen
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
 


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 2 (0 Anėtarėt dhe 2 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 13:46.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.