Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 09-09-04, 17:44   #1
ShEjToNkA
______________
 
Avatari i ShEjToNkA
 
Anėtarėsuar: 11-07-04
Vendndodhja: Nė Zemėr tė...??!!!
Postime: 20,025
ShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Poezi Pėr Forum Dhe Forumista!

Tė ndėruar bashkdiskutuės ,hapa kėtė tėm qė tė kemi ku t'i kushtojm forumit tonė poezi,kėti website tonė aq tė mrekulluėshum i cili na u ka bė obsesion dhe s'po mundemi tė largohemi nga ky website ,i cili po na mundėson qė tė dikutojm ,argėtohemi besa edhe tė shorqėrohemi me njėritjetrin ,po pse jo edhe jo forumistave.
Pra ta shprehim atė se cfarė ndjejm pėr forumin tonė dhe forumistat.
Unė po ja filloj e para , e shpresoj se edhe ju nuk do hezitoni as nguroni por do t'i kushtoni poezi forumit tonė.


__________________
Korrektėsia ėshtė gjėja mė hyjnore nė shpirtin e njeriut!
ShEjToNkA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 09-09-04, 17:49   #2
ShEjToNkA
______________
 
Avatari i ShEjToNkA
 
Anėtarėsuar: 11-07-04
Vendndodhja: Nė Zemėr tė...??!!!
Postime: 20,025
ShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Rrethė Webfaqės sonė tė pėrbashkuar
Me njė dėshir me njė qėllim
Tė gjithė kėtu tė regjistruar
Tė japim nė forum ndonjė mendim

Prej webit tonė veq ai largohėt
Qė priton tė diskutoj
Kushė ėshtė forumist regjistrohėt
Qė e ndjen vetėn Dardanė

Pranė PC-ės do tė qėndrojm
Pėr Webin tonė shkrime tė postojm
Sepse www.Dardania.de
ne tė gjithė e adhurojm

Se forumistat kėtė e thanė me gojė
Se atmosfera kėtu do tė mbizotroj
Forumi Dardani pėr gjithmonė do tė rroj
Pėr derisa shkrime kėtu postojn
Ne kėtu do tė qėndrojm.
__________________
Korrektėsia ėshtė gjėja mė hyjnore nė shpirtin e njeriut!
ShEjToNkA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-09-04, 22:59   #3
ShEjToNkA
______________
 
Avatari i ShEjToNkA
 
Anėtarėsuar: 11-07-04
Vendndodhja: Nė Zemėr tė...??!!!
Postime: 20,025
ShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pėrshndetje Dardani

