Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diskutime Shoqėrore
Emri
Fjalėkalimi
Diskutime Shoqėrore Gjithēka dhe asgjė, ēdo problem e hall virtual.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 09-01-04, 15:36   #1
Cool_Boy
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: UK
Postime: 1,679
Cool_Boy e ka pezulluar reputacionin
Gabim Cilin emėr e preferoni mė sė shumti?

Pershdnetje per te gjith

Kam deshir ta di se cili emer ju pelqen me se shumti. Pra tregoni ketu se me qfare emri keni deshir ta pergezoni vajzen apo djalin e juaj ne te ardhmen ne qofse se nuk eshte sekrete.

tung kalofshi bukur


Cool_Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 09-01-04, 15:45   #2
Gentiana
 
Avatari i Gentiana
 
Anėtarėsuar: 09-10-03
Postime: 11,949
Gentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėm
Gabim

te pergezoj per kte tem! mua me pelqen emri per vajz Gjoana(johana), kurse per djal Gjoi (Joy). edhe emri Gjoni me pelqen. po me ja nis sa emra me pelqejn mua. po keshtu i kisha pergezu femit e mi!!
Tung e bafsh.
Genta
Gentiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-01-04, 18:15   #3
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Femrore:Vjosa,Gentiana,Brikenda,Diana,Artizana,Dje llza,Florentina......
Mashkullor:Kastriot,Xhulian,Denis,Argjent,(Sandoka n)
Nese me linde nje djale do ta marre emrin BILL KLINTON!!!!!
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-01-04, 01:15   #4
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Femerore: Fjolla, Qendresa, Gresa, Drenushe, Bardha, etj,etj

Mashkullore: Besart, Visar, Loris, Ardit, Arbnor, Genti, etj, etj,

Asnjanese: hej dreq per momentin spo me kujtohet asnje :lol: :lol:
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-01-04, 10:24   #5
In Da Houze
 
Anėtarėsuar: 28-12-03
Postime: 57
In Da Houze e ka pezulluar reputacionin
Gabim

MUA ME PELQEN EMRI I FEMRES:ARDITA.ARTA.EDITA.ELMA.ALBANA.LULE.JEHONA.E GZONA.RINESA

MASHKULLOR;I SMUT,BUDALL,CRNJIQ,PISS,IDIOT,TRADHTAR,KIME PA TE BABA,ETJ ETJ
__________________
Njeriu qe ta thot te verteten ne sy,nuk te urren ..
Rapper Me Profession per momentin .?
TeRoR-_-DoGg....In<>Da<>Houze.....EnGjulLi-_-2 ....RiDvAn BekTashI
In Da Houze Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-01-04, 09:48   #6
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Mua me pelqejne dy emra,nje i djalit dhe nje i vajzes por po i ruaj per femijet e mi :D Nuk po i tregoj sorry :(
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-01-04, 17:03   #7
Zana
 
Anėtarėsuar: 04-11-03
Vendndodhja: Austri
Postime: 781
Zana e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Femerore: Linda,Laura!

Mashkullore: Artan,Albert!

Ju pershendes...


*Zana* 8)
__________________
»•____(Æ`®»((Æ`•“Æ))«®“Æ)____•«
[»•«]___((Æ`•MITROVICA•“Æ))___[»•«]
»•____(Æ`®»((Æ`•“Æ))«®“Æ)____•«
Zana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-01-04, 17:08   #8
CrAzY-BoY
 
Avatari i CrAzY-BoY
 
Anėtarėsuar: 03-10-03
Vendndodhja: Gjilan
Postime: 156
CrAzY-BoY e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek CrAzY-BoY Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek CrAzY-BoY
Gabim !!!

hahahahaha zana shum emra te fort po proferojshe :P
kalo mire !
__________________
Tuke Me Kai
CrAzY-BoY Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-01-04, 18:35   #9
hana
 
Anėtarėsuar: 28-12-03
Vendndodhja: ne kosov valla
Postime: 691
hana e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Per femra Eva, Sara,Laura,Arta,Nita,Jehona<Ardiana,Vesa
Per meshkuj Eljon,Endrit,Blendi,
hana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-01-04, 10:34   #10
LIBERO_78
 
Anėtarėsuar: 07-10-03
Vendndodhja: EDHE PAK NE PR.
Postime: 99
LIBERO_78 e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek LIBERO_78 Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek LIBERO_78 Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek LIBERO_78
Gabim TUNG

