Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Toleranca fetare!
Emri
Fjalėkalimi
Toleranca fetare! A jemi ne Shqipetarėt popull tolerant nė fe?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 18-01-12, 23:29   #46
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Allahu, nje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e-uritura Shiko postimin
Frikė-respekt, nuk egziston.

Kjo ėshtė vetėm frikė.

Por nga frika, gėnjejnė edhe veten, se e respektojnė!

Nė kėtė mėnyrė mbesin edhe me nderė!

...


mmmm....


...prinderit e tu sa ishe e mitur , u frikoheshe me respekt apo me urrejtje ... apo nuk u frikesohshe fare ndaj sankcioneve te tyre , urrejtjes se tyre ne raport me ty ????
.
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 18-01-12, 23:39   #47
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Allahu, nje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI Shiko postimin
e uritura , dil jashtė ti kur tė flasin tė rriturit ,


ok Alime ,

Qiky Makreshi shoku im e i yti , e ka pranue para disa javeve se ka pasė njė kohė qė ka qenė jofetar , thjeshte eshte tallė me ata qe Zotin e respektojne prej frike .Krejt kėtė e ka bėrė me kokėn e vet ,qysh e bėnė sot tė kundertėn .

E ke parasysh ēka po du me thėnė . Nėse tė shuken "sialicat " prej frike fillon me i ndryshue mendimet ....

E kam nje djalė tė hallės , krejt si Makreshi , ka pasė mbetė nė hava nja njė javė ditė sepse Gjermania e dėbojė , ndersa asnje shtet tjeter nuk e pranojke , tranohet prej aeroplanit , pasi e pranoj Serbia ne atė kohė ndryshoi qendrimin e tij ndaj zotit edhe u ba mysliman ...tė mbushet mendja Zotin dajė e ka (dajė polic )

...


EEEEh , pasojat e komunizmit , mosedukates ne rruge te Zotit qe ne vogjeli !


... por , mire shume qe dyert e pendimit e permiresimit jane gjithmone te hapura !.
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-12, 23:40   #48
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Allahu, nje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e-uritura Shiko postimin
Nė pamje tė jashtme nuk dallojnė!

Por, ndajnė edhe tė njėjtėn ėndėrr...

...

Mos ua ceno te drejtat !


.
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-12, 23:45   #49
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Allahu, nje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alima Shiko postimin
...


mmmm....


...prinderit e tu sa ishe e mitur , u frikoheshe me respekt apo me urrejtje ... apo nuk u frikesohshe fare ndaj sankcioneve te tyre , urrejtjes se tyre ne raport me ty ????
.

Nuk kemi nevojė tė kalojmė nė gjėra pėrsonale!

Megjithatė, frika nuk egziston pėr mua!
Nė familjen tonė, nuk ėshtė pėrdor dhuna. Njeriu frikėsohet nėse ėshtė i rrezikuar!

Sanksione? E mendon hollė e gjatė, ia vlen barra qiranė, apo jo!

E sheh Alima, ju jeni tė rrezikuar,gjatė tėrė jetės suaj, ju nuk jeni tė lirė asnjėherė, sepse iu pret flaka..

Mė tutje, nėse veproni drejtė, atėherė ai u shpėrblen, me 7 virgjėresha ha, hahahaaaaa!

Ps; Kam shkruar diku, mendimin tim pėr Zotin e juaj, bazuar nė shkrimet e 4peace-it. Ai shkrim i imi, nuk dallon fare, nga ky shkrimi yt kėtu!
Wohooo, kisha tė drejtė!
__________________
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-12, 23:54   #50
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Allahu, nje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e-uritura Shiko postimin
Nuk kemi nevojė tė kalojmė nė gjėra pėrsonale!

Megjithatė, frika nuk egziston pėr mua!
Nė familjen tonė, nuk ėshtė pėrdor dhuna. Njeriu frikėsohet nėse ėshtė i rrezikuar!

Sanksione? E mendon hollė e gjatė, ia vlen barra qiranė, apo jo!

E sheh Alima, ju jeni tė rrezikuar,gjatė tėrė jetės suaj, ju nuk jeni tė lirė asnjėherė, sepse iu pret flaka..

Mė tutje, nėse veproni drejtė, atėherė ai u shpėrblen, me 7 virgjėresha ha, hahahaaaaa!

