Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Toleranca fetare!
Emri
Fjalėkalimi
Toleranca fetare! A jemi ne Shqipetarėt popull tolerant nė fe?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 19-01-12, 01:03   #61
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Allahu, nje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e-uritura Shiko postimin
Prapė nuk mė kuptove!

Unė i di rregullat e shkollės.
Unė e vė gishtin nė kokė, dhe mendoj;

Po kam shumė dėshirė tė thyej kodin e profesorėve, por e di se nėse mė zbulojnė, do pėrjashtohem, a ia vlen?

Kjo do tė thotė; A ia vlen barra qiranė?

Unė, pa u konsultuar me askėnd, vij nė pėrfundim, se nuk ia vlen, dhe nuk ua thyej atė kod tė mallkuar..

Dtth, nuk kam nevojė pėr frikė nga askush, por e vendosi vet!!!

Kapishi?


Hajt turqeta!

...


Por , sankcioni eshte prezent dhe atij i frikohesh ! ... me o pa gisht ne koke ... shkel mandej , sa ta kesh guximin !s'ka turq ktu !.
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 19-01-12, 04:00   #62
almalik
Guest
 
Postime: n/a
Gabim AW: Titulli: Allahu, nje!

Alime te pershendes
Dhashte Zoti te kete sa me shume femra Shqipetare qe kane kete qendrim ndaj jetes,familjes,Zotit,etj
sikurse ti.
Sa i perket te Uritures(shresoj te kete me shume uri per dituri dhe te lexoje sa me teper)
Sa munda ta kuptoj eshte nga ato apo ata njerez qe jane te mendimit qe librat e shenjte qe kane zbritur ne ate kohe dhe kane qene te dedikuar per ate kohe,dmth nuk jane me te pershtatshem per kohen tone moderne..Ky perceptim i gabuar i ketyre njerezve rezulton nga fakti qe tani ne kohe te sotit njerezimi pakez ka perparuar(teknologjikisht)se sa i perket natyres se njeriut shume pak kane ndryshuar(ende jane ata budalle qe kane qene) dhe me ate perparim te vogel teknik qe kane bere dhe me ato kushte me te volitshme per jetese qe kane krijuar ne krahasim me kohen e Muhametit a.s apo Ises a.s ,tani mendojne se nuk ka nevoje qe njeriu te lexon apo ti bindet atyre rregullave sepse Me DeMEK njeriu tani "i civilizuar" eshte i zoti i vetvetes edhe e din se cka eshte mire apo cka eshte keq dhe nuk ka nevoje per ato keshilla apo rregulla.
Do e kisha cekur thenien qe paraqitet shpesh ne Bibel *Wahrlich,der mensch ist durch und durch verdorben" qe dmth per ata qe se din Gjermanishten(Me te vertete njeriu eshte krejtesisht i prishur) thenie e Zotit dhe e disa profeteve te tjere shume me vend,e perdorur ne raste kur shume here pasi qe Zoti i shpetoi israelitet ata prape se prape e tradhonin dhe ecnin pas tekeve dhe qefeve te tyre dhe e harronin Zotin.
wow jam hi ne tripa te fese kokna ka shkruj referat,hahah
Nejse desha te mos e zgjas me shume dhe ti jap nje perfundim ketij komenti,njerezit jane te paafte(siq e tregon historia e njerezimit) te funsionojne siq duhet ne jete ,familje,martese,shoqeri ,ne pergjithesi pa respektimin e rregullave te tij,kjo eshte nje gje qe po deshmohet cdo dite per ate qe ka sy me pa dhe vesh me ni(vrasje,droge,ndarje familjesh,inceste,dhune,pedofili,alkool deri sa te helmohesh,und,und,und)
me falni qe e zgjata e Zoti i dhashte mend cdokuj,duke u nisur nga vetja :-)
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-12, 08:46   #63
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Allahu, nje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alima Shiko postimin
...


