Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 05-10-19, 15:59   #3766
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

https://www.botasot.info/bota/116586...r-pak-sekonda/
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 06-10-19, 08:11   #3767
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Besa fort po ece rusia
autori xhelal ferizi
ai putini e panslavia
po i qet armet aq mizore
per me i shue kombet botrore
mbasi gjet tradhtar me ble
neper kombe shtete e fe
qe jan site ne boten mbarė
pe rpak pare e pe r dollar
kush ma i zi t bijt e rruspis
tu i ndihmue gjithmone rusis
prandaj sot ja si erdh jeta
mbushe rusia me raketa
e gjith botes i rrin mbi krye
kah do shtete don me thye
tue kercnue pa ja nda
gjith me arme ai rusi shkja
mbasi i gjet do te pa nderė
do spiuna te pa vlerė
qe e tradhtojn boten per bare
qe e ndihmojn rusine barbare
e shqiptarin gjith e shtyjn
her e rrejn e he r e ndryjn
mos me qene kurfar faktori
me sundue gjith puthadori
prandaj sot kopil putini
e mbane synin kendej drini
gjith tu i mbrehe rakete e thike
per me dale n adriatik
e kah nili e ne mesdhe
me i zaptue po kombe e fe
per tej po oqeani
me i shtri kthetrat panslaviani
po s e kshtu deshten rruspijat
mashkullore kurva t kqiat
per me i lene shtegun e lirė
per me lidhe kombe n zingjir
siq u lidh shqipnia e shkret
tash ma shum s e dymij vjet
e coptueme e pa faj
lot e gjak kah do e vaj
e shkretueme e dhunueme
kurr pa e pa ndoj dit te lume
veq pse don barbari shkja
me dhunue gjith vasha e gra
e gjith bota me u zgerdhesh
me na sha me na perqesh
e me dalė si mbret fajtori
gjith me pre me gri mizori
me vra kombe autoktone
e me luajt gjith loje demone
me i trishtue qyqet n per shkrepa
me vra foshnje me vra djepa
mos me i lene a sgure as dhe
per me e gzue ndoj dit te re
e po dalin do hamshor
t qthurun t xhveshun e te bamė horė
njerz t pa gjak e t pa drejtesi
qesin vija n per kufiij
thua se baba u a la prona
me i shty prore megjat tona
dikur motit edhe berlina
shum esht puthe me shkie e shkina
e her parisi e he r londona
tu i coptue gjith tokat tona
edhe fort jan puthe me shkja
por sot shkjau po don me i vra
me a tom e me raketė
kund mbi dhe mos me lene jetė
me ba te reja hiroshima
tu i qite armet si vetima
panslavia grabitqare
po i qet armet nukleare
qe pe r besė e globin me dhe
don me e ba per rus e shkje
si esht nis e kshtu edhe kina
veq me u puthe me shkie e shkina
he mos mbettė pa e vra ai zot
he e djegt flaka me barot
po qysh kina gjith me shkja
tue mendue shqipninė me e vra
veq pse dahska kshtu moskova
mos me qene mbi dhe kosova
po koosova esht dardane
toke e vjeter iliriane
po pse tash ky sulm na ardhe
prej kinezve lkuraverdh
qe nder shekuj kombet mbarė
kur jan nis me fis e fare
qysh si njihet historia
borxh askuj si pat shqipnia
po pse kina peshe esht que
sherr bela veq tue kerkue
e her serbit her rusisė
ja mbane krahun barbaris
qe ma te eger e veq me vra
toka e dheu askund s po i ka
se rusiani e shkja serbiani
gjith ju rrin me gjak tagani
veq me gri e veq me pre
mish t njeriut kah do mbi dhe
me sopata e ma hangjarre
neper bote veq me qele varre
e pse kina e pekina
po i don fort kta shkje e shkina
mos mbette zoti pa e denue
e mbi dhe per pa e marrue
qe sa te jet po dielli e jeta
mos paft hajr ne troje t veta
ve q me copa tu u coptue
e me rus gjith tu u gjaksue
ja shkroft zoti kines ket fat
mos me u gzue as dit a s nat
se fort sherin jem tu i pa
krejt shqiptart po don me i vra
veq per hater te shkja barbarit
don me i shue faren shqiptarit
por se zoti esht ne qiell
ai i mbane thone dhe e diell
se nji dite ka me ndryshue
se armiqt po kan me u shue
mbasi zoti e ka shkrue
pa drejtesi mos me durue
ka me i shembė kine e rusi
ujt e zi me u qite permbi
si me lfute si me termet
me ju mbete po tokat shkret
mos pase besa a ss gjallesa
shpi as muri a s ndertesa

