Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 07-10-19, 23:39   #3781
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,582
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

esht fat i madh qe drenica dhe dukagjini shpetoj prej bandave bolshevike
ndersa ne lidhjen demokratike duhen shum pastrime te individve spiun qe jan struke aty
shpreosjm ti pastrojm keta spiun aty ne at parti q ete mos vuaj atdheu prej ktyre dinakve q e
kan hy si maska ne partin e lidhjes demokratike
vjosa osmani duhet te veproj menjiher
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 07-10-19, 23:54   #3782
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,582
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

ne keto zgjedhje te kosoves propaganda e bandave bolshevikve bandave staliniste u munduan me rrejt me demagogji se gjoja do ta luftojn korruspionin,korruspioni e ka bazen kryesore te bandat staliniste hrushoviane brezhnjeviste te klaneve pronto qe bene kerdi ne atdhe rrenat emashtrimete tyre askush ma nuk i beson dukagjini dhe drenica duhet ti shuajn keto parti duhet te pastrohen prej komunisto bolshevikve qe jan ba damin aq te madh atdheut bolshevizmi esht fare e keqe e komunizmit bastard manjak antikombtar
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-10-19, 23:54   #3783
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,582
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

fadil hixhistet me dinakeri e shendrruan levizjen popullore ne parti demokratike si maske pe rte mashtruar popullin shqiptar ne kosov
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-10-19, 06:03   #3784
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,582
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Ruana zot prej politike
ruana zot edhe prej thike
qe te bjen gjithmone pas shpine
qe te vret ne qdo far stine

ruana zot edhe prej armiku

se ne kurr s na u ter qerpiku
jan perthur sa shum ushkura
jan krijue shum cenzura

pervetsue jan shtypi e shkronja
per me u lidh d ykrahsh shqiponja
mos me pas shqiptar mbi dhe
qe e flet fjalen me ide

kshtu kan dasht qetat a rmike
edhe klanet bolshevike
atdheut qirin me ja fike
duke i ba teror psiqik

krejt shqiptart per me i gjymtue
tru e mendje me errsue
me sundue televizioni
se te don qejfin demoni

si te don vet a gjentura
me pre rruge e me pre ura
qe atdheun e len pa shteg
qe shqiptart e mjere po i djeg

nuk po i len kund dit me pa
qe po i mbanen nen grek e shkja

kshtu e don shiku e armiku
mos me u ter tue kja qerpiku

ve q me vaj n buz gjith shqipnia
me diktat q e embane rusia
shkjau e greku e panslavia
mos me u pa kund dit e bardh
shprese e re kund mos me u ardh-

E PO I POSHTER SHT TRADHTARI
qe po blehet prej dinari
qe po don neper gazeta
me sundue me klane t shkreta

mos me dal ma diell me nxe
mos me u pa liri n atdhe
gjithsecili del ma ujk
mos me pas shqiptari buk

veq me ike prej atdheut thye
kah do botes si pa krye
me mjeshtru qe agjentura
tue e perthur gjith me ushkura

si te ja don loja tradhtarit
faqeziut emercenarit
e skthen kryet kah viset tona
as londo a s uashingtona

se at fat te mjere kosoves
ja kan lane ne duar moskoves
e me gjasė edhe parisit
me i nda token per mjedisit

si e don kina e grekina
shkjau slovaku e ruskina
lum shqiptarve mos me u mbet
dal ngadal me dal dej n det

tua u shtymegjat me hile
her me dhune e loje kopile
siq e don diplomacia
siq e duan klanet e kqia


siq e don vet teroristi
rus kopili e shkja sadisti
mos pase fund kurr dredhia
pe rme ra n kurtha shqipnia

autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-10-19, 06:13   #3785
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,582
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

gjithmone klanet bolshevike
kan sundue n shqipni etnike
e shqipnis ja kan ba plojen
e me shkja gjith tue luajt lojen

se e kan pase edhe perendimin
qe gjithmone e dha nen shkrimin
mos me pas shqiptar mbi dhe
veq cigan e greke shkje

veq arab elkurazez
lkuraverdh edhe kinez

e me ua tha jeten shqiptarve
si gjithmone ne troje t parve

me i dhunue me fare e fise
me ju marre te lajhta vise
si te ja don qejfi ruskines
si e don vet vampiri i shkines

gjak me pi kurr pa ja nda
e gjithmone shqiptar me vra
gra e qika me dhunue
djepe fmij me masakrue

autori xhelal ferizi i lanun pas dore prej bijve t rruspis ekurvave mashkullore
puthadore autorit te cilit mundohen me ja mohue atdheun e vendlindjen gjurmet e gjithqka tjeter
kurvat klanose serbofile ali shukriste me porosi e kan sulmuar autorin xhelal ferizi
me thika pas shpine ne burg pasi autori xhelal ferizi ne gjygj ne mitrovice ne vitin 1981
betit poshte jugosllavia kjo rusi e vogel ne europe e shau te gjith politikanet jugoslav titon rankoviq ete gjith politiken quubroliviqiane
bolshevikt e llumin pansllav te bishave e hordhine antishqiptare
duke bertit ne mes te gjygjit rrnofte shqipnia etnike