Por , sankcioni eshte prezent dhe atij i frikohesh ! ... me o pa gisht ne koke ... shkel mandej , sa ta kesh guximin !s'ka turq ktu !.

Alima, ne jemi 7 vjeqare. Shkojmė nė klasė tė dytė. Njė ditė ti mė shkon nerva me kėtė allahun tėnd, dhe unė tė fus njė grusht hundėve, gjaku tė shkon rrėke.

Mėsuesja mė flet.
Kur vi nė shtėpi, prindi mė flet, se si ishte gabim, se nuk duhet grushtuar njerėzit, nuk gjen zgjidhje me dhunė, Alima ka tė drejtėn e vet tė besoj nė kė tė dojė, tė jetojė jetėn e vet si don vet, tė futet nė thes tė zi apo kuq e zi, etj.

Nesėr, mua mė shkon prapė nerva ti, me atė thesin kuq e zi, dhe tė grushtoi nė anėn tjetėr tė hundės.

Kėtė radhė, ti pėrfundon nė emergjencė.

Prindi im mė thotė; Kjo ishte e tepėrt. Mendo cfarė tė mėsova herėn e parė. Nėse edhe njėherė ndodh, do tė tė marr tė gjitha kukullat, pėr njė jave tė tėrė.

Pas njė jave, dėshira pėr tė goditur, ėshtė e pranishme.
E-uritura mendon; Ia vlen tė mos luaj me kukullat e mia pėr njė jave rresht?

Knaqėsia pėr tė goditur ty, ia vlen njė jave pa kukulla.

Kėshtu e-uritura tė godet ty dy vite rresht, deri sa mbushim 9 vite.

Atėherė e-uritura vendos, tė mos godas asnjėherė askėnd.

PS; Ishte vetėm shembull, ju keni probleme tė tė kuptuarit. Duhet thjeshtėsuar gjėrat, nė tė njėjtėn mėnyrė sikurse fėmijėve 5 vjeqar.Sikur tė bėje ti tė njėjtėn gjė me mua, herėn e dytė, ti do rraheshe nga prindėrit e tu, nga vėllezėrit, sepse ua morre fytyrėn.. Ti nuk do mė grushtoje mua ditėve, muajve, viteve tė ardhshme, por dėshira yte pėr tė grushtuaar do tė jetė fshehur dhe e ruajtur thellė diku nė ty, dhe ne rastin e parė, Alima BAAAAANG do tė ushtronte dhunė mbi tė tjerėt! Sepse eksplodon dėshira e fshehur.

Kjo vlen edhe pėr lidhje dashurore, knaqėsi tė ndryshme rinore, dhe gjithcka tė ndaluar, nėse nuk arrijnė tė tė shpėrlajnė trurin komplet! Gjė qė si duket kanė arritur!