Ps; Kam shkruar diku, mendimin tim pėr Zotin e juaj, bazuar nė shkrimet e 4peace-it. Ai shkrim i imi, nuk dallon fare, nga ky shkrimi yt kėtu!
Wohooo, kisha tė drejtė!

...


Ti qe je trimeresh , une nuk kame faj !

Ne familjen tone nuk ka pas nevoj te perdoret dhuna , por mjete edukimi gjithesesi !


Si qendron puna me kete shkresen tende ? Therret ne palimitshmeri ne jete , bene ēfare te duash , sillu si te duash , mos u friko ! MOS U FRIKO !


e-e , nuk ka ashtu as ketu , ngase eshte policia , burgu, gjoba, denimi me vdekje etje tj ...


Nese vepron drejte , do shperblehesh me qytetare nderi , Nobel ēmim ... femij te hajrit , respekt , etj etj ...


pse po qeshesh me virgjeresha te parajses ? ... nje mashkull ne kete jete ka sa femra ? Nje mashkull ne kete bote , ka gruan ne shtepi , por ka edhe nje mori laviresh rrugeve ... po i njejti secilen qe e sheh dhe i pelqen ( qe besa edhe nese nuk i pelqen ) do e ... nejse pervetesonte ( ngase deri gjeta fjalen adekuate ) ...


pse kjo te mos praktikohet edhe ne boten tjeter ? pasi jane aq te dashur per femratps. ai mbetet mendim yti i pacenuar ... imi gjithashtu :).
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-12, 00:19   #51
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Allahu, nje!

Alima, prindėrit duke pėrdorur dhunė dhe "mjete edukuese", i sjellin fėmijėt e tyre nė njė gjendje tė tillė.
Kėtyre fėmijėve iu nevojitet frika, pėr tė marrė frymė, vepruar, punuar, arritur, jetuar...

Tė tjerėt prindėr, pėrdorin vetėm gjuhėn, u flasin fėmijėve tė tyre, u jepin besim, dhe i duan pa kushte. Kjo i bėn kėta fėmijė, tė mos veprojnė nga frika, por nga vendimet e marrura nga njė mendje e shėndoshė, mirė e trajnuar pėr situata tė ndryshme.

Plandaj,
__________________

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga e-uritura : 19-01-12 nė 00:19
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-12, 00:27   #52
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Allahu, nje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e-uritura Shiko postimin
Alima, prindėrit duke pėrdorur dhunė dhe "mjete edukuese", i sjellin fėmijėt e tyre nė njė gjendje tė tillė.
Kėtyre fėmijėve iu nevojitet frika, pėr tė marrė frymė, vepruar, punuar, arritur, jetuar...

Tė tjerėt prindėr, pėrdorin vetėm gjuhėn, u flasin fėmijėve tė tyre, u jepin besim, dhe i duan pa kushte. Kjo i bėn kėta fėmijė, tė mos veprojnė nga frika, por nga vendimet e marrura nga njė mendje e shėndoshė, mirė e trajnuar pėr situata tė ndryshme.

Plandaj,
...


Wrong , veryyy wrong ...


Mos me qene frika , edhe prej shtepis i qesin prinderit per nje qejf ... sikur te kishin mundesin , tani po e lene per me vone , mjerisht ... pata fjalen per qitjen nga shtepia !


Sankcionim nuk eshte vetem dhuna , dalloje dhunen nga edukimi me sankcione !shkurt shqip , mos me qene frika , pasha nje te Madhin Zot , mish e kishim hanger njeri tjetrin ( une&ti jo , ngase ka edhe te mire ... )


shkollat kane sankcione , denim ne note te sjelljes deri tek perjashtimi nga shkolla !... nuk perdore shkopin , por te shkaterron ardhmerine !

vendi i punes ka sankcione , zbritje te rroges deri te largimi nga puna ! ... ai nuk t' rreh por te kallishte e kjarte tani , dallimi mes sankcionit dhe dhunes , apo te vazhdoi me ligjerate ?see U next time honey , i need to sleep now , kiss!.
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-12, 00:28   #53
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Allahu, nje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alima Shiko postimin
...


mmmm....


