Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Hapėsirė filozofike-psikologjike
Emri
Fjalėkalimi
Hapėsirė filozofike-psikologjike Praktika e jetės njerėzore, sjelljet e individėve e tė shoqerisė. Proēeset mendore etj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 02-12-05, 21:18   #31
rastesishT
Nothing to declare
 
Avatari i rastesishT
 
Anėtarėsuar: 01-12-05
Vendndodhja: Ne Horizont
Postime: 2,016
rastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Njerr 1 kashte dalin 5 a 6-te - Populli

Tufen vjerr , mbrapa Shtjerr- Babi i gjyshes- gjyshja e perserit gjithe..! (kush se din kuptimin e kesaj byjrem)

Politika eshte zjarr, qe me nxe nuk nxen , a me pervelu te pervelon...! (populli)
rastesishT Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 04-12-05, 19:34   #32
doGzona
 
Avatari i doGzona
 
Anėtarėsuar: 23-03-05
Postime: 9,331
doGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Kaq te veshtire e kan njerzit ti edukojne femijet e tyre , sa nga paaftesia edhe i turturojne.
Hercen

Ne kerkojme qe edukata te synoje ta beje njeriun te moralshem , jo simbas zakonit , por sipas ndergjegjjes dhe bindjes.
Dobroljubov

Asnje detyrim i jashtem nuk mundet ta mbaje njeriun ne lartesin mendore apo ne lartesin morale kur ai vete nuk deshiron te mbahet prej saj.
Cernishevski
doGzona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-12-05, 19:38   #33
Gurbetqari
 
Anėtarėsuar: 09-08-04
Vendndodhja: Angli
Postime: 24
Gurbetqari e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Do te luftoji per paqe sikur nuk eksizton terrori
Do te luftoji terrorin sikur nuk eksiston paqja
.
Itzhak Rabin, ish primeri Izralit gjat bisedimeve per paqe me Palestinezet.

Think carfuelly, Mendou mir!!!
Mungesa e Evidences nuk eshte Evidence e mungeses!!!!
Martin Rees, Kosmologjist, duke folur gjat nje seminari per mundsin e ekzistimit te jetes ne ndonje bot tjeter.

Are you thinking what Im thinking?

A po menoni edhe ju qka po menoji une?
__________________
Our doubts are traitors,
And make us lose the good we often might win,
By fearing to attempt.
Gurbetqari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-12-05, 19:42   #34
Reana
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Vendndodhja: Manhattan
Postime: 5,899
Reana e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gurbetqari
Do te luftoji per paqe sikur nuk eksizton terrori
Do te luftoji terrorin sikur nuk eksiston paqja
.
Itzhak Rabin, ish primeri Izralit gjat bisedimeve per paqe me Palestinezet.

Think carfuelly, Mendou mir!!!
Mungesa e Evidences nuk eshte Evidence e mungeses!!!!
Martin Rees, Kosmologjist, duke folur gjat nje seminari per mundsin e ekzistimit te jetes ne ndonje bot tjeter.

Are you thinking what Im thinking?

A po menoni edhe ju qka po menoji une?
Po mundohemi :P :arrow:
__________________
DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER DCO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!
Reana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-12-05, 20:51   #35
Gurbetqari
 
Anėtarėsuar: 09-08-04
Vendndodhja: Angli
Postime: 24
Gurbetqari e ka pezulluar reputacionin
Gabim

He he Reana, dhe reall entertaining dhe ndoshta shum Vajz guximtare ne forum.
Ciaou, miau Reana…. Vazhdo e mos u ndal se menduari of Martin Reeses’ philosophical wisdom.
__________________
Our doubts are traitors,
And make us lose the good we often might win,
By fearing to attempt.
Gurbetqari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-12-05, 21:00   #36
Reana
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Vendndodhja: Manhattan
Postime: 5,899
Reana e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gurbetqari
He he Reana, dhe reall entertaining dhe ndoshta shum Vajz guximtare ne forum.
Ciaou, miau Reana…. Vazhdo e mos u ndal se menduari of Martin Reeses’ philosophical wisdom.
Thuhet "Cdo gje qe nuk eshte e ndaluar me ligj, supozohet te jete e lejuar" :arrow:

Gurbetcari, me ka pelqyer nje teme ne lidhje me DNA replication, per te cilen keni shkruar njehere...me intereson te dij me shume me per rrolin e ushqimit (anti-oksidante, acidi folik etj) ne replikimin korrekt te qelizave, i.e. DNA &RNA, dhe e kunderta e saj, mudesite per "degenerative diseases"!
kur te keshe kohe, na sill dicka ne forum ne lidhje me kete :P !!!
__________________
DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER DCO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!
Reana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-01-06, 15:36   #37
Gurbetqari
 
Anėtarėsuar: 09-08-04
Vendndodhja: Angli
Postime: 24
Gurbetqari e ka pezulluar reputacionin
Gabim

reana shkruan
Citim:


Heji Reane, pasi qe ti je nje Karizmatike (duke u bazuar shkrimeve tua ne forum), I can't ignore you forever :D.

