Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Shkenca & Teknologjia > Fenomene Paranormale
Emri
Fjalėkalimi
Fenomene Paranormale A egzistojnė fenomenet paranormale apo ato janė vetėm mashtrime tė persosura?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 13-10-05, 13:41   #1
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim A mendone qe ekzistojnė jashtėtokėsorė nė univers??

Ndoshta nuk ėshtė pikėrisht ky nėnforum pėr trajtim tė njė teme tė tillė, por unė vendosa ta paraqes kėtu.

Ēka mendoni egziston apo jo njė botė paralele nė kėtė Universin tonė??


Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 07-11-05, 17:37   #2
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: A besoni qe ekzistojnė jashtėtokėsorė nė univers??

Ekziston!Jo nje bote,por ndoshta akoma me shume botera e qe per njeriun,mbeten mistere shumica!
Se ekzistojne jashtetokesoret,kjo eshte e padiskutueshme.
Para disa viteve me ra ne dore nje reviste e huaj ku lexoja se tre jashtetokesore kishin vdekur prane nje lumi ne Ameriken Lindore pasi s'kishim mundur t'u perballojne kushteve ne Toke.Me tej lexova se grua,ish"vjedhur"nga UFO-t ne menyre qe kur e kishin sjelle perseri ne vendin e saj,ishte vertetuar se ajo ne vend te gjakut,ne tere trupin kishte nje leng te verdhe.Jane edhe shume raste te"grabitjes"se personave,edhe pse keto gjera mbahen sekrete.
Ndersa tash se fundi,ne nje emision televiziv te huaj,pata rastin te njoh per gjerat qe ata i pelqejne.Thuhej se besonin ne Zot,kishin nje religjion te vetem,kishin organet e brendshme pothuaj te njejte me njerezit,vetem se trurin e kishin shume me te komplikuar se qenia njerezore dhe se ata duken me inteligjente,pelqenin akulloret,perimet dhe nje lloj muzike te lehte qe kultivohet ne Indi.Ishin te gjatesise prej 60 cm e deri 5 apo edhe 7 metra te larte.
Nje person i gjinise mashkullore,kish pranuar se ka patur kontakt intim me nje UFO!Ata si duket ata jane tejet te interesuar per te studiuar jeten dhe njerezit ne Toke,ndersa qeveria e SHBA-ve,siq degjova,paska lidhur nje kontrate me ta ku thuhej"mos na ngacmoni,qe te mos ju ngacmojme"!
:lol:
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-11-05, 18:23   #3
Kalt
 
Anėtarėsuar: 02-11-05
Postime: 1,450
Kalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithė
Gabim

http://dino.avdibeg.dk/blog/2005/10/...-sarajevo.html

Shikoni shfaqjen e nje OFO-je ne Sarajevo!
A eshte e vertete apo trillim?
Kalt Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-11-05, 18:34   #4
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

S`di ēka tė them Kalt. :roll:

Shumė e vėrtetė pamja pėr ta besuar. :lol:
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-11-05, 19:56   #5
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Edhe une jam nje person qe keto gjera i percjell me vemendje dhe me fascinojn,nuk kam frike aspak nese sot e takoj n je Jashtetokesor,kam deshire ti takoj .

Besoj se Jashtetokesoret shumehere na kane vizituar dhe prape kane shkuar nga kane ardhe.

Jane shume Intelegjent dhe jo si po paraqitet ne disa filma qe mbysin njerez.

Kjo qe ka ndodh ne Sarajev ,une personalisht e besoj se ka qene UFO por siq e tha Barbaroza,kane lidh nje marreveshje me USA,e kur i kane pa Amerikanet aty ne Bosnje nuk kane zbrit

hahahahhahahhahhahahahhahhahahahhahahahhahhahaha


Edhe nje,shume mjete ushtarake luftarake te USA jane ne punimin e UFOVE.


Artisti
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-11-05, 20:36   #6
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Duhet te lutemi qe mos t'na sulojme ata se s'kemi gjasa t'i fitojme! :( :lol: :lol:
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-11-05, 20:42   #7
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Duhet te lutemi qe mos t'na sulojme ata se s'kemi gjasa t'i fitojme! :( :lol: :lol:

Krejt internetin pe kontrollojshin

hahahhahahhahhaahhhahahhahahhaha.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-11-05, 20:48   #8
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Artisti
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Duhet te lutemi qe mos t'na sulojme ata se s'kemi gjasa t'i fitojme! :( :lol: :lol:

Krejt internetin pe kontrollojshin

hahahhahahhahhaahhhahahhahahhaha.
Po bre,posa shikova ne google,dhe gjysmen e faqeve te internetit e kishin pushtuar! :lol: :lol:
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-11-05, 03:10   #9
Fortuna
 