...prinderit e tu sa ishe e mitur , u frikoheshe me respekt apo me urrejtje ... apo nuk u frikesohshe fare ndaj sankcioneve te tyre , urrejtjes se tyre ne raport me ty ????
.
Ja shkrimi pėr tė cilin tė fola;


Citim:
Tani Zoti mė ngjan me njė prind tė egėr, diktator, i cili dėrgon fėmijėt e tij nė shkollė, dhe i pret nė shtėpi.
Nė shtėpi, ka dy dhoma, nė njėrėn ka zjarr e trishtim, nė tjetrėn verė, femra virgjėresha, lule, lumė etj etj..
Dhe nė kėtė mėnyrė, i ndan fėmijėt sipas sjelljeve qė kanė pasur nė shkollė.

Prindi duhet tė kujdeset mė shumė pėr fėmijėt e tij. Duhet tė jetė aty nė rast tė fatkeqėsive, n`rast t`padrejtėsive, duhet t`u gjendet fėmijėve tė tij pranė kur ata kanė nevojė pėr tė!
__________________
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-12, 00:40   #54
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Cool honey , I rreally need to rest now ! My excuses ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e-uritura Shiko postimin
Ja shkrimi pėr tė cilin tė fola;

Tani Zoti mė ngjan me njė prind tė egėr, diktator, i cili dėrgon fėmijėt e tij nė shkollė, dhe i pret nė shtėpi.
Nė shtėpi, ka dy dhoma, nė njėrėn ka zjarr e trishtim, nė tjetrėn verė, femra virgjėresha, lule, lumė etj etj..
Dhe nė kėtė mėnyrė, i ndan fėmijėt sipas sjelljeve qė kanė pasur nė shkollė.

Prindi duhet tė kujdeset mė shumė pėr fėmijėt e tij. Duhet tė jetė aty nė rast tė fatkeqėsive, n`rast t`padrejtėsive, duhet t`u gjendet fėmijėve tė tij pranė kur ata kanė nevojė pėr tė!


...

Ai eshte vizioni yt !


Imi eshte keshtu :


Prindi me ofron kulem mbi koke , ushqimin , veshmbathjen dhe dashurine e plote ( Zoti jeten , shendetin , riskun , mendjen _ēka eshte me e rendesishmja )


Prindi pret nga une rezultate te mira , nga me te mirat ne shkolle , te jeme e sjellshme ne rruge dhe ne shtepi ( Zoti pret nga une devotshmeri , faleminderime per te mirat e Tij , shembull i mire per rrethin ku sillem , keshillimin ne rrugen e Tij verbal dhe fizik , pra te reflektoi edukate nga me te lartat kudo qe sillem )


Tani , une mundem te deshperoj keq prindin , me mos rezultate , me sjellje vagabonde , me droge , alcoool , prostitucion , femij jashtmartesore Etj etj ... ( Zotit mund te ja kethej te gjitha te mirat e Tij ndaj meje , me rrebelizem ndaj besimit ne te , me praktikim te te gjitha te keqijave qe Ai me ka keshillu tu ike , jo se Ai ka dobi nga ikja ime nga ato te keqia , por vetem per te miren time )e ēka kesh tuj thone , se gjumi ... prindi mandej ēka me ba me mu i gjori pas te gjitha te keqijave qe ia sjelli atij e veti , a ? Te me doje , te me mbaj ne shtepi ? te me perkrahe ???


dhe edhe Zoti , une moho , shaj , rrebelo ... e Ai me me meshiru gjithesesi , ngase une kame pas qejfet dhe teket e mia ... jo honeyWRONG U r WROOOONG !une e dua prindin dhe perpiqem maximum te jeme ashtu si ai do , e respektoi dhe frikohem nga hidherimi i tij ndaj meje ( frikrespekt , skjarim edhe njehere )


e dua Krijuesin , dhe me ēdo kusht perpiqem ti jeme faleminderuese , e ndegjueshme , dhe frikohem ta hidheroi pas gjithe te mirave qe mi ka dhene ( frikrespekti , definimi qe per ty nuk eshte i kjarte )Honey leave me alone for tonight , kiss , kiss , edhe see u next time inshAllah :)
.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Alima : 19-01-12 nė 00:43
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-12, 00:52   #55
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Allahu, nje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alima Shiko postimin
...


Wrong , veryyy wrong ...


