Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Hapėsirė filozofike-psikologjike
Emri
Fjalėkalimi
Hapėsirė filozofike-psikologjike Praktika e jetės njerėzore, sjelljet e individėve e tė shoqerisė. Proēeset mendore etj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 05-07-09, 03:02   #1
Afrimi_17
Riodacs.10
 
Anėtarėsuar: 06-09-07
Vendndodhja: vushtrri
Postime: 321
Afrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėm
Gabim 25 Theniet me te bukura te "ALBERT AJNSHTAJN"

25 theniet me te bukura nga Albert Ajnshtajn

1. Kur mberriti ne SHBA, Ajnshtajnit, si te gjithe emigranteve te tjere, i dhane nje pyetesor per te kompiluar. Nder te gjitha pyetjet te cilave i duhej dhene pergjigje, njera pyeste: “Ciles race i perkisni?”. Dhe ai iu pergjigj: “Races njerezore”.

2. Ne qofte se Teoria ime e Relativitetit do te jete e vertete, Gjermania do te thote se jam gjerman ndersa Franca do te thote se jam qytetar i Botes. Nese teoria nuk do te jete e vertete, Franca do te thote se jam gjerman ndersa Gjermania do te thote se jam hebre.

3. Eshte me e lehte te thyesh nje atom sesa nje paragjykim.

4. Derisa te kete njerez do te kete luftra.

5. Cmenduri eshte te besh gjithmone te njejten gje dhe te presesh rezultate te ndryshme.

6. Semundje shume e keqe racizmi. Por mbi te gjitha e cuditshme: semur te bardhet, por vret te zinjte.

7. Kompjuterat jane shume te shpejte, precize dhe budallenj. Njerezit jane shume te ngadalte, shume pak precize dhe inteligjente. Se bashku perbejne nje fuqi qe e kalon imagjinaten.

8. Bota eshte nje vend i rrezikshem, jo per shkak te atyre qe bejne veprime te keqija por per shkak te atyre qe shikojne pa thene gje.

9. Nuk e di se me cfare lloj armesh do te luftohet ne Luften e Trete Boterore, por di qe ne te Katerten do te luftohet me gure dhe me shkopinj.

10. Ndryshimi midis gjenialitetit dhe budallallekut eshte se gjenialiteti ka limit.

11. Paqja nuk mund te mbahet me force, por mund te arrihet vetem duke kuptuar njeri-tjetrin.

12. Jeta eshte si te ecesh me biciklete: ne qofte se do te jesh ne ekuiliber duhet te levizesh.

13. Nuk e ke kuptuar me te vertete nje gje nese nuk je ne gjendje t’ia shpjegosh gjyshes tende.

14. Nuk mendoj asnjehere per te ardhmen. Ajo arrin aq shpejt…

15. Mos u shqeteso per veshtiresite e tua ne matematike, te siguroj se te miat jane akoma me te medha.

16. Nuk mund te zgjidhet nje problem me te njejtin mentalitet qe e ka krijuar ate.
17. Asgje nuk eshte me praktike se nje teori e mire.

18. Per sa kohe qe ligjet e matematikes i referohen realitetit, ato nuk jane te qarta, dhe per sa kohe jane te qarta, ato nuk i referohen realitetit.

19. Ne qofte se do te lindja perseri, do te behesha hidraulik.

20. Ne qofte se te dhenat dhe teoria nuk perputhen, ndrysho te dhenat.

21. Ne qofte se ne momentin e pare nje ide nuk eshte absurde, atehere nuk ka asnje shans qe ajo te realizohet.

22. Eshte me mire te jesh optimist dhe t’a kesh gabim sesa te jesh pesimist dhe te kesh te drejte.

23. Vetem dy gjera nuk kane kufij, Universi dhe budallalleku njerezor, dhe per te parin nuk jam i sigurt.

24. E rendesishme eshte te mos ndalosh se beri pyetje.

25. Te gjithe e dine qe nje gje eshte e parealizueshme, derisa arrin nje qe nuk e di dhe e realizon.


Afrimi_17 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 05-07-09, 22:15   #2
shfletuesi_
Djale Drenice
 
Avatari i shfletuesi_
 
Anėtarėsuar: 21-10-08
Vendndodhja: Nė vėndin e ngjarjeve
Postime: 20,920
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Gabim Titulli: 25 Theniet me te bukura te "ALBERT AJNSHTAJN"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Afrimi_17
25 theniet me te bukura nga Albert Ajnshtajn

1. Kur mberriti ne SHBA, Ajnshtajnit, si te gjithe emigranteve te tjere, i dhane nje pyetesor per te kompiluar. Nder te gjitha pyetjet te cilave i duhej dhene pergjigje, njera pyeste: “Ciles race i perkisni?”. Dhe ai iu pergjigj: “Races njerezore”.

