Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Ekonomi & Biznes
Emri
Fjalėkalimi
Ekonomi & Biznes Diskutime, informacione, studime e probleme ekonomike tė ndryshme nga ekonomia shqiptare e boterore.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 24-10-11, 09:41   #1
Pulebardha
 
Anėtarėsuar: 28-10-09
Postime: 123
Pulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: I fshehin derrat

Edhe pse e s provoj durimin tim né disa shkrime, prap po me tradhéton....

Né Kosové nuk hané askush mish derri apo ?

Kurse ata cilet nuk hane mish derri, nuk kan nevoj me blere as tortelini, as njé produkt tjeter, tortelini, eshte nje produkt i gatshem thuajase, dhe kerkon vetem nje pergaditje té vogel.

Nese jan fshehur pérmbajtja e kétyre produkteve, atéhere pérgjegjésiné e kan ata cilét e lejojné njé gjé té tillé, por éshté véshtiré shlyerja e tyre.. vetem nese i ndryshohet plotésisht...pérmbajtja... dmth. i véné produktit nje tiket té re...

Shpesh nuk mé besohet cfaré lexoj kétu... né Kosové ka edhe té atillé qé e konsumojné mishin e derrit, nisur nga shume trupa paqéruejtése e deri tek besimet e tjera... dmth. Kosova duhet té jet shtet Islamik simbas teje... absolutisht e ndalur hyrja e mishit té derrit....


Pulebardha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 24-10-11, 09:48   #2
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: I fshehin derrat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pulebardha Shiko postimin
Edhe pse e s provoj durimin tim né disa shkrime, prap po me tradhéton....

Né Kosové nuk hané askush mish derri apo ?

Kurse ata cilet nuk hane mish derri, nuk kan nevoj me blere as tortelini, as njé produkt tjeter, tortelini, eshte nje produkt i gatshem thuajase, dhe kerkon vetem nje pergaditje té vogel.

Nese jan fshehur pérmbajtja e kétyre produkteve, atéhere pérgjegjésiné e kan ata cilét e lejojné njé gjé té tillé, por éshté véshtiré shlyerja e tyre.. vetem nese i ndryshohet plotésisht...pérmbajtja... dmth. i véné produktit nje tiket té re...

Shpesh nuk mé besohet cfaré lexoj kétu... né Kosové ka edhe té atillé qé e konsumojné mishin e derrit, nisur nga shume trupa paqéruejtése e deri tek besimet e tjera... dmth. Kosova duhet té jet shtet Islamik simbas teje... absolutisht e ndalur hyrja e mishit té derrit....
Mishi i derrit, s'duhet importuar ne Kosove. Nese do mish derri, ateher rrite vet, preje dhe haje vet !

... kurse ta mashtrosh ter nje popull musliman me mish derri, qe per ne eshte i barabart me jasht-qitje, eshte thjesht e pandershme dhe nje poshterim i madhe qe nuk kan treguar per permbajtjen e tortelinave !
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-10-11, 10:52   #3
uck_aksh
Lavdi Dėshmorve
 
Avatari i uck_aksh
 
Anėtarėsuar: 02-10-04
Vendndodhja: Vevey-Suisse
Postime: 5,194
uck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: I fshehin derrat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Makresh Shiko postimin
Mishi i derrit, s'duhet importuar ne Kosove. Nese do mish derri, ateher rrite vet, preje dhe haje vet !

... kurse ta mashtrosh ter nje popull musliman me mish derri, qe per ne eshte i barabart me jasht-qitje, eshte thjesht e pandershme dhe nje poshterim i madhe qe nuk kan treguar per permbajtjen e tortelinave !
mishi i deleve - i shpezeve dhe i gjedhit behet te importohet nga brazili apo


un punoj ne kuzhin ne ch por mishi qe na vie esht nga australia shum pak ka prodhim vendor
__________________
Ne shqiptaret e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpirt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e shqiptarve eshte shume shtrenjt

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Zero Cool : 24-10-11 nė 10:59
uck_aksh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-10-11, 11:03   #4
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Titulli: I fshehin derrat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga uck_aksh Shiko postimin
mishi i deleve - i shpezeve dhe i gjedhit behet te importohet nga brazili apo


un punoj ne kuzhin ne ch por mishi qe na vie esht nga australia shum pak ka prodhim vendor
Kuptohet, por kur ju porositni mish, ata nuk ju sherbejn mish derri duke ua shitur ate per mish kinxhi.

Edhe ju ne kuzhina, nuk u sherbeni mish mace klienteve duke u then qe eshte mish lepuri !
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-10-11, 15:26   #5
Zanzi/M
mire ....
 
Avatari i Zanzi/M
 
Anėtarėsuar: 12-01-10
Vendndodhja: Prishtine
Postime: 1,776
Zanzi/M e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: I fshehin derrat

Ama Italia e te cilesise se larte mishin ..!
Zanzi/M Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-10-11, 10:05   #6
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim Re: I fshehin derrat

Askush askujt nuk i ndalon Amen Itali dhe cilesi te mishit,po eshte kusht ligjore te deklarhet prodhimi dhe cdo perberje e cdo prodhimi, kjo ndodhe ne te gjithe boten dhe vlen edhe per Kosoven.
Ne Maqedoni ne Mariove dhe Perlepe maqedonet e krishtere hane edhe mish keriqi(gomar i vogel),dhe nuk ka ndodhe ndonje regjion tjter i krishter ete haj ket lloje mishi andaj mos i perzini apetitet me ato qe han mishin e derit dhe ato qe nuk e hane.Ne Zvicer 70% te popullates nuk e konsumojne mishin e derrit,keto nuk jan te besimit Islam po te krishtere andaj kush do te haje le te ngopet edhe ne Kosove.Cdo prodhim pa leter njohtimi dhe gjenarale ne perpberje te tij merret si kontrabande dhe antiligjore, e jo cilesi e "Ames Itali".
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Kercovari : 26-10-11 nė 10:06
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-10-11, 16:18   #7
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: I fshehin derrat

Gjelatina nga qka prodhohet,Haribot jan me sasi te madhe Gjelatine,
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-10-11, 16:20   #8
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: I fshehin derrat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine Shiko postimin
Gjelatina nga qka prodhohet,Haribot jan me sasi te madhe Gjelatine,
ahahhahaha lecker
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-10-11, 16:23   #9
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: I fshehin derrat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool Shiko postimin
ahahhahaha lecker
Qeky Haribo ,arushi DERR a,veq ka vesh teshat e arushit
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-10-11, 16:23   #10
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim Re: Titulli: I fshehin derrat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine Shiko postimin
Gjelatina nga qka prodhohet,Haribot jan me sasi te madhe Gjelatine,
Po e sakte eshte,eshte palc qe nxiret nga kockat e derrit dhe ligamentet venore po ehde jogurti ka zhelatine.Ka perberje ne deklarcion te prodhimit dhe nuk merr persiper askush dhe pergjgjegjsi nese e konzumon me deshiren tende..


__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Kercovari : 26-10-11 nė 16:24
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 03:26.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.