Turqeta edhe njėherė.
__________________
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-12, 08:54   #64
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: AW: Titulli: Allahu, nje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga almalik Shiko postimin
Alime te pershendes
Dhashte Zoti te kete sa me shume femra Shqipetare qe kane kete qendrim ndaj jetes,familjes,Zotit,etj
sikurse ti.
Sa i perket te Uritures(shresoj te kete me shume uri per dituri dhe te lexoje sa me teper)
Sa munda ta kuptoj eshte nga ato apo ata njerez qe jane te mendimit qe librat e shenjte qe kane zbritur ne ate kohe dhe kane qene te dedikuar per ate kohe,dmth nuk jane me te pershtatshem per kohen tone moderne..Ky perceptim i gabuar i ketyre njerezve rezulton nga fakti qe tani ne kohe te sotit njerezimi pakez ka perparuar(teknologjikisht)se sa i perket natyres se njeriut shume pak kane ndryshuar(ende jane ata budalle qe kane qene) dhe me ate perparim te vogel teknik qe kane bere dhe me ato kushte me te volitshme per jetese qe kane krijuar ne krahasim me kohen e Muhametit a.s apo Ises a.s ,tani mendojne se nuk ka nevoje qe njeriu te lexon apo ti bindet atyre rregullave sepse Me DeMEK njeriu tani "i civilizuar" eshte i zoti i vetvetes edhe e din se cka eshte mire apo cka eshte keq dhe nuk ka nevoje per ato keshilla apo rregulla.
Do e kisha cekur thenien qe paraqitet shpesh ne Bibel *Wahrlich,der mensch ist durch und durch verdorben" qe dmth per ata qe se din Gjermanishten(Me te vertete njeriu eshte krejtesisht i prishur) thenie e Zotit dhe e disa profeteve te tjere shume me vend,e perdorur ne raste kur shume here pasi qe Zoti i shpetoi israelitet ata prape se prape e tradhonin dhe ecnin pas tekeve dhe qefeve te tyre dhe e harronin Zotin.
wow jam hi ne tripa te fese kokna ka shkruj referat,hahah
Nejse desha te mos e zgjas me shume dhe ti jap nje perfundim ketij komenti,njerezit jane te paafte(siq e tregon historia e njerezimit) te funsionojne siq duhet ne jete ,familje,martese,shoqeri ,ne pergjithesi pa respektimin e rregullave te tij,kjo eshte nje gje qe po deshmohet cdo dite per ate qe ka sy me pa dhe vesh me ni(vrasje,droge,ndarje familjesh,inceste,dhune,pedofili,alkool deri sa te helmohesh,und,und,und)
me falni qe e zgjata e Zoti i dhashte mend cdokuj,duke u nisur nga vetja :-)

Ti si duket veq jeton nė atė kohė.
Nuk tė duhet patjetėr tė dėgjosh/lexosh tė uriturėn.
Babai yt dhe ti, keni nga 7 gra, apo jo?
Ju luteni nga 6 herė nė ditė, dhe vdisni duke shpresuar qė Zoti do tė ua kryej punėt!
Ju ushtroni dhunė, mbi secilin qė keni mundėsi.
Ju bėni vetvrasje, dhe jo vetėm kėtė, ju mbusheni eksplozivė dhe merrni me vete sa mė shumė qė tė mundeni pėr atė botėn e vėrtetė..
Si ka mundėsi Zoti t`i quaj krijesat e veta "Njerėz krejtėsisht tė prishur"? Dicka qė krijoi vet?
Pėr ju, sigurisht se njerėzimi nuk ka pėrparuar teknoligjikisht, pasi qė ju asnjėherė nuk shpikėt asgjė.
Ju vazhdoni tė jetoni nė kohen e Muhamedit, do tė ishte gabimi mė i madh sikur tė hapnit sytė.


M`u kujtua njė thėnie;

Jepi njeriut njė peshk, dhe ai do tė ha peshk atė ditė.
Mėso njeriun si tė peshkoj, ai do tė ha peshk tėrė jetėn.
Jepi njeriut religjionin, dhe ai do tė vdes duke u lutur pėr njė peshk! UK.
__________________

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga e-uritura : 19-01-12 nė 08:55
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-12, 10:25   #65
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Allahu, nje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alima Shiko postimin
...

Tha , po thote , ka desht me thene ... asnjehere nuk ka dyshu se eshte Nje , pamvaresisht si i thojme !
75 €uro fatura per perkthim, taksat excluziv , ... 30 dite afat pagese !

.
E mire e ke then,nuk do dyshoi as me tutje pos asaj se njerzit i lakojne gjerat siq kan deshiren e tyre,pa llogjik dhe pa rrespekt ndaj vetes dhe besimit tyre,i mohoin vetes at qka thone,se ne besoim gjith ne nje Zot,te cillin njerzit e veshen me petka(rroba ) te ndryshme,,,,,kure te them une ty feja ime dhe zoti im eshte me i mir se i yti,indirekt kam mohu besimin qe kam qe;NJE ZOT ESHTE DHE I VETEM!
Alime mundesh me qen njeriu me i keq ne bote,po fakti se i shef gjerat ndryshe nga te tjeret te ben ne raste speciale te dukesh ndryshe dhe per mendimin njeri me llogjik te paster duke mos harru asnjeher se ne ato qka shkrune ke gjithmone doren ne zemer,dhe zemra te rrah ne anen e duhur


ps,rrite cmimin e perkthimev ;)