Mirė se erdha unė pėrsėri
Mirė se ju gjeta sėrish
Tė ndėruar bashkfurumistat e mi
Kėtyre ditve unė mungova
Disa mungesa i krijova
Por nė qefėt se pak ju kam mungu
Ju premtoj se me intervenca kom me i pėrmisu
Se mungesat tė arsyshme i kam
Se m'u desht pak me mungu ,
Njė hallakam me punue nė forum pėr me krijue
Por nė qofėt se hiq s'ju kam mungu
Kėrkoj falje kėtė poezi qė iav kom kushtu
Kur vendosa kėtu pėr herė tė parė tė vijė
Isha e binde se do krijoj njė shoqėri
Por se besoja se do krijoj njė shoqėri tė till
Se nė qofėt se njė ditė kėtu s'mund tė hy
Do mė mungojn s'i t'i kisha shoqėri qė nė fėmijri
C'ka do bėjė ka do shkoja juve prore ju kujtoja
Kur merja kafen unė me pi ,thoja me vete:
Ahh s'i tė isha nė Dardani!!!
Sa shumė mė munguat e di veq vetė
Sa qė rendė me rend vendosa me ju pėrmend
E me ju tregu pėr momentėt kur m'u keni kujtue
Nė mesnatė nė orėt e vona orėt e hershme
Mė mungojke tashė mė mikja ime Murgesha
Ku u mėsova nė ato orė mė tė tė ri dhe kafe me sheqer tė pi
Pėr njė cast pėr njė moment mua m'u sillke nė mendė
Ah sa do doja tashė Barbaroza njė kafe tė ma qetė
Dhe tėrė natė nga zhurma mos tė lė me fjetė
Unė njė ditė kafe t'u maru mua Honesty mu kujtu
Ibrigun me kafe kur ma ka ofru
Ku mė mungojke urimi i tij kur mė thojke:
Urdhėro kafen e nė barkė ta pifėt.....
Ku emrin kurr s'ia pėrmendke
Ku sot e asja dite se di pėr kend dojke tė mė thėjke
Tona ,tona i mendoja grindjet me Gentėn
Se do mė mungojn kurr se besoja
Sa herė sherė unė qė bėja gjithherė e para mė qortojke
Kafe me zė tė lartė kur unė kėrkoja
Genta nga unė u drejtojke :Urdhėro kafen mori qik
Po kur don me u mėsu nė forum me hy pa bėrtit :twisted:
Unė njė natė njė spektakėl t'u shique
Aty Loloku m'u kujtue,moderimin kur e kemi realizu
Sa shumė qeshum sa shumė u mundum
atė spektakėl deri sa e realizum
Ku super pėrfekt e pėrfundum
Ahh sa do doja tashė tė isha nė Vushtri
Me vendasin timė njė kafe ta pi
Por kot ai nė zvicėr unė nė skandinavi
A sa shumė po mė mungojn lavdimet e tij
Njė ditė kafe unė t'u maru pak t'u qesh e pak t'u kėndue
Afėrdita mu kujtue ,sa shumė kafe mė ka ofrue
Besa edhe me Orinokon po insiston mem bashkue
Njė intėrvist t'u shique aty Naki m'u kujtue
Nė intėrvju kur mė ka ftue, ku thashė me vetė:
Vetėm nga ai ende kafe s'kam kėrku
Besa ai ėshtė qehėre rondė priton vetėn me shėrby e lere mue
Mu pėr atė ende kafe nga ai s'kam kėrku
Unė njė ditė filova mu kru njė mickoj mė kishė kafshue
Kjo shkeka e forumit Mickoja mu kujtu kur mė thojke:
shujjjj mojj cukel mos piskat se mendė na i qite
Ku s'pėshton ditė pa mė korigju
ku korigjimet e saj dot s'po mundem me i durue
Phaaa ,po Lazdrani nė kėtė kohė qa mu kujtuet
Vall a ka filu ai si dikur nė forum me shkrue
besa me tė moti s'kam kuvendue
Se Murgesha shumė gjeloze s'po e lėnė as kafe mem ofrue
Njė ditė dielli t'u rrezu mu Vera mu kujtue
Thashė ,tash ajo nė forum ėshtė t'u shkrue
Me Kull_djalin t'u kuvendue
Tash edhe Cool_Boy ėshtė t'u shkrue se nga mungesa e Verės
Gati krejt na patė harrue shumė rrall vike me na vizitue
Ku po don pėr mua jetėn me sakrfikue
Gjatė serialit publicitet t'u shique
"Turist Kosova" po dojnė me reklamue
Aty Turisti i forumit mu kujtue
Vall a ėshtė ende nė forum t'u shkrue a mos nė Tahidi ka fluturue
Unė njė ditė t'umendue vall ndokush a mė ka lavdue
Aty Gjilanasi_Csi m'u kujtue ,si qik tė mirė qė mė ka vlersue
se nė tė gjithė nė kjamet jam duke mė qujatur gjithė herė shejtanė
Po njė ditė edhe ai Fisniku mu kujtue kur po mė thotė:
Qohuuu moj qik kafe me na maru se na Vushtrialit pritojna me punue
Po tybe kottt se as ai s'po mundet mem detyrue unė kafe me marue
E tashė kėtu pėr mos me teprue unė kėtu desha me pėrfundue
Me kėto fjalė pak shaka e pak tė sinqerta pėrshndetje ju dėrojė nga Zemra!


__________________
Korrektėsia ėshtė gjėja mė hyjnore nė shpirtin e njeriut!
ShEjToNkA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-09-04, 12:55   #4
akoma i pa diplomuar
 
Anėtarėsuar: 11-02-04
Vendndodhja: gostivar
Postime: 19
akoma i pa diplomuar e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek akoma i pa diplomuar
Gabim pershendetje

pranoni komplimentet e mia , vertete ia kishit kushtuar shume bukur keto poezi forumit te dardania.de. besoj se do te vazhdojme edhe ne te tjeret qe te shkruajme ne kete teme qe keni hapur ju. kalofsh mire
akoma i pa diplomuar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-10-04, 00:18   #5
ShEjToNkA
______________
 