mbasi kta si rriqna t kqi
gjith po e duan ne shkrumb e hi
kah do te bukuren ket shqipni

qe prej zoti esht bekue
male fusha i ka blerue
qe kah do i rrin hjeshia
qe e ndertoj vet perendia
s esht shqipnia toke per shkja
se me goje zoti s e tha
per me mbete nen rus e ktheter
kjo shejtri kjo toke e vjeter
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-10-19, 15:21   #3768
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

U be shum mire jashtzakonisht mire qe dy partite e zeza aak dhe pdk u larguan nga pozita ,do te ishte mire q eketo parti te shuhen si parti famkqia te historise se kombit parti qe
jan simbol i s e keqes dhe i anakrise bandave klanore
shpresojm edhe ne shqiperi me pase ndryshime por edhe te shqiptaret e maqedonis e ne mal te zi
amerika duhet te ndryshoj dhe ti angazhohet ne ndihme me te madhe per shqiptaret
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-10-19, 21:11   #3769
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

U be shum mire jashtzakonisht mire qe dy partite e zeza
ne kosove tani pas zgjedhjeve i humben zgjedhjet u ndeshkuan me vote nga kombi te cilin e kan pru buze humneres buze gremines

Partia profitere e aak dhe pdk
dy parti uzurpatore gjakpoise te kombit njerz te hurit dhe litarit
te dhunes prapaskenave dhe hakmarrjeve pas shpine
dinak ne nje far forme parti te drejtuara nga qarqet indivedet me modele fadil hogjiste
disa edhe ali shukriste
model katastrofe per kombin kapje e shtetit ne menyre dinake
mafioze egoist te pa krahasueshem profter faraon
Por keto parti se bahsk e disa gomar profiter po mundohen te struken tani por do ti paguajn mekatet ata do te burgosen te gjith per hajni e poshtersi profiterizem e te gjitha te keqiat q e ja kan ba atdheut

u shua dhe partia nisma akoma pa u nise parti zorre shtese epdk s
kjo parti e quajtur partia nisma e jakup zezes veremanit

u larguan nga pozita dhe kurr mos dalte ne skene
kjo parti qe e sht pjes e pdk s famkeqe
,do te ishte mire q e keto parti te shuhen
si parti te fasqes s e zeze parti profiteresh hajnash demagogesh mashtruesish maskarejsh
qe e rrezikun kombin shqiptar si parti te shuhen si parti famkqia te historise se kombit
parti antikombtare
qe
jan simbol i s e keqes varfris dhe qeveruisjes me te poshter antinjerzore
dhe i anarkise varfrise bandave sabotimeve papunsis dhe mos rrespektit nddaj banorve shqiptar
ndaj q ytetarve qe e shkaktuan klimen armiqsore te kombit te pa shprese kombi erdhi deri ne at grade sa q e urrente veteveten edhe qytetaret urrenin qdo gje dhe vetem ikjen nga atdheu e kishin ne shpirte duke urryer gjithqka keto negativitete q e nuk i ka pa histoira deri tani i shkaktuan klanet bandidteske bandave klanore uzuroatoret kriminal q e kan vjedhe si kan mundur

shpresojm edhe ne shqiperi me pase ndryshime
pozitive ,
per shkak s ekombi atje esht buze gremines nga q everia makabre
por edhe te shqiptaret e maqedonis e ne mal te zi te fuqizohen

amerika duhet te ndryshoj dhe ti angazhohet ne ndihme me te madhe per shqiptaret
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-10-19, 23:06   #3770
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