__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-12, 12:57   #66
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Talking Titulli: Allahu, nje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e-uritura Shiko postimin
Alima, ne jemi 7 vjeqare. Shkojmė nė klasė tė dytė. Njė ditė ti mė shkon nerva me kėtė allahun tėnd, dhe unė tė fus njė grusht hundėve, gjaku tė shkon rrėke.

Mėsuesja mė flet.
Kur vi nė shtėpi, prindi mė flet, se si ishte gabim, se nuk duhet grushtuar njerėzit, nuk gjen zgjidhje me dhunė, Alima ka tė drejtėn e vet tė besoj nė kė tė dojė, tė jetojė jetėn e vet si don vet, tė futet nė thes tė zi apo kuq e zi, etj.

Nesėr, mua mė shkon prapė nerva ti, me atė thesin kuq e zi, dhe tė grushtoi nė anėn tjetėr tė hundės.

Kėtė radhė, ti pėrfundon nė emergjencė.

Prindi im mė thotė; Kjo ishte e tepėrt. Mendo cfarė tė mėsova herėn e parė. Nėse edhe njėherė ndodh, do tė tė marr tė gjitha kukullat, pėr njė jave tė tėrė.

Pas njė jave, dėshira pėr tė goditur, ėshtė e pranishme.
E-uritura mendon; Ia vlen tė mos luaj me kukullat e mia pėr njė jave rresht?

Knaqėsia pėr tė goditur ty, ia vlen njė jave pa kukulla.

Kėshtu e-uritura tė godet ty dy vite rresht, deri sa mbushim 9 vite.

Atėherė e-uritura vendos, tė mos godas asnjėherė askėnd.

PS; Ishte vetėm shembull, ju keni probleme tė tė kuptuarit. Duhet thjeshtėsuar gjėrat, nė tė njėjtėn mėnyrė sikurse fėmijėve 5 vjeqar.Sikur tė bėje ti tė njėjtėn gjė me mua, herėn e dytė, ti do rraheshe nga prindėrit e tu, nga vėllezėrit, sepse ua morre fytyrėn.. Ti nuk do mė grushtoje mua ditėve, muajve, viteve tė ardhshme, por dėshira yte pėr tė grushtuaar do tė jetė fshehur dhe e ruajtur thellė diku nė ty, dhe ne rastin e parė, Alima BAAAAANG do tė ushtronte dhunė mbi tė tjerėt! Sepse eksplodon dėshira e fshehur.

Kjo vlen edhe pėr lidhje dashurore, knaqėsi tė ndryshme rinore, dhe gjithcka tė ndaluar, nėse nuk arrijnė tė tė shpėrlajnė trurin komplet! Gjė qė si duket kanė arritur!


Turqeta edhe njėherė.

...