2. Ne qofte se Teoria ime e Relativitetit do te jete e vertete, Gjermania do te thote se jam gjerman ndersa Franca do te thote se jam qytetar i Botes. Nese teoria nuk do te jete e vertete, Franca do te thote se jam gjerman ndersa Gjermania do te thote se jam hebre.

3. Eshte me e lehte te thyesh nje atom sesa nje paragjykim.

4. Derisa te kete njerez do te kete luftra.

5. Cmenduri eshte te besh gjithmone te njejten gje dhe te presesh rezultate te ndryshme.

6. Semundje shume e keqe racizmi. Por mbi te gjitha e cuditshme: semur te bardhet, por vret te zinjte.

7. Kompjuterat jane shume te shpejte, precize dhe budallenj. Njerezit jane shume te ngadalte, shume pak precize dhe inteligjente. Se bashku perbejne nje fuqi qe e kalon imagjinaten.

8. Bota eshte nje vend i rrezikshem, jo per shkak te atyre qe bejne veprime te keqija por per shkak te atyre qe shikojne pa thene gje.

9. Nuk e di se me cfare lloj armesh do te luftohet ne Luften e Trete Boterore, por di qe ne te Katerten do te luftohet me gure dhe me shkopinj.

10. Ndryshimi midis gjenialitetit dhe budallallekut eshte se gjenialiteti ka limit.

11. Paqja nuk mund te mbahet me force, por mund te arrihet vetem duke kuptuar njeri-tjetrin.

12. Jeta eshte si te ecesh me biciklete: ne qofte se do te jesh ne ekuiliber duhet te levizesh.

13. Nuk e ke kuptuar me te vertete nje gje nese nuk je ne gjendje t’ia shpjegosh gjyshes tende.

14. Nuk mendoj asnjehere per te ardhmen. Ajo arrin aq shpejt…

15. Mos u shqeteso per veshtiresite e tua ne matematike, te siguroj se te miat jane akoma me te medha.

16. Nuk mund te zgjidhet nje problem me te njejtin mentalitet qe e ka krijuar ate.
17. Asgje nuk eshte me praktike se nje teori e mire.

18. Per sa kohe qe ligjet e matematikes i referohen realitetit, ato nuk jane te qarta, dhe per sa kohe jane te qarta, ato nuk i referohen realitetit.

19. Ne qofte se do te lindja perseri, do te behesha hidraulik.

20. Ne qofte se te dhenat dhe teoria nuk perputhen, ndrysho te dhenat.

21. Ne qofte se ne momentin e pare nje ide nuk eshte absurde, atehere nuk ka asnje shans qe ajo te realizohet.

22. Eshte me mire te jesh optimist dhe t’a kesh gabim sesa te jesh pesimist dhe te kesh te drejte.

23. Vetem dy gjera nuk kane kufij, Universi dhe budallalleku njerezor, dhe per te parin nuk jam i sigurt.

24. E rendesishme eshte te mos ndalosh se beri pyetje.

25. Te gjithe e dine qe nje gje eshte e parealizueshme, derisa arrin nje qe nuk e di dhe e realizon.

Afrimi_17, te lumt per keto thenje , vertet jan thenje te bukura keto ......
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga jadore : 03-09-09 nė 09:04
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-08-09, 00:39   #3
AlbaSoft
 
Avatari i AlbaSoft
 
Anėtarėsuar: 28-04-08
Postime: 1,741
AlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: 25 Theniet me te bukura te "ALBERT AJNSHTAJN"

Albert Einstein asnjehere nuk ka mesuar te ngase makinen.
AlbaSoft Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-08-09, 01:19   #4
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: 25 Theniet me te bukura te "ALBERT AJNSHTAJN"

22. Eshte me mire te jesh optimist dhe t’a kesh gabim sesa te jesh pesimist dhe te kesh te drejte.


24. E rendesishme eshte te mos ndalosh se beri pyetje.
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-05-12, 00:07   #5
Elina
DAHA-SUPERADMYNISTRATORE
 
Avatari i Elina
 
Anėtarėsuar: 14-03-07
Vendndodhja: Fairytopia
Postime: 14,093
Elina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: 25 Theniet me te bukura te "ALBERT AJNSHTAJN"

Anger dwells only in the bosom of fools!


