Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 16-02-13, 09:41   #2386
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

lotet e mia ju mos prani
derisa keshtu te renkon vatani
deri sa te qelen plage e vorre
sa te jen duar e mendje qorre

qe atdheun per fytii e mbajne
gjith bilbilt le te qajne
se kan mbete te mjere pa fole
ne udhė te huaja n' t- huajin dhe
autori xhelal ferizi

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga lirik : 16-02-13 nė 09:42
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 16-02-13, 09:48   #2387
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

tokė e bukur qka po me thue
a mos deshte me lulzue
qe un ty ta sjell pranveren
puhi te lehte e te sjelli eren

veq me merr njihe r ne atdhe
nji beharė qele per ne
un po pres me mallengjime
ti shoh toke e folene time

e krah'hapur t- m:presin lisat
gjuha jone e te bardhet plisat
te ligjeroj ne te bardha degė
kah do shqip per toske e gegė

autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-02-13, 10:00   #2388
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

deshta ta ndjej moj fjalen e fletes
e lules reth bregut kah vala
ta ndjeje lotin e malit
e te freskise se bjeshkes
me falni pse u ndala
un me shpirtin tim buze nje bregu
e ne art te kundrimit
aty atij shtegu
ku del mahnia pershkrimit
e shpirtezimeve te fjales
e currilave te kullimit
e loti i e dushkut mbu gurgullime
kur bie si vesė
me ktheni ju lutem ne kohrat e shpirtezimit
me ktheheni ne kohrat me besė
dua ti shkruaj kujtimit
se mbeta rob i mallit
i mallengjimit
nuk dua te vdes
pa u kthye edhe njiher
buze zallit
te puhija
nuk dua te vvdes e te shuhem prej mallit
me qoni te grgullima
te bukuria
ku ehst dheu e guret e zallit
ku jan trojet e mia

autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-02-13, 10:09   #2389
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

edhe pse lotet e mi
nuk i keni pa
a mendoni se nuk kam lotue
e nuk kam qa
kur toka ime
ne gjak esht skurrue
a mendoni se nuk me kan vra
atió dhunime
por faj ka shqipfolsi
qe e esht ma i keq se qdo shkja
e vetvetja ime

e koha e zezė pa ja nda


e jeta e pamshirshme
qe me lan ne mergime
neper mohime
perthurjet nuk me lan
ti dal zot tokes time
ma bej halla o vatan
do ti kryej nje dite
keto obligime
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-02-13, 14:36   #2390
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

katastrofėn (video)
Surpriza e rusėve! Shkatėrruan meteoritin me raketa tė sistemit A-235 “Samoliot-Μ”, shmangėn katastrofėn (video)

Nga Ilir Konti - Fri Feb 15, 5:12 pm

Lexuar 8929 herė

SHperthimiRusėt aplikojnė sistemin e raketave balistike mbrojtėse tė shkatėrrimit tė objekteve tė hapėsirės!

Ka befasuar botėn aftėsia e mbrojtjes ajrore tė vendit, pasi me anė tė raketave balistike “Gazelle” tė sistemit A-235 “Samoliot” ka mundur tė shkatėrroj meteoritin nė pa hyrė nė orbitėn e Tokės, shkruan gazeta “Izvestia”.

Sistemi ėshtė pjesė e trupave tė Mbrojtjes sė Aerodinamikės Hapėsinore me kodin A-235 “Samoliot-M” dhe kjo duket qartė tė jetė “ekzekutuesi” i meteoritit nga S-400. Sistemi ėshtė tashmė nė veprim, edhe pse testet finale e pranimit do tė bėhet nė fund tė pranverės ose nė fillim tė vjeshtės.

Sistemi “Samoliot-M”, qė u zhvillua nga zyra e projektimit “Novator” nė Jekaterinburg, kryen misione tė ndryshme nga sistemet e zakonshme tė ajrit dhe anti-raketa S-400 “Triumph” dhe sistemi i avancuar S-500 “Prometei”./alb-observer.com/

Ndiqni nė vijim rėnien e copave tė meteoritit:

Lexuar 8929 herė

Nėse ju pėlqeu bėni
Like ose Share
Mė shumė nė Shkencė
Sekreti 4000 vjeēar! Harta tė botės sė lashtė! (video)
Sekreti 4000 vjeēar! Harta tė botės sė lashtė! (video)
Rusėt kishin zbuluar ujė nė hėnė qė nė 1976-ėn, por e mbajtėn tė fshehtė!
Rusėt kishin zbuluar ujė nė hėnė qė nė 1976-ėn, por e mbajtėn tė fshehtė!
Zbulohen simbole misterioze nė kanalet e nėndheshme tė Jerusalemit, arkeologėt nė dilemė
Zbulohen simbole misterioze nė kanalet e nėndheshme tė Jerusalemit, arkeologėt nė dilemė
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-02-13, 14:51   #2391
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Prej se largu te shkruaj
nga i larget ky dhe
po ndjehemi huaj
a me ndjene atdhe
nuk dua te vuajė
ne besė me kan pre
e gjaku me behet ujė
kerkoj diell me me nxe
neper vjet muaj
nje malle me ka bre

mos me le
me the ne fole
se po druaj
edhe nen dhe
do te vuaj
e navrr
ka me me bre
malli
e toka e huaj
mos me le atdhe
m mos me le
se nuk dua te truaj
dua te bekoj
mos e shtrengo driten
mos me le te lengoj
driten le te lirė
dielli le te ndriqoj
per hirė
te jetes
per hire te fjales se lirė
per hire te lirisė
pshtyjė mbo masken e pshtirė
kthej zogjt e dashuris%
bilbilat e etnise
le te cicrojne
atje
mbi atdhe
e fole
filizat ku i kan nisė
mos na le mbi ket dhe
mos
per hire te perendis


kenge evargje shqiptare
nga mergimi autori i merguar xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-02-13, 14:59   #2392
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Kur poeti te kthehet ne atdhe
shkruan xhelal ferizi
mos i leni zgerdheshtaret
te zgerdheshen rreth tij
as tradhtarėt
e as demonet e zi
as lojtaret e kobit te zi
e as ata
e jan ushqye me tradhti
tregtarėt
zallotet
e pseudopatriotet
puthadoret
e sabotatoret
qe gjveshen
e zgerdheshen
e pseudbuzqeshen
leni poetit liri
le te flet me biblila
e me behare
me karajfila
me malet e bukura shqiptare
e me shpirta te vertetė
mos i leni ti afrohen
kukullat tetrale
lene poetin te qmallet
me fusha te gjera e male
rreth tij le te vijne
engjujt e vertetė
e shpezt e lirise
le te vijne ata
ata qe jen si fletė
qe luleve
ju japin jetė
le te vijne
engjujt e vrtetė
djajt
mos i leni te vijne
satanet
nuk duhet te rrijne
e dyftyrshat
te mos vijne
se engjujt duhet te rrijn me poet
shkruan ne mergim
xhelal ferizi

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga lirik : 16-02-13 nė 14:59
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-02-13, 07:36   #2393
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

DUKE ZGJEDHUR PERSHENDETJET MA DIELLORE PER TY -
OJ MIKE E NDERUAR SHQIPTARE DHE DUKE ZGJEDHUR SHPREHJET
SHPIRTRORE MARGARITARE
E NDERUARA MIKE E NDERUARA MOTER E SHTREJTE BASHKATDHETARE SHQIPTARE
UROJ NGA BEHARI MA PRANVERORė I SHPIRTIT
PER TY-
UROJ RREZE MIRESIE UROJ QE DIELLI
ME RREZET E TIJ TE JET GJITHMONE PER TY DUKE NXE E QOFT GJITHMON NE UDHEN TENDE TE JETES -
SEPSE TI TE BEN TE TILLE PER TE PAS E PER TY NDJENJE RRESPEKTI E KONSIDERATE TE LARTETI O MAHNI MIQSIE O MIKE E MAHNITSHME TI PAQ MIRėSINė -SA E FMASHME JE NE HUMANIZEM

-
GJITHMONE U GEZOFHS DHE ME PAQE QOFSH E QETSI TE HARESHME
-E SUKSESE------ TE UROJ SHUM TE MIRA Nė JETė-TY SEPSE TI I MERITON SJELLJA DHE ENGJELLSIA JOTE JAN TE VEWQANTA PRANDAJ ME DETYROJNE NE KET PERKUSHTIM
--

DRITA E GėZIMI QOFTė E QOFSHIN ME TY EDHE NEPER LABIRINTET E KėSAJ JETE
E CILA KA EDHE NGA NJIHER MJERIME E VUAJTJE E PLOT KTHESA TE PA MESHIRA
-PRANDAJ I THONE JETE JETES SEPSE AJO DIN ME QENE E DHE E VUAJTUR
POR JO PER TY KURSESI JO E TY TE MBROJSHIN DRITAT E KėNAQESIVE
DHE PAQ VETEM GEZIME NE JETEN TENDE

