Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Personalitete publike
Emri
Fjalėkalimi
Personalitete publike Personalitetet publike nga Kinematografia, Arti, Muzika, Kultura, Letėrsia, Politika, Shkenca, Sporti etj. Tė rejat, mėnyra e tė sjellurit, kontakti me publikun. (Po thojnė...)Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 01-07-13, 17:23   #1
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Lightbulb Iris Shala, shqiptarja e parė nė Playboy

Vlerėsone vetė!!!


Irisi, shqiptarja e parė nė Playboy


Shqiptarėt kanė prekur tė gjitha sfeat e jetės kulturore dhe sportive, ndėrsa vajza nga Prishtina e cila njihet pėr bukurinė dhe linjat e saj tė pėrkryera trupore ka thyer edhe njė barrierė tjetėr – ajo ka pozuar pėr revistėn Playboy tė edicionit gjerman.


Iris Shala, e cila jeton nė Graz tė Austrisė nga viti 1999, ka treguar pėr Shekullin detajet e karrierės sė saj prej modeleje dhe aktoreje, vėshtirėsitė dhe tė ardhmen e saj.

Iris, u zgjodh pak kohė mė parė si ‘playmate’ e edicionit tė revistės Playboy pėr muajin korrik. Ajo tregon pėr vėshtirėsitė qė ka pasur, pasi edhe familja e saj nuk e ka pėrkrahur njė ide tė tillė.

“Eksperienca me revistėn Playboy ishte shumė e vlefshme dhe mė bėri tė qartė se sa seriozisht punohet nė atė revistė. Revista mė zgjodhi mua pėrmes menaxherit tim dhe mė kontraktoi pėr njė set fotografish. Gjatė realizimit tė fotografive, ėshtė punuar me shumė seriozitet dhe revista i respektoi tė gjitha dėshira e mia, aq sa, edhe kur i shikoj fotot e publikuara, mund tė them se ndihem e kenaqur dhe ndihem mirė kur i shoh, pa ndjenjėn se ėshtė cėnuar sfera ime private”.

“Unė vij nga njė familje konservatore dhe akademike. Kuptohet, gjithė kjo qė kam arritur deri mė tani nė fushėn e modės dhe modelimit, tani edhe me fotot, nuk kishte pėrkrahje tė plotė tė familjes time. Por, unė e doja dhe me kokfrotėsinė time ia dola tė jem aty ku jam tani. Por, me siguri, po ua them me bindje tė plotė se ende nuk kam arritur aty ku dua tė jem. Unė tentoj tė mbes nė kufijtė e shijes sė mirė, nėse mė kuptoni atė qė dua tė them. Nuk do tė mė shihni kurrė nė ndonjė film apo nė ndonjė situatė tė palakmueshme. Ju premtoj”, ka deklaruar Iris pėr Shekulli.

Ajo shtoi se bukuria nuk ėshtė faktor kryesor pėr tė arritur sukses, pasi bukuria ka nevojė pėr sharm dhe personalitet, teksa e konsideron tė vėshtirė arritjen e suksesit pa kėto komponente.

Bukuroshja shqiptare ėshtė mbesa e aktorit tė njohur shqiptar, Abdurrahman Shala, i cili i takon gjeneratės sė artė tė aktorėve tė Kosovės.__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 05-07-13, 22:23   #2
Xuki
Moderator
 
Avatari i Xuki
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 11,038
Xuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Iris Shala, shqiptarja e parė nė Playboy

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool Shiko postimin


Si gjynah paska dalė nė kėtė Foto......a thu ēfar gajlesh ka kjo qika!!??

Veq edhe n'hanė jena mbet pa dalė!!!
__________________
Dr. Ibrahim Rugova ishte dhe do tė mbesin pėr gjithmon I MADHI i Kosovės!
Xuki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-07-13, 15:37   #3
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Iris Shala, shqiptarja e parė nė Playboy

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Xuki Shiko postimin
Si gjynah paska dalė nė kėtė Foto......a thu ēfar gajlesh ka kjo qika!!??

Veq edhe n'hanė jena mbet pa dalė!!!

S'ka nevojė.

Qika si Hanė qenka....
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-07-13, 18:52   #4
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,648
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Iris Shala, shqiptarja e parė nė Playboy

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga vjeshta Shiko postimin
S'ka nevojė.

Qika si Hanė qenka....


eh, nuk po deshka hėna hiq !!!
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-08-13, 23:13   #5
Fshatari
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Iris Shala, shqiptarja e parė nė Playboy

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Xuki Shiko postimin
Si gjynah paska dalė nė kėtė Foto......a thu ēfar gajlesh ka kjo qika!!??

Veq edhe n'hanė jena mbet pa dalė!!!
E paska gajle qe nuk paska naj tush qaty pari me ia hjek sapunin po paska met ulun n'legen qaty ! gjynah pom vjen !

PS : sen i mire kjo silikona per gjoksa, po thojne!


__________________
Vėrejtjet, sugjerimet,mesazhet i vė nė kėtė adresė :
http://fshatari.perso.neuf.fr/index.php?skeda=libri

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Fshatari : 03-08-13 nė 23:14
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 22:21.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.