mbi 60 polic ne vitin 1981 ne gjygjin emitrovices mezi e lidhin autorin xhelal ferizi pasi denohet me afro 9 vite burg si organizator te demostratave ne qytet ne mitrovice dhe rrethine
ne kohen kur disa pisa q e sot fryhen neper poste e ngarkonin autorin xhelal ferizi
duke e akuzuar per te gjitha veprat e vitit 1981 ne qytet dhe ne rrethina
udb ja jugoslave i ka dosjet te gjitha s ekush ishin spiunat

me pa ftyrsin eme te madhe sot karrieirstet e smur e stalinist krahinaris klane te prishta profteresh qe dikur nuk kan guxu me permend fjalen liri e atdheu
e si te poshter fundrrina te poshte r bolshevik e ali shukrist te bashkue
e shkelin me te dy kembet autorin xhelal ferizi sepse te afermit e tyre ishin deshmitar e spiun neper gjygje e ne organe te hetuesis duke e ngarkuar autorin xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-10-19, 06:15   #3786
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,582
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

me veorue siq thot shkina
siq thot moska e athina
si indi irani e kina
haj medet per viset tona
se q jan mbushe kohrat demona
po ku esht sot uashungtona
e berlini e londona
po ku jan te tjer mbi dhe
qe i durojn kshtu rus e shkje
grek e kiine edhe indine
nepe rkembe tue marr shqipnin
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-10-19, 06:16   #3787
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,582
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

me veprue siq thot shkina
siq thot moska e athina
si indi irani e kina
haj medet per viset tona
se q jan mbushe kohrat demona
po ku esht sot uashingtona
e berlini e londona
po ku jan te tjer mbi dhe
qe i durojn kshtu rus e shkje
grek e kiine edhe indine
nepe r kembe tue marr shqipnin
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-10-19, 06:19   #3788
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,582
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

shi me gjak thone edhe ka ra
kur ka ra dhuna mbi gra
po si zoti em durue
gjith shqiptart kshtu me u poshtrue
prej armiku e ardhacaku
e pa faj kshtu me u derdh gjaku
veq s e s ka shqipnia vlla
veq pse rusi po mbrone shkja

veq pse fuqi shqipnia
po ku esht valle perendia
qe i duron kto tė zeza te kqia
qe si ben rrafsh slav e shkje
mos me u lene hije mbi dhe
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-10-19, 17:27   #3789
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,582
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

populli shqiptar ne kosove me kemnbngulje do te kerkon hakmarrje lifjore
kunder stalinistve ,burgosja ekriminelve qe sunduan kosoven 20 vjet dhe duhet me ua ma rre te gjith pasurine q e e vodhen


ata te cilet 20 vjet kan pi gjak te shqiptarve me qeverisje hajnie
qeeverisje bolshevike
qeverisje krimi dhe duke vjedhe e duke krijuar sabotime
duke shkele interesat kombtare dhe duke shkaktuar mjerimin e shqiptarve
duke ndjeke shqiptart nga atdheu duke shkaktuar egoizem te pa papare e varfri
parate ata i kan mshefe neper banka te huaja
ato para duhet te ju merren dhe e gjith pasuria
ne menyr q e menjiher te investohet per punsimin e shqiptarve dhe rritjen e rrogave te shqiptarve
ndersa bolsheviket do te burgosen sepse keshtu deshiron kombi shqiptar
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-10-19, 14:13   #3790
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,582
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

se me qka sherbehet propaganda e ndyre
kriminale e kanibale e shkieve
shkinia po provokon kosoven dardane albanike iliriane

duke dale para botes me tendenca me propaganden e ndyre hipokrite si e ka neper shekuj rrenen krokodile barbarese gjoja shqiptaret nuk po e lene cervena zvezden te luaj futboll ne serbi siq thone ata


por shkiet po harrojn se kosova esht shtet dhe nuk mund te luhet te mbahen gara ne nje shtet tjeter
per qe cenon integritetin shtettror te nje shteti tjeter
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-10-19, 14:14   #3791
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,582
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

qetniket shkie tani kan nise te vajtojn me lot krokodili dhe po kerkojn q e kosova te perjashtohet nga sporti nga uefa e fifa por shkie e shkines mizor nuk do te arrijn kurr ket plan do te vjen dita q e ata do te perjashtohen nga te gjitha edhe nga kombet e bashkuara e nuk do te ket as shtet shka
te shkines
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-10-19, 07:59   #3792
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,582
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

do te ishte gabim jetik i shqiptarve te kosoves
nes e e lejojn isa mustafen president te kosoves

kjo dashakeqsi prej kujte do q e vjen duket si a gjentur e huaj per s abotime
qe duan ti bejne kosoves

esht veprimtari armiqsore qe duhet te ndalet menjiher
shqiptaret po e krijojn shpresenn per diqka ma mire e jo hiq nji bishe e qit nji tjeter
isa mustafa esht kuader i vjeter i serbise dhe ai e shfrytzoj vjosa osmanin
dhe shkelqimin e saj ky profiter sabotator duhet te largohet nga skena politike shqiptare
dhe te vijn president jo marioneta dhe te pa kurriz por atdhetar kembngules e dijetar
qe e shpetojn kombin nga rreziku i shpernguljes dhe humneres per kosoven
jemi buze gremines dhe ky esht momenti ma historik per ndryshime
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-10-19, 20:17   #3793
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,582
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