DHE GJITHMON ė I PAQ RREZET E GZIMIT ATO QOFSHIN NE DRITA TE TI PRORE
PER TY ATY PER TE MBROJTUR TY EDHE ATY NE
TE TI ATY KU TE KNAQET TY ZEMRA E DAMARė ZEMRE-

E GEZIMET TU BEFSHIN E VALė GZIMI PER GJAKUN TEND TE KULLUAR FISNIK
E EMBELSIM SHEQERI
NE GJAKUN TEND U ENDėT HAREJA E EMBELSIS E NE QARKULLIM ATY VETEM PER TY
DHE KNAQESITė TUA -
SA TE JESH TI GJALLė MBI DHE E PAQ YMER TE GJATė
O MIKE MOTER BASHKOMBASE ENGJULLL BASHKATDHETARE E NDERUAR O ENGJELLUSHA
MOTER SHQIPTARE-25-09-08, 09:45
lirik


Join Date: 09-02-07
Posts: 11,755
Titulli: jadore

--------------------------------------------------------------------------------

E KAM VREJTė EDHE GJAT SHKRIMEVE TUA TJERA
SE JE PLOT VLLAZERI MOTERSI ENGJELLSI DHE SHKELQEN -
JE E FAMSHME E ME KUALITET E DHE E MAHNITSHME NE MIRėSI -POR E TILLE DHE FANTASTIKE JE TI EDHE NE SHPREHJET QE BEJNE QUDIRA DHE PRDHOJNE TE REJA TE JASHTZAKONSHME EMOCIONE -

JETA DHE RRETHI YT EDHE AI SHOQERORE E ARDHMERIA JOTE QOFTė GJITHMONė PLOT DRITė
E FJALė PERSHENDETSE TE QENDISURA ME BUKURI SHPREHJESH QE PERVETSOJNETI JE MAHNITSE NE SHPREHJE DHE KOHRA E EMOCIONE '
E NE MIQSI E BUKURI JETE I PAQ PRA MIRESITE ME PLOTSIME BEHARESH E ME PLOT GJEVAHIRE -
PAQ GJITHMONė MIQ E SHOKė E SHOQE DHE UDHE TE BUKURA TE JETES

TI SI ENGJULL QE JE E SHKELQYER
E SI GJEVAHIRE QE JE PO TI PERKUSHTOJ SHPREHJET MA TE SINQERTA SE TI JE AJO Q E BUKURINE E FJALES DHE URATAT I MERITON -

....................................

tekstualisht un xhelal ferizi me pseudonimin liriku po shprehem keshtu -
ne jeten time kam pasė miq e njerz te mirė si engjuj
ndaj te cilve jam shprehur e prkushtuar keshtu -
por kam pas edhe armiq e gjarpij qe mu ne mes te beharit kan ardhe rreshqitur rrėshane
me dinakeri dhe kan kafshuar
-ata e kan helmuar jeten dhe raportet me njerz -
esht e pa mundur te kendohet bukuria e jetes dhe te jesh i mire me gjarprin -
aty duhet vetem guri ne dore dhe me ja shtype koken gjarprit sepse qdo trajtim ndryshe i gjarpirt
esht trishtim i pa kuptimt -
gjapri nuk duhet te duket fare neper ledina te gjelbruara ku jan lulet e jetes

ndaj engjullit sillu me butesi e sillu ndryshe -
por jo edhe ndaj gjarprit kafshues -

miqsia ime me njerz mbane data dhe kohra dhe ka qene mjaft e qendrusehme kur ajo bazohet ne njerz te mire dhe neper arsye fisnikeri e humanizma-
por kjo jete ka edhe njerz te kqi te cilet nxgjallin urrejtje e zemerin te madh me sjelljet e tyre poshtruese dhe sulmuese cenuese te cilet te imponojne situata ta pa kendshme
dhe ta helmojne jeten -te gjith e dijme se tradhtaret shqipfols se bashku me armikun serb kan dhunuar kan vra kan vjedhe soiunuar e poshtruar shqiptar dhe jan njerz te kqi
-prandaj populli yne qarte duhet te dalloj dhe te gjykoj te miren dhe te keqen te mos bien pre e te keqit sepse i keqi meriton denimin dhe nuk duhet te trajtohet ashtu qe te kapitullojme para tij por ti kundervihemi qellimit te tij kriminal e poshtrues ta demaskojme tradhtarin ndersa ndaj njeriut te mire duhet te sillemi si engjuj te pa djallzuar vetem e tilel ka kuptim jeta dhe poashtu sjellja duke dalluar te bardhen nga e zeza dhe nuk me pelqejne ata njerz te cilen sillen mire me te gjith -sepse nuk mund ti trajstosh njerzit engjujt dhe djajt njisoj por engjujt meritojne tjera
trajtetime -poashtu nuk me pelqejne njerzit qe behen ma katolik se papa e me te mire se engjulli