Mua me pelqejne keta emra:PATRIK.....GABRIEL...JON...KLODIAN..ANDREAS.. ...RIONARD...RIO.....per nga ana e mashkujve kurse nga ana e femrave: TEA...ANGJELA....BRUNILDA.....DONJETA...DHE LAURINDA....KURSE PER TI PAGEZUAR FEMIJET QE DO TE ME KISHIN LINDUR DO TU A KISHA VENEKETA EMRA:PER DJALIN ...GABRIEL(GABI) VAJZES..BRUNILDA(BRUNO) SIKUR TE ME KISHTE DEGJUAR GRUAJA NESE JO ATEHERE UNE JA KISHA VENE VAJZES KURSE AJO DJALIT SEPSE AJO JA KISH VENE PER TA PERKUJTUAR NDONJE DASHURI TE MEPARSHME KURSE UNE GJITHASHTU..HAAAAAAAAAAAAAUAAAAAAAAAA E HARROVA EDHE ...MAGDALENA KUKU QKA ME PELQEN KY EMER BILE SHUME E DEGJOJ KENGEN E DANIT*MAGDALENA* CMENDEM PAS KESAJ KENGE....TUNG
__________________
ATY KU KA LIDHJE ....KA EDHE ZGJIDHJE
LIBERO_78 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-01-04, 12:53   #11
diana
 
Anėtarėsuar: 28-10-03
Vendndodhja: zvicer
Postime: 53
diana e ka pezulluar reputacionin
Gabim diana

eshte e veshtire te prononcohesh per disa emra sepse te gjithe jane te bukur kur kane nje kuptim. psh Teuta (mbreteresha ilire) apo Agron (mbret ilir) e te tjere. Eshte me rendesi te mos internacionalizojme emrat tane sic ndodh ,ne te shumten e rasteve me regjionet tona shqiptare :psh :

brenda ,brendon etj.(emra serialesh) te cilat vene ne evidence shume pak gjera...
diana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-04, 11:43   #12
vullneti
 
Anėtarėsuar: 10-12-03
Vendndodhja: Prishtine
Postime: 43
vullneti e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Emrat duhen te jen shqip,jo me ti leme emra te pakuptimte,kur them keshtu mendoj edhe ne emra te hauj qe per ne skane kuptim, edhe pse vehen emrat e artisteve apo kengetareve apo si tani qe eshte ne trend te vihen emra te shkurte si Dea,Ada..Elsa e disa emra qe po i ndegjij e skane kuptom fare perveq qe ndoshta e kane nje rimim.
Emri i njeriut duhet te kete kuptim dhe ta percaktoj identitetin kombetar te ti. se po te prezentohemi dikun ne europe si Hashim Hasani do te mendojne se jemi turk a arab apo si Gabriel , a Augustin etje do te mendojne se jemi fare spanjolli a italiani.
e pash qe ketu kish njerez qe i preferonin emrat fetar edhe pse kane ngjajshmeri me ata te europes...po....duhet ta dime qe kot e kemi qe me emra ti ngjajme europes...e tu hyme ne hater....se PUNE dhe vetem Pune duhet me shku perpara e jo me rrene,me thane jemi katolik e sjemi musliman e me i nderru emrat...etj etj.
Prandaj emrat duhet qe vetem Shqip te vehen...si psh:ADHURIM,ALBAN,QENDRIM,VULLNET,NDERIM....ALBANA ,FATMIRA,DHURATA,FJOLLA, etj etj
vullneti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-04, 14:38   #13
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Vullnetti e lexova me kujdes shkrimin tend dhe me beri pershtypje te mire.
Po eshte e vertet se sot eshte paraqit nje te themi "epidemi" qe femijet te pagezohen me emra jo shqiptare.
Une ndaj mendimin me juve se me mire eshte te perdoren emra shqip per kete gje.
Nese dikur ishim ne nivel te ulte te shkollimit dhe kemi pranuar edhe emra qe kurr sja kemi ditur kuptimin. Kinse emra te marre nga Qitapi e ku di une me kuptime ndoshta edhe te keqija. Psh sot askush nuk do ta pagezonte femijen e vet si Ujitese(sanije) Patku (qerkin) apo shume te tjere qe per momentin nuk po me kujtohen. Psh emri im kur te perkthehet jep ket kuptim Nikoqire. Prinderve tane mund edhe tju falet se e kane nga padituria.
Sot askujt nuk mund ti falet nese me vetedije te plote merr emra te huaj dhe i ve femiut. Pastaj kemi bre edhe nje fjalor shume te pasur te emrave shqip dhe nuk po e kuptoj kurrsesi qe te huazohen emra te huaj.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-04, 13:51   #14
Cool_Boy
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: UK
Postime: 1,679
Cool_Boy e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Pershdnetje

Disa emra te bukur i keni thene ketu faliminderit.

Mua me pelqejn ermat e gjinis mashkullore si:Adhurim,Amir,Bujar,Adem etj.

Gjinis femrore:Valbona,Arjeta,Viola,Vjollca,Leonora etj.

Tung
Cool_Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-04, 13:54   #15
Zana
 
Anėtarėsuar: 04-11-03
Vendndodhja: Austri
Postime: 781
Zana e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Vallah edhe Driton,Alban, shume Emra te mira!!!
:P
__________________
»•____(Æ`®»((Æ`•“Æ))«®“Æ)____•«
[»•«]___((Æ`•MITROVICA•“Æ))___[»•«]
»•____(Æ`®»((Æ`•“Æ))«®“Æ)____•«
Zana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 36 (0 Anėtarėt dhe 36 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 06:30.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.