Avatari i ShEjToNkA
 
Anėtarėsuar: 11-07-04
Vendndodhja: Nė Zemėr tė...??!!!
Postime: 20,025
ShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Akoma i pa diplomuar , ju flm pėr komplimente ,dhe mbeteni i pershndetur nga unė.
__________________
Korrektėsia ėshtė gjėja mė hyjnore nė shpirtin e njeriut!
ShEjToNkA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-10-04, 00:34   #6
ShEjToNkA
______________
 
Avatari i ShEjToNkA
 
Anėtarėsuar: 11-07-04
Vendndodhja: Nė Zemėr tė...??!!!
Postime: 20,025
ShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Njė poezi kushtuar djemve tė forumit ,njė kohėsishtė edhe kėshillė pėr femrat e forumit.


Mos u besoni djemve nga Prishtina
Se ata kanė dėshirė tė rinė vetėm nė kafiqa
Mos u besoni djemve Nga Tirana
Se ata moj lali mendoin
Se vetėm pėr ta ėshtė kriju dynjaja
Mos u besoni djemve nga Mitrovica
Se ata kanė dėshirė tė kenė shumė frajerica
Mos u besoni djemve nga Peja
Se ata i thoinė vetit kishe na bukurosha
E mbesin t'u i ndėru femnat.
Mos u besoni djemve Nga Gjilani
Se ata mendoin se vetėm ata
Eksistoin nė kėtė botė
Ndajė aventurat kurr s'i ndalin.
Mos u besoni djemve nga Vushtria
Se ata i thoinė vetit frajera
E nė ditė dalin me ka tri-katėr veta
Mos u besoni djemve nga Besiana
Se ata i thoinė vetit burra
Ku me gjelozi ndajė femnave
Mendoin tė tregojnė burrni
Mos u besoni djemve nga Skėnderai
Se ata bojnė sherre ,e bėhėn kishe s'kena fajė
Mos u besoni djemve nga Kumanova
Se ata thojnė se jena pareli
Dhe femnat duhet tė rinė nė shtėpi
Mos u besoni djemve nga Ferizaji
Se ata janė aktorė tė mirė
Shumė shpejtė mendjen ta ndyshojnė
Mos u besoni djemve nga Gjakova
Se ata kishe na Gjakovali
vetėm tė marrinė e tė qojnė nė shtėpi
E vetė dalin tėrė kohėn n'qarrshi
Por besojuni djemve tė Forumit Dardania
Se me ta po na kalonė dita!

__________________
Korrektėsia ėshtė gjėja mė hyjnore nė shpirtin e njeriut!
ShEjToNkA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-10-04, 13:52   #7
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ShEjToNkA
Njė poezi kushtuar djemve tė forumit ,njė kohėsishtė edhe kėshillė pėr femrat e forumit.


Mos u besoni djemve nga Prishtina
Se ata kanė dėshirė tė rinė vetėm nė kafiqa
Mos u besoni djemve Nga Tirana
Se ata moj lali mendoin
Se vetėm pėr ta ėshtė kriju dynjaja
Mos u besoni djemve nga Mitrovica
Se ata kanė dėshirė tė kenė shumė frajerica
Mos u besoni djemve nga Peja
Se ata i thoinė vetit kishe na bukurosha
E mbesin t'u i ndėru femnat.
Mos u besoni djemve Nga Gjilani
Se ata mendoin se vetėm ata
Eksistoin nė kėtė botė
Ndajė aventurat kurr s'i ndalin.
Mos u besoni djemve nga Vushtria
Se ata i thoinė vetit frajera
E nė ditė dalin me ka tri-katėr veta
Mos u besoni djemve nga Besiana
Se ata i thoinė vetit burra
Ku me gjelozi ndajė femnave
Mendoin tė tregojnė burrni
Mos u besoni djemve nga Skėnderai
Se ata bojnė sherre ,e bėhėn kishe s'kena fajė
Mos u besoni djemve nga Kumanova
Se ata thojnė se jena pareli
Dhe femnat duhet tė rinė nė shtėpi
Mos u besoni djemve nga Ferizaji
Se ata janė aktorė tė mirė
Shumė shpejtė mendjen ta ndyshojnė
Mos u besoni djemve nga Gjakova
Se ata kishe na Gjakovali
vetėm tė marrinė e tė qojnė nė shtėpi
E vetė dalin tėrė kohėn n'qarrshi
Por besojuni djemve tė Forumit Dardania
Se me ta po na kalonė dita!