Albert Einstein
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Dr. Ibrahim Rugova

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Elina : 18-05-12 nė 00:07
Elina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-09-17, 20:55   #6
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: 25 Theniet me te bukura te "ALBERT AJNSHTAJN"

Letra qė Albert Einstein i shkroi tė bijės, aty i tregon se kush ėshtė Zoti
Albert Einstein u lind mė 14 mars tė vitit 1879, ndėrsa ishte fizikani dhe njėri nga shkencėtarėt qė e njeh e gjithė bota, ka qenė fitues i ēmimit Nobel nė vitin 1921, ai gjithashtu ka pasur 3 nėnshtetėsi, atė Gjermane, Zvicerane dhe Amerikane.


Truri i Albert Ajnshtajnit ėshtė akoma i gjallė duke mbijetuar nėpėr laboratorėt mė modernė nė botė! Dhe thuhet se koeficienti i dijes sė trurit te Ajnshtajnit ėshtė 165, gjithashtu gjatė vėrejtjes sė trurit ka dallime nga njerėzit tjerė, transmeton gazetametro.net

Einstein vdiq nė Princeton tė Neė Jersey, mė 18 prill tė vitit 1955, ndėrsa vet ai ishte nė moshė 76 vjeēare.


Mė poshtė ėshtė letra qė pikėrisht Einstein ia shkroi vajzės sė vet.
“Kur propozova teorinė e relativitetit shumė pak njerėz mė kuptuan. Ajo ēfarė do tė zbuloj tani pėr njerėzimin gjithashtu do tė pritet me keqkuptim dhe paragjykim.

Po tė kėrkoj tė ruash letrat e mia pėr sa kohė tė jetė e nevojshme: vite, dekada, derisa shoqėria tė ketė bėrė aq progres sa tė arrijė tė pranojė ēfarė do tė shpjegoj mė poshtė.

Ekziston njė forcė kaq e fuqishme sa deri sot shkenca nuk ka arritur t’i gjejė njė shpjegim. Ėshtė njė forcė qė pėrfshin dhe i sundon tė gjithė; qė fshihet pas ēdo fenomeni nė univers. Kjo forcė ėshtė dashuria.

Kur shkencėtarėt kėrkonin pėr njė teori tė unifikuar tė universit harruan mė tė fuqishmen forcė tė padukshme. Dashuria ėshtė dritė qė ndriēon ata qė e japin dhe e marrin. Dashuria ėshtė gravitet, sepse i bėn disa njerėz tė tėrhiqen nga tė tjerė. Dashuria ėshtė pushtet, sepse shumėfishon mė tė mirėn tonė dhe i bėn njerėzit mos tė humbasin nė egoizmin e verbėr.

Dashuria shpaloset dhe zbulon.
Pėr dashurinė jetojmė dhe vdesim.
Dashuria ėshtė Zoti dhe
Zoti ėshtė dashuri.
Kjo forcė jep shpjegimin e gjithēkaje, i jep kuptim jetės. Ėshtė pikėrisht ajo qė kemi anashkaluar pėr kaq shumė kohė, mbase sepse kemi frikė nga dashuria, sepse ėshtė e vetmja energji nė univers qė njeriu nuk ka mėsuar ende ta manipulojė.

Pėr t’i dhėnė dashurisė vendin qė meriton bėra njė ndryshim tė thjeshtė nė ekuacionin tim mė tė famshėm. Nėse nė vend tė E = mc2 tė pranojmė se energjia qė shėron botėn mund tė pėrftohet nga shumėzimi i dashurisė me shpejtėsinė e dritės nė katror do tė arrinim nė pėrfundimin se dashuria ėshtė forca mė e fuqishme qė ekziston… sepse nuk njeh limite.

Pas dėshtimit tė njerėzimit nė shfrytėzimin e forcave tė universit qė na janė kthyer kundėr ėshtė e rėndėsishme qė tė ushqejmė njė tjetėr lloj energjie.
Nėse duam mbijetesėn e specieve, nėse duam tė gjejmė kuptimin e jetės, nėse duam tė shpėtojmė botėn dhe ēdo gjallesė qė e popullon atė, dashuria ėshtė pėrgjigjja e vetme.


