Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
Emri
Fjalėkalimi
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 28-03-11, 22:35   #61
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Me mire grua Intelektuale apo Shtepiake!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalimero Shiko postimin
valla dejuzi qi ishe ti beeee,jaaaaa muzamakeq pur tie!
Viq thuj PO edhe une po ta qes qiken e ingjes fari,ooo me pa qish osht be,e kisha maren une vet po pum gjon behone ,pu thot ritu edhe pak se i vogel tekoka......
eh qish kesh tu thonen,po,ajo nuk i ka bo c*** qashtutne qish the ti me sillikon!uu nime mare dejuz,a put doken tie mashqit viqa me pasen qef un c***,depsez be jon rit tash,ja ...eh ku meta tu foeln,
me pa qish din me qiten krulana ,veq do qasishne qi kan prashiten ma mir dijn se kjo,nuk din bash mir me prashiten krulanen i mesin duqat e mdhaja
eh qa deshta me t'thonen,op,mus dash qasishne qe be dejuz ta gjoj ato qi ka ardhen pi maqiteves un sheher,eeeeeeeeee aty pak ma kadale ,tibe qish din me dalen e hishme un sireta sexy,e ka qeln ni facebook me pa sa llajkat i kish phuuuuuuuuuuu.
aaaa jojo ,as ksishne s'po dojshe ti.
qe um ra un men qish e don ti.
me konene asishne qi gojė ka gojė s'ka
qa ta prek e shkrin
shkollen e ka kri,po s'ka dalen be kurr hiq be kurr bash hiq s'ka dalen un kafe t'vogla ,veq kur ka dalen me blejt libra e ka maren ni vlla purdore,dejuzka hee.
edhe as nuk i ka nuken vetllat halo,oo ajo s'din qa osht be me shku te Agolli mu feniraten,hiq bee,ni bistek pur shpine e ka,a purnime shkolla i ka shku gjith viq 10 ka maren.
ehh edh ediqka deshta me thonen,ajo din me qiten uj,edhe din gjithqka me gatujten,viq e ka msimin e kullajshem,ni her be t'kallxon qish duhet me qiten uj,edhe qish me ja lustru kundrat edhe ti ki me vazhdu qashtutne be dejuz hee ;)
thuj PO se puna gati u kriee,
vallahi bre kalimer kesh tu bonen gati me te thanen PO per qat qikjen e igjes Fari, po krejt ma ke myt qefin kur m'ki thanen qe t'ka than i vogel tekoka...
ma ki pre buken me qat fjale be dejuz.
duhet me ma karxunen rastin krejt detalisht qysh o kanen puna qe t'ka thanen qashtu...
pse e ki nervozu qiken be edepsuz?
edhe karxom a asht pdhavushk qikjo qikja igjes Fari, ajo?
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 29-03-11, 13:27   #62
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Me mire grua Intelektuale apo Shtepiake!?

N ren t pare gruja duhet me kan njeri, tani duhet me kan NANĖ (ato qe jane nena) , tani BASHKESHORTE, tani shtepiake, intelektuale, e krejt kto me i krypos kapak me inteligjence...

M`varet prej persont qka-fit i jep perparesi, ka femna qe i kushtohen karrieres, me apo pa dashje..
Por, nese femna don, me pak fat, ajo i mrriin me kan "tonat kapak"

Gjyshja jem e plot gjyshe tjera jan kan shtepiake e nuk e kan pa shkollen me sy po sot osht shtire me gjet asi gra t mecme..
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-03-11, 19:55   #63
drinibardhe
 
Anėtarėsuar: 19-08-10
Postime: 824
drinibardhe i pazėvėndėsueshėmdrinibardhe i pazėvėndėsueshėmdrinibardhe i pazėvėndėsueshėmdrinibardhe i pazėvėndėsueshėmdrinibardhe i pazėvėndėsueshėmdrinibardhe i pazėvėndėsueshėmdrinibardhe i pazėvėndėsueshėmdrinibardhe i pazėvėndėsueshėmdrinibardhe i pazėvėndėsueshėmdrinibardhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Me mire grua Intelektuale apo Shtepiake!?

as shpiake dhe as intelektuale ...... rehat
drinibardhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-03-11, 13:23   #64
desert
Great Challenger
 
Avatari i desert
 
Anėtarėsuar: 25-08-08
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 4,419
desert i pazėvėndėsueshėmdesert i pazėvėndėsueshėmdesert i pazėvėndėsueshėmdesert i pazėvėndėsueshėmdesert i pazėvėndėsueshėmdesert i pazėvėndėsueshėmdesert i pazėvėndėsueshėmdesert i pazėvėndėsueshėmdesert i pazėvėndėsueshėmdesert i pazėvėndėsueshėmdesert i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Me mire grua Intelektuale apo Shtepiake!?

