Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Mėsime nga Bibla
Emri
Fjalėkalimi
Mėsime nga Bibla Besimtarėt qė i pėrkasin besimit tė Krishtere mblidhen nė kėtė forum pėr tė diskutuar mbi mėsimet e nxjerra nga Bibla dhe jetaPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 30-04-10, 14:24   #61
Giovanni
I pa pune
 
Anėtarėsuar: 16-02-04
Vendndodhja: Ne planetin Toke
Postime: 11,784
Giovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Katedralja "Nene Tereza" - Prishtine

Te gjitha postimet qe kan qenė jashte temes jan fshire.
Kjo teme eshte vetem mbi ndertimin e Katedrales.

Nese doni te diskutoni mbi gjera te tjera hapni tema perkatese.

Giovanni

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Giovanni : 30-04-10 nė 16:46
Giovanni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 04-09-10, 12:38   #62
sherri
J.H.N.K.SH
 
Avatari i sherri
 
Anėtarėsuar: 13-06-05
Vendndodhja: Rruga e qumshtit Nr- 3
Postime: 4,740
sherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Katedralja "Nene Tereza" - Prishtine

Inaugurohet Katedralja Nėna Terezė nė Prishtinė

Nė Prishtinė mbahet ceremonia e inaugurimit tė Katedrales Nėna Terezė, ku marrin pjesė personalitete tė rėndėsishme vendore dhe ndėrkombėtare....

Pjesėmarrėsve tė ceremonisė i’u drejtua presidenti i Kosovės, Fatmir Sejdiu, i cili foli pėr figurėn e humanistes sė madhe shqiptare Nėna Terezė.

Katedralja “Nėna Terezė” nė Prishtinė, ėshtė ndėrtuar sipas konceptit qė kanė dhėnė dy ideatorėt kryesor tė saj, ish presidenti Ibrahim Rugova dhe ish Ipeshkvi, imzot Mark Sopi. Si arkitekturė ajo i takon stilit neo-romanik tė shekullit tė XVI, ndėrsa ėshtė projektuar nga Shoqata e arkitektėve tė Romės.
Gur-themeli i saj u vendos mė 26 gusht 2005 , nga Presidenti Rugova dhe Ipeshkvi Mark Sopi, nė vitin e lumturimit tė Nėnės Terezė.
Ndėrtimi filloi mė 5 shtator 2007.

URIME!
__________________
Thuaje tė pa shkruarėn,shkruaj tė pa thėnėn!

Toleranca, ka kuptimin e pėrafėrt me durimin. (Dilaver Kosova)
sherri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-05-12, 11:42   #63
Denim
Banned
 
Anėtarėsuar: 02-02-12
Postime: 1,102
Denim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Katedralja "Nene Tereza" - Prishtine

Jeta ėshtė mundėsi, pėrfito nga ajo.
Jeta ėshtė e bukur,adhuroje.
Jeta ėshtė ėndėrr, jetoje.
Jeta ėshtė sfide, perballu me te.
Jeta ėshtė loje, luaje.
Jeta ėshtė detyre, plotesoje.
Jeta ėshtė e shtrenjte, vleresoje.
Jeta ėshtė pasuri, ruaje.
Jeta ėshtė dashuri, shijoje.
Jeta ėshtė mister, zbuloje.
Jeta ėshtė dhimbje, sfidoje.
Jeta ėshtė kenge, kendoje.
Jeta ėshtė tragjedi, shmangiu.
Jeta ėshtė fat, perfito.
Jeta ėshtė aventure, kujdes.
Jeta ėshtė shume e ēmuar, duaje.
Jeta ėshtė lufte, mesohu dhe me te.
Jeta ėshtė jetė, lufto pėr tė.

Nėna Terezė.


Denim Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 04:26.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.