mat vitaker qe e rdh nga amerika per ta perkrah kadri veselin
per zgjedhje per kryeminister ky njeri esht njeri i dyshim nen hetime qe vet shteti amerikan
dhe amerikanet e degraduan dhe ambasada amerikane pra u degradua hapur nga opinioni
sa her kam thene e kam shkruar edhe ne vargjet e mia se toka e amerikes dhe europes
u mbush me spiun rus e kinez q eja bejn hyzmetin shebrimin kines e rusis
prandaj ketu jan shkaqet q e kombi shqiptar aq shum po vuan prej aftesive speciale te rusis per te ble njerz ne dem te interesave shqiptare
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-10-19, 23:08   #3771
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

rrezikimi i interesave shqiptare ka ardhe gjithmone nga njerzit e rusis
nuk ka dyshim se historia do ta vertetoj se edhe eduard grej dhe bizmarku kancelari i gjermanis
qe dikur i coptuan tokat shqiptare spiun te rusis kan q e n
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-10-19, 23:09   #3772
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

rusa dhe serbia kan ble njerz neper perednim e ku do ne bote e ky zanat esht i vjeter i blejres se njeriut
prandaj trojet shqiptare e kombi shqiptar vuajti shum prej pasojave prej armikut e veglave te tij
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-10-19, 23:10   #3773
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

spiun ka edhe ne austri te culet kohet e fundit i ka ble rusia
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-10-19, 23:11   #3774
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

erdhe prore me pare ---me i shemtue trojet shqiptare-- e me klysht po te tradhtis--me ja varrin
shqipnis
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-10-19, 23:22   #3775
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

ndoshta e pa edhe perendia
se shpetim duhet per jete
me shpetue dardania
me u qlirue nga shum luget

bolla ma hajni ka sundue
e partia bolshevike
profiteri ka zaptue
tue shkretue shqipnin etnike
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-10-19, 23:27   #3776
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

shum vajtoj zogu ledines
neper lot ciceroj bilbili
se atdheut sherbtort e shkines
lot ja derdhen si currili

njizet vjet sundoj tradhtari
i zi armiku e bolsheviku
shum ka vuajt i mjere shqiptari
nga atdheu zhgenjye iku

ja kan vra shpresat mbi dhe
stalinisti e profteri
e lan shqiptarin pa atdhe
fort ka vuajt shqiptari i mjeri
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-10-19, 23:28   #3777
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

edhe ne facebock kan hy shum spiun te rusis e wehabist cenzurist amerika duhet ti shikon ma
mire keto pune sepse spiunet e rusis po bejn kerdi ku do dhe ky esht nje rrezik i madh per ameriken
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-10-19, 23:29   #3778
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

edhe ne facebock kan hy spiunete rusis qe po e administrojn cenzuren
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-10-19, 23:30   #3779
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

spiunve te rusis e te kines duhet me ua thy ehundet
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-10-19, 23:37   #3780
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Klanet bolshevike te hajnave te ashtuquajtura partia demokratike
dhe aleanca per ardhmerin e kosoves ky klan pronto qe i ka burimet ne dukagjin e ma vone u shtri ne drenice esht komunizem partiak i kombinuar hrushov bolshevik ali shukri fadil hoche Mori ndėshkimin e merituar me vota te kombit uzurpatori kriminal PAN dhe klanet bolshevike oligarko-mafioze------- tė atyre qė e sunduan Kosovėn nemenyre makabre nė kėto vite q e lan pasoja ne shoqėri, territor ------u krijuaa zhgenjimi me i madh q e ka njofte kosova ne histori duke vjedhe hjanat e duke zhvate e duke pervetsuar pasuri me metodat e tyre e tė cilėt i bėnė si faraon me zulllumet te hajnis e me tenderat, me investimet, me paranė publike; me uzurpimet, zaptimet dhe privatizimet korruptive tė pronės publike e shtetėrore, Me ne fund atdheu yne kosova shpetoj sa do pak dhe u ndėshkuan rrėnuesit e territorit dhe ata qė bėnė batėrdinė e kerdine me gjithfar formash dinake me metoda te ndyra te maskuara e duke shkaktuar zhgenjimin e ikjen e shqiptarve nga atdgeu me lejet abuzive tė ndėrtimit si faqezi e me shum metodaetj. etj.


lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 3 (0 Anėtarėt dhe 3 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 02:39.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.