Nuk vi ne shkolle pa helmete te ragbit , kurre !Love u !.
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-12, 13:35   #67
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: AW: Titulli: Allahu, nje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga almalik Shiko postimin
Alime te pershendes
Dhashte Zoti te kete sa me shume femra Shqipetare qe kane kete qendrim ndaj jetes,familjes,Zotit,etj
sikurse ti.
Sa i perket te Uritures(shresoj te kete me shume uri per dituri dhe te lexoje sa me teper)
Sa munda ta kuptoj eshte nga ato apo ata njerez qe jane te mendimit qe librat e shenjte qe kane zbritur ne ate kohe dhe kane qene te dedikuar per ate kohe,dmth nuk jane me te pershtatshem per kohen tone moderne..Ky perceptim i gabuar i ketyre njerezve rezulton nga fakti qe tani ne kohe te sotit njerezimi pakez ka perparuar(teknologjikisht)se sa i perket natyres se njeriut shume pak kane ndryshuar(ende jane ata budalle qe kane qene) dhe me ate perparim te vogel teknik qe kane bere dhe me ato kushte me te volitshme per jetese qe kane krijuar ne krahasim me kohen e Muhametit a.s apo Ises a.s ,tani mendojne se nuk ka nevoje qe njeriu te lexon apo ti bindet atyre rregullave sepse Me DeMEK njeriu tani "i civilizuar" eshte i zoti i vetvetes edhe e din se cka eshte mire apo cka eshte keq dhe nuk ka nevoje per ato keshilla apo rregulla.
Do e kisha cekur thenien qe paraqitet shpesh ne Bibel *Wahrlich,der mensch ist durch und durch verdorben" qe dmth per ata qe se din Gjermanishten(Me te vertete njeriu eshte krejtesisht i prishur) thenie e Zotit dhe e disa profeteve te tjere shume me vend,e perdorur ne raste kur shume here pasi qe Zoti i shpetoi israelitet ata prape se prape e tradhonin dhe ecnin pas tekeve dhe qefeve te tyre dhe e harronin Zotin.
wow jam hi ne tripa te fese kokna ka shkruj referat,hahah
Nejse desha te mos e zgjas me shume dhe ti jap nje perfundim ketij komenti,njerezit jane te paafte(siq e tregon historia e njerezimit) te funsionojne siq duhet ne jete ,familje,martese,shoqeri ,ne pergjithesi pa respektimin e rregullave te tij,kjo eshte nje gje qe po deshmohet cdo dite per ate qe ka sy me pa dhe vesh me ni(vrasje,droge,ndarje familjesh,inceste,dhune,pedofili,alkool deri sa te helmohesh,und,und,und)
me falni qe e zgjata e Zoti i dhashte mend cdokuj,duke u nisur nga vetja :-)
Nga kjo e nėnvizuara mė lart ,sipas logjikės time del se Zoti qėllimisht e ka bėrė njeriun durch und durch verdorben ,dmth .kjo thėnie zotin e paraqet si qėllimkeq .Kjo ishte ajo qė unė e thash mė lart ,religjioni nuk ėshtė zhvilluar karshi vetėdijes njerėzore , prap po them njeriut tė civilizuar .
__________________
Perfekte Frauen gibt es in jeder Ecke , so sprach der Gott und schuf die Erde , rund.

Femra perfekte ka nė ēdo qyshe ,kėshtu tha zoti dhe krijoi tokėn e rrumbullakėt .
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-12, 17:54   #68
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Allahu, nje!

Injoranti nuk pajtohet me pasė edhe pesė Zot'ra , e kan me u pajtu me njė Zot (Allah) .

Hajt bre mos humbbi kohė tė tregoni kokėtrashve.
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-12, 21:49   #69
almalik
Guest
 
Postime: n/a
Gabim AW: Titulli: AW: Titulli: Allahu, nje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e-uritura Shiko postimin
Ti si duket veq jeton nė atė kohė.
Nuk tė duhet patjetėr tė dėgjosh/lexosh tė uriturėn.
Babai yt dhe ti, keni nga 7 gra, apo jo?
Ju luteni nga 6 herė nė ditė, dhe vdisni duke shpresuar qė Zoti do tė ua kryej punėt!
Ju ushtroni dhunė, mbi secilin qė keni mundėsi.
Ju bėni vetvrasje, dhe jo vetėm kėtė, ju mbusheni eksplozivė dhe merrni me vete sa mė shumė qė tė mundeni pėr atė botėn e vėrtetė..
Si ka mundėsi Zoti t`i quaj krijesat e veta "Njerėz krejtėsisht tė prishur"? Dicka qė krijoi vet?
Pėr ju, sigurisht se njerėzimi nuk ka pėrparuar teknoligjikisht, pasi qė ju asnjėherė nuk shpikėt asgjė.
Ju vazhdoni tė jetoni nė kohen e Muhamedit, do tė ishte gabimi mė i madh sikur tė hapnit sytė.