mendimi jem eshte se nuk bene me u shiku ky dallim...sot kur eshte nje person i formuar edhe nese eshte karieriste ose shtepiake nuk ka dallim sepse ja din vleren shpise dhe nuk e lejon qe dicka tjeter me i dal para...por te ne eshte nje situate evuluese askush nuk mundet me u bazu ne asgje bile as ne personin qe mendon se e njeh mire dhe ja vlene me ndertu jete me te.

mire eshte me analizu personin e jo edukimin ose mos edukimin!
__________________
There are three types of people in this world: those who make things happen, those who watch things happen and those who wonder what happened.
desert Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-03-11, 15:23   #65
Kalimero
SUPERMUDERATOR;)
 
Avatari i Kalimero
 
Anėtarėsuar: 28-02-09
Postime: 3,319
Kalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Me mire grua Intelektuale apo Shtepiake!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga panta_rhei Shiko postimin
vallahi bre kalimer kesh tu bonen gati me te thanen PO per qat qikjen e igjes Fari, po krejt ma ke myt qefin kur m'ki thanen qe t'ka than i vogel tekoka...
ma ki pre buken me qat fjale be dejuz.
duhet me ma karxunen rastin krejt detalisht qysh o kanen puna qe t'ka thanen qashtu...
pse e ki nervozu qiken be edepsuz?
edhe karxom a asht pdhavushk qikjo qikja igjes Fari, ajo?
A jo jo dijuz,nuk te karxoj detallno kurgja hiq,se diqyshnaj tani me vjen inati me karxu qish ke puna qe m tha te koka i vogel
Pdhavushke nuk osht be ti dikuz,viq qi e don zeshkejke ta qes qiken e ages bajram pij Leteqines
__________________
iK mUs U dAshUroNi ,s' kom qKa jU bOj tIBe :D
Kalimero Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-04-11, 11:01   #66
Shpat
Prishtinas.
 
Anėtarėsuar: 27-05-08
Vendndodhja: Shteti mė i ri.
Postime: 573
Shpat e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Me mire grua Intelektuale apo Shtepiake!?

Inteligjente,misterizoze dhe e vėshtire.Intelektuale apo shtepiake nuk ka rėndėsi haha
__________________
Luftėn e fitova , fenė e ruajta.
Shpat Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-04-11, 14:16   #67
Luana
Luanesha
 
Avatari i Luana
 
Anėtarėsuar: 09-11-03
Postime: 14,403
Luana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Me mire grua Intelektuale apo Shtepiake!?

Une tash po flas sipas mendimit time dhe eksperiencat e qe i kam kalu ...vetem jam femer dhe jam e kundert me disa raste , qe thojn ska rendesi per femrat intelektuale apo shtepiake ...per mua ka rendesi per ata femra te cilat lindin te edukuara , kur ja jep zoti ja jep me te gjitha te mirat ...kurse disa femra jane si lopa lope veq lidhja kerpeshin edhe qite n'pazar dreqin ,kishim nje rast te shtunen e kaluar ..ishte nje darsem dhe e njoh nje grua qe eshte kinse me humor , ter kohen ka kercy para muzikanteve po qe nuk u nal se nuk u nal hiq ,asnjehere nuk hyri ne valle me kercy si njeri ,te gjitheve i ra ne sy kjo gru ,dikur ma von u qu ajo gruja shkoj te muzikantet dhe ju tha diqka ne vesh ,kjo e mori mikrofonin dhe ja nisi me kendu kinse po e befason qiftin sa po te martuar ...

"ohh kur ti pash rruzat ne fyte
mue K*** mu dallashit ohh "

u qmenden njerzit , disa familje u quan ne vend shkun ne shtepi , u trenun disa burra , ahhaahahah vllaznit e mije po pyesin , a ka more kjo gru burre ..hahahhaha
deshta me ju then qe ke lloj lloj femra por edukimi i shkolles nuk ja bjen mend kurr po nvaret se ne qfar familje u rrit ...
__________________
Tė gjithė e din se si dukem, por askush se di se kush jam nė tė vėrtet!!!!!
Luana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-04-11, 01:20   #68
Afrimi_17
Riodacs.10
 
Anėtarėsuar: 06-09-07
Vendndodhja: vushtrri
Postime: 321
Afrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Me mire grua Intelektuale apo Shtepiake!?

