Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Mėsime nga Bibla
Emri
Fjalėkalimi
Mėsime nga Bibla Besimtarėt qė i pėrkasin besimit tė Krishtere mblidhen nė kėtė forum pėr tė diskutuar mbi mėsimet e nxjerra nga Bibla dhe jetaPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 21-05-12, 16:38   #31
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lutje tė pėrditshme

O Zot. Kurė unė humbas shpresėn, mė ndihmo tė kujtoj se dashuria jote ėshtė mė e madhe se zhgėnjimi im dhe se planet e tua pėr jetėn time janė mė tė mira se ėndrrat e mia.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 21-05-12, 23:16   #32
Denim
Banned
 
Anėtarėsuar: 02-02-12
Postime: 1,102
Denim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lutje tė pėrditshme

Lutje e veēant


O Zot po te lutemi ti mbash te forte te gjitha familjet ne kete fatkeqesi te madhe te kesaj tragjedie. Bashkohemi me te gjitha lutjet e te gjitheve per tiu ardhur sa me shume ne ndihme aty zemrave qe tashme jane lenduar aq shume. Jepi o Zot qetesine e shpirtit ta perballojne me sa me pak vuajtje.

Ta lusim Zotin tonė Jezu Krisht pėr shpirtrat e kėtyre vajzave qė tashmė prehen nė paqen e Zotit dhe po ashtu ta lusim Zotin me shumė devocion e Zojen Mari pėr tė gjithė studentėt e tjerė qė janė nė gjendje shumė tė rėndė.

Bashkohemi me lutje nė kėtė pikllim tė madh tė familjeve tė studenteve.

Jepi o Zot pushimin e pasosur, e i shdrit drita e pa mbarume.

Pushofshim nė paqe.

Amen!


Denim Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-05-12, 13:59   #33
Denim
Banned
 
Anėtarėsuar: 02-02-12
Postime: 1,102
Denim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lutje tė pėrditshme

Lutjet nė muajin e MajitO e lumja dhe e dashura Zoja e bekuar, Nėna e Jezu Krishtit e Nėna e jonė, ja se gjatė kėtij muaji tė jemi kushtuar qė tė nderojmė dhe tė lavdėrojmė. Bėn qė gjithherė tė jemi bijtė e tu, tė dashur prej tejet e prej Jezu Krishtit, Birit tend e Zotit tonė. Na del zot nė rreziqe tė shpirtit e tė korpit, na jep bekimin nė familjet tona, dashurin e Zotit e dashurin e shoqit, dhe qėllimin e mirė nė tė gjitha veprat tona. Bekona punėn e krahėve tonė, qė tė mund tė jetojmė prej bekimit tė Zotit dhe djersės sonė. Bėn qė njė ditė me krejt familjen tonė tė vijmė pėr tė lavdėruar e pėr tė gėzuar pėrgjithmon me ty nė lumturin e parrizit. Amen.

Denim Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 00:22.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.