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga lirik : 17-02-13 nė 07:37
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-02-13, 07:43   #2394
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

fatkeqsia po ashtu ishte se njerzit nuk jan te gjith te mirė kursesi jo-
jeta esht nje lloj ferri nga njiher dhe per te jan shprehur shum njerz e shum popuj thenje popullore dhe shum filozof e dijetar e mendimtar ajo permbane nga njiher ashpersi -dhe
kur njeriu per ballet me te keqin bjen neper dilema -
poashtu natyra njerzore nuk e duron dot humbjen e pastertise krenarise dinjitetin
sepse ato jan humbje te renda keshtu qe del domosdoshmeria
ti kundervishesh te keqes dhe te largohesh nga rruga e paqes
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-02-13, 07:46   #2395
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Miq kisha shum ne jete por normal se njeri ka edhe armiq por armiqt jan shum ma pak kur njeriu nuk ka e nuk meret me qeshtje te mdha -kush ka fatin ta don atdheun e vet e te merret me te per te mirene tij -e ka nje jete plot rreziqe dhe plot armiq -sa do qe e ka fjalen dhe penden ne dore armiqt
kan per te ju imponue dhe per ta detyrue jo rrall her ta leshoj penden nga dora dhe fjalen engjellore -sepse jeta ka qakaj te eger ujq pylli ka dhelpra -ka gjithfar lloj egersirash -
jo vetem zogj e bilbila e shpeze te bukura -
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-02-13, 07:50   #2396
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

poashtu eht e pa mundur me secilin njeri me qene mik dhe ne raporte njerzore sepse ka edhe njerz jashtzakonisht negativa -pervoja ime jetsore por edhe pervoja e te tjerve qe kam takuar si njerz ne jete e me jan shpalosur ka deshmuuar ne menyren ma te dukur dhe e verteta qendron sepse
jo pak njerz kan pesuar rend nga e keqja -
nga spiunimet nga trajtimet qnjerzore ku ka njerz edhe i jan vra te afermit per shkka te spiunve i esht tha zemra e loqka e shpirtit prandaj nuk mund te trajtohen ata armiq mire por me ndeshkim siq e meritojne poashtu edhe tradhtaret meritojne ndeshkime te renda dhe keqbersit -
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-02-13, 07:51   #2397
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

jemi deshmitar te kohrave dhe njerzve keqberes -ata qdo dit i kan bere keq atdheut -kan spinuar kan rrejt kan vjedhe atdheun kan vra pas shpine kan bere lkkurtha patriotve
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-02-13, 07:52   #2398
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

secili ai njeri qe esht me te keqen ose jep keshilla te mos i behet e keqe te keqes ai del si avokat i te kees dhe nga engjellq e esht behet bashk me te keqen dhe simbolin e se keqes -prndaj gjėrat dhe gjykimet duhet nda me logjike kush ehst ne anen e te mires dhe kush ehst ne anen e te keqes -
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-02-13, 07:54   #2399
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

nder te kiqat e renda ndaj njeriut ben pjes eedhe poshtrimi qe esht diqka qe nuk mund te thuhet me fjale dhe esht nje e keqe te cilen duhet denuar
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-02-13, 20:39   #2400
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Deshta megjihat shum pėr tė thėnė e nderuara mike bashkatdhetetare
dhe natyrisht edhe i emocionuar dhe i motivuar nga fjalėt tua
emocionet mu preken dhe u ndjeva i detyruar moralisht te shprehem
dhe gati kam qene mjaft i perfshire nga emocionet-
fjala jote me la pėrshtypje te veqant-
dhe mbresa emocionale tė veqanta-

Ti je njė femer shqiptare qė e din dhe e kupton se qka ėsht arti dhe vlera poashtu sherbimi i saj dhe ne sherbim te fjales ,

nė shėrbim tė kombit dhe atdheut e shoqerisė e emancipimit dhe amencipmit te femres shqiptare jam me vargje estetitke artistike ne sherbim - te falenderoj jashtzakonisht per mirkuptim dhe je shum e nderuar e e di se kundershtaret nuk e shohin me sy te mire suksesin
por ka ma shum dashamire arti dhe vlera e fjala -
prandaj edhe po shkruaj qe lexuesi te perfshihet ne ket diskutim e lexim
shkembime mendimesh neper forumeHerėn e fundit ėshtė Redaktuar nga lirik : 17-02-13 nė 20:39
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 04:27.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.