Mbase nuk jemi ende gati tė shpikim njė bombė me dashuri, njė pajisje tė fuqishme qė tė shkatėrrojė urrejtjen, egoizmin dhe lakminė qė po gėrryejnė planetin. Megjithatė, ēdo individ mbart njė “gjenerator” tė vogėl, por tė fuqishėm dashurie, energjia e tė cilit pret tė ēlirohet.
Atėherė kur tė mėsojmė tė japim dhe marrim kėtė energji universale, e dashura ime Lieserl, do tė konfirmojmė se dashuria sundon mbi gjithēka; dashuria ėshtė e aftė tė kapėrcejė mbi ēdo gjė, sepse dashuria ėshtė jetė.
Jam thellėsisht i penduar qė nuk kam qenė i aftė tė shpreh ēfarė kam nė zemėr, qė ka rrahur pėr ty gjatė gjithė jetės sime. Mbase ėshtė vonė pėr tė tė kėrkuar ndjesė. Por, meqė koha ėshtė relative, dua tė tė them se tė dua. Falė teje kam gjetur pėrgjigjen themelore.
Babai yt, Albert Einstein”.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-02-19, 09:59   #7
Adrenalina
Natyrale
 
Avatari i Adrenalina
 
Anėtarėsuar: 28-06-07
Vendndodhja: Ne burimin e detit..
Postime: 1,965
Adrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: 25 Theniet me te bukura te "ALBERT AJNSHTAJN"

Nga dashuria e madhe qe ka pas ju kan be 4 killa tru :)
__________________
Qdo premtim nga kurreshtaret sado solemn qe te jet, eshte fjal ere japet vetem per ta kaluar kohen!
Adrenalina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-09-09, 08:48   #8
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: 25 Theniet me te bukura te "ALBERT AJNSHTAJN"

23. Vetem dy gjera nuk kane kufij, Universi dhe budallalleku njerezor, dhe per te parin nuk jam i sigurt.
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-09-09, 11:57   #9
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: 25 Theniet me te bukura te "ALBERT AJNSHTAJN"

3. Eshte me e lehte te thyesh nje atom sesa nje paragjykim.
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-09-09, 19:49   #10
flutra
 
Avatari i flutra
 
Anėtarėsuar: 22-12-07
Postime: 1,988
flutra i pazėvėndėsueshėmflutra i pazėvėndėsueshėmflutra i pazėvėndėsueshėmflutra i pazėvėndėsueshėmflutra i pazėvėndėsueshėmflutra i pazėvėndėsueshėmflutra i pazėvėndėsueshėmflutra i pazėvėndėsueshėmflutra i pazėvėndėsueshėmflutra i pazėvėndėsueshėmflutra i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: 25 Theniet me te bukura te "ALBERT AJNSHTAJN"

Njeriu shpiku bomben atomike,por nuk ka mi ne bote qe do te konstruktonte kurthe per mije
flutra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-11-11, 19:57   #11
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Cool Titulli: 25 Theniet me te bukura te "ALBERT AJNSHTAJN"

"Mua mė ngjan se ideja e njė perėndie personale ėshtė njė koncept antropologjik tė cilin nuk mund ta marr seriozisht. Unė gjithashtu nuk mund tė imagjinoj ndonjė vullnet apo synim jashtė sferės njerėzore... Shkenca ėshtė akuzuar pėr shkatėrrimin e moralit, por kjo akuzė ėshtė e padrejtė. Sjellja etike e njeriut duhet bazuar nė mėnyrė efektive tek simpatia, edukimi, si dhe lidhjet dhe nevojat sociale ; nuk ėshtė e nevojshme baza fetare. Ne fakt, njeriu do te ishte nė njė gjendje mjerane nėse do te duhej tė kufizohej nga frika e ndėshkimit dhe shpresa pėr shpėrblimin pas vdekjes."
(Albert Ajnshtajn) - "Religion and Science", New York Times Magazine, 9 November 1930)
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-11-11, 19:59   #12
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: 25 Theniet me te bukura te "ALBERT AJNSHTAJN"

interesant kure me thirrke vllau si fmije antshtajn me vike teper inati,athu komplimente me paska pas dhan a
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 13:47.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.