Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Enigmatika
Emri
Fjalėkalimi


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 08-12-05, 10:24   #1
SFA
 
Anėtarėsuar: 07-12-05
Vendndodhja: Nė shtėpi...
Postime: 165
SFA e ka pezulluar reputacionin
Gabim ANTONIMI - ANTIPODI ( E KUNDĖRTA)

Tė nderuar

Ja, propozoj edhe njė lojė tė re, e cila nuk ėshtė lėvruar shumė
nė lėmin e enigmatikės (kėtu te ne), por qė mund tė jetė zbavitėse
dhe qė shpresoj tė ngjall kurreshtjen tuaj.
E kam quajtur ANTONIMI-ANTIPODI (E kundėrta).

Ja njė shembull; NATA-DITA, E BARDHĖ-E ZEZĖ etj.

Kėsaj radhe po shtroj disa probleme (3)

Kėrkohen tituj romanesh
1. HĖNA PERĖNDON NĖ VERI
zgjidhja - - - - - - - - - - - - - - -

2. QYTETI IM E HA MISHIN
zgjidhja - - - - - - - - - - - - - - - - -

3. DY KOMEDI EVROPIANE
zgjidhja - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


SFA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 08-12-05, 15:59   #2
SFA
 
Anėtarėsuar: 07-12-05
Vendndodhja: Nė shtėpi...
Postime: 165
SFA e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Tė nderuar

Ja, propozoj edhe njė lojė tė re, e cila nuk ėshtė lėvruar shumė
nė lėmin e enigmatikės (kėtu te ne), por qė mund tė jetė zbavitėse
dhe qė shpresoj tė ngjall kurreshtjen tuaj.
E kam quajtur ANTONIMI-ANTIPODI (E kundėrta).

Ja njė shembull; NATA-DITA, E BARDHĖ-E ZEZĖ etj.

Kėsaj radhe po shtroj disa probleme (3)

Kėrkohen tituj romanesh
1. HĖNA PERĖNDON NĖ VERI
zgjidhja - - - - - - - - - - - - - - -

2. QYTETI YT E HA MISHIN
zgjidhja - - - - - - - - - - - - - - - - -

3. DY KOMEDI EVROPIANE
zgjidhja - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Pasi qė kėtė rubrikė vetėm e vizitoni, e shoh tė udhės t'ju jap
pak ndihmesė, duke shpresuar qė edhe do tė filloni tė pėrgjigjeni.

1. HĖNA PERĖNDON NĖ VERI
zgjidhja DIELLI LIND NĖ JUG (roman Maksut Shehu)

2. QYTETI IM E HA MISHIN
zgjidhja FSHATI IM E PI _ _ _ _ _ _ (Mitrush Kuteli- tregim)

3. DY KOMEDI EVROPIANE
zgjidhja _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ (Teodor Drajzer)

sukses
SFA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-12-05, 17:53   #3
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

1. HĖNA PERĖNDON NĖ VERI
zgjidhja DIELLI LIND NĖ JUG (roman Maksut Shehu)

2. QYTETI IM E HA MISHIN
zgjidhja FSHATI IM E PI _ _ _ _ _ _ (Mitrush Kuteli- tregim)

3. DY KOMEDI EVROPIANE
zgjidhja: Nje tragjedi amerikane (Teodor Drajzer)
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-12-05, 18:01   #4
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

2. QYTETI YT E HA MISHIN
zgjidhja Fshati im e pi rakinė!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-12-05, 19:04   #5
SFA
 
Anėtarėsuar: 07-12-05
Vendndodhja: Nė shtėpi...
Postime: 165
SFA e ka pezulluar reputacionin
Gabim

E saktė

Besoj qė ke kėrkuar bibliografi dhe e ke gjetur Mitrush Kutelin.
Sidoqoftė ja edhe efektet pozitive, sepse duke kėrkuar diē konkrete
mund tė gjesh edhe diēka tjetėr, me interes.

Nejse
Shkojmė tutje (kėsaj radhe pa shpjegime tė shumta.

1. BURRI SHKOI NĖ FERR
zgj: - _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Fjala ėshtė pėr njė titull filmi
SFA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-12-05, 20:40   #6
laliloli
 
Avatari i laliloli
 
Anėtarėsuar: 18-03-05
Vendndodhja: Kosovė
Postime: 9,134
laliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIP
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek laliloli Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek laliloli
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SFA
E saktė

Besoj qė ke kėrkuar bibliografi dhe e ke gjetur Mitrush Kutelin.
Sidoqoftė ja edhe efektet pozitive, sepse duke kėrkuar diē konkrete
mund tė gjesh edhe diēka tjetėr, me interes.

Nejse
Shkojmė tutje (kėsaj radhe pa shpjegime tė shumta.

1. BURRI SHKOI NĖ FERR
zgj: - Gruja erdh nen parajse
Fjala ėshtė pėr njė titull filmi
__________________
Rrespekto tė tjeret ,
ashtu siq dėshiron tė jesh i rrespektuar
laliloli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-12-05, 23:05   #7
SFA
 
Anėtarėsuar: 07-12-05
Vendndodhja: Nė shtėpi...
Postime: 165
SFA e ka pezulluar reputacionin
Gabim

S'ėshtė keq

Megjithatė pėrgjigja e plotė e saktė ėshtė;

- GRUAJA IKU NGA PARAJSA

Njė titull i ēuditshėm, s'do mend!!!Ja, tė vashdojmė me njė titull tjetėr

- NĖ BISHT TĖ DELES

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ (Titull filmi)
SFA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-12-05, 20:57   #8
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SFA
S'ėshtė keq

Megjithatė pėrgjigja e plotė e saktė ėshtė;

- GRUAJA IKU NGA PARAJSA

Njė titull i ēuditshėm, s'do mend!!!Ja, tė vashdojmė me njė titull tjetėr

- NĖ BISHT TĖ DELES

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ (Titull filmi)
Po provoj :P
Ne brire te dashit!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-12-05, 21:00   #9
Kalt
 
Anėtarėsuar: 02-11-05
Postime: 1,450
Kalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithė
Gabim

Burri erdhi nga ferri.
Kalt Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-12-05, 21:00   #10
Kalt
 
Anėtarėsuar: 02-11-05
Postime: 1,450
Kalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithė
Gabim

Ne koke te dashit.
Kalt Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-12-05, 21:01   #11
Kalt
 
Anėtarėsuar: 02-11-05
Postime: 1,450
Kalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithė
Gabim

Ne goje te ujkut.
Kalt Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-12-05, 21:06   #12
Reana
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Vendndodhja: Manhattan
Postime: 5,899
Reana e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalt
Ne goje te ujkut.
A jane pergjegjje apo pyetje keto?? :roll:
__________________
DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER DCO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!
Reana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-12-05, 21:06   #13
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalt
Burri erdhi nga ferri.
Gruaja iku nga parajsa!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-12-05, 21:07   #14
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Reana
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalt
Ne goje te ujkut.
A jane pergjegjje apo pyetje keto?? :roll:
dreqi e marrte vesh se cka jane...
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-12-05, 02:03   #15
SFA
 
Anėtarėsuar: 07-12-05
Vendndodhja: Nė shtėpi...
Postime: 165
SFA e ka pezulluar reputacionin
Gabim

E saktė Kalt,
NĖ GOJĖ TĖ UJKUT.


DY AUTOBUSĖ PĖR NJĖ ZOTĖRI.

zgj. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


SFA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 2 (0 Anėtarėt dhe 2 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 03:49.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.