Mos me qene frika , edhe prej shtepis i qesin prinderit per nje qejf ... sikur te kishin mundesin , tani po e lene per me vone , mjerisht ... pata fjalen per qitjen nga shtepia !


Sankcionim nuk eshte vetem dhuna , dalloje dhunen nga edukimi me sankcione !shkurt shqip , mos me qene frika , pasha nje te Madhin Zot , mish e kishim hanger njeri tjetrin ( une&ti jo , ngase ka edhe te mire ... )


shkollat kane sankcione , denim ne note te sjelljes deri tek perjashtimi nga shkolla !... nuk perdore shkopin , por te shkaterron ardhmerine !

vendi i punes ka sankcione , zbritje te rroges deri te largimi nga puna ! ... ai nuk t' rreh por te kallishte e kjarte tani , dallimi mes sankcionit dhe dhunes , apo te vazhdoi me ligjerate ?see U next time honey , i need to sleep now , kiss!.


Alima shkruajti;

Citim:
...


mmmm....


...prinderit e tu sa ishe e mitur , u frikoheshe me respekt apo me urrejtje ... apo nuk u frikesohshe fare ndaj sankcioneve te tyre , urrejtjes se tyre ne raport me ty ????

Frika vjen si pasojė e dhunės. Do tė thotė DHUNĖ.

Sanksionet janė sanksione.

Deri kėtu po pajtohemi.

Nuk ke nevojė tė mbash ligjėrata, unė tė thashė;

Citim:
Sanksione? E mendon hollė e gjatė, ia vlen barra qiranė, apo jo!

Kjo do tė thotė a ia vlen knaqėsia sanksionet?!!!

Kupton Alima? Ti, unė vet vendosim nėse ia vlen tė pėrjashtohemi nga shkolla apo jo.

Ti dhe unė jemi njerėz, (pėr mua jam e sigurtė), sikurse prindi yt dhe i imi. Ne vendosim vet pėr jetėrat tona.
Nėse unė pajtohem me faktin se do tė mė pėrjashtojnė nga shkolla, ai ėshtė vendim qė duhet tė marr unė.

Mua mė krijoi Zoti, ashtu si e krijoi prindin tim. Pėr Zotin ne jemi tė njėjtė.
Zoti shfrytėzoi prindėrit tanė, qė tė n`a sjellė ne nė botė.
Unė dhe prindi im, jemi dy qenie njerėzore nė syte e Zotit.
Ai ma dha mua njė copėz jetė, ashtu si prindit tim!

Frikėrespekt, egziston vetėm nė fjalorin wahabist!
__________________
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-12, 00:56   #56
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Allahu, nje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI Shiko postimin
e uritura , dil jashtė ti kur tė flasin tė rriturit ,


ok Alime ,

Qiky Makreshi shoku im e i yti , e ka pranue para disa javeve se ka pasė njė kohė qė ka qenė jofetar , thjeshte eshte tallė me ata qe Zotin e respektojne prej frike .Krejt kėtė e ka bėrė me kokėn e vet ,qysh e bėnė sot tė kundertėn .

E ke parasysh ēka po du me thėnė . Nėse tė shuken "sialicat " prej frike fillon me i ndryshue mendimet ....

E kam nje djalė tė hallės , krejt si Makreshi , ka pasė mbetė nė hava nja njė javė ditė sepse Gjermania e dėbojė , ndersa asnje shtet tjeter nuk e pranojke , tranohet prej aeroplanit , pasi e pranoj Serbia ne atė kohė ndryshoi qendrimin e tij ndaj zotit edhe u ba mysliman ...tė mbushet mendja Zotin dajė e ka (dajė polic )
Ncuk, s'qenka prap si Makreshi,.. bile s'di qe egzistojn 2 si makreshi

Lojetar,

Zotin, s'kam filluar ta besoj nga friga ! Por nga bindja ne egzistencen e Tij, dhe kjo duke kaluar neper etape te ndryshme.
Mbi gjysen e jetes time, jam duke e jetu ne perendim, bile deri frik, me mir i kam dit historit e profeteve sipas bibles, se sa sipas kuranit. Bile lirisht mundem me then, qe pa u njohur deri diku me besimin e 3 zotave te krishter, veshtir qe mund ta kuptosh rendesin e Njeshmeris se Zotit, dhe frige-respektin qe ndjen ndaj madheshtis se Krijuesit Suprem ! Dhe kjo eshte nje fakt, qe shume e kosovari, arabi apo turku qe jan te lindur ne familje islame, nuk ja din rendesin keti besimi qe ka nje struktur te pathyeshme.
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-12, 00:57   #57
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Allahu, nje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alima Shiko postimin
...