Eshte gjynah, dhe nuk ka mundsi te te injoroji ty pergjithmon.........

Jam mundu ne at timen me tu pergjigjje, me ne fund (at last) :D :D.
Rubrika stuidme fantastike apo........

Dituria ska kufi, kshtu qe referohu tek libra apo informata tjera ku informata me te thellsishme, dhe ne detale mund te gjinden sa i perket pytjes suaji....
__________________
Our doubts are traitors,
And make us lose the good we often might win,
By fearing to attempt.
Gurbetqari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-04-06, 14:34   #38
hasanmehmeti
 
Avatari i hasanmehmeti
 
Anėtarėsuar: 22-03-05
Vendndodhja: Dunja
Postime: 2,146
hasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėm
Send a message via Skype™ to hasanmehmeti
Gabim

Problemi sot nuk eshte Energjia atomike ,por Zemra e Njeriut.
Albert Einstein
__________________
Faik Konica:"Po mos te ishte islami shqiptaret do te ishin me shume ne numer po jo shqiptar"

"Me tė vėrtet fjalėt tona do tė qėndrojnė tė vdekura pėrderisa ne nuk do tė vdesim pėr qėshtjen e tyre keshtu qė ato tė mbesin tė gjalla midis tė gjallėve”

"Nena" Tereze:‘Ami Bharater Bharat Amar’ (‘I am Indian and India is mine’) Une jam indiane dhe India eshte imja.
hasanmehmeti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-04-06, 18:12   #39
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim

E Mjere Eshte Ajo Zemer Qe Mendon, Se Vetem Ajo, Dhe Gjithmone Ka Te Drejte!!!!
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-04-06, 20:56   #40
shkembi sylaj
 
Anėtarėsuar: 07-04-06
Postime: 10
shkembi sylaj i vlerėsuar jo keq
Arrow

Jeton vetem ,ai i cili,duke jetuare,perpiqet ta ndryshon jeten, e jo ta perserit ate.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Bond : 21-04-06 nė 21:34
shkembi sylaj Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-06, 13:46   #41
LABI
Alone Ranger
 
Anėtarėsuar: 05-01-04
Vendndodhja: Kosove
Postime: 7,487
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Martin Luther King Jr.
Askush nuk mund tė kalėrojė mbi kurrizin tėnd po qe se nuk i pėrkulesh.


__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-06, 20:42   #42
Paradox_13
 
Avatari i Paradox_13
 
Anėtarėsuar: 06-02-06
Postime: 13,727
Paradox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Njeriu dashuron jo se eshte ne interes te tij te doje nje send me teper se nje tjeter, por se dashuria eshte thelbi I shpirtit te tij , sepse nuk mund te mos dashuroj.L.TOLSTOJ.


Ne ndjenjen e dashurise ka diqka te veqante qe mund te zhgjidhe tere kontraditat e jetes dhe t`I jape njeriut te miren e perhershme , te kerkuarit e se ciles eshte qellimi I jetes.L.TOLSTOJ.
Paradox_13 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-06-06, 11:20   #43
Gurbetqari
 
Anėtarėsuar: 09-08-04
Vendndodhja: Angli
Postime: 24
Gurbetqari e ka pezulluar reputacionin
Gabim

sa me shum te kesh dituri aq me shum do te kesh pergjegjsi...
__________________
Our doubts are traitors,
And make us lose the good we often might win,
By fearing to attempt.
Gurbetqari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-07-06, 22:09   #44
Daja POLIC
c"ka
 
Avatari i Daja POLIC
 
Anėtarėsuar: 04-05-05
Vendndodhja: sdi
Postime: 699
Daja POLIC e ka pezulluar reputacionin
Gabim

qe nje gjermanisht, u mundova edhe me perkthy ne shqip , spo di valla

-Aus nichts kann nichst werden-
__________________
Mfalni nese ju pengova najsen ,,
Daja POLIC Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-07-06, 22:24   #45
Drinni
Anėtar nderi/ Nėndor 2006
 
Avatari i Drinni
 
Anėtarėsuar: 04-03-06
Postime: 1,616
Drinni e ka pezulluar reputacionin
Gabim

"Oh, sa e varfer ėshtė ajo mendje, qe nuk ka asnjė shkėndije humori!"

Shekspir


__________________
Atdhedashuria nuk ėshtė qėshtje Sezonale!
Drinni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 03:28.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.