M`u kujtua njė thėnie;

Jepi njeriut njė peshk, dhe ai do tė ha peshk atė ditė.
Mėso njeriun si tė peshkoj, ai do tė ha peshk tėrė jetėn.
Jepi njeriut religjionin, dhe ai do tė vdes duke u lutur pėr njė peshk! UK.


HAHAHAHAHAH ooo ta hangsha trunin e peshkut qe ma paske
per ty qenkan krejt praktikuesit e Islamit Al kaida a??!!
hahhahahha o zot o zot me mire mos shkruaj fare ne kete drejtim ne kete website
se vetem po e tregon mencurine(!!!!) tende ketu !!
Sa per info,nuk jetoj ne arabi as ne kohen e muhamedit,as nuk kam mjekerr as nuk kam grua fare,as se kam ndermend te kem me shume se nje grua(1 edhe teper .-)
por jetoj ne vendin me te pasur thuajse ne bote,ne nje vend thuajse demokratik(se demokraci te vertete ne kete bote tani per tani nuk ka) ,vend i krishtere qe njekohesisht i respekton te drejtat e te huajve ne mase te konsiderueshme(normal joperfekte,per ate arsye them se nuk ka demokraci totale momentalisht ne kete bote),por megjithate se ka disa mospelqime nga ana e praktikuesve musliman askush nuk ka ndodh me qu veten ne ajer per shkak te ketyre sendeve :-)
te kisha keshilluar edhe njehere lexo me shume,informohu me shume ,dhe mos krijo paragjykime pa kurrfare baze logjike!!
respektoi te tjeret nese deshiron te te respektojne ,kshtu i thone ksaj pune me daden :-))
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-12, 08:48   #70
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: AW: Titulli: AW: Titulli: Allahu, nje!

[QUOTE=almalik;2179800]HAHAHAHAHAH ooo ta hangsha trunin e peshkut qe ma paske
per ty qenkan krejt praktikuesit e Islamit Al kaida a??!!
hahhahahha o zot o zot me mire mos shkruaj fare ne kete drejtim ne kete website
se vetem po e tregon mencurine(!!!!) tende ketu !!
Sa per info,nuk jetoj ne arabi as ne kohen e muhamedit,as nuk kam mjekerr as nuk kam grua fare,as se kam ndermend te kem me shume se nje grua(1 edhe teper .-)
por jetoj ne vendin me te pasur thuajse ne bote,ne nje vend thuajse demokratik(se demokraci te vertete ne kete bote tani per tani nuk ka) ,vend i krishtere qe njekohesisht i respekton te drejtat e te huajve ne mase te konsiderueshme(normal joperfekte,per ate arsye them se nuk ka demokraci totale momentalisht ne kete bote),por megjithate se ka disa mospelqime nga ana e praktikuesve musliman askush nuk ka ndodh me qu veten ne ajer per shkak te ketyre sendeve :-)
te kisha keshilluar edhe njehere lexo me shume,informohu me shume ,dhe mos krijo paragjykime pa kurrfare baze logjike!!
respektoi te tjeret nese deshiron te te respektojne .
Ne fillim te deshiroj mireseardhje ketu ne kete Forum,dhe te pergezoj per kete fjaline e fundit.
Kjo eshte FORMULA e mirekuptimit dhe Demokracise.
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga GURI SYLAJ : 20-01-12 nė 08:50
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-01-12, 11:49   #71
4peace
m'su's "Pėrvoja"
 
Anėtarėsuar: 01-10-03
Vendndodhja: drejt dritės
Postime: 2,626
4peace e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Allahu, nje!

*

Pyetje nga Sherri...
pyetje me sherr
pergjigje me sherr
komentime paragjykuese si gjithhere (kryesisht ndaj njeri-tjetrit)
banalitete te te gjitha sojeve...
...si gjithhere:
jo vetem ne boten virtuale shqipfolese por edhe ne perditshmeri...