Tha , po thote , ka desht me thene ... asnjehere nuk ka dyshu se eshte Nje , pamvaresisht si i thojme !
75 €uro fatura per perkthim, taksat excluziv , ... 30 dite afat pagese !

.

Nese ka then ashtu, 1'ooo kerkim falje per "Eminen".

75€ ? shum bre.. me pas dit, s'tkisha vet hic
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-12, 00:58   #58
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Allahu, nje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e-uritura Shiko postimin
Alima shkruajti;
Frika vjen si pasojė e dhunės. Do tė thotė DHUNĖ.

Sanksionet janė sanksione.

Deri kėtu po pajtohemi.

Nuk ke nevojė tė mbash ligjėrata, unė tė thashė;
Kjo do tė thotė a ia vlen knaqėsia sanksionet?!!!

Kupton Alima? Ti, unė vet vendosim nėse ia vlen tė pėrjashtohemi nga shkolla apo jo.

Ti dhe unė jemi njerėz, (pėr mua jam e sigurtė), sikurse prindi yt dhe i imi. Ne vendosim vet pėr jetėrat tona.
Nėse unė pajtohem me faktin se do tė mė pėrjashtojnė nga shkolla, ai ėshtė vendim qė duhet tė marr unė.

Mua mė krijoi Zoti, ashtu si e krijoi prindin tim. Pėr Zotin ne jemi tė njėjtė.
Zoti shfrytėzoi prindėrit tanė, qė tė n`a sjellė ne nė botė.
Unė dhe prindi im, jemi dy qenie njerėzore nė syte e Zotit.
Ai ma dha mua njė copėz jetė, ashtu si prindit tim!

Frikėrespekt, egziston vetėm nė fjalorin wahabist!

...


Te hanshin wehabistat ty , hekame babain ende gjalle , dhe ai eshte plakur , nuk ka forc per dhune me ... por une aq kame frikrespekt per te , qe nese me therret tani ne kete ore , une per pes minuta jame para kembeve te tij , jo se do me sankcionon , rrahe , dhunon ... por frikohem se do hidherohet nese nuk shkoi !oj ti naten e mire nihere ...PS. mos rri si duhet ne shkolle , pale te shofim kush do vendos per perjashtim , ti a ...?


tung !
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-12, 01:00   #59
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Allahu, nje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Makresh Shiko postimin
Nese ka then ashtu, 1'ooo kerkim falje per "Eminen".

75€ ? shum bre.. me pas dit, s'tkisha vet hic

...

Une mendoi se ashtu ka mendu Emine !...kemi zbritje , pasi eshte Janari , shans , a ?!


Selam !

.
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-12, 01:01   #60
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Allahu, nje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alima Shiko postimin
...


Te hanshin wehabistat ty , hekame babain ende gjalle , dhe ai eshte plakur , nuk ka forc per dhune me ... por une aq kame frikrespekt per te , qe nese me therret tani ne kete ore , une per pes minuta jame para kembeve te tij , jo se do me sankcionon , rrahe , dhunon ... por frikohem se do hidherohet nese nuk shkoi !oj ti naten e mire nihere ...PS. mos rri si duhet ne shkolle , pale te shofim kush do vendos per perjashtim , ti a ...?


tung !

Prapė nuk mė kuptove!

Unė i di rregullat e shkollės.
Unė e vė gishtin nė kokė, dhe mendoj;

Po kam shumė dėshirė tė thyej kodin e profesorėve, por e di se nėse mė zbulojnė, do pėrjashtohem, a ia vlen?

Kjo do tė thotė; A ia vlen barra qiranė?

Unė, pa u konsultuar me askėnd, vij nė pėrfundim, se nuk ia vlen, dhe nuk ua thyej atė kod tė mallkuar..

Dtth, nuk kam nevojė pėr frikė nga askush, por e vendosi vet!!!

Kapishi?


Hajt turqeta!


__________________

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga e-uritura : 19-01-12 nė 01:02
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 63 (0 Anėtarėt dhe 63 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 21:24.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.