Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shqipetaret > PAVARESIA KOSOVĖS
Emri
Fjalėkalimi


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 27-12-12, 06:44   #1
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Dritat e “bredhit tė Pavarėsisė" ndizen pa ceremoni!

Dritat e “bredhit tė Pavarėsisė" ndizen pa ceremoni
Bota Sot | 26.12.2012 18:02

http://images.botasot.info/uploads/l...1356541332.jpg

Dritat e “bredhit tė Pavarėsisė” kėtė vit i kanė ndezur punėtorėt tė cilėt janė kujdesur pėr stolisjen e tij, nė sheshin “Nėnė Tereza” nė Prishtinė.
Traditėn ndezjes sė dritave tė Bredhit tė Pavarėsisė e pat nisur presidenti i ndjerė Ibrahim Rugova. Atė e vazhdoi edhe pasardhėsi i tij Fatmir Sejdiu.
Kėtė ndjenjė e provoi edhe presidentja aktuale Atifete Jahjaga bashkė me kreun e komunės Isa Mustafa. Por, sivjet rrethanat kanė ndryshuar. Dhe tradita u ndėrpre pėr shkak tė konfliktit nė mes LDK-sė dhe Presidentes Jahjaga.
Burime brenda LDK-sė thonė se insistimi i kėsaj partie qė presidentja aktuale tė jap dorėheqje dhe refuzimi i kėsaj tė fundit ka bėrė qė dritat e bredhit tė mos ndizen me ceremoni.
Nė presidencė dhe nė Komunėn e Prishtinės nuk janė pėrgjigjur pėr kėtė ēėshtje.
Drejtoresha pėr Kulturė Rini dhe Sport nė Komunėn e Prishtinės, Vlora Dumoshi, ka thėnė vetėm se bredhi ėshtė ndezur, pa dhėnė arsyet pėr mos mbajtjen e ndonjė ceremonie.
Ndėrkohė edhe zėdhėnėsi i Komunės sė Prishtinės Asdren Osaj, nuk ėshtė pėrgjigjur pėr kėtė ēėshtje.


.....>Te nderuar Stafi,nese Tema nuk eshte ne vendin e duhur?dhe mund te transferoni per aty ku ju mendoni qe duhet esht.

U falmenderit


natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 28-12-12, 05:44   #2
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim Re: Dritat e “bredhit tė Pavarėsisė" ndizen pa ceremoni!

Mos ke dasht te thuash "bredhi i krishtlindjes"mbase pavarsia vjen diku me vone ka fundi i frorit kur bredhat mbarojne ne deponi....
Vertet edhe Jahjaga kete vite bashke me bredhin ne vend te uroj krishtlinjde uroj pashket..ndodh dicka fantastike kete vite...
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-12-12, 03:23   #3
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Re: Dritat e “bredhit tė Pavarėsisė" ndizen pa ceremoni!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kercovari Shiko postimin
Mos ke dasht te thuash "bredhi i krishtlindjes"mbase pavarsia vjen diku me vone ka fundi i frorit kur bredhat mbarojne ne deponi....
Vertet edhe Jahjaga kete vite bashke me bredhin ne vend te uroj krishtlinjde uroj pashket..ndodh dicka fantastike kete vite...
P.s.Zotrote,si shum po merr mbi vete me keto paragjykime

Normal qe dhe Pashket, duhet festohen...sipas rregullave Shtetrore,pasiqe ato kan tbejn me Identitetin Kombtar Shqiptar....

Tung.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga natyra : 29-12-12 nė 03:26
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-12-12, 11:50   #4
Gjumashja
 
Avatari i Gjumashja
 
Anėtarėsuar: 15-10-04
Vendndodhja: n'krevet
Postime: 24,044
Gjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Dritat e “bredhit tė Pavarėsisė" ndizen pa ceremoni!

qy su ndezen, me i degju disa po thone qe Viti i Ri so feste e jona e njejte ndoshta po mendon edhe prezidentja jone
__________________
the rest is silence
Gjumashja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-12-12, 12:39   #5
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim Re: Titulli: Re: Dritat e “bredhit tė Pavarėsisė" ndizen pa ceremoni!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga natyra Shiko postimin
P.s.Zotrote,si shum po merr mbi vete me keto paragjykime

Normal qe dhe Pashket, duhet festohen...sipas rregullave Shtetrore,pasiqe ato kan tbejn me Identitetin Kombtar Shqiptar....

Tung.
Une nuk jetoj me paragjykime po as me dredhi..pema eshte quajtur ne komunizem"pema e vitit ri"sot quhet "bredhi i krishtlindjeve"per ty "bredhi i pavarsise"qe na del se sipas teje kemi tri festa shtetrore qe lidhen me bredhin..cmenduri!Ne shtet laik ben vaki gjithcka....hahahahah


__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 15:28.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.