Nje Grua Shtepiake padyshim qe duhet te jet edhe intelektuale,dhe anasjelltas!
Njer Grua e zonja sigurisht qe do ta zgjedh nje burr te zoti.
Thenia:Pas qdo burri te suksesshem fshihet nje grua e zonja!
Nje grua nese don ka koh per te gjitha,edhe per ta fituar intelektualitetin shoqeror
e me pas per ta plasuar at edhe ne rrethin familjar,gje qe do te ishte madheshtore.
Grua +Intelektuale +Shtepiake...Kombinim Marramendes!

E sa i perket pytjes suaj direkte?
Qdo Grua intelektuale i sherben nje rrethi qe nje grua shtepiake nuk do te mund ta bente
dhe anasjelltas qdo grua shtepiake i sherben nje pune dhe nje rrethi ku nje grua vetem intelektuale pa pervoj shtepiake nuk do te mund ta bente.

E kush me e mir e kush jo,nvaret nga deshira nga nevoja dhe nga rasti shoqeror i jetes njerezore!
__________________
Ajo qe mendoj tani eshte:Se qfar do te mendoj neser me mendimet e mia
drejt nje mendimi sa me mendimtarė.(Afrim Sokoli)

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Afrimi_17 : 08-04-11 nė 01:23
Afrimi_17 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-04-11, 16:41   #69
Lapsi
 
Avatari i Lapsi
 
Anėtarėsuar: 02-11-09
Vendndodhja: Ne ngjyren e ndergjegjes
Postime: 11,499
Lapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Me mire grua Intelektuale apo Shtepiake!?

Duhet ti konkretizojm gjerat, cfare kuptojm me grua intelektuale e cfare "shtepiake". Nese shprehja "shtepiake" perdoret per nencmim, atehere kemi te bejme me nje kalbje te intelektit nga ato qe i japin nje epitet te keq gruas qe rri ne shpi. Thjeshte, pa mos me qene e shpis ajo nuk mund te jete intelektuale (e kam per edukaten familjare- mesimi fillon nga shtepia) , mandje intelektuale e mire eshte ajo qe mban shtepine e vet
__________________
Lapsi ėshtė i shenjtė, mirėpo nuk ėshtė shenjtėri tė shkruash ēmendurira...
Lapsi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-07-11, 09:27   #70
LaDy_Diaspora
Bride to be...
 
Anėtarėsuar: 20-07-11
Postime: 1,350
LaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Me mire grua Intelektuale apo Shtepiake!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zanzi/M Shiko postimin
Si pasoj e nje teme qe po diskutohet ( tete marsi ) dhe kurreshtjes se Kalimeros , po e hap kete teme.

Jeni me shume per nje grua Shtepiake apo Intelektuale. Ka nga ata qe thone se gruaja duhet te jet shtepiake qe te jet e suksesshme, ndoshta kete argument mund ta rrezoj dikush tjeter .... kush tjeter pervec femrave!

Une jam per intelektuale, po mundesisht te dije ti beje edhe punet e shtepise dhe disa pune te tjera .... tjeraaa!

Unė femėr jam, por do thoja se mė mirė gruaja intelektuale qė din t'i bėjė punėt e shtėpisė, sesa njė femėr krejtė "shoshė" qė t'bėn pishman qė je martu, edhe pse pėr shtėpi do ishte njėsh fare!
__________________
Just happy...
LaDy_Diaspora Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-07-11, 21:42   #71
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Me mire grua Intelektuale apo Shtepiake!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LaDy_Diaspora Shiko postimin
Unė femėr jam, por do thoja se mė mirė gruaja intelektuale qė din t'i bėjė punėt e shtėpisė, sesa njė femėr krejtė "shoshė" qė t'bėn pishman qė je martu, edhe pse pėr shtėpi do ishte njėsh fare!

..pa na sqaro dhe nje here kete qe the, miss diaspora.?
__________________
--------------------------------------------------------------------------------

Vendlindje, ti ėndėrr qė mė ftofesh

lėshoma njė zė, pash' Hirin tėnd!

Shėtita pash' mė pash' (edhe Ferrin),

por Prushin tėnd s'ma dogj dot, asnjė vend!

[ e vodha, nga Panta_rhei ]
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-07-11, 21:57   #72
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Me mire grua Intelektuale apo Shtepiake!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jadore Shiko postimin
..pa na sqaro dhe nje here kete qe the, miss diaspora.?
Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahaha.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-07-11, 22:08   #73
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Me mire grua Intelektuale apo Shtepiake!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LaDy_Diaspora Shiko postimin
Unė femėr jam, por do thoja se mė mirė gruaja intelektuale qė din t'i bėjė punėt e shtėpisė, sesa njė femėr krejtė "shoshė" qė t'bėn pishman qė je martu, edhe pse pėr shtėpi do ishte njėsh fare!
Shkrimi forte inetresant i cili jep mundesine e analizimit nga te gjitha kendeve ...........