Anėtarėsuar: 26-04-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 148
Fortuna i vlerėsuar mirė
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Duhet te lutemi qe mos t'na sulojme ata se s'kemi gjasa t'i fitojme! :( :lol: :lol:
Nuk ke nevoje te ndjehesh e rrezikuar prej tyre, si kam ndegjuar nuk po i dojshin femrat e mbuluara. Nga fotoja juaj po kuptoj se ty te pelqen te jesh e mbuluar apo ndoshta edhe ne realitet je e mbuluar, se qkas nuk po shef njeriu ne Kosoven e pasluftes.
Fortuna Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-11-05, 06:51   #10
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fortuna
Nuk ke nevoje te ndjehesh e rrezikuar prej tyre, si kam ndegjuar nuk po i dojshin femrat e mbuluara. Nga fotoja juaj po kuptoj se ty te pelqen te jesh e mbuluar apo ndoshta edhe ne realitet je e mbuluar, se qkas nuk po shef njeriu ne Kosoven e pasluftes.
E pa meshirshme po tingellon oj cike!

Pata rastin te lexoj disa nga shkrimet e tua, e me sa duket je duke bere "fortune" me paragjykime me tone negative ndaj anetareve te Forumit.

Nale bre veten pak, kemi rruge te gjate bashke...
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-11-05, 10:56   #11
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fortuna
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Duhet te lutemi qe mos t'na sulojme ata se s'kemi gjasa t'i fitojme! :( :lol: :lol:
Nuk ke nevoje te ndjehesh e rrezikuar prej tyre, si kam ndegjuar nuk po i dojshin femrat e mbuluara. Nga fotoja juaj po kuptoj se ty te pelqen te jesh e mbuluar apo ndoshta edhe ne realitet je e mbuluar, se qkas nuk po shef njeriu ne Kosoven e pasluftes.
O Fortuna,erdhe dhe nga une a :?:Obobobo sa kam "frike" :roll:
Por s'po e kuptoj pse te pengon mbulesa ime?Me xhelozon se dukem shume e bukur a?
Fundja,ty s'te hyn ne rruge nese une jam me mbulese o pa mbulese sepse une jam kjo:

Nė tė pyetshin si me quajnė? Thuaju - Shqiptare
Nė tė pyetshin kė ka pėr zemėr? - Thuaju - Flamurin
Nė tė pyetshin kė ka miq?-Thuaju - Shqiponjat
Nė tė pyetshin kė ka nėnė?-Thuaju - Kosovėn


.....e ti po e tregon "vleren"tende dhe"edukaten"tende qysh ne shkrimet fillestare me nuanse te theksuar arrogance!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-11-05, 10:58   #12
Kalt
 
Anėtarėsuar: 02-11-05
Postime: 1,450
Kalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithė
Gabim

Furtuna e vetmja deri tash sa jam une ketu qe je me te vertete furtune.
E ke vendos me ua shkul rrenjet anetareve te forumit?
Mire ua ben se ju ka hy vetja ne qejf!
Po cfare po mendon per UFO-t?
A beson ne ekzistencen e tyre apo jo?

P.S.Dhe vec kesaj une nuk desheroj te kem konflikt me ty, por vetem kompromis sepse paske nje natyre terheqese!
Kalt Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-11-05, 11:02   #13
Kalt
 
Anėtarėsuar: 02-11-05
Postime: 1,450
Kalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithė
Gabim

Barbaroza hapeni nje teme tjeter per xhelozine nderfemerore e ketu mos e perzini me thashetheme!

UFO-t sa e shoh kane ndiku shume ne trurin njerezor dhe ndoshta po na drejtojne prej se largeti!
Ruajna zot prej tyre!

Per t'ju permbajt temes, une nuk besoj ne ekzistencen e tyre, sepse deri sot nuk eshte provuar shkencerisht ekzistenca e tyre.
Dhe ato shfaqje e shkrime pompoze per to, nuk jane gje tjeter vecse truke te shkences se perparuar amerikane!
Kalt Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-11-05, 11:06   #14
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Kalt,pse nderhyni pa i lexuar shkrimet paraprake qe te vereni se cila prej nesh i dha kahje tjeter temes?Apo mos valle Fortuna shkruan me direktiven tende derisa e "ledhaton"ashtu?
Une shume mire iu kam pergjigjur temes dhe aspak nuk kam permend apo shprehur ne menyre indirekte xhelozi nderfemerore!!!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-11-05, 11:09   #15
Kalt
 
Anėtarėsuar: 02-11-05
Postime: 1,450
Kalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithė
Gabim

Pikerisht se i kam lexu desha te nderhyj per te shmang ate rrjedhje te padeshiruar jo vetem ne kete teme.

Sinqerisht!


Kalt Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 01:53.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.