*
Sidoqofte, pyetjet e shtruara (qofte me sherr, qofte pa sherr... edhe nga vet Sherri) jane mjaft interesante. Madje edhe pyetje te shtruara (kryesisht) drejte.
Porse pergjigja eshte tejet e veshtire. Edhe me keq: edhe po te mos gjenim pergjigje do te lindnin edhe qinda pyetje te reja.

*

Prandaj...


...po e le me kaq...


...deri ne rastin e radhes


*
__________________
!!! E vetmja shkėndijė shprese nė Kosovė: Lėvizja VETĖVENDOSJE!!!
4peace Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-01-12, 13:06   #72
almalik
Guest
 
Postime: n/a
Talking AW: Titulli: AW: Titulli: AW: Titulli: Allahu, nje!

[QUOTE=GURI SYLAJ;2180047]
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga almalik Shiko postimin
HAHAHAHAHAH ooo ta hangsha trunin e peshkut qe ma paske
per ty qenkan krejt praktikuesit e Islamit Al kaida a??!!
hahhahahha o zot o zot me mire mos shkruaj fare ne kete drejtim ne kete website
se vetem po e tregon mencurine(!!!!) tende ketu !!
Sa per info,nuk jetoj ne arabi as ne kohen e muhamedit,as nuk kam mjekerr as nuk kam grua fare,as se kam ndermend te kem me shume se nje grua(1 edhe teper .-)
por jetoj ne vendin me te pasur thuajse ne bote,ne nje vend thuajse demokratik(se demokraci te vertete ne kete bote tani per tani nuk ka) ,vend i krishtere qe njekohesisht i respekton te drejtat e te huajve ne mase te konsiderueshme(normal joperfekte,per ate arsye them se nuk ka demokraci totale momentalisht ne kete bote),por megjithate se ka disa mospelqime nga ana e praktikuesve musliman askush nuk ka ndodh me qu veten ne ajer per shkak te ketyre sendeve :-)
te kisha keshilluar edhe njehere lexo me shume,informohu me shume ,dhe mos krijo paragjykime pa kurrfare baze logjike!!
respektoi te tjeret nese deshiron te te respektojne .
Ne fillim te deshiroj mireseardhje ketu ne kete Forum,dhe te pergezoj per kete fjaline e fundit.
Kjo eshte FORMULA e mirekuptimit dhe Demokracise.
Flm zoteri moderator ,do e kisha shfrytezuar rastin te ju them qe eshte shume me vend kjo faqe qe mundeson afrimin,komunikimin,njohjen,shkembimin e mendimeve ne mes Shqipeve kudo qe jane.Veper kjo mjaft e qelluar,sepse kemi nevoje per gjera te tilla.Edhe pse ka shume ndryshime(dallime) ne mes te anetareve ketu e ndonjehere "nxehen" pakez mes veti rreth ndonje teme mos ia ze per te madhe se po te ishin te gjithe te nje mendimi do te ishte mjaft monoton,APO JO?! Ju deshiroj pune te mbare ne te ardhmen
Edhe desha te e shfrytezoj rastin ketu te i pershendes te gjithe njerezit qe hyne ne kete forum pa dallim feje :-))
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-02-12, 03:49   #73
Pilati
 
Anėtarėsuar: 05-07-06
Postime: 70
Pilati me shokė shumePilati me shokė shume
Gabim Titulli: Allahu, nje

Allahu, nje!

Njo dhe u ba copa njerezimi per te. Po te kishin qene me shum nuk ish ba copa njerezimi po ishin ber ata mes veti cili me sundu.
Pilati Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-08-12, 00:01   #74
Denim
Banned
 
Anėtarėsuar: 02-02-12
Postime: 1,102
Denim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Allahu, nje!

Zoti njė, allahu nr 2 !
Denim Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-08-12, 00:06   #75
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Allahu, nje!

Pėrveq All'llahut , nuk ka Zot tjetėr


__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 21 (0 Anėtarėt dhe 21 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 20:21.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.