Hm,edhe INTELEKTUALE edhe PUNET E SHPISE mi ba eshte kombinim i veshtire sepse grat qe punojne normal qe lodhen,edhe pak jane nga ato qe kane deshire qe ta mbajne koncert me tengjere pas punes.......

>> Shoshe << ..........hmmmmmmm ka edhe pozivitet sepse cdo SHOSHEVITJE ka naj mjeshtri e me ne fund edhe vetveten e diskualifikon..................

NJESH mund te jet per amvisni,per shtrat mund te jet edhe me NJE XERO ( 10 ) ,po krejt varet se cka kerkojme :

A,

- te bukur ja amvise,

- shoshe ja intelektuale,

- NJESH a me buzeqeshje,

- diplomate ja qe te pishmanizon ....................
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga turisti : 25-07-11 nė 22:14
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-07-11, 08:15   #74
LaDy_Diaspora
Bride to be...
 
Anėtarėsuar: 20-07-11
Postime: 1,350
LaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Me mire grua Intelektuale apo Shtepiake!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jadore Shiko postimin
..pa na sqaro dhe nje here kete qe the, miss diaspora.?
1) Nuk kam shkruar askund qė jam miss, t'lutėm.
2) Shqip kam shkruar, besoj qė mund ta kuptosh edhe s'ka nevojė pėr sqarime tė mėtutjeshme.
__________________
Just happy...
LaDy_Diaspora Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-07-11, 08:21   #75
LaDy_Diaspora
Bride to be...
 
Anėtarėsuar: 20-07-11
Postime: 1,350
LaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Me mire grua Intelektuale apo Shtepiake!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga turisti Shiko postimin
Shkrimi forte inetresant i cili jep mundesine e analizimit nga te gjitha kendeve ...........

Hm,edhe INTELEKTUALE edhe PUNET E SHPISE mi ba eshte kombinim i veshtire sepse grat qe punojne normal qe lodhen,edhe pak jane nga ato qe kane deshire qe ta mbajne koncert me tengjere pas punes.......

>> Shoshe << ..........hmmmmmmm ka edhe pozivitet sepse cdo SHOSHEVITJE ka naj mjeshtri e me ne fund edhe vetveten e diskualifikon..................

NJESH mund te jet per amvisni,per shtrat mund te jet edhe me NJE XERO ( 10 ) ,po krejt varet se cka kerkojme :

A,

- te bukur ja amvise,

- shoshe ja intelektuale,

- NJESH a me buzeqeshje,

- diplomate ja qe te pishmanizon ....................
Mirė, mė paske keqkuptuar.
Unė mendoj qė njė grua intelegjente (e menēur apo edhe intelektuale e vėrtetė) mund t'jetė e mirė jo vetėm pėr burrin, por edhe pėr fėmijet. Se ajo ka ēfarė ju jep fėmijeve, nė shumicėn e rasteve fėmijet e njė femre qė ėshtė e shkolluar, kanė fatin qė edhe ajo t'ua jap kėtė privilegj, se ia di vlerėn shkollimit.
Pastaj, ka femra, qė janė shosha - ashtu siē e kam shkruar, qė njėherė flasin e pastaj mendojnė, ndoshta mund t'jenė amvise tė mira, por ja po t'jap njė shembull - ajo ta kthen fjalėn kur je me dikėnd, mundohet gjithėmonė nė praninė e tjerėve me tė ofendu, i duket vetja e fortė. Ka ca gra, qė edhe "budallė" i thonė burrit ndėr sy tė shoqėrisė apo tė familjes - kjo ėshtė mungesė e edukates. Zakonisht femra e shkolluar kėtė nuk e bėn. Po flas nga ajo qė kam parė dhe kam dėgju, jo vetėm nga paragjykimet. Ajo ia thotė burrit, por jo n'praninė e tė tjerėve, sepse ajo ėshtė njė lloj diplomate dhe e ruan integritetin familjar kudo qė shkon.

Tjetėr ėshtė ajo qė meshkujt kanė frikė nga femrat qė janė nė poste mė tė larta ose qė kanė intelegjencė mė t'madhe se meshkujt vetė.
Janė mėsuar me vite qė ata t'jenė "zot shtėpie" e tash po vjen njė lloj konkurrence qė se kanė menduar kurrė. Nė vend se tė mburrėn qė kanė njė grua fisnike, njė grua sokoleshė, burrneshė - ata kanė frikė sepse mendojnė qė ashtu ju humb vlera atyre dhe ju lendohėt egoja e tyre qė e kanė mė tė madhe se vetė trupin e tyre...

Tė pėrshėndes!


__________________
Just happy...
LaDy_Diaspora Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:22.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.