Edhe dy tri fjal shtes Shejtonka.
Mos i besoni kur Kercovarit
Se ai ka koken e Gomarit.
Te lutem mos na haro heren tjeter.
Me nderime Kercovari.
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-10-04, 16:15   #8
Maca
 
Anėtarėsuar: 31-05-04
Vendndodhja: !...SwIsS...!
Postime: 1,447
Maca e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Po bajn qikat kili mili,
Po thot ShEjToNkA spo na lini,
po thot mickoja shum i gjat,
Po thot Maca me qitap,
me shkru ne dardania forum,
esht sevap...
************************************************** **********

Prej sabahti deri ndrek,
na met buka pa pjek,
qka u bo puna me struj,
lavabori spo qet uj,
mori struj mori rrospi,
na le pa la e pa ngi!
************************************************** *********
Maca Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-10-04, 21:01   #9
Loloku
 
Anėtarėsuar: 06-01-04
Vendndodhja: Prishtinė
Postime: 1,707
Loloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Loloku
Gabim

Dathė e deshė dhe symshel,
Energjike sikur shqerrė
Kėrcen si me luajt kamkacel
Me njė kėmbė hyn e del
Derėn kurrė nuk e mshel
Nė dardani kall vec sherr
Zjarr tė ėmbėl me shkronja nxjerr

Kush munet me ka kjo more?
__________________
Rasti ėshtė mbret, sexi mbretėreshė!
Loloku Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-10-04, 23:05   #10
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Loloku
Dathė e deshė dhe symshel,
Energjike sikur shqerrė
Kėrcen si me luajt kamkacel
Me njė kėmbė hyn e del
Derėn kurrė nuk e mshel
Nė dardani kall vec sherr
Zjarr tė ėmbėl me shkronja nxjerr

Kush munet me ka kjo more?
Kėtė poezi sa e lexova
Pėr pėrgjigje u detyrova!
Kėnd e kemi dathė e deshė?
Kush prej nesh derė kurrė nuk mshel?
U mendova e u ēmendova,
Kjo na ėshtė veē Shejtonka!!!!!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-10-04, 08:10   #11
Loloku
 
Anėtarėsuar: 06-01-04
Vendndodhja: Prishtinė
Postime: 1,707
Loloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Loloku
Gabim

Dikush hapur, dikush fshehtė
Shejtana ka forumi plotė
Mund me qenė edhe Murgeshė
Zjarr tė ėmbėl qė prodhon...
__________________
Rasti ėshtė mbret, sexi mbretėreshė!
Loloku Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-10-04, 08:58   #12
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Hahahahhaahahhaha
Ti ēka po thua
Paske menduar pėr mua??
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-10-04, 12:20   #13
Loloku
 
Anėtarėsuar: 06-01-04
Vendndodhja: Prishtinė
Postime: 1,707
Loloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Loloku
Gabim

Sen nuk thash pasha mamin
Me tė pas thėnė s'isha pishmanit,
Por te shenja kush qėndron
Mga shėnjestra nuk shpėton...
Mund tė bėhesh nėna e shejtonit
Edhe kur je nė majė tė fronit...
__________________
Rasti ėshtė mbret, sexi mbretėreshė!
Loloku Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-10-04, 14:44   #14
ShEjToNkA
______________
 
Avatari i ShEjToNkA
 
Anėtarėsuar: 11-07-04
Vendndodhja: Nė Zemėr tė...??!!!
Postime: 20,025
ShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Kėto vargje i lexova.
Dhe dy- tri fjalė pa i shkru s'u durova
Sa munda me diktu , kėti perfundimi
Iu kam afrue se enigmė e gjėgjėzės
Murgesha & Shejtonka
Paskan qellue?
__________________
Korrektėsia ėshtė gjėja mė hyjnore nė shpirtin e njeriut!
ShEjToNkA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-10-04, 18:35   #15
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ShEjToNkA
Kėto vargje i lexova.
Dhe dy- tri fjalė pa i shkru s'u durova
Sa munda me diktu , kėti perfundimi
Iu kam afrue se enigmė e gjėgjėzės
Murgesha & Shejtonka
Paskan qellue?
Rri Shejtonka mos bėn hajgare,
Ka menduar ndoshta Gentianėn??


Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 16:53.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.