merreni me mend kush e mori qmimin per nobel per letesri
peter handke .
shpirti kriminal antishqiptar i cili pak e kishte q e serbet derdhnin gjakun e djepave te femijve shqiptar dhe merrnin neper kembe nderin e nje kombi
e duke bere masakra me qnjerzore
kunde rnje kombi autotkon te pa fajshrem
Fashistet panslav proslav shpirttat vampiresk po marrin qmim nobel per letesri ,turp per boten per civilizimin per njerzimin fashizem dhe rracizem s e jo mah i
Ne austri ka sa vite q e po ndikon rusia por edhe ne gjermani
Ruset slavet duan te ndryshojn gjermanizmin dhe te vendosin europen nen kthetrat e veta
fajtor per ket jan edhe politika etredhur amerikane qe nuk i ndryshon situatat dhe nuk merr masa energjike kunder r usve
Peter hendke njeriu qe edhuronte kasapin kanibal kriminel
shka vrassin e njerzimit shpirti vampiresk spiun i slavizmit e panslavizmit #
,nje austriak melez i perzier me shka s e shkau i shkines
me kujtohet kur neper sheshet gjermane dilnin jo pak gjerman
dhe protestonin kunde r bombardimeve te natos kunder serbis
, prandaj shqiptaret duhet te vetedojsohen
dhe te bashkohen e te rreshtojn perendimin mire
sepse po vijn rreziqe te medha kunder perendimit e kunder shqiptarve

se qfar rreziqesh ka dhe qfar njerzish ka ne europ
disa europian jan qe disa jan me shkie s e shkiet

ne shpirtin e bismarkut poashtu
i cili enisi i pari coptimin e shqiperis etnike ne vitin 1878
poashtu ekzistonte dashuria per panslavet dhe ekzistonte frymzimi edukimi antishqiptar
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-10-19, 20:37   #3794
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,582
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Nobelisti Handke,ju tha shqiptar kosovarėve: Shkofshi nė ferr, atje ku jeni tashmė

Shkrimtari proshka austriak, Peter Hankde,
edhe zyrtarisht ka fituar ēmimin Nobel pėr letėrsi, nga Akademia Suedeze.

Shkrimet e Peter Handke kanė qenė kontroverse.
Duke u rritur afėr kufirit me Slloveninė,
ai ishte njė pėrkrahės i madh i ish-Jugosllavisė,
i serbve sepse kishte pika te gjakut slavian nga nena
Ceremonia kanibale e vampirve shkie manjak
e cila u manifestua per vrasesin e civilve ne menyrat me te tmerrdshme te mundshme
mė pas me pėrkrahjen pėr serbėt gjatė luftės nė Ballkan

nė vitet e 90-ta.

Nė vitin 2006, Peter Handke
fytyr neveritse
mori pjesė nė funeralin e ish liderit serb dhe tė dyshuarit pėr krime lufte,
Slobodan Millosheviqit, njė figurė tė cilin ai e simpatizonte pavarėsisht akuzave qė kishte pėr gjenocid.

Shkrimtari austriak njė herė kishte mohuar masakrėn serbe nė Srebrenicė.


Pasi Peter Handke pėrshkroi bombardimin e Serbisė nga NATO si krim lufte,
ai ishte sulmuar nga politikanėt dhe mediat, njė periudhė qė ai e pėrshkroi nė librin e tij
“Udhėtimi nga Dugout, ose shfaqja pėr filmin e luftės”.

Profesori norvegjez Kenneth Andresen ka shpėrndarė njė video nė rrjetin social Twitter ku shihet fituesi i cmimit “Nobel” pėr letėrsi Peter Handke, teksa ju drejtohet tė mbijetuarve kosovarė dhe boshnjakė me fjalėt: “Shkofshi nė ferr, atje ku jeni tashmė!”

Ndėrkohė turma i drejtohej me fjalėt “Fashist, fashist” shkrimtarit i cili shoqėrohej nga gruaja e tij e cila mundohej tė i kundėrpėrgjigjej masės.
Harroj ky pis se ruset dhunuan d y miljon ferma gjermane kur e pushtuan gjermanine
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-10-19, 20:40   #3795
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,582
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

shqiptaret ne europ
duhet te hyjn neper parlamente e re ne pika te ndryshme me rendesi
se bashku me ameriken te kordinojn edhe per ndikime ne turqi e ku d o

dhe te gjejn europian te orientuar antislav antirus antiserb
per te bashkpunuar s a me mire
per te marr situaten ne dore per shkak te ndikimieve te medha e te rrezikshem te rusve
duhet ti bindim amerikanet dhe europen per nje organizim e mobilizim te perbashket
dhe secilin shqiptar amerika dhe europa ta konsiderojn si nje ushtar te vetin


lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 18:21.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.